+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 96
  1. #1
    rustin
    Gość

    [Duratec]Jak pracują sondy lambda?

    Jak powinny pracować sondy? jakie powinny mieć wartości w jakich warunkach,bo u mnie na wolnych obrotach wartości te skaczą jak patrze w programie ACgassynchro.Jakimi programami można sprawdzić czy pracują i dobrze?Mam pełną wersję PCMscan ale tam nie mogę zrobić żeby pokazywało

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Temat milion razy omawiany i wrzucane screeny były.
    W skrócie: sondy mają na wykresie mniej więcej w sinusoidzie pokazywać
    Wrzuć screeny jak to u Ciebie wygląda, to będzie się wtedy omawiało.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    rustin
    Gość
    o to chodzi że nie mogę tego zrobić W pcmscan da sie?
    Czym się różni ten błąd P0171 od tego P0174? bo u mnie jak już to jest P0171 czyli jedna sonda padła?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    o to chodzi że nie mogę tego zrobić
    A nie masz w telefonie aparatu? albo print screena użyj i zapisz w JPG

    P0171 mieszanka uboga bank 1
    P0174 mieszanka uboga bank 2
    Tylko jak te dwa błędy na raz wyskakują to coś nie OK, bo bank 2 jest w widlastych silnikach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    rustin
    Gość
    aha nie mi sie tylko czasami zaświeca ten błąd p0171 a zapytałem czym się różnią bo mam dwie sondy jedna przed katalizatorem druga za katem ktorego nie mam i myślałem że jeden błąd jest jakby od jednej sondy drugi od drugiej
    Nie chodzi o to że nie wiem jak zapisać tylko ze jak w pcmscanie podłącze sie pod samochód oczywiście i biore read o2 to jakis błąd sie, dzieje i nic nie pokazuje.Robię to tutaj nie wiem czy coś jeszcze trzeba ustawić?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ze screena wynika że jakby w ogóle nie było połączenia z PCM-em (na samym dole dwie czerwone :lampeczki" )
    Najpierw musisz uzyskać połączenie żeby program połączył się z PCM-em, ale nie pomogę w którym miejscu to się załącza, bo nie używam tego programu.
    Chyba trza kliknąć na tę zieloną ikonę czwarta od lewej na pasku nawigacyjnym. Tylko zapewne w ustawieniach najpierw trzeba wybrać z jakim samochodem czy jakim protokołem ma się program połączyć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Sondy są 2. I wygląda ze na obu masz ubogo. Bez katalizatora/ jakiegoś emulatora ciężko będzie to wyprostować.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez danielWr
    Sondy są 2
    Ale nie na bank 2
    tylko
    bank1 sensor 1 (za kolektorem)
    i
    bank1 sensor 2 (za katalizatorem)

    Bank2 jest w widlastych.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    rustin
    Gość
    podałem przykładowy screen nie podłączonego programu Nawet jak się połacze i zrobię jak mówisz nic się nie dzieje i dlatego nie mogę sprawdzic sond w tym programie,może ktoś inny go używa?A w jakim darmowym programie mogę to zrobić? czyli w moim silniku może być jedynie błąd P0171 mieszanka uboga bank 1 i powinno być który sensor czyli która sonda?

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    błąd P0171 mieszanka uboga bank 1 i powinno być który sensor czyli która sonda?
    bank1 sensor 1 (za kolektorem)
    i
    bank1 sensor 2 (za katalizatorem)
    Na 93% wydaje mi sie ze EUROSCAN jest darmowy, tylko nie mogę znaleźć ich strony w necie.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Błędy sondy przy kacie są takie

    P0136 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - usterka"
    P0137 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - niskie napięcie"
    P0138 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - wysokie napięcie"
    P0139 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - powolna reakcja"
    P0140 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - brak aktywności"
    P0141 "Podgrzewacz czujnika O2 (Bank 1 Czujnik 2) - usterka"

    Zresztą tu jest cała rozpiska
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=27246
    i można to porównać z tym
    http://www.obd-codes.com/p0171

    W rzędówce nie ma prawa wyskoczyć błąd 0174 chyba że coś elektryka mocno zryta i poprzeszczepiana.


    Cytat Zamieszczone przez rustin
    Nawet jak się połacze....
    Nie kumam, jak uzyskasz połączenie, lampki na dole będą zielone no to sondy powinny być widać.
    Albo nie łączy Ci się program z PCM-em (np brak sterowników, bibliotek, czy frameworka.) albo nie potrafisz go skonfigurować, a tu to nie pomogę bo go nie używałem


    Spróbuj ProScan co prawda nie jest darmowy ale chyba w wersji demo jest podgląd pracy tylko zapisywać nie ma możliwości
    Nie szukaj najnowszej wersji tylko v5.5 bo wyższe nie dogadują się z elmem
    Zresztą jest o tym konkretny temat (programy, konfiguracja)
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=61363
    Trza poczytać i zastosować się do zawartych tam porad/spostrzeżeń,

    Dodano po 51 sek.:

    W googlach też wpisz"program elm ford" i sporo darmowych wynajdzie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    rustin
    Gość
    proscana nie mogę włączyć teraz bo pokazuje się błąd że brak pliku pid.dat i jak instaluję od nowa to nic z tego. ale zrobiłem screny z programu ac i pcmscan ale nie wiem czy to to
    http://img843.imageshack.us/i/lpgw.jpg/ - praca na lpg
    http://img94.imageshack.us/i/43884886.jpg/ - praca na pb

    http://img191.imageshack.us/i/pcmlpg.jpg/ - lpg
    http://img186.imageshack.us/i/pcmpb.jpg/ - pb


    a taki błąd mi wywala

    http://img715.imageshack.us/i/bladq.jpg/

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pierwszy błąd dotyczy ubogiej mieszanki albo śpiącej/uwalonej lambdy
    Drugi o mówi że katalizator niesprawny/rozsypany

    Przy braku czy uszkodzeniu katalizatora, sonda kontrolna podaje złe dane do PCM-a i przez to nie jest on w stanie prawidłowo silnika wysterować.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    rustin
    Gość
    a te wykresy to pokazują jak sondy pracują czy to nie to? bo w pcmscanie widać że na pb zółta kreska jest równo u dołu a na lpg skacze.dziwne jest to że jak ustawie mapy gazowe tak powyżej 0,5cm od benzynowej to błedu nie pokazuje.miałem w tym miesiacu kat wstawić to musiałem złączke elastyczną i poszło 150zł.szczerze mowiać błedy mi nie przeszkadzają bo dobrze chodzi auto tak samo jak na pb tylko nie chce zeby uboga mieszanka była

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak nie masz kata no to sonda kontrolna pokazuje "złe" spaliny i PCM próbuje to skorygować, stąd najprawdopodobnie robi się uboga mieszanka,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    rustin
    Gość
    a po tych wykresach sond to jak pracują? dlaczego na lpg inaczej a na pb inaczej?
    kurcze muszę uciułać parę zł i wstawić kata uniwersalnego

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Pewnie masz tak jak ja że nie masz katalizatora (ja nie wiem czy mam) i przez to świruje Ci sonda, ja już przyzwyczaiłem się do świecącej kontrolki, ale chcąc założyc gaz muszę miec to wszystko sprawne, myślisz że uniwersalny kat do wspawania będzie OK ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  19. #18
    rustin
    Gość
    moim zdaniem chyba katalizator to katalizator a uniwersalny to znaczy że się nadaję do kilku typów aut a nie że ma jakieś właściwości inne.a jaki ci błąd pokazuje ? sprawdzałeś? wiesz jak ci teraz nie przeszkadza to i na gazie tak samo będzie :0 bo co do jazdy czy coś to nie ma różnicy u mnie.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    U mnie też nie ma różnicy w jeździe, ale na gazie jak jest uboga mieszanka to właśnie ta kontrolka się zaświeci, a jak u mnie ona cały czas się świeci to nie będą wiedział czy mam ubogą czy dobrą i może byc po głowicy, a nie będę co tydzień jeździł do gaziarzy i podpinał pod kompa czy jest dobrze.
    Po niedzieli wraca mechanik z urlopu to będę wiedział jaki błąd jest dokładnie, ale ja to właśnie podejrzewam że nie ma kata bo śmierdzi spalinami i przekroczone mam spaliny na przeglądzie.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  21. #20
    rustin
    Gość
    to daj znać jaki masz błąd.widzisz a u mnie jak byłem specjalnie na analizie spalin to facet się zdziwił że bez kata ma takie spaliny czyste czy coś.dlatego właśnie ja kupiłem kabel od gazu i sam sobie poustawiałem wszystko. Netoper jak rozumiem teraz bez kata nie wiadomo czy sondy dobrze pracują? bo wcześniej mówieś żeby wrzucic wykresy to bedzie wiadomo wrzuciłem ale nic nie pisałes czy dobrze czy nie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 17:08
  2. [All] Sondy Lambda
    By Rogaleskoo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 13:02
  3. MK1 Sygnał sondy lambda z BRC JUST
    By kebard in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 15:20
  4. Uniwersalne sondy lambda.
    By szengel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-02-2006, 23:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów