+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    mondzik z importu na co zwróciæ uwagê

    Witam
    Niedawno sprowadzi³em mondeo z Niemiec 1.6i '93. Móg³by mi kto¶ poradziæ co na samym pocz±tku wymieniæ, samochodzik jak na razie ma przejechane 100kkm i jest bardzo zadbany. W archiwum wyczyta³em ¿e przyda³o by siê rozrz±d i to najlepiej ca³y (co my¶licie o tañszych zamienikach np firmy DAYCO), dodatkowo chcê wymieniæ ¶wiece i kable zap³onowe bo mam zamiar go zagazowaæ na instalce II gen lub na wtrysk ale ca³y czas siê waham bo to dodatkowe 2k i sama instalka by³o by warta 1/2 samochodu . W lutym (jeszcze przez w³a¶ciciela w Niemczech) wymieniane by³y klocki hamulcowe i olej silnikowy, nie wiem na ile mogê mu wierzyæ ale z tego co sprawdza³em wygl±daj± na bardzo ma³o wyeksploatowane.
    Mo¿e mi kto¶ poradziæ co jeszcze ew. wymieniæ i gdzie w okolicach Krakowa znajduje siê jaki¶ serwis co zrobi mi to tanio i solidnie ?

    Pozdr.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    MONDZIK Z IMPORTU

    witam, Je te¿ sprowadza³em mondka tylko, ¿e z w³och. Na samym pocz±tku wymieni³em olej, filtry, przewody wys.napiêcia i ¶wiece. Teraz zastanawiam siê nad wymian± rozrz±du bo silnik przy 2000-2500 obr. szarpie a to jest podobno wina rozrz±du. Co do instalacji to Ja zakupi³em mondka ju¿ zagazowanego w serwisie FORDA we w³oszech i jest to zwyk³a instalacja nie II gen. W sumie nie mam ¿adnych zastrze¿eñ co do pracy instalki, nie ma wystrza³ów itp......

  4. #3
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna

    Re: MONDZIK Z IMPORTU

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek51
    jest to zwyk³a instalacja nie II gen.
    znaczy jaka?Instalacja I gen do takiego auta jest niezgodne z prawem....


    PS. I i II generacja rózni sie tylko tym ze w II instalacji dadany jest emulator

  5. #4

    I czy II generacja?

    sorki, Ja my¶la³em, ¿e II genracja to znaczy instalacja a bezpo¶rednim doprowadzeniem gazu do wtrysków a Ja mam instalacje zwyk³± tak± za 1500z³. A z tego co wiem, w autach z plastikowym kolektorem powinny mieæ t± nowocze¶niejsz± instalke ale jej koszt to ponad 3 ko³a.
    A czy w mojej instalacji jest emulator to nie wiem, tak jak pisa³em zakupi³em autko ju¿ z LPG a w serwisach LPG nikt mnie nie poinformowa³ ¿e moja instalka jest nie zgodna z prawem.

  6. #5
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna

    Re: I czy II generacja?

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek51
    Ja mam instalacje zwyk³± tak± za 1500z³. A z tego co wiem, w autach z plastikowym kolektorem powinny mieæ t± nowocze¶niejsz± instalke ale jej koszt to ponad 3 ko³a.
    A czy w mojej instalacji jest emulator to nie wiem, tak jak pisa³em zakupi³em autko ju¿ z LPG a w serwisach LPG nikt mnie nie poinformowa³ ¿e moja instalka jest nie zgodna z prawem.
    Na moj gust masz w³asnie instalacje II generacji...


    te z bezposrednim wtryskiem to juz IV generacja instalacji LPG...


    jakbys chcia³ dowiedziec sie czegos wiecej nt LPG poczytaj np. tu:
    http://www.autogaz.webd.pl/nuke/index.php


    przyjemnej lektury

Podobne w±tki

  1. MKIII - na co zwróciæ szczególn± uwagê
    By Mzzyku in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 21:35
  2. [Nawigacja]Denso na co zwróciæ uwagê
    By Andrek in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 08:56
  3. [MkIII] TDCI 2003 - na co zwróciæ uwagê
    By ogi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 16:36
  4. [MkI] automat na co zwróciæ uwagê
    By bolek in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 20:30
  5. na co zwróciæ uwagê kupuj±c mk1??
    By MASTA in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-07-2005, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów