+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz

    Podświetlenie drzwi [MKIII]

    Podświetlenie drzwi z dołu i boku.

    Podświetlenie drzwi z dołu na kolor biały - żółty zapalające się w tym samym czasie co światełko podsufitki. Podświetlenie boku drzwi na czerwono w celu ostrzeżenia i informacji dla innych kierowców o otwartych drzwiach.

    Potrzebne materiały:

    - 4 x migacz passat, golf 3 biały (ok. 12zł. sztuka)
    - 4 x żarówka W5W lub dioda zamiennik W5W (1zł. sztuka)
    - wkrętarka, wiertła 4,5mm do osadzenie diód
    - 4 x diody Bosma Led's czerwone (ok. 10zł. komplet)
    - super glue, klej na ciepło z klejarki, troton masa uszczelniająca-klejąca
    - kable o przekroju 1 ^2

    Czynności.

    Zdejmujemy mały schowek kierowcy po lewej odkręcamy 5 śrub i zdejmujemy dolną pokrywę pod kierownicą.
    Wpinamy się w przewody od światła nóg kierowcy i estetycznie wchodzimy przewodem w wewnętrzny próg.
    Zdejmujemy cały boczek drzwi, wykręcamy głośnik, wypinamy 2 wtyczki drzwiowe łączące się z karoserią. Od wnętrza samochodu przepychamy kabel przez otwór złączki drzwiowej, zdejmujemy z niej gumową osłonę z kołnierzem. Wewnątrz wtyczki widzimy biały uszczelniający okrąg, podważamy go i prowadzimy tamtędy nasze 2 kable. Z drugiej strony tej wtyczki czeka na nas wcześniej zsunięty gumowy kołnierz. Przepychamy przez niego kabel i jesteśmy już na drugiej stronie gumowej łączki. Kabel wchodzi w drzwi, przez otwór pozostawiony po głośniku ręką przeprowadzamy kabel podważając gumową uszczelkę oryginalnej wiązki przewodów drzwiowych (lecąca wiązka do sterownika szyb). Najcięższym etapem jest przewleczenie kabla przez wiązkę drzwiową, ale można to spokojnie zrobić - wskazane zachowanie spokoju i dokładności, by podczas zapinania nie pozrywać z kabla naszego koszulki izolacyjnej bo zrobimy zwarcie. Po założeniu łączki drzwiowej x2 i założeniu po drugiej stronie gumowego łącznika z drzwiami wracamy do naszego przewodu i zakańczamy go np. wtyczką MOLEX do zasilacza komputerowego (gniazdo).

    Podświetlenie klamek nie będę opisywał, ponieważ bardzo dobry tutorial jest już na forum, mogę tylko powiedzieć, że wzorowałem się na nim wykonując podświetlenie u mnie. Ja zastosowałem białe diody 5mm zmatowione papierem 1500 z dołożonym rezystorem 1KOHM.

    Postępujemy identycznie z każdymi drzwiami, po stronie pasażera nie trzeba ściągać schowka, wystarczy zdjąć materiałowe obicie podschowkowe (3 lub 4 wciski choinkowe).

    Zamontowałem diody bosma led's w 3/4 długości drzwi licząc od góry, by po otwarciu drzwi informowały o zarysie pojazdu w czasie postoju. Wiertło do osadzenia to 4,5mm, kropelka super glue, z drugiej strony zalanie klejem na ciepło i położenie przewodów. Kierunki od VW pasują idealnie, obrabiamy z nich jedynie takie wystające po dłuższych bokach małe rozpychacze, pogłębiamy po jednej stronie wcięcie (strona przeciwna do pałąka rozpychającego migacz). Wycinamy otwór w dolnym rancie drzwiowej tapicerki i montujemy na mocny klej migaczowe światło nasze, a od wewnątrz uszczelniamy mocną masą klejącą - uszczelniającą - ja użyłem troton. Po podłączeniu kabli z diodą boczną czerwoną zakańczamy kable komputerowym MOLEX-em (wtyczką). Estetycznie zabezpieczmy kable, sprawdzamy działanie naszej instalacji przed zakręceniem wszystkiego i możemy się cieszyć estetycznym jak i praktycznym modem z drzwiami.

    Zdjęcia




































  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar MKIII-V6
    Imię
    Piotr
    Silnik
    1.6 110 KM
    Opis
    Foka mk1 i mk2
    Od
    02 Nov 2008
    Mieszka w
    GRUDZIĄDZ
    Świetny efekt i opis.Pogratulować

  4. #3
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    thx man. wiele słów nowych się nauczył mondek ode mnie podczas montażu i niekoniecznie popularnych społecznie. serio efekt jest świetny i polecam każdemu kto ma cierpliwość i chęci



  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    TRÓJMIASTO
    jedno pytanko. Rozumiem że otwierając jedne drzwi podświetlają się wszystkie, mimo że otworzyłem tylko swoje od kierowcy?

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    radas66,
    czy na przełączniku otwartych drzwi jest przełączenie otwarte/zamknięte?
    Bo może dałoby się podłączyć dodatkowo sam plus, który reagowałby na otwarte/zamknięte drzwi?
    Nie byłoby dyskoteki we wszystkich drzwiach otwierając tylko jedne...
    Daj znać.

    pozdrawiam.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    martinez07Podczepię się.Mam podpięte tak jak chcesz pod włączniki z rygli, jest jedno "ale".....
    żarówka w lampce tapicerki podłaczona w następujący sposób- minus po otwarciu dzwi z rygla, a plus "stały" puszczony przez diodę i tak oddzielny do każdych drzwi(w sumie 4 diody)(dioda potrzebna aby się prąd nie "cofał"przez żarówkę i dawał do GEM sygnał o otwartych drzwiach , inaczej bedzie "dyskoteka"+problemy z alarmem -

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Limit czasowy minął więc nowy post może moderator doklei :
    tak to wygląda w drzwiach

    tak z daleka

    a tak świeci

    Lampki z reni Laguny

  9. #8
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    pomysł fajny, estetyczny. Co do pytań to nie odpowiem w żaden zadowalający sposób, ponieważ u mnie zasilanie podświetlenia dolnego i tylnego drzwi (biały - czerwony) jest pociągnięte z zasilania oświetlenia nóg kierowcy i pasażera. Pracuje na tym samym obwodzie co światło podsufitki. Po otwarciu drzwi jednych podświetlają się wszystkie. Na zewnątrz nie widać kompletnie - drzwi się nie odznaczają, nic nie prześwituje. Pozdrawiam



  10. #9
    Kursant
    Imię
    Staszek
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi kombi 2005r.
    Od
    28 Apr 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez radas66
    żarówka w lampce tapicerki podłaczona w następujący sposób- minus po otwarciu dzwi z rygla, a plus "stały" puszczony przez diodę i tak oddzielny do każdych drzwi(w sumie 4 diody)(dioda potrzebna aby się prąd nie "cofał"przez żarówkę i dawał do GEM sygnał o otwartych drzwiach , inaczej bedzie "dyskoteka"+problemy z alarmem -
    Jak taka dioda wyglada , masz moze jakies fotki takiej instalacji ?

  11. #10
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez staszeksm
    Cytat Zamieszczone przez radas66
    żarówka w lampce tapicerki podłaczona w następujący sposób- minus po otwarciu dzwi z rygla, a plus "stały" puszczony przez diodę i tak oddzielny do każdych drzwi(w sumie 4 diody)(dioda potrzebna aby się prąd nie "cofał"przez żarówkę i dawał do GEM sygnał o otwartych drzwiach , inaczej bedzie "dyskoteka"+problemy z alarmem -
    Jak taka dioda wyglada , masz moze jakies fotki takiej instalacji ?
    to pisał kolega felicjan-f1
    PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 12:20 pm

    kierunki: http://www.moto.allegro.pl/item11576...a.html#gallery

    Diody bosma led's
    http://www.moto.allegro.pl/item11319..._12v_3943.html



  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Radas66przepraszam z wcinkę w temacie,diody których używam wyglądają tak Zasada działania prosta przewodzą prąd tylko "w jedną stronę", montowane przez lutowanie ( rozcięcie przewodu i połączenie jego końców za jej pomocą zachowując odpowiedni dla naszych potrzeb kierunek przepływu prądu ) .
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Staszek
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi kombi 2005r.
    Od
    28 Apr 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Radas66przepraszam z wcinkę w temacie,diody których używam wyglądają tak Zasada działania prosta przewodzą prąd tylko "w jedną stronę", montowane przez lutowanie ( rozcięcie przewodu i połączenie jego końców za jej pomocą zachowując odpowiedni dla naszych potrzeb kierunek przepływu prądu ) .
    O taką odpowiedz mi chodziło, może uda mi się także coś takiego zrobić, świetnie wyglądają te lampki z Laguny.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Fakt, tylko uważaj bo połamałem kilka nożyków takich do tapet wycinając otwory pod nie ( twardy i gruby plastik ).Nie siedzą jak org. w R. LAGUNA, tam są fajnie wpuszczone w tapicerkę ( głębiej ), ale też całkiem nieźle się prezentują.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  15. #14
    Zielony listek Awatar radas66
    Opis
    Mondeo '99 2,5 V6 Kombi metalic green
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Bardzo estetycznie. Ja podjąłem się wykonania ala dojcze pancerwagen i już miałem możliwość uchronić się przed psim szitem na parkingu dzięki podświetleniu podłoża. Teraz z modów chcę doświetlić bagażnik led-ami smd i zamontować czerwone ostrzegacze przy otwartej klapie bagażnika. Na końcu doświetlić tylną kanapę.

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Fakt, tylko uważaj bo połamałem kilka nożyków takich do tapet wycinając otwory pod nie ( twardy i gruby plastik ).Nie siedzą jak org. w R. LAGUNA, tam są fajnie wpuszczone w tapicerkę ( głębiej ), ale też całkiem nieźle się prezentują.
    Ja używałem wkrętarki i małych wierteł (max do 4 - 5). Proponował bym podgrzanym nożem "zarobić" krawędzie otworu by obrys klosza lepiej siedział.



  16. #15
    Kursant
    Imię
    Staszek
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi kombi 2005r.
    Od
    28 Apr 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Fakt, tylko uważaj bo połamałem kilka nożyków takich do tapet wycinając otwory pod nie ( twardy i gruby plastik ).Nie siedzą jak org. w R. LAGUNA, tam są fajnie wpuszczone w tapicerkę ( głębiej ), ale też całkiem nieźle się prezentują.
    ...a powiedz jakie żaróweczki tam pasują i jakie oprawki (czy też muszą być z Laguny)?

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    W5W, oprawkę można zastosować inną (mam jakąś uniwersalną), ale fakt faktem najlepiej pasują te z "reni"
    Lampki z vw sa bardziej wypukłe i kształtem nie przypominają logo ford a renia trochę tak ale to tylko moje zdanie
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Mam podpięte tak jak chcesz pod włączniki z rygli
    Chce zamontować podświetlenie u siebie i mam pytanko. Rozumiem, że do każdego rygla podpinasz się osobno?? Czy masz może jakiś schemacik podłączenia (co i gdzie)?? Jaki był szacowany koszt wykonania podświetlenia u Ciebie??

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    martinez07Podczepię się.Mam podpięte tak jak chcesz pod włączniki z rygli, jest jedno "ale".....
    żarówka w lampce tapicerki podłaczona w następujący sposób- minus po otwarciu dzwi z rygla, a plus "stały" puszczony przez diodę i tak oddzielny do każdych drzwi(w sumie 4 diody)(dioda potrzebna aby się prąd nie "cofał"przez żarówkę i dawał do GEM sygnał o otwartych drzwiach , inaczej bedzie "dyskoteka"+problemy z alarmem -
    To strasznie głupie samego siebie cytować ,ale.....jak ktoś się leni dokładnie temat przeczytać tylko woli od razu pytania zadawać i se posty nabijać to już jego sprawa , tylko w taki sposób śmietnik się w temacie robi, a szkoda go.
    Pracuję nad kosztorysem lampek z alledrogo, czterech diód i paru metrów kabla dwużyłowego....myslę że nie przewyższy kosztów instalki xenon ...Jak ktoś jeszcze zada pytanie gdzie lampki kupiłem to się pochlastam
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Jak ktoś jeszcze zada pytanie gdzie lampki kupiłem to się pochlastam

    ...to gdzie te lampki kupić...?

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    No jak ,gdzie? w serwisie......... Renault
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 19-10-2020, 16:36
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 10:58
  3. [MkIII] Podświetlenie drzwi [MKIII]
    By radas66 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 10:28
  4. Podświetlenie klamek tylnie drzwi
    By Tomaszex in forum Tuning
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 01:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów