+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 tddi
    Od
    12 Feb 2012
    Mieszka w
    Rzeszow
    fakt przekaznik czytalem ze mozna styki przeczyscic i mam zamiar sie wziac za to,pytalem raczej za co ten przekaznik odpowiada?i jakie skutki sa jego wadliwego dzialania jak ktos mial z tym do czynienia

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    Tdci

    Wiem że mowa o tddi ale potrzebuję info bo to podoba konstrukcjia

    Czy ktoś wie gdzie gdzie można odnaleźć czujnik ten od walu w okolicach skrzyni
    Ostatnio edytowane przez karwas8 ; 23-08-2015 o 17:34 Powód: Błędy w słowniku sony

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Cytat Zamieszczone przez karwas8 Zobacz posta
    w okolicach skrzyni
    sam sobie odpowiedziałeś :P a tak serio to zdejm rure od filtra do turbo i powinno go być widać jest bardziej z tyłu od strony kabiny na skrzyni.

  5. #24
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin
    Fajnie dzięki bo już głupieje

    Niewiem co robić bo wymienilem czujnik ten z przodu, wymieniłem pompę, wtryski znów wtryski bo ponoć były zle i dalej problem z odpalaniem na cieplym

    Powiedziano mi że ten kolo skrzyni może być sprawca lub rozrusznik nawet jeśli kręci

  6. #25
    @karwas8
    Co masz na myśli pisząc ten z przodu? Wałka rozrządu?

  7. #26
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin
    Tak walka rozrzadu

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:28 ----------

    Dodam że

    Czujnik wymieniony ma nowy ten walka rozrzadu
    Ten przy skrzyni na używany
    Rozrusznik jest kupiony regenerowany

    Ids pokazuje że podczas odpalania jest 190 bar ciśnienia
    Ponoć za malo, kiedy odpali ciśnienie skacze 220-260

    Jak się rozgrzeje albo chwilę pojeźdze to ciśnienie stoi w przedziale 250-260

    Za każdym odpalaniem są inne korekty na wtryskach
    Tj inny Wtryskowa każdym razem ma źle korekty

  8. #27
    A gdzie kupowałeś czujnik wałka rozrządu do TDDi?

    U mnie problemy z odpalaniem na ciepło pojawiły się od momentu, kiedy rozwalił się stary alternator. Wykończył akumulator, pękł przez niego pasek, kilka wtyczek również się podtopiło, tak że auto miało lewe pobory prądu na postojach. Obecnie altek, pasek i aku nowe, wiązki/wtyczki ponaprawiane, upływów nie ma. Zimny zapali zawsze, ciepły - zwykle nie. Krztusi się i albo od razu gaśnie, albo po chwili nierównej pracy zaczyna funkcjonować prawidłowo.
    Czujnik wału korbowego właśnie do mnie dotrał, a czunika rozrządu nie mogłem się doszukać.
    Do sprawdzenia z tego co pamiętam to jeszcze ten przekaźnik pod akumulatorem + sterowanie pompy (upalony tranzystor?).
    Ostatnio edytowane przez PepinoOgorino ; 21-09-2015 o 16:33

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    W TDDI nie ma czujnika wałka rozrządu.
    Jeżeli wymieniłeś czujnik wału korbowego to czy były na nim opiłki ?? Sprawdź omomierzem ten przekaźnik pod aku, tranzystor jeżeli byłby upalony to obroty falują i są zawsze problemy z odpaleniem, nieważne czy ciepły czy zimy silnik.

  10. #29
    @Siwy dym
    Jeszcze nie wymieniałem, wczoraj dopiero przesyłkę otrzymałem. Póki co szukam, gdzie on w ogóle jest i czy własnymi siłami się do niego dostanę. Nie posiadam kanału czy nawet garażu, ale z drugiej strony z wymianą zamka centralnego w drzwiach czy pompki od spryskiwaczy sobie jakoś poradziłem.
    Martwi mnie jednak to co piszesz, bo w tym aucie nie ma problemów z odpaleniem na zimnym silniku, a na ciepłym zwykle jest, choć i nie zawsze. Póki, co dłużej przytrzymuję kluczyk i jest lepiej, ale jak pamiętam przez cztery lata ledwo usłyszałem silnik to natychmiast puszczałem kluczyk. Huśtawka silnika była tylko i wyłącznie wtedy, kiedy z własnego gapostwa nie poczekałem na zgaśnięcie kontrolki świec i zbyt szybko próbowałem odpalić.

  11. #30
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez PepinoOgorino Zobacz posta
    Jeszcze nie wymieniałem, wczoraj dopiero przesyłkę otrzymałem. Póki co szukam, gdzie on w ogóle jest i czy własnymi siłami się do niego dostanę.
    Ja zapłaciłem 30 dychy za wymianę, chłopak się 1h męczył na kanale, długie łapy potrzebne dramat aby odkręcić a jaszcze trza zakręcić. Dostęp tylko od dołu - chyba że chcesz od góry to trza wszystko ściągać - każdą rurę. Przy uwalonym całkiem auto nie odpala, u mnie na próbę po odpięciu wtyzki też nie palił. U mnie przed wymianą też straszne kaszay się działy.


    Cały czas do przodu

  12. #31
    @sokoleokoo2
    Dziękuję bardzo, chyba dam zarobić komuś innemu przy wykonywaniu innych napraw/wymian.
    Ten przekaźnik pompy wtryskowej VP44 to jak rozumiem 94VG14N089F1B, przykręcony pod akumulatorem?
    Ktoś tam twierdził, że on wcale nie jest od pompy tylko od świec żarowych
    Ostatnio edytowane przez PepinoOgorino ; 22-09-2015 o 14:46

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Tak tak, kup zamiennik ja wsadziłem jakiś niemiecki za 5.50 byle nóżki się zgadzały. Minus taki że nie będzie ochronki bo oryginał ma taki kapturek, ja wyciąłem z butelki i założyłem i chroni przed wodą.

    To jest główny przekaźnik zasilania, i może się przywieszać u mnie pomogło od razu, wyczyść też wszystkie styki masy (samemu - a nie meches - przy aku - chyba 3 stk) oraz nużki w przekaźnikach pod maską - kupę roboty i pomerdaj wszystki wiązkami.

    U mnie było wesoło bo raz palił raz nie, sprężynka i inne historie więc już miałem nóż na gardle i udało się bez pompy.

    Ten czujnik na skrzyni niech znajomy mechanik wymienia albo jak obcy to patrz na łapy bo musi dobrze siedzieć i musi być to dobrze zrobione.
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 22-09-2015 o 17:30


    Cały czas do przodu

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Z wymianą czujnika położenia wału korbowego nie ma najmniejszego problemu, wystarczy wywalić aku, filtr powietrza, i przewód od egr do kolektora ssącego (jeżeli silnik 90km to egr z tyłu), klucz nasadowy 10 lub 8 nie pamiętam ale chyba 10, grzechotka najlepiej 1/4` i 15 minut czasu wolnego.
    U mnie sprawa ze sprężynką się wyjaśniła - regeneracja pompy i około 1800pln do zapłaty łącznie z robocizną. Pompa jutro wyjeżdża kurierem do regeneracji.

    Sterownik pompy zrobił akuku i zwarcie - nie mam co się zastanawiać tylko całą dać do regeneracji (sterownik można samemu naprawić - tylko po co??) z fakturą otrzymuję gwarancję i wydruk z KTS-a.
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 22-09-2015 o 19:06

  15. #34
    TDDI 115KM z 2001 ma EGR?

  16. #35
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Oczywiście, że ma, połączony jest z kolektorem ssący po lewej stronie silnika (z przodu tuż pod kolektorem) w 90km zazwyczaj z tyłu po prawej stronie silnika i łączy się z kolektorem ssącym poprzez metalową rurę

    http://scr.hu/98lz/4i54h
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 22-09-2015 o 21:15

Podobne wątki

  1. [MkIII] ciepły silnik czasem nie odpala
    By ziutek21 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 21:49
  2. [TD MkII] niepali gdy ciepły silnik
    By florek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 17:09
  3. Problem z odpaleniem, po odpaleniu silnik chodzi nie
    By szymon1231 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2007, 01:19
  4. [MkII] PRoblem z odpaleniem silnik 1.8 TD MK II
    By matrixdl in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2006, 11:11
  5. [MkII] Przepływomierz a zimny i ciepły silnik
    By elektro in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-04-2006, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów