+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: dym w aucie!!!

  1. #21
    Kursant Awatar Alfioso
    Opis
    Mondeo
    Od
    22 May 2009
    Mieszka w
    Warmińsko-Mazurskie
    Miałem ten sam objaw co andriu67, winne okazało się być łożysko sprężarki klimatyzacji. Koszt łożyska z robocizną nie przekroczył 100 zł.
    Zakładałem o tym osobny temat w tym dziale.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo MK2 2.016V GHIA MOD
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Racibórz
    Mam niemal identyczny objaw co andriu67, tyle tylko, ze problem jest nieco wiekszy. Otoz po zakupie auta od poprzedniego wlasciciela i przejechaniu ok 3000km padlo mi lozysko w sprezarce od klimy. Pojechalem na warsztat, wymienilm sprezarke z sprzeglem, okazalo sie ze w aucie jest juz sprezarka pochodzaca z gieldy (miala biala farba napis Mondeo 2.0 ). Po wymianie napinacza, rolek, paska no i wspomnianej sprezarki ze sprzeglem, przejechalem 2 tys km. W sobote poczulem spalony plastik tak jak kolega andriu67. Wylaczylem nawiew i przejechalem jeszcze 20km. Na drugi dzien rano jak wlaczalem auto zaczelo swistac i lozysko w klimie znow ocierac... i tym sposobem po przejechaniu ok 50 km znow jest objaw taki, ze auto nie nadaje sie do jazdy bo dzwiek jest po prostu przerazliwy. Co moze byc nie tak? Czy to jakas inna przyczyna, ze psuje mi sprezarki? czy poprostu nieszczesliwe zrzadzenie losu? Auto nie bylo bite, nie ma tez sladow by ocieralo, albo ze pasek np. naderwany, albo otarty. Prosze o wskazowki badz jakies sugestie co moge z tym zrobic i co wazne, gdzie sie udac by sprawdzic o co chodzi, nie chce co 2 tys zmieniac klimy bo mnie po prostyu na to nie stac

  4. #23
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI 115 kombi
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Oleśnica
    tak to jest kiedy naprawia sie auto używanymi częściami, ja też założyłem używaną sprężarkę (chociaż niepotrzebnie) , na razie jest ok ale licze się z tym że też może paść, w razie czego mam poprzednią. Myślę że skoro wymieniłeś cały układ paska winna jest po prostu spreżarka, u mnie po takiej samej wymianie też czuć dalej lekki swąd gumy, który nie wiem skąd pochodzi bo wszystko pracuje jak należy, nic się nie blokuje. Może z czasem minie ( nowy gumowy pasek, rolka napinacza).

  5. #24
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Nie powinno być już czuć zapachu gumy! To znak, że niedługo pasek może pęknąć. Albo jeszcze coś innego teraz wychodzi. U mnie przeszło wraz z wymianą części. Może sprawdź czy te rolki na pasku idealnie się tam obracają na rolce, bo wystarczy że coś minimalnie trze i już czuć gumę. Chyba, że ten pasek co kupiłeś tak ma.

  6. #25
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI 115 kombi
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Oleśnica
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Nie powinno być już czuć zapachu gumy! To znak, że niedługo pasek może pęknąć. Albo jeszcze coś innego teraz wychodzi. U mnie przeszło wraz z wymianą części. Może sprawdź czy te rolki na pasku idealnie się tam obracają na rolce, bo wystarczy że coś minimalnie trze i już czuć gumę. Chyba, że ten pasek co kupiłeś tak ma.
    Nie jest to smród spalonej gumy ale coś czuć, na oko wszystko jest OK, nie wykluczone że coś zaraz znów pieprznie, byleby nie w trasie.

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Oby nie

Podobne wątki

  1. [MkIII] Woda w aucie cd...
    By damianbor in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 17:59
  2. [MkIII] Welur w aucie.
    By Sławomir in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 12:30
  3. [All] Dziecko w aucie
    By elninho86 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 22:50
  4. [MkI] Dyskoteka w aucie
    By lisek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 11:26
  5. [MkIII] TV w aucie
    By krzys-68 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2006, 11:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów