+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    [MkIII]brak podświetlenia deski rozdzielczej

    Witam, dzisiaj jak zrobiło się trochę ciemniej zauważyłem że nie podświetla mi się deska rozdzielcza ale wszystkie kontrolki na desce pala się normalnie nie pali się też podświetlenie panela od klimy w ogóle cały środkowy panel się nie pali. Gdy pstrykałem światłami to podświetlenie migało teraz go brak. CO SIĘ DZIEJE?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A do bezpieczników zaglądałeś? tylko nie optycznie a miernikiem sprawdzone?
    Albo sam włącznik zgon zaliczył, czy wsuwka niekontaktuje od tyłu
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    bezpieczniki są całe a nie ma typowego bezpiecznika odpowiadającego podświetleniu deski

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Bezpośrednio za podświetlenie deski nie ma odpowiedzialnego bezpiecznika, ale jest bezpiecznik oświetlenia wnętrza i myślę, że on odpowiada też za deskę. To jest bezpiecznik znajdujący się pod kierownicą, nr 99 na samym dole po prawej. Czasem jest tak, że wystarczy docisnąć ten bezpiecznik, bo wyskoczył.

    Dodano po 2 min.:

    Może to też być włącznik świateł, tak jak jest napisane wyżej. Trzeba wtedy sprawdzić wtyczkę. Podaję linka do podobnego tematu

    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...ak+%B6wiate%B3

  6. #5
    bezpiecznik oświetlenia wnętrza jest ok jutro sprawdze ten włącznik dzięki za podpowiedzi pozdro

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 2011 z PowerShift Titanium X
    Od
    04 May 2009
    Mieszka w
    Kalisz
    Właśnie wróciłem z naprawy swojego mondziaka, problem był z brakiem podświetlenia deski, braku świateł pozycyjnych przód i tył, brak podświetlenia rejestracji, pozycyjne się zapalały przy wyborze jedne strony prawa lub lewa, przyczyna nadpalony zabrudzony pin nr 15 (+12V) we wtyczce podłączonej do przełącznika świateł po wyczyszczeniu i popsikaniu kontaktem WL wszystko ok.
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCI byłob 140KM jest 163KM 2011r. Titanium X z PowerShift

  8. #7
    Zielony listek Awatar masahuku
    Imię
    Marcin
    Opis
    mdotddi i zetec-s
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    ur.Tychy -zam.Worcester, UK

    Re: [MkIII]brak podświetlenia deski rozdzielczej

    Cytat Zamieszczone przez zielak85
    Witam, dzisiaj jak zrobiło się trochę ciemniej zauważyłem że nie podświetla mi się deska rozdzielcza ale wszystkie kontrolki na desce pala się normalnie nie pali się też podświetlenie panela od klimy w ogóle cały środkowy panel się nie pali. Gdy pstrykałem światłami to podświetlenie migało teraz go brak. CO SIĘ DZIEJE?

    ja wlasnie rozwiazalem ten problem dzisiaj, nie bylo rowniez tylnych swiatel i ''przypominacza'' zapalonych swiatel do tego postojowe swiecily sie tylko na wylaczonej stacyjce, tak wiec podnioslem maske , otworzylem bezpieczniki i wymienilem bezpiecznik F21 15A ...i juz wszystko dziala
    '...można go kupić w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to kolor czarny...' Henry Ford

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 22:02
  2. [MkIII] Brak podświetlenia połowy deski rozdzielczej
    By DarkoZZZ in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 09:59
  3. [MkIII] Brak podświetlenia deski rozdzielczej
    By MarcinDw in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 16:57
  4. [MkII] Brak podświetlenia zegarów, deski rozdzielczej
    By Badziu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 19:40
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów