+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar Fun
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2.0 TDCi już europejczyk !! :)
    Od
    01 Nov 2006
    Mieszka w
    Gdynia

    [TDCi]gdzie swiece zarowe w tym silniku ??

    Witam po dluzszej przerwie....
    Ostatnio wymienilem poczciwego mk2 na mk3 z 2004 roku z TDCi pod maska,wszystko ladnie smiga,tylko rano jak jest zimno to zapala chyba na 3 cylindrach,dymiac i szarpiac obrotami przez 10s..potem wszystko w normie, chcialem zajrzec do swiec, bo przebieg juz 160 tys. ale .....nie moge ich znalezc, wiem gdzie jest listwa zasilajaca, gdzie wtryski, ale po swiecach ani sladu...ostatni moj diesel to byl 1.8D w starym eskorcie, i tam wszystko bylo na wierzchu...pomozcie, bo musze to zrobic do wtorku...wielkie dzieki

    Fun

    EmKaCzy już europejczyk

    W sercu zawsze Probe, tylko Probe...najwspanialszy Ford...żegnaj przyjacielu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Świece żarowe są pod kolektorem ssącym z przodu silnika.
    Raczej to nie wina świec ,tdci zapala bez świec nawet przy minusowych temperaturach .Sprawdź raczej wtryski.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2,2 TDCI
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Żyrardów
    To ja zapytam jeszcze czy nie wiecie jak długo palą się świece żarowe w TDCI po zgaśnięciu kontrolek. Pytam bo ostatnio przy -15 miałem problem z odpaleniem tzn w końcu się udało ale było nie ciekawie. Sprawdziłem świece i są ok podejrzewam, że za krótko grzałem bo tylko do zgaszenia kontrolek no i paliwo chyba nie za ciekawe było.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    U mnie w 115 konnym. Gasną zawsze razem z innymi kontrolkami. Tj nie zdarzyło mi się (nawet przy -15/-16) żeby paliły się dłużej niż inne kontrolki. Przekręcam kluczyk, czekam jak zgasną kontrolki, one gasną, gaśnie równo z nimi sprężynka i odpalam. Razem może 2-3 sekundy?
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2,2 TDCI
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Żyrardów
    To normalne mi chodziło jak długo faktycznie grzeją świece. Czytałem gdzieś, że w nowych silnikach grzeją cały czas. Nie bardzo w to wierzę dlatego pytam. 15 lat temu w Kadecie grzały około minuty po zgaśnięciu kontrolek

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Bbrzydal
    To normalne mi chodziło jak długo faktycznie grzeją świece
    I co, sprawdziłeś jak faktycznie długo grzeją? Kontrolka lepiej aby się paliła jak grzeja, ale chyba tak nie jest. A jak jest ciepły silnik to też grzeja przy zapalaniu?
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez Bbrzydal
    To normalne mi chodziło jak długo faktycznie grzeją świece. Czytałem gdzieś, że w nowych silnikach grzeją cały czas. Nie bardzo w to wierzę dlatego pytam. 15 lat temu w Kadecie grzały około minuty po zgaśnięciu kontrolek
    świeca po odpaleniu dogrzewa silnik, około 20 sekund, ale jak sprawdzałem za każdym razem było inaczej - inna temperatura
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mjakubczyk
    świeca po odpaleniu dogrzewa silnik, około 20 sekund
    od momentu włączenia kontrolki czyli przekręcenia kluczyka w pozycję II grzeją przez 30 sekund.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Nie zawsze. Nie tak dawno wymieniałem świece i po wymianie kilka razy mierzyłem prąd i czas działania - wahał sie od 10 sekund do jakiś 25... (pomiary o różnych porach dnia - raz na zimnym silniku, raz na ciepłym). więc wydaje mi sie że czas ten nie jest stały - ale pewne jest, że czas grzania swiec nie ma absolutnie nic wspolnego z czasem palenia sie kontrolki.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Mam to samo z tymi obrotami 10 sek szarpania a potem już normalnie, ja kieruje swoja uwagę na nieszczelny dolot a nie świece.
    W ASO znaleźli mi dziurawy wąż intercoolera jednak wymiana nie dała zbyt wiele nada nierówne obroty i biały dymek, na niedawnym spocie w Lubinie sprawdzali auta w serwisie i zwrócili uwagę na zabrudzony kolektor dolotowy wiec niedługo zabieram sie za wymiane uszczelki pod kolektorem i czyszczenie razem z EGR może to pomoże

  12. #11
    Pieszy
    Imię
    Mariusz
    Opis
    mondeo MKIII
    Od
    08 Jun 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Nie wiem czy ci to pomoże bo mi nie pomogło EGR i kolektor janówka wszystko wyczyszczone a mam to samo przez chwilę po odpaleniu biały dymek i szarpanie nie równe obroty mi dodatkowo jak jeżdżę na wyższych obrotach to nie zawsze schodzi do biegu jałowego czasem zostanie na 1500 obrotach czy 1200 ,900 zejdzie dopiero jak wytracę prędkość do zera czy to sam czy przez hamowanie nie wiecie co to może być bo napewno nie wtrysko żadnych sprężynek klekot jest oczywiście ale nie będę tego tu opisywał napisałen oddzielniego posta na temat moich dolegliwośći

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Ja mam problem z dymkiem przez pierwsze chwile, później już wszystko gra ładnie się wkręca na obroty i wraca, idzie do czyszczenia bo miejsce koło kolektora jest mokre od oleju więc jest jakaś nieszczelność.
    Dziś już umyłem silnik i jak pojeżdzę zobaczę skąt leci .
    Tak przy okazji czy EGR jest na sztywno z kolektorem czy się rusza na jakichś gumkach ? i może jakieś uwagi przed demontażem

    Taki sam problem z obrotami mam w escorcie na zimnym silniku myslę że to z powodu ssania przepustnica wraca trochę później ale to benzynka

Podobne wątki

  1. [MkII] pytanko o zarowe
    By dario83 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 20:42
  2. [TD MkII] jak sprawdzic czy swiece zarowe sa do wymiany
    By adamslodowy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 12:45
  3. Swiece Zarowe
    By senator12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2005, 23:59
  4. Jakie swiece zarowe?
    By Tozi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-09-2005, 00:39
  5. Gdzie znajduje się czujnik oleju w silniku????
    By Janusz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2005, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów