+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk3
    Od
    02 May 2009
    Mieszka w
    Polkowice, Dolnyśląsk

    [TDDI]Przepływomierz powietrza

    Jak można sprawdzić czy przepływomierz powietrza jest sprawny, czy jak go odłączę to będzie coś charakterystycznego dla rozpoznania?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez czeski11
    Jak można sprawdzić czy przepływomierz powietrza jest sprawny
    Wymontować,sprawdzić wizualnie,czy nie jest brudny,jeśli tak oczyścić miękkim pędzelkiem.Po stronie elektrycznej sprawdzić multimetrem.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar mondziakmk118td
    Imię
    Dawid
    Opis
    MONDEO mk1 KOMBI 94' 2.0PB+LPG BRC
    Od
    16 Jun 2010
    Mieszka w
    BARCICE/KNS
    Kolego jest cały wątek o tym !poczytaj!! użyj szukajki a napewno znajdziesz odp na wzystkie odp!!
    Typ nadwozia:KOMBI
    Silnik:2.0L ZETEC-E EFI (HC)
    Rok produkcji : 1994 czerwiec

  5. #4
    Zielony listek Awatar Mikk
    Opis
    mkII 1.8TD
    Od
    09 Apr 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez mondziakmk118td
    Kolego jest cały wątek o tym !poczytaj!! użyj szukajki a napewno znajdziesz odp na wzystkie odp!!
    miszczostfo świata

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Ej,panowie profesorzy,Wy też kiedyś byliście nowicjuszami,użytkownikami itd.Ja jestem zdania takiego,że jak ktoś pyta,powtarzam to po raz kolejny,dla uszanowania Kolegi i pomocy,dla rozwiązania Jego problemu,wskazać pierwsze kroki,no a dalej szukajka.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  7. #6
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Panowie a gdzie jest ten przepływomierz? Bo ja nic takiego u siebie nie widze. Chciałbym go sprawdzic bo cały czas walcze u siebie z mało zadowalającym przyśpieszeniem i totalną mułowatością oraz brakiem reakcji na pedał przyśpieszenia w dolnym zakresie obrotów. Wczoraj jeździlem skodą z dwulitrowym silnikiem diesla i po przesiadce za ster mojego mondka jestem załamany-poprostu ciągnik rolniczy.Czasem jakby coś mu sie odetkało i idzie w miarę dobrze ale sporadycznie...

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    Panowie a gdzie jest ten przepływomierz? Bo ja nic takiego u siebie nie widze.
    bo po prostu możesz nie mieć

    obok akumulatora jest czarna plastikowa skrzynka (obudowa filtra powietrza)
    na końcu tejże obudowy (przy łączeniu obudowy z gumową rurą do turbiny) znajduje lub powinien znajdować się przepływomierz powietrza

    Dodano po 2 min.:

    widać go tu

    http://moto.allegro.pl/mondeo-mk3-td...243592530.html

    a tu miejsce na ale bez
    http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-m...247583823.html
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Ja też nie mam ,a motorek kopyto ,czyli szukać trzeba gdzie indziej

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  10. #9
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No właśnie...nie mam. Juz sam nie wiem gdzie szukać przyczyny. Chyba wezme się za katalizator.

  11. #10
    baggio12
    Gość
    hej Alien, no ja mam podobnie chyba, ale u mnie jest to w dolnym zakresie. Założyłem wątek nowy, z tym problemem, ale narazie jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem. Mój jest kompletnym mułem do 2000 obrotów, no poprostu przy starcie przegrałby z rowerzystą;-). Od 2 tys. dostaje "powera" Też tak masz??

  12. #11
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez baggio12
    Od 2 tys. dostaje "powera"
    No właśnie u mnie z tym powerem to jest róznie... raz zaskoczy 5 razy nie. Dużo też zależy jak operuję gazem, jęśli go nie zadusze od dolnych obrtów tylko stopniowo dociskam gaz to powiedzmy że jakoś idzie. Nabiera zdecydowanie prędkości ale nie ma tego odczuwalnego momentu przyśpieszenia. Nigdy nie było to perfidne wciśnięcie w fotel ale jednak było. W sierpniu regenerowałem turbinę i przez krótki czas zdawało się być lepiej ale już sam nie wiem czy to nie była siła sugestii hehe. Mam turbo ze zmienną geo a to własnie ona podobno odpowiada za dolny zakres obrotów i nie wiem czy czasami coś mi się znowu z tą geometrią nie pochrzaniło. Zamierzam też znaeźć jakiegoś dobrego fachowca żeby zobaczył jak u mnie jest z podciśnieniem ale jak na razie nie moge nikogo takiego znaleźć w Bydgoszczy. Jeden popatrzył i powiedział że wszystko jest ok inny który zajmuje sie tylko BMW złapał sie za głowę że mam tak namieszane z wężykami i dziwił sie kontrolka silnika sie nie pali, że nie mam jakiegoś map sensora. Z zazdrością czytam posty forumowiczów u których wszystko gra ale chyba trafiłem na kiepski egzeplarz w którym po kolei psuje sie totalnie wszystko od wtrysków, turbiny, szalejących obrotów przy włączonej klimie, układu kierowniczego gdzie ster na koleinach żyje własnym życiem, migającej kontrolki AIRBAG, ostatnio zauważyłem , że jak temp spadnie poniżej 5 stopni to w czasie jazdy sam zamyka mi się centralny zamek, zatarł się silniczek spryskiwaczy, temat który też poruszałem: przybywający olej na miarce(teraz raz jak sprawdzam jest w połowie skali a raz max-tak na zmianę) po wymianie świec jak rano kopcił na biało tak kopci i przez jakiś czas go telepie. No i boję sie zimy, że znowu będe codziennie wydzwaniał po znajomych kto mnie odpali na kable bo od kręcenia ako siadło...a i jeszcze temperatura silnika, której wskazówka leci na glebę jak tylko właczę nawiew w kabinie i pare innych rzeczy o których zapomniałem. Wsadziłem już w niego prawie połowę tego ile za niego zapłaciłem i przyzwyczaiłem sie do uwag typu: chciałeś forda to masz...tyle

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    Cytat Zamieszczone przez baggio12
    Od 2 tys. dostaje "powera"
    No właśnie u mnie z tym powerem to jest róznie... raz zaskoczy 5 razy nie. Dużo też zależy jak operuję gazem, jęśli go nie zadusze od dolnych obrtów tylko stopniowo dociskam gaz to powiedzmy że jakoś idzie. Nabiera zdecydowanie prędkości ale nie ma tego odczuwalnego momentu przyśpieszenia. Nigdy nie było to perfidne wciśnięcie w fotel ale jednak było. W sierpniu regenerowałem turbinę i przez krótki czas zdawało się być lepiej ale już sam nie wiem czy to nie była siła sugestii hehe. Mam turbo ze zmienną geo a to własnie ona podobno odpowiada za dolny zakres obrotów i nie wiem czy czasami coś mi się znowu z tą geometrią nie pochrzaniło. Zamierzam też znaeźć jakiegoś dobrego fachowca żeby zobaczył jak u mnie jest z podciśnieniem ale jak na razie nie moge nikogo takiego znaleźć w Bydgoszczy. Jeden popatrzył i powiedział że wszystko jest ok inny który zajmuje sie tylko BMW złapał sie za głowę że mam tak namieszane z wężykami i dziwił sie kontrolka silnika sie nie pali, że nie mam jakiegoś map sensora. Z zazdrością czytam posty forumowiczów u których wszystko gra ale chyba trafiłem na kiepski egzeplarz w którym po kolei psuje sie totalnie wszystko od wtrysków, turbiny, szalejących obrotów przy włączonej klimie, układu kierowniczego gdzie ster na koleinach żyje własnym życiem, migającej kontrolki AIRBAG, ostatnio zauważyłem , że jak temp spadnie poniżej 5 stopni to w czasie jazdy sam zamyka mi się centralny zamek, zatarł się silniczek spryskiwaczy, temat który też poruszałem: przybywający olej na miarce(teraz raz jak sprawdzam jest w połowie skali a raz max-tak na zmianę) po wymianie świec jak rano kopcił na biało tak kopci i przez jakiś czas go telepie. No i boję sie zimy, że znowu będe codziennie wydzwaniał po znajomych kto mnie odpali na kable bo od kręcenia ako siadło...a i jeszcze temperatura silnika, której wskazówka leci na glebę jak tylko właczę nawiew w kabinie i pare innych rzeczy o których zapomniałem. Wsadziłem już w niego prawie połowę tego ile za niego zapłaciłem i przyzwyczaiłem sie do uwag typu: chciałeś forda to masz...tyle
    ożesz w mordę...wniosek jeden - musieli ci porządnie skręcić licznik
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    No właśnie u mnie z tym powerem to jest róznie... raz zaskoczy 5 razy nie. Dużo też zależy jak operuję gazem, jęśli go nie zadusze od dolnych obrtów tylko stopniowo dociskam gaz to powiedzmy że jakoś idzie.
    a jak wygląda sprawa z filtrami
    jak wiesz diesel lubi śwież (szczelne) powietrze
    kopci nie kopci jakie zabarwienie soalin
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    W sierpniu regenerowałem turbinę i przez krótki czas zdawało się być lepiej ale już sam nie wiem czy to nie była siła sugestii hehe
    wszystko zależy jak została zregenerowana zdarza się że dla wielu regeneracja to przeczyszczenie i pomalowanie obudowy
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    złapał sie za głowę że mam tak namieszane z wężykami i dziwił sie kontrolka silnika sie nie pali
    to raczej nie jest tragedia troszkę silnej woli i da się po poprawiać ( nie ty jeden na forum pytasz o prawidłowość połączeń przewodów ) podczas przeróżnych prac komuś się też zamyliły
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    Z zazdrością czytam posty forumowiczów u których wszystko gra ale chyba trafiłem na kiepski egzeplarz w którym po kolei psuje sie totalnie wszystko od wtrysków, turbiny, szalejących obrotów przy włączonej klimie
    wiesz prawda jest tak że wielu sie nie przyzna od taka męska natura
    dziwę się tylko dlaczego nas tu tylu w takim układzie
    średnio przy przebiegu 200 tys km powolutku zaczyna sie wszystko odzywać niestety taki urok nowszych autek
    a u ciebie może być sporo więcej
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    układu kierowniczego gdzie ster na koleinach żyje własnym życiem
    Cytat Zamieszczone przez Alien
    chciałeś forda to masz...tyle
    teść ma b5 nie pytaj o koszta napraw mnie do dziś serce boli

    powolutku doprowadzisz go do konkretnego stanu
    pozdrawiam Daniel
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  15. #14
    baggio12
    Gość
    Alien no to masz niezłe przejścia, więc na razie ja o moich kłopotach z przyspieszaniem to nie powinienem narzekać. W sumie nie wiem jak będzie dalej, bo narazie jeżdzę samochodem 2 dzień, bo tydzień stał na warsztacie. Miał wycieki. Lało się z niego. Myślałem, że maglownica do roboty, ale okazło się, że wyciek na oringach był, i płyn uciekał. Poza tym olej z miski też sączył, i trzeba było ją uszczenić. Podobno mam do roboty uszczelkę pod głowicą, ale to grubsza robota, bo to podobno ustawianie rozrządu, itp. itd.

    Generalnie "powera" mój dostaje zawsze, ale powyżej 2tys. A jak masz ze spalaniem. Mój komp to wariat. Teraz pokazuje mi (ale po wyzerowaniu, i wyłącznej jeździe w miescie 15,9l!!) ale w trasie po kupnie pokazywał 9,6 a po sprawdzeniu pod korek, wyszło mi 6,8, generalnie prędkość około 110-120km/h odcinki proste nawet do 160, ale to chyba raz. Jak Ci komp pokazuje?

  16. #15
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Z filtrów nie wymieniłem jedynie filtra paliwa, mam zamiar to zrobić w przyszłym tygodniu, nowe wszystkie amortyzatory, tuleje wahaczy, łączniki stabilizatora, nowy komplet opon, felgi po prostowaniu a ze sterem na koleinach dalej coś nie tak. jeśli chodzi o spalanie to różnie...w trasie mieszcze się między 6-7 litrów przy prędkościach nie przekraczającyh 130 km/h no chyba, że sytuacja zmusza to wiadomo momentami trochę szybciej. W mieście jest mniej kolorowo bo prawie 10 a zimą było trochę więcej, fakt że najczęsciej robie krótkie odcinki bo do pracy mam 6 km. Aktualnie mam na kompie wynik 9,1 i z doświadczenia wiem, że jeśli nie wybiorę się w trasę to będzie jeszcze trochę rosło. Na szczęście pomijając poranną białą zadymę w czasie jazdy auto nie kopci ani na czarno ani na biało. Oto wyniki pomiaru kompresji, które mechanik określił jako drobna nieszczelność zaworów, którą mam sie na razie nie przejmować (łatwo powiedzieć): I-26, II-23, III-24, IV-28. Jeśli chodzi regeneracje turbo to
    wirnik mam nowy bo każda jedna łopatka była wyszczerbiona co dawało niesamowicie głośny gwizd w czasie jazdy, nową mam też zmienną geometrię bo wszystko było pogięte.

    Cytat Zamieszczone przez baggio12
    Myślałem, że maglownica do roboty, ale okazło się, że wyciek na oringach był, i płyn uciekał.
    przerabiałem dokładnie to samo


    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    powolutku doprowadzisz go do konkretnego stanu
    obawiam się, że cała akcja zakończy się wymianą silnika

    To autko kosztowało mnie wiele czasu, nerwów, nocy spędzonych na czytaniu forum i wiele wyrzeczeń więc skałamałbym mówiąc, że go nie lubię i , że nie mam do niego sentymentu. Ale nie ukrywam, że jest to mój ostatni Ford a już na pewno ostatni z silnikiem diesla.

  17. #16
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDDI
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    z Polski (Tarnów)
    Może trochę nie w temacie, ale 2 szybkie pytania bo jestem zielony w tej kwestii co daje przepływomierz?? i czy jak go nie mam fabrycznie to mogę sobie kupić i zamontować w miejscu rzecz jasna do tego przeznaczonym?? Czy ten silnik jak go nie ma to nie i montaż nic nie zmieni??

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    przepływka w wersji turba ze stałą geometrią nie występuje. Ze zmienną odpowiedzialna jest za sygnały do kompa o wpuszczanej danym momencie dawce powietrza do silnika.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Moja przepływka właśnie padła, samochód idzie normalnie do 2 tysięcy i koniec tak jakby ktoś mnie za zderzak z tyłu chwycił, uszkodzony jeden z tych pręcików w środku, z jednej strony oderwany od blaszki.

  20. #19
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    przepływka w wersji turba ze stałą geometrią nie występuje. Ze zmienną odpowiedzialna jest za sygnały do kompa o wpuszczanej danym momencie dawce powietrza do silnika.

    Panowie czy jak mam zmienną geometrię to muszę mieć przepływomierz? Bo ja takowego nie posiadam i nie wiem czy jest to kolejny powód do paniki

  21. #20
    Zielony listek
    Imię
    michał
    Opis
    mondeo tddi
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    ostrowiec
    moje pytanie odnosnie przeplywki jest takie ze jak mam ja odlaczona to jest ok rowniej chodzi mniej dymi generalnie jest ok moc jest/tak mi sie wydaje:P jezdze na odlaczonej.jak jest podlaczona to jest na odwrot gubi obroty nie rowno pracuje..itp czy jak jezdze na odlaczonej przeplywce cos sie dzieje zlego z silnikiem?

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Przepływomierz powietrza
    By przemek1126 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 23:11
  2. [MkI] Przepływomierz powietrza-osiągi
    By Irek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 19:59
  3. [TDCi MKIII] Przepływomierz powietrza
    By ford02 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 09:14
  4. Przepływomierz powietrza - problem z instalacją
    By Arturek1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów