+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 28 z 29 PierwszyPierwszy ... 18242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 578

Wątek: Tarcze i klocki

  1. #541
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Wymieniłem teraz przód i tył na Ate Power Disk z klockami Ate. Wcześniej siedziały komplety Zimermann. Powiem tak - niebo a ziemia w porównaniu z tym Zimermanem. Wcześniej dałem się namówić w sklepie na ten wynalazek, teraz się dowiedziałem, że na tym szajsie mają największą marżę... dlatego są tak wyśmienite w przystępnej cenie.... Po zamontowaniu Ate ustały wszelkie problemy z pływającymi drganiami, drganikami o drodze hamowania nie wspominając. Przed Zimermanami były oryginalne fordowskie tarcze i klocki i to też można polecić, hamują, w przeciwieństwie do Zimermanna. W drugim samochodzie obecnie mam komplety TRW, między bajki można włożyć m.in. teorie o piszczeniu klocków, hamują bardzo dobrze. Przed TRW były komplety Brembo, kilkadziesiąt tys km i te również można polecić. Do końca żadnych krzywizn, drgań i bardzo dobre parametry pod kątem drogi hamowania. Jeśli ktoś nie chce pisać doktoratów pod tytułem drgania na kierownicy, chce hamować i czuć się bezpiecznie trzeba zainwestować i cieszyć się z jazdy.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #542
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    Wymieniłem teraz przód i tył na Ate Power Disk z klockami Ate. Wcześniej siedziały komplety Zimermann. Powiem tak - niebo a ziemia w porównaniu z tym Zimermanem. Wcześniej dałem się namówić w sklepie na ten wynalazek, teraz się dowiedziałem, że na tym szajsie mają największą marżę... dlatego są tak wyśmienite w przystępnej cenie.... Po zamontowaniu Ate ustały wszelkie problemy z pływającymi drganiami, drganikami o drodze hamowania nie wspominając. Przed Zimermanami były oryginalne fordowskie tarcze i klocki i to też można polecić, hamują, w przeciwieństwie do Zimermanna. W drugim samochodzie obecnie mam komplety TRW, między bajki można włożyć m.in. teorie o piszczeniu klocków, hamują bardzo dobrze. Przed TRW były komplety Brembo, kilkadziesiąt tys km i te również można polecić. Do końca żadnych krzywizn, drgań i bardzo dobre parametry pod kątem drogi hamowania. Jeśli ktoś nie chce pisać doktoratów pod tytułem drgania na kierownicy, chce hamować i czuć się bezpiecznie trzeba zainwestować i cieszyć się z jazdy.
    A z ciekawości, do power disców klocki dałeś zwykłe ATE czy może ATE ceramic?
    Pzdr

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  4. #543
    Kursant
    Model
    Pakiet ST
    Silnik
    2.0 TDDi 147km
    Od
    25 Oct 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Sory ze sie wepnę w temat ale co myslicie o tarczach i klockach Mikoda nacinane i nawiercane?
    Ostatnio edytowane przez Kobytek ; 20-12-2017 o 07:19

  5. #544
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez Kobytek Zobacz posta
    Sory ze sie wepnę w temat ale co myslicie o tarczach i klockach Mikoda nacinane i nawiercane?
    To już lepiej zwykłe. Mikody nawiercane potrafią pękać. Z tego co mi wiadomo jest to standardowa tarcza tylko nawiercana. Nic pozytywnego po za wyglądem nie wnosi.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  6. #545
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Mikody pękały na początku produkcji, ładnych kilka lat temu.
    W Mondeo sam zjezdzilem nawiercane/nacinane i nic takiego się nie działo, moim zdaniem bardzo dobra tarcza, sam szukałem do Mazdy ale nie mieli na przód. Zaznaczam że u mnie hamulce lekkiego życia nie mają

    Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #546
    Kursant
    Model
    Pakiet ST
    Silnik
    2.0 TDDi 147km
    Od
    25 Oct 2017
    Mieszka w
    Sanok
    A jakie inne tarcze możecie polecic oprocz mikody zeby były nawiercane i nacinane?

  8. #547
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Chyba tylko Zimmermann.

  9. #548
    Niedzielny kierowca Awatar abadon
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    19 Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    W miarę pasujące (czyli do foki st - trzeba by zaciski zmienić) EBC albo black Diamond znajdziesz i nawiercane i nacinane. Tylko po co? Komplet warty połowę auta....

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

    W sumie w oryginalnym rozmiarze też. Tylko tym bardziej po co?

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  10. #549
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    Wcześniej siedziały komplety Zimermann. Powiem tak - niebo a ziemia w porównaniu z tym Zimermanem.
    A co nie jest tak z Zimermanami? Wcześniej jeździłem na ori tarczach i klockach,teraz właśnie na Zimerman i nie widzę różnicy w hamowaniu. Sprawują się bardzo dobrze,może jeszcze za mało km ale nie narzekam.

  11. #550
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    @up: poczekaj do pierwszego mocnego awaryjnego hamowania z dużej prędkości. Twoje Zimmermany najprawdopodobniej się pogną.

  12. #551
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Bzdura, wielu znajomych jeździ na Zimmermannach i pierwsze słyszę. W swoim Mondeo też miałem tarcze tej firmy i złego słowa nie powiem.

  13. #552
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Żadna bzdura. Poczytaj trochę tematów tutaj i opinii o Zimmermanach. Ja już jeden komplet pogiąłem w Mondeo i jeden w Insignii. Następnym razem ten szajs ominę szerokim łukiem.
    Reklamację jednych jak i drugich mi uznano. Może wadliwa seria...
    To już nawet zwykłe Brembo, o dziwo, (robione w PL) wytrzymują w Insignii już drugi rok a tam mocy 2x tyle co w Mondeo, więc wolno się nie jeździ.

    PS. I nie pisać mi tu o niefachowym montażu bo tarcze wymieniałem sam już kilka razy i Zimmermany to jedyny komplet, który mi pogięło.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 20-12-2017 o 16:35

  14. #553
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nie wiem gdzie kupowałeś, ale ja zawsze brałem od Pawła z breakparts.pl, złego słowa nie powiem na Zimmermana - teraz w Mazdzie też mam.
    Zdaje się że Paweł mówił że niestety na naszym rynku jest wiele podróbek.
    Ostatnio edytowane przez maciekelga ; 20-12-2017 o 23:44

  15. #554
    Kursant Awatar Tarantino
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja założyłem tarcze i klocki Zimmermana na tył jakoś w maju i jak do tej pory zadowolony jestem. Hamulce brzytwa, dużo hamowałem z dużych prędkości i wszystko jest git

  16. #555
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    mi przy ostrych hamowaniach robi się takie masło z hamulców, że szkoda gadać. Pojeżdżę do przegląu na wiosnę i najwyżej będzie decyzja o zmianie na coś co przy prędkościach autostradowych nie umiera przy 2-3 hamowaniach.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  17. #556
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    mi przy ostrych hamowaniach robi się takie masło z hamulców, że szkoda gadać. Pojeżdżę do przegląu na wiosnę i najwyżej będzie decyzja o zmianie na coś co przy prędkościach autostradowych nie umiera przy 2-3 hamowaniach.
    a płyn hamulcowy kiedy wymieniałeś i na jaki?
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  18. #557
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    musiałbym ojca podpytać kiedy wymieniał, bo ja nie ruszałem przez te hm. 8 miesięcy.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  19. #558
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez musiu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    Wymieniłem teraz przód i tył na Ate Power Disk z klockami Ate. Wcześniej siedziały komplety Zimermann. Powiem tak - niebo a ziemia w porównaniu z tym Zimermanem. Wcześniej dałem się namówić w sklepie na ten wynalazek, teraz się dowiedziałem, że na tym szajsie mają największą marżę... dlatego są tak wyśmienite w przystępnej cenie.... Po zamontowaniu Ate ustały wszelkie problemy z pływającymi drganiami, drganikami o drodze hamowania nie wspominając. Przed Zimermanami były oryginalne fordowskie tarcze i klocki i to też można polecić, hamują, w przeciwieństwie do Zimermanna. W drugim samochodzie obecnie mam komplety TRW, między bajki można włożyć m.in. teorie o piszczeniu klocków, hamują bardzo dobrze. Przed TRW były komplety Brembo, kilkadziesiąt tys km i te również można polecić. Do końca żadnych krzywizn, drgań i bardzo dobre parametry pod kątem drogi hamowania. Jeśli ktoś nie chce pisać doktoratów pod tytułem drgania na kierownicy, chce hamować i czuć się bezpiecznie trzeba zainwestować i cieszyć się z jazdy.
    A z ciekawości, do power disców klocki dałeś zwykłe ATE czy może ATE ceramic?
    Pzdr

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    Zwykłe, ceramiki są twardsze, na zwykłych hamuje lepiej

    ---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    Wcześniej siedziały komplety Zimermann. Powiem tak - niebo a ziemia w porównaniu z tym Zimermanem.
    A co nie jest tak z Zimermanami? Wcześniej jeździłem na ori tarczach i klockach,teraz właśnie na Zimerman i nie widzę różnicy w hamowaniu. Sprawują się bardzo dobrze,może jeszcze za mało km ale nie narzekam.
    Kolega Radkor ci odpowiedział ja dodam, że o ile już nie są krzywe Poza tym nie ma opcji aby zimermany hamowały tak dobrze jak oryginał, między bajki włożyć

  20. #559
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Jakie polcecacie aktualnie klocki i tarcze?
    Na przód założyłem ATE powerdisk z klockami ATE Original. Hamowanie się poprawiło ale prawdopodobnie mam już tłoczki do czyszczenia/wymiany więc będzie jeszcze lepiej jak mniemam po wymianie.
    Teraz zmieniam tylne zaciski na poliftowe i skoro muszę zmienić klocki to pomyślałem też o tarczach. Mój wybór padł znowu na komplet ATE tyle że na tył gładkie. Dobry wybór czy może w podobnych pieniądzach coś innego? A może dać klocki oryginalne? Różnica w cenie chyba z 10zł więc co wybrać?
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 15-06-2018 o 15:34

  21. #560
    Niedzielny kierowca Awatar abadon
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    19 Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Wiele osób pyta o opinie po czasie.
    Textar u mnie na przodzie 5 latek odsłużył. Niestety nie mam pojęcia ile km, ale ostatnio mniej jeżdżę, więc myślę że max 50 tys.
    W sumie jeszcze są dobre (mają trochę ponad minimalną grubość), klocki też sprawne. Nie pogięły się, nic absolutnie im nie dolega.
    Mogłyby jeszcze jeździć, ale mam do wymiany tył, więc tym razem potestuję Rotingera na obu osiach.

    Zaszalałem i zamówiłem na tył nawiercane, a na przód nawiercane wysokowęglowe (nie ma wysokowęglowych litych na tył niestety).
    Do tego pójdą klocki Textara (oficjalny sklep Rotingera sprzedaje zestawy swoich tarcz z klockami Textara, więc tym się sugerowałem. Kupowałem osobno od innych sprzedawców, bo ciut taniej wychodziło).

    Wyglądają nieźle (choć nie tak dobrze jak nawiercane i nacinane, ale nie będę do wyglądu dopłacał bardziej niż już dopłaciłem).
    Konkretnie zestaw:
    Przód: 2589HP-GL/T3
    Tył: 1432-GL/T3

    Cała impreza (tarcze + klocki na obie osie) wyniosła 921zł. Jak jeszcze zapłacę komuś za wymianę (bo zimno i sam nie będę), to połowa wartości auta

Podobne wątki

  1. [All] Tarcze i Klocki
    By money in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 00:31
  2. [MkII] hamulce...większe tarcze i zaciski? czy lepsze tarcze i klocki?
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:30
  3. [MkIII] Tarcze + klocki
    By mkm27 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 20:43
  4. [MkII] Tarcze i klocki....
    By Kvojt in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 14:18
  5. Tarcze i klocki
    By maciejewski in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-07-2005, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów