+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    [TDCi]Pompa wysokiego ciśnienia wskazówki...

    Witam wszystkich potrzebuje kilku inf na temat pompy WC a mianowicie czy ustawia się ja na pierwszy wtrysk tak ja w zwykłych pompach ? bo przyznam ze robiłem dużo pomp zwykłych (zwykły wtrysk ) a nie miałem do czynienia z pompa wysokiego ciśnienia (wiadomo ze jest napędzana łańcuszkiem i wiadomo gdzie jest chodzi mi bardziej o ustawienie później rozrządu czy trzeba tak ja w zwykłej na punkty czy możne zasada jest trochę inna ??
    Niech się wypowiedzą ci którzy to już robili mam zamiar wymienić pompę bo to ona u mnie jest przyczyna mega sprężynki
    .....kto pyta nie błądzi ...............

    Nie krzyczymy na forum, wyedytuj temat, zmniejsz litery na małe

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Witaj. Tej pompy nie ustawiasz na znaki . Otwarciem wtrysków steruje komputer.

  4. #3
    tak właśnie kolego myślałem jeszcze jedno mnie zastanawia, pompa jest napędzana jednym łańcuchem z wałem i wałkiem rozrządu???czy możne może wał i wałek rozrządu jest jednym a z boku leci 2 do napędzana pompy ?? bo zastanawiam się jak się dobiorę do pompy czy będę musiał rozrząd popierdzielić ??

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Jeżeli nie zablokujesz wału korbowego nie zabieraj się za wyjęcie pompy WC, rozrząd na bank przeskoczy.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  6. #5
    Witam

    Jesli chcesz wyjac pompe wysokiego cisnienia bez rozwalania calego rozrzadu musisz sie zaopatrzyc w blokade
    http://allegro.pl/blokada-ford-lancu...251596036.html

    Bez tej blokady musisz zdjac pokrywe rozrzadu i odpiac napinacz lancucha .

    Z ta blokada wykrecasz tylko plastikowa zaslepke na pokrywie rozrzadu mocujesz przyrzad w jej miejsce i wymontowujesz pompe .

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    nie przeskoczy. tzn mi nie przeskoczył a blokad nie miałem. ale widziałem wcześniej jak wyjmowano pompę bez blokady choć dokładnie ciężko jest to opisać więc nie polecam.

  8. #7
    dzięki chłopaki z tego co widzę to sprawa sie ma jak w focusie tak wiec wał musi byc zablokowany i wałek rozrządu tez Pablo powiedz mi gdzie w mondku blokujesz wał tak jak w focusie gdzieś z przodu wkręcasz śrubę ???i jakie jest dojście bo w fokusie to jest lekki kanał z tego co pamiętam

  9. #8
    Kolego chcesz wyciagac pompe wysokiego cisnienia w Mondeo TDCI 130 KM czy Focusie 1 ?? Bo to zupelnie inna sprawa.
    Bo ja zrozumialem ze w Mondeo , tam masz łancuch rozrzadu z napinaczem hydraulicznym do ktorego nie ma dojscia bez rozebrania oslony łancucha . Jesli nie zastosujesz przyrzadu blokujacego kolko pompy to napinacz sie wysunie i juz nie wlozysz pompy z powrotem na swoje ,miejsce .Wlasnie po to jest ww. przyrzad.

  10. #9
    dobra kolego to powiedz mi gdzie on ma okienka na blokowanie walu korbowego ?? bo widzę ze będę musiał zablokować i wałek rozrządu i rozbieram Pozdrawiam

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    gdzie on ma okienka na blokowanie walu korbowego ??
    wyjmuje się czujnik położenia wału i się blokuje. na kole dwumasowym powinien być znacznik.

  12. #11
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    wyjmuje się czujnik położenia wału i się blokuje
    Tak to prawda



    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    na kole dwumasowym powinien być znacznik
    A to już wprowadzanie w błąd, możesz go szukać 5 lat i tak nie znajdziesz o ile go dojrzysz przez mały otwór po czujniku i pod takim kątem zablokować to znaczy włożyć blokadę tak aby trafiła w koło w zamachowe w jednym niepowtarzalnym punkcie i go zablokowała.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Paolo
    zablokować to znaczy włożyć blokadę tak aby trafiła w koło w zamachowe w jednym niepowtarzalnym punkcie i go zablokowała.
    no to gramy w "koło fortuny"

  14. #13
    panowie widzę ze chyba żaden z was tego nie robił tylko się naczytał ... przecież sprawa musi być prosta tak jak w innych autach mondeo to nie technologia NASA ... porostu musi mieć wkręcona śrubę w blok która się wykręca i wkręca specjalna dłuższa zęby zablokować wal korbowy robiłem to setki razy tak wiec nie piszcie głupot ze trzeba czujnik położenia walu odkręcać .... moje pytanie było gdzie jest ta śruba zęby było mi łatwiej znaleźć ale widzę ze muszę sam ja znaleźć ...

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez tomek2383
    robiłem to setki razy tak wiec nie piszcie głupot ze trzeba czujnik położenia walu odkręca
    kolego a w fordzie robiłeś?
    mnie rozrządu w FFI Pb w Kielcach nikt nie chciał zmienić bez przyrządów, dopiero sprytny mechanik dziurkę zrobił w obudowie koła zamachowego i je zablokował....
    napisali Ci że wykręcasz czujnik położenia wału i wkładasz tam przyrząd, czujnik masz w tylnej części obudowy koła zamachowego
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  16. #15
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez tomek2383
    panowie widzę ze chyba żaden z was tego nie robił tylko się naczytał ...

    Tak kolego czytałem akurat to w książce kiedy paliłem papierosa i wkładałem kolejną pompę wtryskową w warsztatcie w który prowadzę z kolegą.

    Cytat Zamieszczone przez tomek2383
    porostu musi mieć wkręcona śrubę w blok która się wykręca i wkręca specjalna dłuższa zęby zablokować wal korbowy robiłem to setki razy tak wiec nie piszcie głupot ze trzeba czujnik położenia walu odkręcać
    Oczywiście że jest w mondeo ale nie w silnikach tdii i tdci



    Cytat Zamieszczone przez tomek2383
    moje pytanie było gdzie jest ta śruba zęby było mi łatwiej znaleźć ale widzę ze muszę sam ja znaleźć ...
    Mimo że będziesz wykręcał wszystkie śruby z bloku to i tak jej nie znajdziesz



    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    no to gramy w "koło fortuny"
    No prawie ale wprawna ręka i pomocnik do kręcenia wałem i trafia się za drugim razem góra.

    Chociaż mieliśmy ostatnio transita z tddi i miałem przestawiony rozrząd,po założeniu blokady nie udało się odkręcić pompy bo całe koło było przestawione.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomek2383
    panowie widzę ze chyba żaden z was tego nie robił tylko się naczytał ... przecież sprawa musi być prosta tak jak w innych autach mondeo to nie technologia NASA
    nie było mi to potrzebne bo wymieniłem pompę bez żadnych przyrządów. nic się nie przestawiło a cała robota trwała godzinę. być może w/g niektórych zrobiłem to bezmyślnie/ryzykownie ale naprawdę to prosta sprawa tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić.
    chciałem najpierw zrobić to w serwisie silników diesla ale jak mi powiedzieli, że muszą używaną pompę rozebrać i sprawdzić zanim ją zamontują. rozebrać pompę i przejrzeć musieliby z powodu filtrów na maszynie do sprawdzania pompy, które to filtry kosztują ok 1200-1500 zł a musieli by je wymieniać jeśli w pompie były by opiłki. nie chciałem żeby rozbierali pompę bo nie mam zaufania do takich operacji więc w efekcie sam wziąłem się za operację wymiany pompy.

  18. #17
    kolego to zdradź jak ustawać rozrząd napisz tak po chłopsku bez zbędnych wyjaśnień dzięki

  19. #18
    Pieszy
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi chip 155KM
    Od
    08 Aug 2015
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    nie przeskoczy. tzn mi nie przeskoczył a blokad nie miałem. ale widziałem wcześniej jak wyjmowano pompę bez blokady choć dokładnie ciężko jest to opisać więc nie polecam.
    Witam, bardzo interesujące informacje. Zechciałbyś może sprzedac kilka szczegółów odnośnie tego sposobu demontażu ?

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    jedynym szczegółem jest blokada koła zębatego pompy WC montowana po odkręceniu dekla na obudowie rozrządu

    np. taka http://allegro.pl/blokada-pompy-wtry...747467547.html

    albo taka http://www.narzedziaspecjalistyczne....wej-p-598.html

    bez niej nie radzę podchodzić do tematu jeśli wcześniej się tego nie robiło
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 29-03-2017 o 17:08

  21. #20
    Pieszy
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi chip 155KM
    Od
    08 Aug 2015
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    jedynym szczegółem jest blokada koła zębatego pompy WC montowana po odkręceniu dekla na obudowie rozrządu

    np. taka http://allegro.pl/blokada-pompy-wtry...747467547.html

    albo taka http://www.narzedziaspecjalistyczne....wej-p-598.html

    bez niej nie radzę podchodzić do tematu jeśli wcześniej się tego nie robiło
    No właśnie tyle że to jest 150-200zł. Ja roZumiem że oszczędnośc na tej blokadzie może dołożyć trzy razy tyle roboty a w najgorszym przypadku i kosztów. Ale i tak chciałbym poznać ten ryzykowny sposób na wyciąganie pompy bez blokady. Jestem dość ambitny i rozważam też zrobienie własnorecznie takiej blokady, tyle że też oryginał trzeba mieć choć na chwilę w rękach. Poszukam też w wypozyczalniach narzędzi ale z tym ciężko w moich okolicach

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Potrzebuję Pompy wysokiego ciśnienia! PILNE!!!
    By aphalon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 13:14
  2. [TDCi MKIII] Pompa wysokiego ciśnienia
    By pawel14_88 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 15:45
  3. [TDCi MKIII] Pompa wysokiego ciśnienia
    By gard in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 13:07
  4. [MkII] Gdzie kupić wentyl niskiego i wysokiego ciśnienia
    By gronczes in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów