+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław

    [TDCi]Brak reakcji na dociśnięcie pedału gazu, metaliczny dz

    Witam,

    Koledzy dziwna awaria. Przejechałem z pracy po znajomego jakieś 20 km, wszystko pięknie chodziło. Przed zgaszeniem mondka czekałem na jałowym jakieś 50 sekund czekając aż otworzy mi bramę. Po 20 minutach wyjechałem, znowu 40 sekund na jałowym i ruszamy, a tu nagle awaria.

    Samochód normalnie jeździ na niskich obrotach, jednak jak dociska się pedał gazu by przyśpieszyć zerowa reakcja na pedał gazu zupełnie tak jak bym go puścił, powrót do 1/3 i znowu działa. Turbo jak by go nie było. Zatrzymaliśmy się, na poboczu, sprawdziliśmy olej - prawie do pełna, sprawdzamy na jałowym reakcje na gaz i przy otwartej masce słychać jak by metaliczny dźwięk po przekroczeniu 2000 obrotów.

    Na jałowym pedał gazu działa normalnie, jednak w trakcie jazdy po dociśnięciu zero reakcji. Maluch wyprzedził mnie ze świateł (i nie tylko).

    Zero kontrolek zapalonych na desce, nie ma dymu, temperatura w normie. Jedyne, co było nie tak to to, że jechałem na rezerwie mając jeszcze paliwa na 59km. Do tankowałem już ale nic nie dało.

    We wtorek mam randkę w Radwanicach w Bodo i będę wiedział coś więcej. Przez tel mechanik jak się umawiałem powiedział, że faktycznie dziwny objaw i że jak przyjadę to wszystko sprawdzą.
    Tematu na forum nie znalazłem dlatego zdecydowałem się napisać. Może macie jakieś pomysły co to może być?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Kolego ale rozumiem, że jak dodasz gazu, to obroty nie zwiększają się, a auto nie przyspiesza (czyli nie ślizga Ci się sprzęgło)?

    Zobacz czy puchną Ci węże jak przygazujesz auto na postoju.

    Najbardziej niepokoi mnie metaliczny dźwięk. Oby to turbina nie wyzionęła ducha ...

  4. #3
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Właśnie sprawdzałem, Obroty przy dociśnięciu na jałowym wolno rosną ale turbo rura ta w kształcie S nie puchnie, jednak przy łączeniu górnym mokra jest od oleju (co mnie martwi). Natomiast w trakcie jazdy jak dociskam pedał gazu za mocno to obroty spadają i efekt jest podobny do tego jak bym w ogóle zdjął nogę z gazu.

    Jak sprawdzałem czy rura puchnie to po pierwszym razie jak schodził z obrotów usłyszałem 3 sygnały dźwiękowe z silnika jak by z jakiegoś głośniczka. Przy kolejnych próbach już tego nie było słychać.
    Odpala pięknie, trzyma się na obrotach.

    Jechać mogę tylko na emeryta czyli dociskając gazu do 1/3 - wtedy działa i byle nie przekraczać 2000 by nie włączał się ten dziwny dźwięk.

    Zastanawiam się tylko czy to turbo czy może jakaś ważna uszczelka poszła i auto przeszło w stan awaryjny

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Hmmm, qrcze ciężko mi to jednoznacznie stwierdzić, bo dziwna sprawa. Wprawdzie jestem z Wrocka, ale specjalistą ani mechanikiem nie jestem, więc nie wiem czy coś bym znalazł nawet widząc autko.

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Polarny dzięki za chęci ale wątpię by oględziny coś dały. To co mogłem wyczytać w forum już sprawdziłem, podobnej usterki jeszcze nikt nie miał. Zdarzały się podobne ale miały dodatkowe objawy, których u mnie nie widać.

    Poczekam do wtorku zobaczę co powiedzą w Bodo i będę opisywał co i jak dalej..

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Polarny
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0TDCI @163KM by Polarny
    Opis
    Titanium S
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Napisz koniecznie jaki wynik wizyty w warsztcie - ogólnie nie znam warsztatu, ale zanim zdecydujesz się coś grubszego wymieniać, to może sprawdź diagnozę choćby tutaj. Bo jak powiedzą Ci, ze turbina do wymiany, wymienisz i problem nie zniknie, to co najmniej lekko się wkurzysz.

  8. #7
    Zielony listek Awatar Sartan
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi Automat
    Od
    01 May 2010
    Mieszka w
    Sadków koło Wrocławia
    Koledzy a gdzie wy naprawiacie we Wrocku swoje mondki?
    Ford Mondeo Kombi '04 2.0 TDCi Automat


  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mitsubishi Carisma GDI
    Od
    11 Oct 2008
    Mieszka w
    GORZÓW
    Dokładnie sprawdż przewody dolotowe powietrza ,szczególnie ten w kształcie litery S. U mnie ta guma była dziurawa. Objawy były podobne jak u Ciebie ,po wymianie tego przewodu wszystko wróciło do normy .

  10. #9
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Polarny - dzięki!! - na pewno opisze diagnozę i się Was poradzę. forum juz czytam jakiś czas, jednak nigdy jakoś się nie rejestrowałem. Większość problemów była opisana więc nie było potrzeby. Teraz mam coś nowego więc nawet, jeśli nie znajdziemy rozwiązania to je stworzymy dla innych w przyszłości.

    Stal, Turborure w kształcie S wymieniałem pół roku temu ale jak była dziurawa to objawy były inne, tzn: Wtedy jak dodawałem gazu to słyszalny był świst, a pedał gazu działał tylko, że mocy brakowało bo powietrze z turbiny uciekało w kosmos.

  11. #10
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Koledzy zauważyłem mała dziurkę w turbo rurze przy górnej opasce uciskającej - myśląc, że to to! z ulga odetchnąłem i wsiadłem na test drive (ale dziurka była za mała by spowodować taki spadek mocy). Niestety skończyło się nieprzyjemnie. Mondek zaczął mocno dymić na szaro. Zapach przypominał palone borygo, do tego pojawił się odgłos jak by guma tarła o gumę lub plastik. Czasami jak by pisk ale cały czas takie tarcie. Im większe obroty tym głośniejszy dźwięk.

    Nadal żadna kontrolka się nie zapaliła, temperatura w normie. Płyn w chłodnicy tak 3 cm poniżej maxa. Olej prawie max. Jedynie raz obroty wskoczyły na 1000, ale wyłączyłem i włączyłem ponownie i znowu stabilnie.

    Dziwny dźwięk wydobywał się z miejsca oznaczonego strzałką www.asgwroclaw.pl/silnik.jpg

    Do mechanika już sam nie dojadę, także jutro chyba na holu pojadę.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Nomade
    . Mondek zaczął mocno dymić na szaro. Zapach przypominał palone borygo, do tego pojawił się odgłos jak by guma tarła o gumę lub plastik. Czasami jak by pisk ale cały czas takie tarcie. Im większe obroty tym głośniejszy dźwięk.
    Cytat Zamieszczone przez Nomade
    Dziwny dźwięk wydobywał się z miejsca oznaczonego strzałką www.asgwroclaw.pl/silnik.jpg
    kolego zdejmij ten przewód gumowy od turbo
    zobacz na

    ilość oleum w przewodzie
    stan łopatek wirnika
    złap za szpice wirnika i poruszaj na boki zobaczysz czy nie ma luzu poprzecznego
    wirnik powinien obracać się delikatnie

    myślę obym się mylił ale masz problem z turbinką
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Koledzy więc na zakończenie tematu i ku pomocy innym użytkownikom mondka we Wrocku i okolic opisze przebieg.

    Więc po kolei - najpierw zaholowałem samochód do na Warsztatową to osławionego warsztatu ale cena bardzo wysoka, nie regenerują tylko od razu oryginał wsadzają. Przekonywał mnie właściciel długo, zadzwonił i powiedział, że znalazł oryginał akurat u dostawcy (za prawie podobną cenę znalazłem tą samą używaną turbinę (po fabrycznej regeneracji na allegro) - zapłaciłem 50 dych za diagnozę i po 3 dniach zabrałem auto.

    Następnie Radwanice - Niestety ale tutaj też się nie udało. Panowie oczywiście turbinę by wymienili jak bym im przywiózł ale niestety nie wiedzieli co to jest układ dolotowy gdy prosiłem aby go przeczyścili.

    Odstawiłem auto i zacząłem szukać. Po długiej i męczącej przerwie 2 miesięcy miałem wreszcie doskonałego turbiniarza i warsztat, który zna się na rzeczy.

    Turbiniarz - EMP Turbo - super fachowcy niestety musiałem wymienić cały środek bo jeździłem trochę z tą rozwaloną turbiną i się po mieliło wszystko - na szczęście panowie wymyli mi także intercooler który im przywiozłem w myjce ultradźwiękowej! http://www.emp-turbo.pl/

    Warsztat ZUM na hubskiej http://www.zum.com.pl/ - Panowie przyjechali elegancko w weekend po autko lawetą, dali samochód zastępczy, wymontowali turbo i intercooler, wymienili wszystkie płyny oraz turbo rurę która wcześniej jak sprawdzałem okazała się dziurawa. Samochód czekając na turbinę i intercooler stal na parkingu strzeżonym.

    Finansowo: Wszystko wyszło 1/4 taniej niż na warsztatowej tyle tylko, że wiedziałem kto regeneruje moją turbinę, dostałem pełen wydruk z komputera który kierował operacją regeneracji, miałem samochód zamienny, laweta odebrała moje auto i co najważniejsze nie czułem się ściemniany jak wcześniej. Dodam, że autkiem zastępczym jeździłem ponad tydzień..

    Zrobiłem już 2500 km w tym autobahnem 1000 km przy prędkościach ponad 160 km/h i autko spisuje się doskonale.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Nomade
    Zrobiłem już 2500 km w tym autobahnem 1000 km przy prędkościach ponad 160 km/h i autko spisuje się doskonale.
    no to super cieszę się że wreszcie autko porządnie jeżdzi

    powiem ci że fajnie jest dać auto ludziom którzy maja pojecie co robią
    i jeszcze przy tym umieją zachować jak profesjonaliści

    podobnie miałem przy ostatnim kodowaniu wtrysków
    podjechałem pod warsztat sama młodzież bałem się że zaraz będzie cwaniactwo i podśmiechujki
    ale goście totalnie mnie zaskoczyli
    zrobili swoja robotę
    przy tym odpowiedzieli na każde moje pytanie
    i zrobili nawet więcej niż oczekiwałem
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  15. #14
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki Daniellomasa. Też się strasznie cieszę, że autko już jeździ i to jak!

    W przypadku kodowania wtrysków to jak trafisz na młodych to często lepiej się znają od nie jednego doświadczonego mechanika ale pod warunkiem, że mają smykałkę do komputerów. No i fakt - to bardzo przyjemne oddać auto do warsztatu, który zna się na rzeczy, chociaż ja po prostu poczułem w końcu ulgę że ten koszmar się skończył.

    2 miesiące dzwonienia i pytania mechaników. Każdy mówi przyjedź pewnie, że umiemy ale ciężko mu odpowiedzieć na podstawowe pytania przez telefon. Dodatkowo zepsute auto to nie telefon komórkowy, nie da się go wsadzić w kieszeń i wsiąść w autobus.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Nomade
    W przypadku kodowania wtrysków to jak trafisz na młodych to często lepiej się znają od nie jednego doświadczonego mechanika ale pod warunkiem, że mają smykałkę do komputerów. No i fakt - to bardzo przyjemne oddać auto do warsztatu, który zna się na rzeczy, chociaż ja po prostu poczułem w końcu ulgę że ten koszmar się skończył.
    tak jest starsi mechanicy nic im nie ujmując jeżeli nie pójdą w kierunku kompów
    to za wiele przy aucie nie zrobią niestety
    we wcześniejszych autach nie było tyle elektroniki która jest piękna jak działa prawidłowo
    ale potrafi być nieznośna kiedy zaczyna szwankować
    Cytat Zamieszczone przez Nomade
    chociaż ja po prostu poczułem w końcu ulgę że ten koszmar się skończył.
    teraz tylko bardzo przyjemnej i bez awaryjnej jazdy mondeasem
    pozdrawiam Daniel
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Brak Konkretnej Reakcji na wcisniecie pedału przyśpieszenia
    By drunke in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 15:58
  2. [TD MkII] Brak reakcji przy dodawaniu gazu
    By Robsajson in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 21:52
  3. [TDCi MKIII] brak reakcji na dodawanie gazu
    By konieczny1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 10:38
  4. [TDCi MKIII] brak reakcji na pedał gazu
    By sakin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 23:50
  5. [MkI] Brak reakcji na pedał gazu na LPG!!! TRAGEDIA
    By Przemiks in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2006, 00:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów