+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Witam !!!
    Panowie jak w temacie , przymierzam się do wymiany wooferów w przednich drzwiach,( zwrotnice i tweetery zostają), cena w granicach 200zł, bez wzmaka pod samo radyjko (Clarion DXZ 868 RMP), moje wybory to:
    http://allegro.pl/item1170253731_rai...tis_sklep.html
    http://allegro.pl/item1156004788_her...ta_kielce.html
    myślałem jeszcze może coś z PowerBase, lub Infinity, albo cos innego tylko nie wiem jak to gra ( nie miałem okazji posłuchać), no a może wy macie jakieś pomysły, wiem jak gra Hertz, Helix, Rainbow, JBL

    Dodano po 1 godz. 24 min.:

    up

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    up...

  4. #3
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    no to up

  5. #4
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Słuchaj, nie wiem jakie masz teraz głośniki, ale może warto by dopasować te woofery do zwrotnic i gwizdków, nie chodzi mi tu o impedancję, raczej o SPL i częstotliwości podziału.

  6. #5
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Z przodu mam Buszmeny RV6200XT ,

    Dodano po 15 min.:

    hmm powiem tak , byłem dzisiaj w Norauto i maja promocje na całe zestawy Herzt DSK 165 w cenie 229zł za komplet , tzn woofery, zwrotnice i tweetery i tak myślę , że chyba w takim układzie wymienię wszystko...

  7. #6
    Wymiana samych wooferów jest totalnie bez sensu jeśli nie masz możliwości dopasowania zwrotnic. Zwrotnica musi być zaprojektowana pod parametry konkretnych głośników. Te co wkleiłeś różnią się efektywnością o 3 dB, a Twoje mają pewnie jeszcze inną. A to tylko jeden z istotnych parametrów. Dobra rada -- sprzedaj co masz i kup nowy, kompletny zestaw.

  8. #7
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez badger
    Wymiana samych wooferów jest totalnie bez sensu jeśli nie masz możliwości dopasowania zwrotnic. Zwrotnica musi być zaprojektowana pod parametry konkretnych głośników. Te co wkleiłeś różnią się efektywnością o 3 dB, a Twoje mają pewnie jeszcze inną. A to tylko jeden z istotnych parametrów. Dobra rada -- sprzedaj co masz i kup nowy, kompletny zestaw.
    Popieram, poza tym do gwizdków i zwrotnic klasy buszmen chcesz się porwać na rainbow, coś to trochę nie po drodze.

  9. #8
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    No dobra panowie , a jakie zdanie macie o PowerBase, ja nie wiem jak to gra.

    Dodano po 58 min.:

    Cytat Zamieszczone przez xZeus

    Popieram, poza tym do gwizdków i zwrotnic klasy buszmen chcesz się porwać na rainbow, coś to trochę nie po drodze.
    Pod samym radiem ten zestaw gra trochę ociężale, pod wzmacniaczem dużo lepiej nie jest, dostaje trochę dynamiki, ale wcześnie pojawiają się zniekształcenia.
    Brzmienie zestawy wskazuje na słabo zaprojektowaną zwrotnicę, bo robiłem trochę eksperymentów z aktywnym podziałem i wynik był trochę lepszy.
    Woofery są dość dobrze wykonane, mają zawieszenie górne z gumy, ale kosz głośnika to odlew z ABS-u i trochę brakuje mu sztywności.

  10. #9
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez fred33
    Pod samym radiem ten zestaw gra trochę ociężale, pod wzmacniaczem dużo lepiej nie jest, dostaje trochę dynamiki, ale wcześnie pojawiają się zniekształcenia.
    Brzmienie zestawy wskazuje na słabo zaprojektowaną zwrotnicę, bo robiłem trochę eksperymentów z aktywnym podziałem i wynik był trochę lepszy.
    Woofery są dość dobrze wykonane, mają zawieszenie górne z gumy, ale kosz głośnika to odlew z ABS-u i trochę brakuje mu sztywności
    No więc chyba tym bardziej warto pokusić się o wymianę całego zestawu.

  11. #10
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    podjąłem decyzję , wymieniam całość, tylko na co, wiem , że Helixy na pewno dobrze zagrają, ale np. Hertz ESK 165, albo coś z Power base, tak max do 300zł, te Hertze moge miec za 330 za komplet, może Ground zero też dość pochlebne opinie,

  12. #11
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Można zamknąć temat, rozwiązany problem, byłem odsłuchać parę zestawów i wybór padł bezapelacyjnie na Hertz. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Pomoc w wyborze radia 2-din
    By domenicos in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-05-2014, 14:50
  2. [MkI] Pomoc w wyborze interferejsu
    By matysek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 00:03
  3. Proszę o pomoc w wyborze
    By Lucky_Star in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów