+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo 2.0 tddi 115 KM
    Od
    09 Sep 2010
    Mieszka w
    szczecin

    [TDDI]Turbosprężarka od Mondeo tdci do tddi 115 KM 130 KM

    Witam.

    Padło mi turbo w Mondeo mk3 tddi 115 KM i poszukuje używki ponieważ nie uzbierałem jeszcze na nową turbinkę z powodów ciągłych wydatków na ten samochodzik (regenerowany szmelc nie wchodzi w rachubę) ponieważ już jestem po takim zabiegu. Mam Garretta GT 1749V zmienna geometria łopatek sterowana podciśnieniowo. Czy tak samo wygladające turbo z modelu tdci będzie pasowało do mojego samochodu, bez względu na rocznik. Pytam ponieważ na allegro można dostać za takie same pieniądze turbo od tdci z lat np. 2005. Tddi były produkowane do 2003, wiec turbina używana z młodszych roczników była by dla mnie rozsądniejszym wyborem. Dzwoniąc za nową turbosprężarka po sklepach, dowiedziałem się, że tylko z mojego rocznika i modelu będzie pasować do silnika?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez raszej5
    Dzwoniąc za nową turbosprężarka po sklepach, dowiedziałem się, że tylko z mojego rocznika i modelu będzie pasować do silnika?
    Wkręcaja Cię - do wszystkich silników TDDI i TDCI są te same turbiny tyle ze w zależności od rocznika i mocy może być ze stałą lub zmienną geometrią.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo 2.0 tddi 115 KM
    Od
    09 Sep 2010
    Mieszka w
    szczecin
    Też mi się tak wydaje, że wszystkie wyglądają tak samo bez względu na rocznik, oczywiście mowa o tym samym modelu turbosprężarki, czyli model ze zmienną geometrią łopatek sterowany podciśnieniowo. Model turbo z 130 km też powinny pasować , ponieważ to nie turbina daje te dodatkowe konie w mondeo, lecz układ zasilania pompa, wtryski, itp. Ale wątpliwości dalej są, co do kupna turbo z TDCI.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    A nie było w TDCi turbin sterowanych elektronicznie?

    A co do Twojego pytania, masz Garretta 1749V to takiego szukaj. Podejdzie bez problemów. Tylko czy kolektor jest taki sam w TDDi?
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo 2.0 tddi 115 KM
    Od
    09 Sep 2010
    Mieszka w
    szczecin
    Były elektronicznie sterowane oczywiście te wykluczam, mowa tylko o sterowaniu podciśnieniowym ponieważ taką posiadam GT 1749 V . Wydaje mi się, że musi podejść do tddi i tdci bez względu na moc 115 i 130 km są to te same turbiny. Jak dla mnie różnią się tylko wybitym numerem np. 1S7Q-6K682-BH to z mojej nr. Dzwoniąc po serwisach pytałem za nową turbosprężarką każdy z Panów pytał o ten właśnie nr. a jeden z nich powiedział, że trzeba wstawić z takim nr jak u mnie. Twierdził, że np. w nowszych modelach jest inna średnica wirnika i takie tam jeszcze inne bzdury wypowiadał. Mimo to pewności 100% nie mam i stąd moje pytania, aby mnie ktoś utwierdził w moim przekonaniu, iż te numery nie mają znaczenia. Oczywiście mowa o tym samym turbo tak samo sterowanym, ale z modelu tdci 115 i 130 KM. Lepiej przecież kupić używkę np od tdci z 2005 roku, niż od tddi z 2001 prawdopodobieństwo, że kupie lepsze turbo jest zdecydowanie większe.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez raszej5
    Były elektronicznie sterowane oczywiście te wykluczam
    jeśli nawet były sterowane elektrycznie a mają symbol GT 1749 V to też chyba możesz kupić tylko trzeba przełożyć twoją gruszkę podciśnienia. różnica jest chyba tylko w sterowaniu a reszta turbiny powinna być taka sama. z resztą pewnie sprzedawcy i tak oddzielają moduł i sprzedają go oddzielnie bo więcej mogą zarobić. albo kup ze sterownikiem i go sprzedaj wtedy sama turbina wyjdzie taniej.
    tylko się nie sugeruj w 100% moją wypowiedzią bo warto sprawdzić szczegóły żeby mieć pewność a ja osobiście nie porównywałem tych turbin

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo 2.0 tddi 115 KM
    Od
    09 Sep 2010
    Mieszka w
    szczecin
    Myślałem nawet o podmianie sterownika elektronicznego na akurator podciśnienia w takiej turbosprężarce, gdyż mogę kupić taki model turbo za małe pieniądze a w dodatku nowe. Turbo na pewno identyczne tylko co z tymi numerami, czy brać je pod uwagę?

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez raszej5
    Myślałem nawet o podmianie sterownika elektronicznego na akurator podciśnienia w takiej turbosprężarce
    to może być problemem bo oprogramowanie sterujące w obu przypadkach może być różne no i może brakować kabli w instalacji plus dodatkowy zawór podciśnienia. nikt tego raczej się nie podejmie

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo 2.0 tddi 115 KM
    Od
    09 Sep 2010
    Mieszka w
    szczecin
    Akurator to właśnie gruszka, która steruje kierownicami turbiny.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    sorry, myślałem że mówisz o przeróbkach w aucie a nie turbinie. jeśli masz możliwość to porównaj obie turbiny. zwłaszcza element aluminiowy obudowy od strony filtra powietrza pod kątem mocowań akutatora

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo 2.0 tddi 115 KM
    Od
    09 Sep 2010
    Mieszka w
    szczecin
    Sprawdzałem te zagadnienie i nie ma problemów by przymocować akurator wraz z całą podstawom do tej turbosprężarki oraz cięgno do sterowania kierownic. Tylko cały czas nie wiem, czy jak kupie turbo o innym nr. czy nie wyrzucę kolejnych pieniędzy w błoto bo coś tam może nie grać.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    co rok, co zmianę bedziesz miał inny numer, a turbo to 1749v z czego najważniejsze jest V
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mondeo 2.0 tddi 115 KM
    Od
    09 Sep 2010
    Mieszka w
    szczecin
    Takie właśnie mam i takie zamontuje. Dzięki za odpowiedzi wiem na czym stoję teraz.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Turbosprężarka do TDCI 130 KM, schemat budowy
    By rafal92f in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 18:45
  2. Mondeo MK3 TDCI CZY TDDI?
    By ka1nek in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 22:43
  3. [MkIII] Mondeo TDDi czy TDCI ???
    By szafarek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2005, 16:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów