Zamknięty temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK

    [MKIII]Instalacja modułu ABL na przykładzie combi

    Adaptive Brake Lights - Adaptacyjne Światła Stop

    ze wzg. na montaż pod żarówki kierunkowskazów,a nie świateł stopu-szybkie miganie kierunkowskazami w trakcie awaryjnego hamowania pojazdem.

    1.Zakup modułu "CUBE" ABL-chyba że znajdzie się inny(jak do tej pory nnie znalazłem innego) ,mam taki więc montaż takiego opisuję.

    2.Wybrać "mądrze" miejsce na jego montażu-u mnie wewnętrzna strona lewego tylnego błotnika,w miarę łatwo dostępna po odchyleniu gąbki schowka na trójkąt,gasnicę itp.

    3.Podłączyć moduł (jesli wybierzemy do sygnalizacji "kierunki" lamp tylnych)w następujący sposób:
    -zasilanie modułu "+ warto dać bezpiecznik-łatwiej kalibrować urządzenie" i "-"(to wiadomo,masa),
    -a kierunkowskazy- moduł jest wstawiony w rozcięty kabel zsilający żarówki kierunkowskazu lampy tylnej,tzn rozcinamy kabel zasilajacy żarówkę
    przedłużamy końce(i to nawet całkiem sporo)

    i obydwa podłączamy do modułu i analogicznie z drugą lampą/żarówką.
    4.Jesli auto często stoi na pochyłości-tak jak u mnie, należy jako zasilanie dać stały plus najlepiej bezpośrednio z aku.

    Na koniec wyjaśnienie:
    -mądre miejsce montażu-tak żeby można było łatwo się dostać i co jest niezbędne wypoziomować ( użyłem do tego celu niewielkiej poziomiczki-breloka do kluczy- takiej z hipermarketu)moduł, który musi być zamontowany stabilnie-bardzo ważne bo ma mechanizm który pamięta ostatnie położenie i od niego wylicza sobie odchyłkę przy której załącza sygnalizację.Najpierw przeprowadzamy poziomowanie, potem podłączamy zasilanie, nigdy odwrotnie.Pracę ułatwia(jak również zmniejsza ryzyko zwarcia) "postawienie" na przewodzie zasilającym bezpiecznika.

    Niestety przy naszych letnich upałach przyklejenie na taśmę dwustronnie klejącą do wew. strony błotnika nie wystarczyło, mimo dobrej jakości użytej taśmy, błotnik nagrzał się tak bardzo że moduł "odleciał" od niego-zostanie "przyśrubowany".

    Przewody w kosciach przy lampach kierunkowskaz
    -lewy, przewód BU-blue-niebieski
    -prawy,przewód BU/RD-blue/red-niebieski z czerwonym paskiem
    -zasilanie poprzez bezpiecznik z aku
    -masa, z kosci lampy,przewód BK-black-czarny
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 19:49
  2. [MkIII] Instalacja gazowa MKIII
    By zelek in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 00:46
  3. [MkIII] [MKIII]Podświetlenie "odblasków" lamp COMBI
    By darecki_ in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 17:05
  4. [MkIII] Amortyzatory przód MKIII 2,5V6 2001r.combi
    By rafciorafal in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 22:33
  5. [MkII] [MkIII] Instalacja
    By kocel in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów