+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd

    [MkII]Jakie głosniki pod fabryczne radyjko 6000

    Witam.

    Co obecnie polecacie w miare dobrego i nie drogiego pod fabryczne radio. Od zakupu mondeusza borykam sie z problemem bardzo złego dźwieku , pierdzenie i charczenie na fabrykach.

    Czy w ogole jest sens zmieniac glosniki na cos lepszego jesli radio nie będzie wymieniane na coś markowgo.
    Chodzi mi glownie zeby zachowac jakąś w miare dobra czystaść dźwieku i jakiś sensowny bas na stockowym forda 6000cd

    Z góry wielkie dzięki za porady

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    generalnie radio 6000 to nie jest jakis super sprzet grajacy... ale z braku laku i wystarczy....

    generalnie to czeka Ciebie wymiana glosnikow na nowe, skoro juz "pierdza".

    kolejny problem, to taki, ze tam sa "jajeczka" wlozone, a one jak zobaczysz w sklepie, za dobra pare zaplacisz od 300 w gore.... i to smialo jak nic....

    pozostaje tansza wersja - zakupic nowe okragle glosniki, ktore wedlug mojej oceny graja znacznie gorzej niz jajeczka... i zamontowanie adaptera - przejsciowki....

    a basu super nie uzyzskasz na tym radiu, bo ma wewnerzne zabezpieczenie, zeby nie uszkadzac glosnikow i kontroluje prad plynacy do glosnikow.... takze na fabrycznym radiu, ciezko jest zajezdzic glosniki.....

  4. #3
    Zielony listek Awatar albercik
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK2 2.5 Ghia
    Od
    05 Sep 2010
    Mieszka w
    Brodnica
    witam. tez zakupiłem mondka niedawno i ten dźwięk z charczących głośników nie daje mi spokoju. ale mam juz rozwiązanie. radio jakie posuiadam to 5000rds ze zmieniarką do tego mam w zapasie 2 zestawy głośników Helix DB 62.1 i Helix blue 6x9. i plan mam taki co by szesnastki wrzucicz dystansami na przód a jaja na tył bo wyczytałem na forum że ktos własnie 6x9 wsadził w drzwi ale z własnoręcznie dorabianym dystansem. a że dorobienie dystansu to nie problem to jakos sobie z tym poradzę. tylko zastanawiam się ciągle jak rozwiązać pociagniecie kabli z przodu co by zwrotnice i syki jakoś sensownie podłączyć.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    no wlasnie kolego ja robilem takie dystanse ze sklejki, oklejone pozniej cieniutka warstwa gabeczki, zeby wyeliminowac chociaz czesciowo drgania....

    jak bedziesz zainteresowany to moge zrobic dokladne foto tych adapterow na kartce w krateczke, zeby ladnie bylo widac co i jak....

    a jak zmieniarka sie spisuje?

  6. #5
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez insider69
    kolejny problem, to taki, ze tam sa "jajeczka" wlozone, a one jak zobaczysz w sklepie, za dobra pare zaplacisz od 300 w gore.... i to smialo jak nic....
    A do CD6000 nie wystarczą Alpine 5725 ? za 90 zł ? Przecież dużo lepsze głośniki nie na wiele się zdadzą przy takim radiu i bez zabawy z matami w drzwiach.

    Cytat Zamieszczone przez insider69
    pozostaje tansza wersja - zakupic nowe okragle glosniki, ktore wedlug mojej oceny graja znacznie gorzej niz jajeczka
    W sumie można by polemizować

    Cytat Zamieszczone przez insider69
    a basu super nie uzyzskasz na tym radiu, bo ma wewnerzne zabezpieczenie, zeby nie uszkadzac glosnikow i kontroluje prad plynacy do glosnikow
    Nie wiem dokładnie ale to radio ma chyba kontrolkę stałego na wyjściu, to raczej nie ma nic wspólnego z basem (którego swoją drogą faktycznie nie da się za wiele wycisnąć z tego sprzętu).

  7. #6
    Zielony listek Awatar albercik
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK2 2.5 Ghia
    Od
    05 Sep 2010
    Mieszka w
    Brodnica
    zmieniarka ładnie pracuje. na mega dziurach tylko skacze płyta a tak to jest ok. a z tymi dystansami to jakos sobie poradzę chyba

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Zeus - a czym jest bass? to jest prad, nic innego... ;p

    a fakt - z tych radyjek nie idzie uzyskac dobrego basu...

    a ja bylem nietety zmuszony sytuacja i moje kochane radyjko Pioneer'a na oryginalne fordowskie, po tym jak zaczela sie seria kradziezy... a pewnie jeszcze troche i zamontuje spowrotem, bo te fordowskie naprawde mnie irytuje....

  9. #8
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez insider69
    Zeus - a czym jest bass? to jest prad, nic innego... ;p
    Nie no teraz to dałeś - bas to fala dźwiękowa z określonego zakresu częstotliwości, niezależnie od źródła pochodzenia, czy to głośnik ją wytwarza czy instrument muzyczny.
    Zabezpieczenie wyjść głośnikowych w radiu nie ma wpływu na częstotliwości jakie są przekazywane przez wzmacniacz, to jest zabezpieczenie działające w przypadku pojawienia się prądu stałego na wyjściu (np. w wyniku uszkodzenia końcówki), który mógłby doprowadzić do zniszczenia głośników. Owszem, istnieją zabezpieczenia ograniczające dolny zakres częstotliwości (czyli filtry subsoniczne) no ale nie w takim radyjku
    Braki w paśmie wyłażącym z CD6000 są winą jego konstrukcji, takiej sobie przeciętnej końcówki i moim zdaniem całkiem średniej korekcji po drodze.

  10. #9
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    czyli jest sens pakowac jakas grubą kase w nagłosnienie pod to radio ? Chce tylko polepszyc jakośc dzwieku i basu w serjnym sprzecie .

    Mysle nad jakimis głosnikami do 100zł .Audiofilem samochodowym nie jestem , aczkolwiek po sluchaniu muzyki w domu krew mnie zalewa jak mam sluchac pierdziawki w mondeuszu .

    glownie leci numetal i pochodne , wiec nie wiem czy jest sens kupowac glosniczki za 300 pod taka muze

  11. #10
    Zarząd
    Bogu
    Awatar Zeus
    Model
    MKIV
    Silnik
    ekologicznie doładowany
    Od
    15 May 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Polepszenie jakości dźwięku to lepsze głośniki, polepszenie basu to wytłumienie drzwi matami - znajdziesz 1000 tematów o tym. Jak nie chcesz szaleć to wystarczą te eliptyczne alpinki za 90 zł, ludzie je chwalili. Basu z małych głośników nie wyciśniesz jak z suba, więc zawsze będzie jakiś niedostatek. Radio nie nadaje się do szaleństw, nie ma na wyjściu ani super jakości ani monumentalnych mocy, więc choćby założyć super wypasione głośniki to i tak radochy dużej nie będzie.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez xZeus
    Cytat Zamieszczone przez insider69
    Zeus - a czym jest bass? to jest prad, nic innego... ;p
    Nie no teraz to dałeś - bas to fala dźwiękowa z określonego zakresu częstotliwości, niezależnie od źródła pochodzenia, czy to głośnik ją wytwarza czy instrument muzyczny.
    teraz to sie dogadalismy...

    ja o jednym a Ty o drugim...

  13. #12
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    POwstała nowa opcja , kobieta zmieniła auto (a4 2001) i pozbywa sie starego radia JVC kD-r501 ,bo twierdzi ze org audio z audi daje rade

    Wiec teraz chyba takie aplinki do 100zł powinny grac ciut lepiej . Ktoś ma jeszcze jakies ciekawe propozycje odnosnie glosnikow nie drogich i w miare dobrze grajacych

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 10:22
  2. [MkIII] Głosniki + radyjko do mondeo mk3
    By gienek in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 17:47
  3. [MkIII] zastąpić fabryczne radio z kaseciakiem na 6000 CD
    By parlen in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 23:20
  4. [MkII] jak wyjąć fabryczne radyjko? 6000CD
    By MC in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2008, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów