+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Zielony listek
    Imię
    michał
    Opis
    mondeo tddi
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    ostrowiec
    2 moje spostrzezenie to jest takie ze na odpietej przeplywce auto zaczelo mniej mi palic wiecej potrafie zrobic km.czy jet mozliwe ze przepywka glupieje i przez to pompa daje za duzo paliwa?bo tak jak muwie na odpietaj mniej pali mniejsze jest dymienie i rowniej pracuje silnik.da sie zmienic jakies ustawienia na pompie ew?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    podmień przepływkę od innego i sprawdź...dziwne te Twoje objawy, powinny właśnie występować przy odłączonej przepływce. Druga sprawa która mnie dziwi, to brak trybu awaryjnego bez przepływki, choć nie jestem pewien na 100% czy powinien być...u mnie przepływki nie ma (stała geo)
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  4. #23
    Zielony listek
    Imię
    michał
    Opis
    mondeo tddi
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    ostrowiec
    no dokladnie tez mnie to dziwi zreguly tak jak mowisz jest inaczej.mam znajomego i musze wziasc od niego przeplywke i sprawdzic jak to jest z inna zadziwia mnie te auto czasami z tym wszystkim.mozliwe jest ze przeplywka jest w jakis sposob i wprowadza kompa w blad?

  5. #24
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    padnięta źle mierzy przepływ...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  6. #25
    Zielony listek
    Imię
    michał
    Opis
    mondeo tddi
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    ostrowiec
    wizualnie wyglada ok pewnie w srodku tkwi blad jakis,musze to sprawdzic i naprawic to jakos

  7. #26
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    na początek spróbuj podmienić albo przeczyścić i zobacz, co będzie....
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  8. #27
    Zielony listek
    Imię
    michał
    Opis
    mondeo tddi
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    ostrowiec
    juz czyscilem i wydaje mi sie ze zadnej roznicy nie mam

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    przepływka w wersji turba ze stałą geometrią nie występuje. Ze zmienną odpowiedzialna jest za sygnały do kompa o wpuszczanej danym momencie dawce powietrza do silnika.

    Panowie czy jak mam zmienną geometrię to muszę mieć przepływomierz? Bo ja takowego nie posiadam i nie wiem czy jest to kolejny powód do paniki
    z tego co sie orientuje to musisz mieć, jakie masz sterowanie? ciśnieniowe czy elektroniczne turbiny?
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  10. #29
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Ponieważ rzecz leży po stronie elektroniki, wręcz zbawienne może tu się okazać ZRESETOWANIE komputera - najprościej zdjąć minus z akumulatora na te 3-5 minut. Wszystko wtedy należy ustawić na nowo: zamykanie okien, radio ... ale działa! Czasami wystarczy przemyć czujnik i zresetować komputer. U mnie zadziałało.
    Pozdrawiam.

  11. #30
    Zielony listek
    Imię
    michał
    Opis
    mondeo tddi
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    ostrowiec
    resetowalem i to nie raz jak narazie smigam juz 2 tydzien bez przeplywki i jest ok spalanie w normie ostatnio okolo 8l po miescie.moc bez zmian.nie wiem nie spieszy mi sie z podlaczeniem tego spowrotem

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar tomasz1
    Opis
    Laguna 1.8 PB 120ps Privilege - Mondeo MK II 1.8
    Od
    05 Feb 2010
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez sopel
    resetowalem i to nie raz jak narazie smigam juz 2 tydzien bez przeplywki i jest ok spalanie w normie ostatnio okolo 8l po miescie.moc bez zmian.nie wiem nie spieszy mi sie z podlaczeniem tego spowrotem
    Czy odłączenie przepływomierza jest to metoda na mniejsze spalanie po miescie również w MK II TDI ?

  13. #32
    Kursant
    Opis
    Laguna 1.9 dCi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez barbarian15 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez czeski11
    Jak można sprawdzić czy przepływomierz powietrza jest sprawny
    Wymontować,sprawdzić wizualnie,czy nie jest brudny,jeśli tak oczyścić miękkim pędzelkiem.Po stronie elektrycznej sprawdzić multimetrem.
    A tak konkretniej, to do których kabli przyłożyć czujnik? I jakie powinny być napięcia na wolnych i z wciśniętym gazem? Auto, to MKIII 2.0 TDCi.

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar robo1277
    Model
    Nissan Qashqai
    Silnik
    1.6
    Od
    04 Aug 2009
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez tomasz1 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez sopel
    resetowalem i to nie raz jak narazie smigam juz 2 tydzien bez przeplywki i jest ok spalanie w normie ostatnio okolo 8l po miescie.moc bez zmian.nie wiem nie spieszy mi sie z podlaczeniem tego spowrotem
    Czy odłączenie przepływomierza jest to metoda na mniejsze spalanie po miescie również w MK II TDI ?

    tomasz ja ostatnio jeżdżę z odpięta przepływką i jeżeli chodzi o spalanie to widać lekką różnice znaczy robię tak mniej więcej 80 kilosów więcej (jazda tylko po mieście) w sierpniu jadę nad morze i zobaczymy wtedy

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Przepływomierz powietrza
    By przemek1126 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 23:11
  2. [MkI] Przepływomierz powietrza-osiągi
    By Irek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 19:59
  3. [TDCi MKIII] Przepływomierz powietrza
    By ford02 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 09:14
  4. Przepływomierz powietrza - problem z instalacją
    By Arturek1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów