+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 29 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 578

Wątek: Tarcze i klocki

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka

    Tarcze i klocki

    Witam mam do wymiany tarcze i klocki z przodu w mondeo mkIII 2001. W związku z tym, że według mnie słabo hamuje (dodam, że słabo hamował nawet na nowych częściach, ale znajomy po przejechaniu się mówi, że u niego jest tak samo, że przesadzam i to kwestia przyzwyczajenia się) pomyślałam o wymianie na jakieś mocniejsze. Chodzi mi o to, żeby stawał dęba po muśnięciu pedału Inny znajomy posiadający octavię właśnie zamontował sobie tarcze i klocki na przód brembo, wymienił zaciski i staje mu w miejscu od razu. Sama testowałam i jestem pod wrażeniem Myślicie że gdybym zakupiła tarcze i klocki np. Brembo to lepiej by hamował? Jakie firmy polecacie? Czy po wymianie też bym musiała dokupić nowe zaciski? Proszę o wypowiedzi, gdyż ja w tym temacie wymiękam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Ja właśnie założyłem ATE nacinane i klocki TRW .Różnica kolosalna w porównaniu do oryginałów.Na tył również pójdą nacinane albo nawiercane
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Musiałeś wymieniać zaciski? Czy tylko klocki i tarcze? Rozumiem, ze wymieniałeś w ST?

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Musiałeś wymieniać zaciski? Czy tylko klocki i tarcze? Rozumiem, ze wymieniałeś w ST?
    Dokładnie.Zaciski zostały stare ,bo nie ma potrzeby ich zmieniać
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz

    Re: [MkIII]Tarcze i klocki

    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Witam mam do wymiany tarcze i klocki z przodu w mondeo mkIII 2001. W związku z tym, że według mnie słabo hamuje (dodam, że słabo hamował nawet na nowych częściach, ale znajomy po przejechaniu się mówi, że u niego jest tak samo, że przesadzam i to kwestia przyzwyczajenia się) pomyślałam o wymianie na jakieś mocniejsze. Chodzi mi o to, żeby stawał dęba po muśnięciu pedału Inny znajomy posiadający octavię właśnie zamontował sobie tarcze i klocki na przód brembo, wymienił zaciski i staje mu w miejscu od razu. Sama testowałam i jestem pod wrażeniem Myślicie że gdybym zakupiła tarcze i klocki np. Brembo to lepiej by hamował? Jakie firmy polecacie? Czy po wymianie też bym musiała dokupić nowe zaciski? Proszę o wypowiedzi, gdyż ja w tym temacie wymiękam
    Witaj. dwie sprawy.
    Pierwsza to taka, ze sprawdź dobrze sam uklad hamulcowy (tłoczki, cylinderki, poziom płynu hamulcowaego, zaciski, prowadnice itp.)
    To jest prawdopodobnie przyczyną słabego hamowanie.
    Druga sprawa to taka, ze nie widac specjalnej roznicy w hamowaniu na brembo. według mnie brembo jest przereklamowane. Mialem rozne auta i rozne zestawy hamulcoew i naprawde nie widzialem duzej roznicy, a jeździłem tez trochę wyczynowo. Ja mam zestaw tarcz i klocków TRW i jestem bardzo zadowolony. Zdarłem też pare szt. ATE i tez było spoko. Natomiast brembo, hmmm....

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Brembo to syf jakich mało Jedna z najtanszych tarcz.


    W pierwszej kolejności to:
    1) sprawdzenie obecnego układu: płynu, serwa, zacisków, prowadnic

    2) można założyć lepszej jakości klocki i tarcze. ATE power disc dla przykładu

    3) jak wciąż za mało będzie to konwersja hamowników z Focusa ST225
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  8. #7
    Witam, najprawdopodobniejszą przyczyną Twoich niedomagań jest stan płynu hamulcowego. Dokładnie chodzi o to, że płyn hamulcowy jest higroskopijny czyli chłonie wilgoć. Przez to nie może on przenosić siły z serva na zacisk. Wymiana połączona z porządnym płukaniem i odpowietrzeniem układu powinno przynieść znaczną poprawę. Zakładam oczywiście że stan tarcz i klocków jest OK.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    3) jak wciąż za mało będzie to konwersja hamowników z Focusa ST225[/quote]

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka

    Re: [MkIII]Tarcze i klocki

    Cytat Zamieszczone przez Tata_Jerzyka
    Witam, najprawdopodobniejszą przyczyną Twoich niedomagań jest stan płynu hamulcowego.
    Sprawdziłam dzisiaj płyn i jest do wymiany. Także dopisuję to na listę najbliższych wymian. Jednak i tak wymienię tarcze i klocki na coś lepszego niż oferuje w standardzie ford.

    Dodano po 7 min.:

    Cytat Zamieszczone przez Osiem
    Witaj. dwie sprawy.
    Pierwsza to taka, ze sprawdź dobrze sam uklad hamulcowy (tłoczki, cylinderki, poziom płynu hamulcowaego, zaciski, prowadnice itp.)
    To jest prawdopodobnie przyczyną słabego hamowanie.
    Zaciski sprawdzone, jest ok.
    Druga sprawa to taka, ze nie widac specjalnej roznicy w hamowaniu na brembo. według mnie brembo jest przereklamowane. Mialem rozne auta i rozne zestawy hamulcoew i naprawde nie widzialem duzej roznicy, a jeździłem tez trochę wyczynowo. Ja mam zestaw tarcz i klocków TRW i jestem bardzo zadowolony. Zdarłem też pare szt. ATE i tez było spoko. Natomiast brembo, hmmm....
    W związku z Waszymi wypowiedziami rozumiem, że najlepiej będzie jeśli zrezygnuję zupełnie z brembo? Czy np. tarcze brembo połączone z klockami TRW lub Ferodo? Na ATE Power disc mnie w tym momencie nie stać. Chyba że kupię gładkie ATE. Tylko wtedy jakie klocki, TRW? Podpowiedzcie jakąś kombinację

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Brembo bym odpuścił.

    A może rozważ zestaw TRW lub nieco droższego boscha myślę że ceny tych zestawów są do przełknięcia a jakość nie najgorsza.

    P.S. Jeśli znasz Kasie Strzemską z Zielonki (rok temu miała zieloną mazdę 323F) to pozdrów ją
    A jakby pytała od kogo to powiedz że od tego co kupił od niej tą Mazdę. :P

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja

    Re: [MkIII]Tarcze i klocki

    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Chodzi mi o to, żeby stawał dęba po muśnięciu pedału Inny znajomy ... wymienił zaciski i staje mu w miejscu od razu. Sama testowałam i jestem pod wrażeniem

    Sorki, że nie na temat, ale po męczącym dniu, z tekstu wyłapałem właściwie tylko to. Bez urazy, ale nieźle sie ubawiłem. Pozdro

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz

    Re: [MkIII]Tarcze i klocki

    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Chodzi mi o to, żeby stawał dęba po muśnięciu pedału Inny znajomy ... wymienił zaciski i staje mu w miejscu od razu. Sama testowałam i jestem pod wrażeniem

    Sorki, że nie na temat, ale po męczącym dniu, z tekstu wyłapałem właściwie tylko to. Bez urazy, ale nieźle sie ubawiłem. Pozdro
    Ha ha. Nie zwróciłem wczesniej uwagi. Dobre

    Dodano po 2 min.:


    W związku z Waszymi wypowiedziami rozumiem, że najlepiej będzie jeśli zrezygnuję zupełnie z brembo? Czy np. tarcze brembo połączone z klockami TRW lub Ferodo? Na ATE Power disc mnie w tym momencie nie stać. Chyba że kupię gładkie ATE. Tylko wtedy jakie klocki, TRW? Podpowiedzcie jakąś kombinację [/quote]

    Dziewcze drogie, czemu się tak na te Brembo uparłas? Kurde kobieta jak sie na coś uprze, to, ehhh...
    Kup TRW, ATE, Bosha w komplecie, albo w dowolnym połączeniu i bedzie oki. I zadbaj o reszte układu hamowania

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka

    Re: [MkIII]Tarcze i klocki

    Cytat Zamieszczone przez Rolf
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Chodzi mi o to, żeby stawał dęba po muśnięciu pedału Inny znajomy ... wymienił zaciski i staje mu w miejscu od razu. Sama testowałam i jestem pod wrażeniem

    Sorki, że nie na temat, ale po męczącym dniu, z tekstu wyłapałem właściwie tylko to. Bez urazy, ale nieźle sie ubawiłem. Pozdro
    Ha ha. Nie zwróciłem wczesniej uwagi. Dobre
    Ja też nie zwróciłam Pozazdrościć znajomemu takiej reklamy


    Dziewcze drogie, czemu się tak na te Brembo uparłas? Kurde kobieta jak sie na coś uprze, to, ehhh...
    Kup TRW, ATE, Bosha w komplecie, albo w dowolnym połączeniu i bedzie oki. I zadbaj o reszte układu hamowania
    [/quote]

    Sama nie wiem, zawsze wszyscy zachwalali te Brembo Ale skoro polecacie TRW to jednak skończy się na tarczach i klockach TRW... Mam jeszcze jedno pytanie - o co chodzi z tymi nacięciami i nawierceniami? Przydaje się to komuś do codziennej jazdy czy wystarczają Wam w zupełności tarcze gładkie?

  15. #14
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez iceman150
    TRW lub nieco droższego boscha
    chyba coś ci się pomieszało kolego,bosch droższy?? boscha strasznie pylą

    sam zakładałem podobny temat nawet ankieta w pogaduchach jest. Trw albo zimmermann ale żadne nacinane czy coś to nie st220

  16. #15
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    sam zakładałem podobny temat nawet ankieta w pogaduchach jest. Trw albo zimmermann ale żadne nacinane czy coś to nie st220
    Bez przesady tu nie chodzi o samochód,a o drogę hamowania.Obojętnie jaki bym miał silnik to i tak bym wkładał
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  17. #16
    rustin
    Gość
    jak ma się funduszę to można ale moim zdaniem nie ma sensu do normalnej jazdy

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    jak ma się funduszę to można ale moim zdaniem nie ma sensu do normalnej jazdy

    Pamietajcie, że klocek sportowy, rzeźbiony pracuje w innych temperaturach. Na co dzien w jeździe miejskiej cięzko go zagrzac

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Sama nie wiem, zawsze wszyscy zachwalali te Brembo Smile Ale skoro polecacie TRW to jednak skończy się na tarczach i klockach TRW...
    Tak tak brembo słynna firma, ale niestety robi też buble a w mondeo to poprostu jakiś niższy model jest bo niestety lipa.
    Dobry wybór z TRW sam jeżdzę na nich (co prawda w MKII), zrobiłem już 8 tys km i nic nie trzęsie itd.



    Cytat Zamieszczone przez Paulina
    Mam jeszcze jedno pytanie - o co chodzi z tymi nacięciami i nawierceniami? Przydaje się to komuś do codziennej jazdy czy wystarczają Wam w zupełności tarcze gładkie?
    Do codziennej jazdy starczą gładkie pod warunkiem że nie pociskasz po zakrętach co chwila depcząc ostro po hamulcu. Te nacinane troszkę lepiej oddają cieplo i lepiej hamują, ale także są głośniejsze i szybciej żrą klocki, także gładkie na co dzień są ok



    Cytat Zamieszczone przez rustin
    chyba coś ci się pomieszało kolego,bosch droższy?? boscha strasznie pylą
    Kolego czytaj ze zrozumieniem Bosch nieco droższy od TRW, ale również można cenę zaliczyć jako atrakcyjną. A jeżeli Bosch pyli to oba pylą :P ja mam TRW i też nieźle pyli ale dla mnie to szczegół, po prostu od czasu do czasu środek do mycia felg trzeba użyć.

  20. #19
    rustin
    Gość
    co ty gadasz komplet bocha na przód jest tańszy o 50zł niż trw ale mniejsza z tym.

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Paulina
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI 115km
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Kobyłka
    Cytat Zamieszczone przez iceman150
    Tak tak brembo słynna firma, ale niestety robi też buble a w mondeo to poprostu jakiś niższy model jest bo niestety lipa.
    Dobry wybór z TRW sam jeżdzę na nich (co prawda w MKII), zrobiłem już 8 tys km i nic nie trzęsie itd.
    Cytat Zamieszczone przez iceman150
    Do codziennej jazdy starczą gładkie pod warunkiem że nie pociskasz po zakrętach co chwila depcząc ostro po hamulcu. Te nacinane troszkę lepiej oddają cieplo i lepiej hamują, ale także są głośniejsze i szybciej żrą klocki, także gładkie na co dzień są ok
    To się nazywa przystępne wyjaśnienie Zostaję przy gładkich.

Podobne wątki

  1. [All] Tarcze i Klocki
    By money in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 00:31
  2. [MkII] hamulce...większe tarcze i zaciski? czy lepsze tarcze i klocki?
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:30
  3. [MkIII] Tarcze + klocki
    By mkm27 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 20:43
  4. [MkII] Tarcze i klocki....
    By Kvojt in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 14:18
  5. Tarcze i klocki
    By maciejewski in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-07-2005, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów