+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar mazur888
    Opis
    mk3 tdci ghia X
    Od
    19 Oct 2009
    Mieszka w
    coleraine / milicz

    [MkIII]przerobka podwietlenia wskazowek zegarka mk3

    siema wszystkim.
    jako ze podswietlenie naszych wskazowek zegarkow troche jest slabo widoczne, postanowilem podlubac troche i to poprawic. mialem diode dwu-kolorowa czerwono-zielona wyjeta z dekodera echostar, pomyslalem ze jej uzyje.

    wiec tak: dioda do podswietlenia wskazowek to dioda typu smd kątowa. o taka:

    znajduje sie tu:

    w miejsce minusa lutujemy kawalek przewodu, i zakrywamy go kawalkiem tasmy by nie stykal sie z dioda.

    oto dioda z dekodera (spilowalem troche koncowke by sie zmiescila)

    anode lutujemy do plytki a do dwoch katod lutujemy 2 kabelki


    tutaj przymiarka plastiku czy pasuje, i.. pasuje

    jak pasuje to zabieramy sie za wyciecie srodka plastiku
    ja uzylem mini szlifierki i ostrego noza, a potem zamalowalem na czarno wszystkie krawedzie

    teraz w obudowie robimy otworki na kable i przeciagamy kabelki na zewnatrz

    w sumie juz mozna poskladac zegarek do kupy,
    i ostatnia rzecz jaka robimy to montujemy przelacznik 3 pinowy. kabel ktory jest przylutowany do plytki idzie do srodkowego pinu, i 2 kable od diod ida do 2 bocznych pinow

    niestety musialem poprzedlurzac kable od diod bo niemoglem ich przez obudowe wyciagnac.



    ta modyfikacja da wam lepiej swiecace wskazowki, a dodatkowo przelacznikiem mozna zmienic kolor wskazowek na zielony lub czerwony. na srodkowym kablu w przelaczniku dalem rezystor 100 Ohm, niewiem czy cos da w aucie. jeszcze tego nie montowalem ale na zasilaczu wszystko gra. mysle zeby przelacznik poprostu podczepic do kabla od grzania szyb, zeby nie wisial.
    zamontuje na weekend i cykne fotke

    pozdrawiam mazur888

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Ho ho ho No to pochwal się fotkami zegarka teraz na desce rozdzielczej. Słabo świecące/widoczne wskazówki zegarka w mondeo to porażka. Nie dość, że zegarek nie jest wprost przed kierowcą - pod obrotomierzem na ten przykład, tylko trzeba wzrokiem po konsoli szukać, to jeszcze się domyślaj która to godzina. I szukaj, która to krótsza, a która dłuższa wskazówka Mówię o zegarku z białym tłem, bo innego nie widziałem na żywo. Przecież to w trasie się idzie z 4 razy zabić, i i tak nie wiesz która godzina :P

  4. #3
    Kursant Awatar mazur888
    Opis
    mk3 tdci ghia X
    Od
    19 Oct 2009
    Mieszka w
    coleraine / milicz
    zegarek juz zamontowany, poczekam do wieczora i wsadze fotki. czerwone wskazowki nawet w dzien jadnie widac
    niewiem czy w nocy nie bedzie dawac po galach

  5. #4
    Kursant Awatar mazur888
    Opis
    mk3 tdci ghia X
    Od
    19 Oct 2009
    Mieszka w
    coleraine / milicz
    jeszcze chwile dacie rade
    przy okazji wpadlem na pomysl zeby przycisk od otwierania bagaznika przeniesc kolo awaryjnych i bym mial wolne miejsce na dole, bo niemam ESP, i tam by zalozyc drugi uchwyt na napoje.
    najpierw myslalem zeby awaryjki dac na dol, tylko na gorze bym nie dal juz uchwytu bo kratki beda zawadzac, trzeba by troche porzezbic i moze cos by sie udalo zdzialac.

  6. #5
    Domyślam się, że uchwyt na kubek weźmiesz z anglika. Tylko czy nie będzie Ci trochę przeszkadzać kubek wgniatający się w prawą nogę? Chyba będzie trochę wadzić.

    Dodano po 3 min.:

    O choroba! Dopiero po napisaniu posta, zobaczyłem Twoje auto i widzę, że ty masz anglika To teraz chodziło mi o to samo, tylko że na odwrót Czy nie będzie Ci w takim razie kubek przy LEWEJ nodze przeszkadzać? :P

  7. #6
    Kursant Awatar mazur888
    Opis
    mk3 tdci ghia X
    Od
    19 Oct 2009
    Mieszka w
    coleraine / milicz
    niewiem czy bedzie przeszkadzac, zobaczymy o ile zrobie

    tu obiecane foty:
    pomiedzy wysunietymi guzikami mam ukryty przelacznik zegarka

    wylaczone wskazowki

    zielone


    czerwone



    bede jeszcze musial bardziej odseparowac diode bo czerwona mi oswietla cyfry na gorze,
    ogolnie to zielona wskazowka bardziej jest widoczna niz przed przerobka, a na czerwonej prawie caly zegar swieci na czerwono co tez fajny efekt daje

Podobne wątki

  1. [MkI] Czerwone podswietlenie wskazowek mondeo mk1
    By mizerka in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 19:24
  2. [MkII] zmiana koloru wskazowek
    By tomascor in forum Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 22:19
  3. [Mk1][Mk2] przerobka zderzaka tył
    By andrzej_men in forum Tuning
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-01-2007, 18:45
  4. [MkIII] przerobka anglika
    By Pawi in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-01-2007, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów