+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Maniak-ja
    Gość

    [TDCi]Wielki Problem z zapalającą się sprężynką błąd P0340

    Witam
    Wiem że problem ten był poruszany na forum, ale nie wiem czy dokładnie tak jak w moim przypadku. Otóz problem polega na tym iż kupiłem sobie forda mondeo 2,0 tdci. Po jakimś czasie zaczęła zapalać się sprężynka i po przejechaniu dosłownie kilku kilometrów *co do milimetra) gasł mi. Musiałem chwilę odczekać i odpalał. Teraz problem się nasilił, iż w ogóle nie odpala. Zaprowadziłem go do mechanika pod kompem wykazał bład P0340 Czujnik położenia wałka rozrządu. Wymieniłem na drugi i zaczął pacać normalnie od ręki, nie gasł, normalnie pracował. Zdecydowałem się na wymianę kpl sprzęgła wraz z kołem dwumasowym. Po złożeniu u tego samego mechanika samochód nie chciał odpalić. Znów pojawił sie ten sam błąd P0340. Mechanik wymienił jeszcze jeden czujnik (nowy z serwisu forda) i cały czas tro samo, wyskakuje błąd czujnika wałka rozrządu. Może mi ktoś pomóc co mam teraz zrobić bo mechanicy nie wiedzą co zrobić.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Artur
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 210KM
    Opis
    VIGNALE 4D
    Od
    22 May 2009
    Mieszka w
    Otwock
    może podczas wymiany sprzęgła ktoś przerwał przewód od tego czujnika?

  4. #3
    Maniak-ja
    Gość
    Ale przewód od tego czujnika idzie z drugiej strony. Tam tylko dochodzi czujnik wału korbowego, który po od łączenu wykauje błąd na kompie, a po ponownym podłączeniu nie ma go

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo
    Od
    08 Dec 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    u mnie zapalona spręzynka oznacza ze nawala EGR, wymienialem go juz 2 razy i za kazdym razem bylo to poprzedzone zabawa w kotka i myszke ze sprezynką. tzn. ona zapalała się a ja jak ją zobaczyłem to wyłaczałem silnik na chwile i przez jakis czas był spokój, kiedy czestotoliwosc zapalania nadmiernie i uciązliwie wzrosla to jadę do ASO - tam diagnozują awalie EGR i wymieniają go na nowy (już 2 razy)...własnie aktualnie znowu zaczela mi sie zaplac (3 raz ta sama historia) ....i zglosze to na najbliższym przegladzie...

    Dla ulatwienia dodam, ze przejechalme już 160k i problem pojawia sie co ok. 40-50k.....dodatkowo moja wersja EGR jest z elektronika i dochodzi do niego wieloprzewodowa wiązka......
    ....moze masz to samo...

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Maniak-ja
    Znów pojawił sie ten sam błąd P0340. Mechanik wymienił jeszcze jeden czujnik (nowy z serwisu forda) i cały czas tro samo, wyskakuje błąd czujnika wałka rozrządu. Może mi ktoś pomóc co mam teraz zrobić bo mechanicy nie wiedzą co zrobić.
    tu masz rozwiązanie powracajacego problemu P0340
    ostatnia strona
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...r=asc&start=20
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    tu masz rozwiązanie powracajacego problemu P0340
    ostatnia strona
    Tak czy tylko to mu pomoże jak mowa jest w artykule o benzynie a w tdci nie ma czujnika na kole pasowym tylko jest na zamachowym. A po za tym koło pasowe w tdci montowane jest na trzy śruby więc nie ma możliwości go przestawienia a koło zamachowe na osiem śrub z bolcem ustalającym więc też go nie przestawisz
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  8. #7
    Maniak-ja
    Gość
    A możliwe jest to, że rozrząd jest walnienty. Bardziej chodzi mi o to, iż jest luźny łancuch, Ale w sumie po odpaleniu zanim zminiłem dwumasę chodził normalnie, nic nie stukało. Nie mam pojęcia co tu jeszcze może być. Z tego co sie orientuje to czujnik ten reaguje w momencie jak wałek rorządu jest nieprawidłowo ustawiony. Pytanie co mogło go przestawić?

Podobne wątki

  1. [Duratec][mk3]Błąd czujnika położenia wałka rozrządu P0340
    By cody in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 22:01
  2. [TDDi MKIII] Błąd P0340 silnik nie odpala
    By steell in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 19:15
  3. [MkI] Wielki problem z elektryką
    By welzi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 19:27
  4. [MkIII] Problemy z migającą sprężynką turbo błąd 132b
    By Przemek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów