+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    [MKII] TD. choinka na desce rozdzielczej

    Witam. Przeglądałem forum ale z podobnym problemem się nie spotkałem. Cała historia zaczęła się z miesiąc temu. Mianowicie na wolnych obrotach zaczęła mrużyć kontrolka ładowania. Po dodaniu gazu problem ustępował.Nim zabrałem się za wymianę szczotek zjawisko przybrało na wadze. Nie dość że na wolnych obrotach mrużyła kontrolka ładowania to do tego na wolnych obrotach zaczęła się pokazywać prędkość stojąc w miejscu, a w momencie włączenia np. długich świateł lub otwierania szyb w jednym momencie - zapala się kontrolka ABS, rezerwy, klimatronik się restartuje i wyłącza się radio a żeby tego było mało to podczas takiego "strzału" spaliły się żarówki świateł mijania. Po takiej akcji miernik poszedł w ruch i okazało się że momentami ładowanie ma 17V:-(. Wymieniłem z miejsca szczotkotrzymacz z regulatorem. I niestety problem rozwiązał się tylko do kontrolki ładowania która już nie mruży. Ale dziwne "akcje" zostały i nie wiem co dalij. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Aha ładowanie jest teraz na poziomie 14,04 spada do 13,01 wzrasta do 14,04 i spada i tak w kółko cykl trwa około minuty.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wszystkie te objawy są związane z zanikiem napięcia ładowania.
    Może tak być że wysokie napięcie rozwaliło akumulator, albo dalej jest coś w altku walnięte, np ugotowało się uzwojenie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Również stawiam na usterkę alternatora ,mój też miał takie naloty ,że raz było OK ,a za chwilę jakieś cyrki się wyprawiały i ładowanie skakało do wysokiego poziomu na koniec altek że tak powiem usmażył się wiec moja rada nie czekaj na większe akcje tylko wyciągaj altaka i naprawiaj ,bądź wymień

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    nekla
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu32
    Również stawiam na usterkę alternatora ,mój też miał takie naloty ,że raz było OK ,a za chwilę jakieś cyrki się wyprawiały i ładowanie skakało do wysokiego poziomu na koniec altek że tak powiem usmażył się wiec moja rada nie czekaj na większe akcje tylko wyciągaj altaka i naprawiaj ,bądź wymień
    Zgadzam się z przed mówcą prawdopodobnie alternator kończy żywot.Polecam nowy to , nie wielka różnica od używki, zwłaszcza jak zdajesz stary.
    mk2 td 97 kombi

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni
    Elo.Ja sprawdziłbym jeszcze masę tą pod akumulatorem idącą do skrzyni. Lubi się przerywać i nie stykać. Pozdro...
    P.S. Mam używkę w dobrym stanie za 20 zeta jakby co.
    Mazda 6 GG

Podobne wątki

  1. [Duratec]zapłonęła choinka na desce rozdzielczej
    By NeXusPK in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 17:28
  2. [MkII] Drgania na kierownicy i desce rozdzielczej.
    By RavenMOH in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 19:00
  3. [MkI] Kontrolki na desce rozdzielczej
    By robebor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2007, 12:26
  4. [MkIII] Jak wymienić żarówki na desce rozdzielczej??
    By scoon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 13:59
  5. [MkI] [MKI] kontrolki na desce rozdzielczej
    By laylow in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2006, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów