+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    [TD MkII]Korektor kata wtrysku - da się sprawdzić sprawność?

    Juz kiedyś pisałem, że silnik ma bardzo słaby dół. A szczególnie jak jest zimny. Choć zimą odpalał dobrze. (kupiłem go pod koniec zimy więc sprawdzony tylko przy -7stopni C)

    Chciałbym sprawdzić, czy korektor kąta przestawia wtrysk tak jak powinien. Czy jest to możliwe? Bo, ze "tryka" to słyszę, ale myślę sobie, może coś tam nie do końca pracuje, gdzieś się przycięło.. Jest szansa to sprawdzić w jakiś sposób?

    Ostatnio: zimny silnik, wyjeżdżam rano z podporządkowanej do pracy i ktoś szlachetnie mnie chciał przepuścić, podziękowałem i chciałem sprawnie z tej uprzejmości skorzystać, ale niestety... zanim Mondek się zebrał to już pewnie gość zdążył pożałować, ze zrobił mi przysługę

    Nauczyłem się, ze go rano wyżej kręcę, ale pomimo to, przy większym obciążeniu obroty spadają. Jak się rozgrzeje to już w miare płynniej przyspiesza. ale na przykład, zeby stracił przyczepność to bym musiał go rozkręcić chyba do 2,7 rpm ;/
    Mondełło

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    hm a booster w jakim stanie?
    może to nie wina korektora a prędzej pompy?

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez tede
    przyczepność to bym musiał go rozkręcić chyba do 2,7 rpm ;/
    No to faktycznie mega wysoko :/ ten silnik się do 5.000 kręci, a 2,700 to raczej użytkowe obroty. Ten samochód to nie V10 TDI żeby miało 800Nm przy 1.500obr.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Wygląda to na zbyt wczesny kąt wtrysku - dobrze odpala ale na zimno nie ma siły.
    Do tego pewnie głośno klekocze.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Cytat Zamieszczone przez KW
    Cytat Zamieszczone przez tede
    przyczepność to bym musiał go rozkręcić chyba do 2,7 rpm ;/
    No to faktycznie mega wysoko :/ ten silnik się do 5.000 kręci, a 2,700 to raczej użytkowe obroty. Ten samochód to nie V10 TDI żeby miało 800Nm przy 1.500obr.
    No to kolejna wypowiedz ktora wniosla wtemat calkiem sporo .Co do korektora to moze lepiej bylo by sprawdzic ten booster.Napisz jeszcze od jakich obrotów czujesz właczanie sie turbo.Jest na forum temat jak ktos rozcioł obudowe korektora naciagał jakas sprezynke i ponoc byla spora zmiana w pracy silnika.

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez KojoT6510
    Cytat Zamieszczone przez KW
    Cytat Zamieszczone przez tede
    przyczepność to bym musiał go rozkręcić chyba do 2,7 rpm ;/
    No to faktycznie mega wysoko :/ ten silnik się do 5.000 kręci, a 2,700 to raczej użytkowe obroty. Ten samochód to nie V10 TDI żeby miało 800Nm przy 1.500obr.
    No to kolejna wypowiedz ktora wniosla wtemat calkiem sporo .Co do korektora to moze lepiej bylo by sprawdzic ten booster.Napisz jeszcze od jakich obrotów czujesz właczanie sie turbo.Jest na forum temat jak ktos rozcioł obudowe korektora naciagał jakas sprezynke i ponoc byla spora zmiana w pracy silnika.
    No właśnie nie klekocze. Nawet fajnie miękko pracuje. Wzrost mocy jest już od 1800 i rzeczywiścienajwiększy pałer do 3000 może 3200, potem już dość liniowo, bez dynamiki większej. Ale zanim się wkręci do 1800 to czasem mam ochotę wysiąść i go popchać
    Mondełło

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Gruuby
    Opis
    mk2
    Od
    24 Nov 2009
    Mieszka w
    Andrychów
    tak jak wcześniej powiedziane - najpierw booster sprawdź.
    A co do mocy to tak ma być to jest jedyne 90KM na 1,5 wózek więc szaleństwa w tym nie widzę.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    A mi tam te 90KM styka na zakopiance pod sporą górę byłem jednym z najszybszych :P no i 170km/h bez problemu osiągam na autostradzie.

  10. #9
    A booster ma wpływ na te najniższe obroty? Myślałem, że przez booster płynie paliwko tylko kiedy turbo daje ciśnienie.
    Mondełło

  11. #10
    Sprawdź czy rozrząd dobrze leży. Powtykaj blokady.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    to ze ma 90 KM i ok 180 Nm to wie kazdy ale skoro auto nie umie sie zebrac z drogi do 1,800 obr to jest pewna nieprawidlowosc.Sprawdz moze faktycznie rozrzad bo booster wlasnie na tych niskich obrotach nie powinien miec zabardzo znaczenia.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo 1.8td kombi
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    nowe miasto
    czy sprawnosc korektora mozna zdiagnozowac samemu ? ma jakies wartosci rezystencji a zeby to pomierzyc?
    Albo wtrysk sterujacy??

    Mozna to jakos omomierzem zlapac?

    Mi np po odpieciu wtrysku sterujacego silnik pracuje bez zmian a korektor tryka slicznie i nie cieknie.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Wtrysk sterujacy na zgaszonym silniku 100ohm około.

    Korektor kąta wtrysku, kurcze nie pamiętam już, ale zmierz to Ci pwoiem czy jest OK

    Moim zdaniem korektor i wtrysk sterujacy bym zostawił sobie na koniec a zaczął od kwestii rozrządu nietety.

  15. #14
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk2 1.8 TD Ghia
    Od
    26 Nov 2008
    Mieszka w
    Kamieniec Wr., Świdnica, Oława
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Wtrysk sterujacy na zgaszonym silniku 100ohm około.
    Dokładnie od 90 do 120 ohm, w zależności od temperatuty silnika.

  16. #15
    no ja też myślę, ze u mnie może być za późny (minimalnie) kąt wtrysku. Dlatego póki nie nabierze momentu obrotowego nie chce jechać. a nie wiem, jak mu się odpalało w duże mrozy bo jak kupiłem to max -7 stopni już było. Tymbardziej, ze jak rano zapalam, to najpierw delikatnie zakopci na biało. Ale później już jest nadzwyczaj mało kopcący przy depnięciu w pedał więc nie wiem jak to odczytać...
    Mondełło

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Sprawdź ten rozrząd. Nie powinno być żadnego białego dymu. Lepiej jakby był carny.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo 1.8td kombi
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    nowe miasto
    przez ten prawdopodobnie nei dzialajacy wtrysk sterujacy przy zapaleniu tez na bialo pusci smroda !! chyba przez wtrysk no chyba ze korektor nie trybi zaraz ide pomierzyc....
    i am back !

    no i wiadomo omomierz wskazal ---- no wlasnie, nic nie wskazal .... czyli przerwany obwod.... nie wiadomo gdzie.... czy warto rozkrecac ten element do ktorego wchodza te kabelki by to zrobic ?

    Rozbieral to ktos z was ??

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez abramm
    no i wiadomo omomierz wskazal ---- no wlasnie, nic nie wskazal .... czyli przerwany obwod.... nie wiadomo gdzie.... czy warto rozkrecac ten element do ktorego wchodza te kabelki by to zrobic ?

    Rozbieral to ktos z was ??

    O co pytasz? Bo piszesz ten element i nie wiadomo o co loto......

    chodzi o korektor?

    Mierzyłeś na 100% dobre kabelki? Jeżeli tak to korektor na śmietnik.

  20. #19
    No właśnie.. - czarny to nadmiar mieszanki w dobrym punkcie wtrysku ale nie zdążyła się spalić, a biały dym oznacza zupełnie nie spaloną mgiełkę, która tylko się sprężyła w cylindrze i zawory ją wypluły. Teraz pytanie jaka przyczyna.... no nic. Jak nie sprawdzę rozrządu to nie będę kombinował z innymi rzeczami
    Mondełło

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Ale zauważ że przy odpalaniu silnik zrobi pare obrotów wału nie spalając mieszanki dlatego czarny dymek jest jak najbardziej wskazany. Biały dym jest oznaką złego ustawienia zapłonu.

Podobne wątki

  1. [MkI] korektor kata wtrysku w mkI
    By maxx31 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 17:34
  2. korektor kata wtrysku
    By tebe in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 22:18
  3. korektor kata wtrysku - regeneracja
    By WBmondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2007, 19:51
  4. Korektor kata wtrysku - Jak to naprawic ??
    By luck-ass in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-12-2006, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów