+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3910111213
Pokaż wyniki od 241 do 259 z 259
  1. #241
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Adam, coś foty nie zaskoczyły


    Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #242
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    eeeeeech, czujniki powymieniałem nic to nie dało. wtryskiwacze pojechały do sprawdzenia. w międzyczasie dorwałem tester ciśnienia i mnie poraziło. sprężanie na pierwszym ~20 na reszcie, trochę ponad 21. zmierzone na zimnym, no bez wtryskiwaczy nie zagrzeję. wg teorii powinno być 0,21x sprężanie 17,5 daje ponad 36 ;(( dodajmy do pomiaru za zimny i gówniany miernik +2 do 3. dalej kicha. chyba, ze te silniki miały mniej?!? muszę jeszcze sprawdzić z olejem. chyba, ze podczas pierwszej jazdy testowej przeskoczył rozrząd?

  4. #243
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak na wszystkich garach taka niska kompresja i równa no to może i faktycznie rozrząd, bo mało prawdopodobne żeby na 4 garach pierścienie poszły, czy dziury w tłoku.
    Mi coś świta że kompresja to tak bliżej 40, ale nie pamiętam już czy to w tym silniku.

    Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #244
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    pełne jaja. facet od wtryskiwczy stwierdził, ze nie są w stanie ich sprawdzic. podłącza pod maszynę niby je czyści, płyn, ropa, nie wiem czym to sprawdzają, przelatuje przez wtryski więc jest przepływ, szczelne i nie leją na starcie. potem maszyna nie potrafi nic zrobić. śmiac się czy płakac? wstryski do bani, maszyna czy fachowiec? kolejny tydzień zleciał. ten rozrząd mocno mi chodzi po głowie. jest w mondeo mk3 jakiś wskaźnik zużycia, wyciągnięcia łańcucha? czy tylko po zwisie między kółkami rozrządu? objawy nawet by pasowały. tylko tak by zjechała kompresja? i czemu ten łańcuch miałby się nagle tak wyciągnąć. chyba, ze napinacz? pewnie w środę to zwalę.

  6. #245
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gorilla Zobacz posta
    potem maszyna nie potrafi nic zrobić. śmiac się czy płakac? wstryski do bani, maszyna czy fachowiec?
    No tu ciężko coś powiedzieć, jak maszyna nie jest w stanie przetestować wtrysków to by wskazywało że tak są zajechane że nie mieszczą się w parametrach które maszyna testuje. Inna sprawa gość który już przerobił kilkaset wtrysków no to powinien wiedzieć czemu maszyna nie jest w stanie przetestować wtrysków,
    chyba że maszyna do bani albo fachowiec

    Cytat Zamieszczone przez gorilla Zobacz posta
    jakiś wskaźnik zużycia, wyciągnięcia łańcucha? czy tylko po zwisie między kółkami rozrządu?
    Niestety tylko organoleptycznie, ale nawet jak mocno łańcuch rozciągnięty to nie skutkowałoby aż takim spadkiem kompresji, musiałby rozrząd przeskoczyć żeby tak komprecha spadła, chyba że się zerwał.
    Kolejne co mi jeszcze przychodzi do głowy na spadek kompresji to zawory, ale to też by musiało by być tak, że co najmniej jeden zawór jest podparty czy upalony w każdym cylindrze (mało prawdopodobne) no chyba że rozrząd się zerwał i wałki stoją.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #246
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    po rozkręceniu do rozrządu jest tak: dzisiaj więcej tam popatrzyłem po ustawieniu wału k. na blokadę, wałek rozrządu wydech jest na znaku, ssanie wygląda na to, że za wcześnie o ząb. czyli zawory ssące za późno by się otwierał i zamykały. dalej - wytarte rowki na ślizgu od napinacza i na ślizgu między zaworami a pompa. nie jestem pewien napinacza. jeśli łańcuch jest rozciągnięty to raczej minimalnie. popatrzę jak dostanę nowe. nie mam jakoś ochoty skręcać tych starych.
    Ostatnio edytowane przez gorilla ; 08-09-2021 o 20:42

  8. #247
    Pieszy
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2021
    Mieszka w
    Garaż
    Witam
    Jako, że jestem nowy na forum chciałbym się serdecznie przywitać.
    Na dojazdy do pracy wziąłem auto które w domu było jako zapasowe i miało być wyzłomowane, ale jeszcze jeździ i zawieszenie ok i nie ma rdzy, ale problem polega na braku mocy i się rozpędza do 80-90km/h. Silnik 2.0 TDDI 115KM Mondeo 2002 rok. Po po podpięciu w warsztacie pod komputer wyszło że 2 wtrysk 232, a 4 -510 leją (nie pamiętam dokładnie, ale chyba 0,...mg) , oraz geometria turbiny jest nie taka. Kiedyś pamiętam, że auto dobrze szło i było zrywne. Wlałem TEC2000 na pół baku i wyjeździłem, ale poprawy nie widać. Przebieg prawie 300000 km i pompa była regenerowana kiedyś. Szukam informacji po internetach co może być przyczyną? Czy zmiana końcówek we wtryskiwaczach lub zaworków by pomogła? Nie chce dużo inwestować w auto, które jest warte tyle co cena złomu. Co może być przyczyną?

  9. #248
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    14 Oct 2020
    Mieszka w
    Pieniężno
    Witam. Dziś wyciągnąłem pompę wysokiego ciśnienia z mk4 2011 2.0 dw10c. Spadł mi z pomy Krzyżak i nie wiem jak był zamontowany. Z jednej strony ma zaokrąglenie z drugiej nie. Pomóżcie proszę jak ma to być zamontowane. Wydaje mi się że zaokrągleniem do silnika?
    IMG_20220819_103158.jpg

  10. #249
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    14 Oct 2020
    Mieszka w
    Pieniężno
    Witam wyciągnąłem pompę wysokiego ciśnienia z mk4 dw10c. Krzyżak łączący pompę z silnikiem mi wypadł i nie wiem jak powinien być zamontowany gdyż z jednej strony jest zaokrąglony a z drugiej nie. Wydaje mi się że zaokrągleniem do silnika?

  11. #250
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Jan 2022
    Mieszka w
    3city
    cześć,
    szukam info, czy opłaca się wymienić podkładki pod wtryskiwaczami pro forma. Silnik 2.0 TDCI mk4 po lifcie. Czy jakiś przebieg jest graniczny ? Aktualnie dochodzę do 200k a nie chce by klękło w trasie.

  12. #251
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli nic się nie poci to nie ma potrzeby ruszać.
    A druga sprawa, jak się zacznie ruszać to jest duże prawdopodobieństwo że trzeba będzie przelew(y) wymieniać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #252
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Jan 2022
    Mieszka w
    3city
    jeszcze nie ściągałem tej czapeczki silikonowej bo wygląda na dość delikatną, ale na wiosnę zajrzę tam. Czy ktoś na forum robił jakiś tutorial z czyszczenia dolotu i EGR-u ? po lifcie ten silnik nie wygląda dość user friendly

  14. #253
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ghostx Zobacz posta
    i EGR-u ?
    https://mondeoklubpolska.pl/content....R-w-MKIII-TDCi
    co prawda o zaślepieniu ale opis demontażu jest.
    A kolektor trza odkręcić,nie pamiętam ile śrub, no i trza przygotować uszczelki bo przy dużym przebiegu mogą się rozsypać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #254
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    @Netoper ale Ty koledze podsyłasz wątek o MK3 a ona ma MK4
    @Ghostx ogołnie to czyszczenie egr i dolot to sprawa dość dużej rozbiórki w tym spuszczania płynu chłodniczego. Tutorial jest średnio potrzebny bo na youtubie znajdziesz kilka filmów jak dobrać się do kompletnego egra- najczęściej przy okazji wymiany świec żarowych

  16. #255
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    le Ty koledze podsyłasz wątek o MK3 a ona ma MK4
    Aaa kurde, nie zerkłem w profil.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #256
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Jan 2022
    Mieszka w
    3city
    @rajman dzięki wielkie, tego się obawiałem. W wersjach przed liftem był lepszy dostęp.
    Zastosuje lekką protezę i przed następną zmianą oleju zastosuje Liqui Moly 5168.
    Ostatnio edytowane przez Ghostx ; 04-01-2023 o 21:27

  18. #257
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C
    Od
    05 Jul 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    pomyłka
    Ostatnio edytowane przez fordfocus ; 04-12-2023 o 14:10

  19. #258
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C
    Od
    05 Jul 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    pomyłka
    Ostatnio edytowane przez fordfocus ; 04-12-2023 o 14:10

  20. #259
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C
    Od
    05 Jul 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    pomyłka
    Ostatnio edytowane przez fordfocus ; 04-12-2023 o 14:10

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?
    By szwyr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 11:28
  2. [TDCi MKIII] Pękający przewód paliwa TDCI z pompy do listwy zasilającej.
    By Blady291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 18:07
  3. [MkIII] Filtr paliwa TDDI/TDCI
    By pajer in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 21:39
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 17:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów