+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 5678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 259
  1. #161
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Więc czemu procedury serwisowe zakładają OBOWIĄZKOWĄ WYMIANĘ CAŁEJ instalacji paliwowej po spiłowaniu pompy ?
    Pisze tu też o naprawach gwarancyjnych kiedy te układy weszły do produkcji i zaczęły się szybko sypać. Czyżby nadmiar wolnej kasy do wydania u producentów aut ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #162
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Boblo Zobacz posta
    Więc czemu procedury serwisowe zakładają OBOWIĄZKOWĄ WYMIANĘ CAŁEJ instalacji paliwowej po spiłowaniu pompy ?
    Pisze tu też o naprawach gwarancyjnych kiedy te układy weszły do produkcji i zaczęły się szybko sypać. Czyżby nadmiar wolnej kasy do wydania u producentów aut ?
    lub więcej kasy do przytulenia dla warsztatów i serwisów

  4. #163
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK3 tdci 130
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Za naprawy gwarancyjne odpowiada finansowo producent auta i on decyduje o zakresie naprawy. Skoro w ramach gwarancji serwisy wymieniały cały układ paliwowy ( a nie czyściły czy płukały ) to znaczy, że producent auta sam zdecydował, że wyda kase na całą procedure. Widocznie był jakiś powód, że nie stosował tańszej opcji - płukania.

  5. #164
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    ma ktoś pomysła jaki moze być powód ze pompa nie daje w ogole ciśnienia? mialem jednego takiego pacjenta w ktorym pompa "bije" całe 8 barów (na samym zaplonie jest 6bar) i teraz ciekawa sprawa z drugim pacjentem, ten mial uklad zasypany opilkami, wszystko wyczyszczone wtryski chyba przezyly bo po czyszczeniu sprawdzane byly w innym aucie i chodza, pompe wrzucilem do niego z angola ktory chodzil bez problemu, fakt ze pompa z 2 miesiące leżala sobie wymontowana, po zamontowaniu podlaczylem banieczke z paliwem z ktorej paliwo samo leci do pompy bo wisi nad silnikiem i ku zdziwieniu brak cisnienia, 10-12 barow daje, i tak jak wczesniej napisalem chodzila normalnie do końca zadnej spręzynki opiłkow itp,
    Ostatnio edytowane przez RafiRypin ; 21-06-2016 o 23:25

  6. #165
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    11 Dec 2014
    Mieszka w
    Rypin
    Zawór w pompie?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #166
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    zawory przekladalem i nic, dziś wyjme te pompy rozbiore i zobacze co tam w srodku, bo nie powinna pompa calkiem ciśnienia stracic

  8. #167
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    11 Dec 2014
    Mieszka w
    Rypin
    A czujnik ciśnienia na listwie?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  9. #168
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    wszystko zmienione bo mam tego do oporu to na tej opiłkujacej pompie cisnienie bylo dobre a tu praktycznie zero

  10. #169
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    problem rozwiązany, byl przelamany kabel ten ktory idzie do zaworu na pompie, teraz pali od strzala, ladnie rowno chodzi ale lekkie dodanie gazu i sprężynka, próba przelewowa i masakra, 2 wtryski leja po 100ml w ok 20 sekund fakt zaworki nie byly wymieniane bo po czysczeniu wtryskow byly na próbe zalozone w innym aucie i ladnie rowno dawały po ok 20ml, w sumie tu zaraz po odpaleniu tez nie bylo problemu 4 i 5 bieg pedal w podłoge i nic sie nie dzialo, ale jak sie konkretnie wszystko nagrzalo to teraz lekkie dodanie gazu i bledy P1211, i p0251,

  11. #170
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    fajnie, że rozwiązałeś problem i dzielisz się tym z nami.

    pozdro

  12. #171
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    Witam
    Pany czy te wtryski RM6S7Q-9K546BA są zamienne z tymi RM4S7Q 9K546 BD?Bo widzę że tych pierwszych jest bardzo mało.
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  13. #172
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    11 Dec 2014
    Mieszka w
    Rypin
    Tak, są one zamienne.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  14. #173
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    Dobra a powiedzcie mi jeszcze czy mogę zastosować jakieś inne numery niż podane wyżej?
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  15. #174
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    11 Dec 2014
    Mieszka w
    Rypin
    Końcówka numeru Delphi powyżej 504Z

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  16. #175
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    A taki np nr podejdzie?6S7Q-9K546-BA EJDR00801D
    Ostatnio edytowane przez Grzesio ; 05-09-2016 o 14:02
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  17. #176
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    11 Dec 2014
    Mieszka w
    Rypin
    Tak

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  18. #177
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    11 Dec 2016
    Mieszka w
    Rottenburg an der laaber
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    tak, będą pasowały
    Mam pytanie czy mozna zamienic pompe o nr 5s7q-9b395 AA na 2c1q-9b395 AB czy bedzie wszystko pracowac jestem ciemny odnosnie pomp i wtryskow moje mondeo 2,2 tdci odpala tylko z plaka chodzi na wcisnietym pedale gazu na okolo 2000 tys obrotow po puszczeniu odrazu gasnie i tak jak by tracil cisnienie ciezko mi to dokladnie sprawdzic gdyz mieszkam w niemczech a tutaj mechanikow to ciezki temat i nikt niechce sie podjac a serwis forda wymienia tylko wszystko na nowe czesci naturalnie ogromne koszta prosze o pomoc i z gory Dziekuje

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

    A wtryski bo mam mozliwosc kupienia mondeo 2,o tdci rok 2003 i chcialbym wszystko zamontowac do mojego ,2,2 tci rok 2006

  19. #178
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez grzegorz 1988 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    tak, będą pasowały
    Mam pytanie czy mozna zamienic pompe o nr 5s7q-9b395 AA na 2c1q-9b395 AB czy bedzie wszystko pracowac jestem ciemny odnosnie pomp i wtryskow moje mondeo 2,2 tdci odpala tylko z plaka chodzi na wcisnietym pedale gazu na okolo 2000 tys obrotow po puszczeniu odrazu gasnie i tak jak by tracil cisnienie ciezko mi to dokladnie sprawdzic gdyz mieszkam w niemczech a tutaj mechanikow to ciezki temat i nikt niechce sie podjac a serwis forda wymienia tylko wszystko na nowe czesci naturalnie ogromne koszta prosze o pomoc i z gory Dziekuje

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

    A wtryski bo mam mozliwosc kupienia mondeo 2,o tdci rok 2003 i chcialbym wszystko zamontowac do mojego ,2,2 tci rok 2006
    Od 2.0 tdci nie bedą pasowały wtryski, mają inną wydajność.
    Zostawiłem Ci info na priv postaram się pomóc.

    ---------- Post added at 02:45 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

    Cytat Zamieszczone przez Grzesio Zobacz posta
    A taki np nr podejdzie?6S7Q-9K546-BA EJDR00801D
    Wtryskiwacz 801D jest przeznaczony do Mondeo z DPF od 2006 roku.

  20. #179
    Pieszy
    Model
    2.0 TDDi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    18 Apr 2016
    Mieszka w
    Wrocław

    Chwilowy brak pomocniczej pompy paliwa Mondeo MK3 2.0 TDDi 115 km.

    Witam.

    Na początku pragnę przywitać wszystkich użytkowników mondeoklubpolska.pl
    Pierwszy mój post więc nie bijcie tym bardziej, że pomagam koledze z jego mondziakiem bo jakoś mechaniorom nie ufam zbytnio
    Szarpie, gaśnie, dymi itp. - pomocnicza pompka paliwa jest martwa, elektrykę sprawdziłem-OK. Raz się załącza raz nie, zazwyczaj jak zadziała to pop jakiś 3-5 km "auto-stop".
    Czasami uderzenie czymś w pompkę pomagało i dalej jazda nawet przez tydzień Ale w końcu nadszedł czas wymiany ale auto mu potrzebne i zanim pompka dojdzie i będzie czas na założenie (pod blokiem na lewarze) wykonałem bezpośrednie połączenie pompkę wymontowałem, elektrykę zabezpieczyłem, mostek na węzach paliwowych, odpowietrzenie(chyba to było odpowietrzenie ) zabezpieczone i próba odpalenia. Pomimo rozłączania i pewnie zapowietrzenia układu odpalił na dotyk, pracował godzinę na jałowym, później ostro do 4k obrotów i następnie do domu 12 km - BEZ ŻADNEGO PROBLEMU. Nie dymi, nie kopci, nie brakuje mocy, jednym słowem IGŁA. Pompa rotacyjna (chyba) daje rade ssać ON.

    Pytanie do was - Czy można tak pojeździć z 2 tygodnie ? Czy pompa wtryskowa nie padnie ?

    Pozdrawiam
    PAWEŁ

  21. #180
    Pieszy
    Imię
    Sławek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Grudziadz

    regeneracja wtryskiwaczy a konieczność robieni pompy

    Witam, mam pytanie. Dla znawców może być głupie.
    Kupiłem pół roku temu mondeo TDCI z 2002 r. W tygodniu okazało się że auto nie odpaliło. Zawiozłem go do mechanika, który zrobił mi regeneracje wtrysków bez wymiany końcówek. Zapłaciłem 1600 zł.
    Przy odbiorze samochodu powiedział mi że muszę jeszcze zrobić pompę wtryskową, bo przez ewentualne opiłki mogą rozwalić się na nowo moje wtryski. Koszt zrobienia pompy powiedział to 1100 zł, chyba że po rozebraniu okaże się że jest w porządku to 400 zł za sprawdzenie.
    Czy naprawdę muszę dać tą pompę do zrobienia skoro auto jeździ bez zarzutu? Szkoda mi tych pieniędzy ale nie chcę za miesiąc mieć znowu wtrysków do robienia.
    Proszę o szybką odpowiedź, bo mechanik dał mi 14 dni na przyjechanie samochodem do zrobienie pompy, bo jak nie to nie dostanę gwarancji na już zrobione wtryski.
    Pozdrawiam wszystkich

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?
    By szwyr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 12:28
  2. [TDCi MKIII] Pękający przewód paliwa TDCI z pompy do listwy zasilającej.
    By Blady291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 19:07
  3. [MkIII] Filtr paliwa TDDI/TDCI
    By pajer in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 22:39
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 18:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów