+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    20 Oct 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    [TDCi]Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych

    Witam
    To mój pierwszy wpis na forum bo i modeno mam od nie dawna. Pisze tego posta bardziej informacyjnie mo¿e komu¶ pomo¿e w diagnozie usterki auta. Posiadam Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2006 roku, na moje nieszczê¶cie ma ju¿ zamontowany DPF.
    Od pewnego czasu po zapaleniu auta zaczyna migaæ kontrolka od ¶wiec ¿arowych i automatycznie zostaje odciête turbo (sterownik turbiny w momencie zapalenia siê kontrolki sk³ada ³opatki turbiny). Pomaga zgaszenie i ponowne zapalenie silnika. Najczê¶ciej dzieje siê to na zimny silniku po nocy. Jak autko popracuje troszkê to najczê¶ciej problem znika do kolejnego d³u¿szego postoju. Po odstawieniu do jednego z mechaników warszawskich po 3 dniach walki z autem poddali siê mówi±c ¿e pad³ zawór EGR i jest do wymiany ale ¿e kosztuje ten zawór trochê kasy zaproponowali mi jazdê do ASO forda na diagnozê. Zamiast tego wybra³em siê za g³osem z forum i podjecha³em do ABSCAR w Warszawie gdzie zdiagnozowali mi zacinaj±ce siê ³opatki od zmiennej geometrii turbiny. W poniedzia³ek odstawiam auto na minimum tydzieñ i turbina zostanie oddana do firmy na gruntowne czyszczenie. Mechanik z firmy pokaza³ mi ró¿nicê w pracy mojej turbiny a turbiny po takim czyszczeniu i ruszaj±c za d¼wigienkê od zmiany konta wychylenia ³opatek w mojej wyczuwalne by³o delikatne przycinanie siê d¼wigienki, natomiast w pokazanej turbinie d¼wigienka chodzi³a na ca³ej d³ugo¶ci bez najmniejszych szarpniêæ.
    B³±d o jakim mówi³ komputer dotyczy³ ci¶nienia do³adowania. Widocznie jak po przestanej nocy ciê¿ej chodzi³y ³opatki i silniczek sterownika trafia³ na wiêkszy opór i po prostu siê zwija³ w celu chronienia samego siebie.
    Za tydzieñ jak odzyskam autko napiszê czy faktycznie problem ca³kowicie znik³.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    podaj te¿ koszty takiej operacji. a swoj± drog± to maj± "niez³ych" mechaników skoro oddaj± turbinê do czyszczenie innej firmie. oby ciê nie naci±gnêli na regeneracjê turbiny. jaki by³ b³±d? P132b? pamiêtaj jak odczytuj± b³±d to go spisz a na forum bêdzie ³atwiej o poradê

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruñ
    i pamietaj ze to pare godzin roboty zeby to wyczyscic na wlasna reke. jest moj temat z fotorelacja z takiej operacji. aha i szykuj sie na wymiane wtryskow bo ten nagar na lopatkach z kosmosu sie nie wzial;p

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    20 Oct 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    w³a¶nie ca³y czas sie zastanawiamy czy robiæ to samemu czy zleciæ warsztatowi. przegl±da³em twoj± fotorelacjê Tari i tak jak podejrzewa³em nie jest to trudne. mam tylko pytanie czy przy tej operacji nie musze siê wcze¶niej zaopatrzyæ w jakie¶ uszczelki lub cos w tym stylu co musia³o by byæ wymienione na nowe po rozkrêceniu. no i drugie pytanie to czy przy rozkrêcaniu i skrêcaniu nie bêdzie potrzebny dostêp od spodu. bo jak juz bêdê mia³ zdemontowan± turbinê to nie chcia³ bym siê przekonaæ ¿e bez kana³u ani rusz
    Cena takiej operacji wykonanej przez warsztat to oko³o 1500z³ wiec nie ma³e pieni±dze.
    Je¶li chodzi o fakt zabrudzenia turbiny to jedno wtryskiwacze, a drugie to to ¿e tam jest DPF, a z tego co wiem to w czasie dopalania DPF-u wtryski podaj± paliwo w momencie kiedy s± otwarte zawory wydechowe, wiêc taki system czyszczenia filtra DPF mo¿e mieæ swój wp³yw na turbinê.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruñ
    nie trzeba dostepu do kanalu chyba ze ci cos pospada na oslone silnika / zadnych uszczelek nie zmienialem. ja tez mialem dpf dlatego nie wiedzialem ze samochod potajemnie kopci przy obrotach okolo 1500 tylko i wylacznie a dopalanie dpfa na pewno nie polega na wpuszczaniu sadzy w uklad tylko na zwiekszeniu temperatury, a wlasnie sadza ze zle przepalonej mieszanki brudzi turbo.

  7. #6
    tolo
    Go¶æ

    sprezynki na zimnym silnkiu po ponownym odpal.ok

    Mam podobny problemy jak kolega, który rozpocz±³ w±tek. A b³±d na komputerze to P132B - proszê kolegê o odpowiedz czy to czyszczenie turbiny da³o efekt. Bêdê bardzo wdziêczny za info......

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imiê
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzieñ
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez tolo
    Mam podobny problemy jak kolega, który rozpocz±³ w±tek. A b³±d na komputerze to P132B
    rafikmondeo

    no wiec tak jak obiecalem, opisuje jak sie zakonczyl problem z bledem P132b. wyczyszczony egr, wyczyszczony kolektor, rozebrana i wyczyszczona turbina i.... jest ok Smile auto nie kopci, odpala bez problemu i ogolnie smiga bez zastrzezen (poki co, hehe), wyczuwalna poprawa dynamiki, autko lepiej sie zbiera, ciszej pracuje silnik i przede wszystkim duzo rowniej... pozdrawiam
    a tu temat
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=91958
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód smutku, potrafi sprawiæ, ¿e znów wraca rado¶æ.<br><br>

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez karwel
    przegl±da³em twoj± fotorelacjê Tari i tak jak podejrzewa³em nie jest to trudne
    czy trudne to sam zobaczysz bo z³o¿yæ to z powrotem do kupy to jest pewien problem ale nie jest to niemo¿liwe. osobi¶cie by³em z koleg± Tari on-line w czasie tych prac wiêc posz³o g³adko w 2-3 godziny.
    Cytat Zamieszczone przez karwel
    mam tylko pytanie czy przy tej operacji nie musze siê wcze¶niej zaopatrzyæ w jakie¶ uszczelki lub cos w tym stylu co musia³o by byæ wymienione na nowe po rozkrêceniu.
    pewnie tak ale mo¿esz tylko kupiæ ca³y przewód olejowy z uszczelkami a to koszt bodaj¿e 400 z³, samych uszczelek do przewodów olejowych nie ma w sprzeda¿y. je¶li wszystko bêdzie ok to obêdzie siê bez wymiany uszczelek.
    Cytat Zamieszczone przez karwel
    no i drugie pytanie to czy przy rozkrêcaniu i skrêcaniu nie bêdzie potrzebny dostêp od spodu. bo jak juz bêdê mia³ zdemontowan± turbinê to nie chcia³ bym siê przekonaæ ¿e bez kana³u ani rusz
    kana³ jak najbardziej wskazany bo wygodniej jest odkrêciæ i pó¼niej dokrêciæ w³a¶nie przewody olejowe. bez kana³u robisz po omacku a z kana³em widzisz co robisz

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Arturro78
    Model
    C4/S4
    Silnik
    4.2L V8
    Opis
    AUDI S4
    Od
    22 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    mo¿esz tylko kupiæ ca³y przewód olejowy z uszczelkami a to koszt bodaj¿e 400 z³, samych uszczelek do przewodów olejowych nie ma w sprzeda¿y
    je¶li chodzi o uszczelki do rurki olejowej tej od spodu turbo to bez problemu kupi³em w ASO mieli na miejscu.

  11. #10
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    dziwna sprawa bo mi nie mogli znale¼æ tylko zaproponowali komplet. ale ty pewnie mówisz o wyj¶ciu oleju z turbiny i tam jest o-ring a ja my¶la³em o doj¶ciu oleju do turbiny. tam jest mosiê¿na podk³adka i ¶ruba która jest wydr±¿ona w ¶rodku i je¶li siê za mocno dokrêci t± ¶rubê to mo¿e siê u³amaæ a nie dostanie siê jej osobno tylko w komplecie z przewodem olejowym. sam± podk³adkê mosiê¿n± to mo¿na dostaæ w wiêkszo¶ci sklepów motoryzacyjnych je¶li maj± tam uszczelnienia. wiêc uwaga jest taka je¶li po skrêceniu ca³o¶ci i uruchomieniu silnika leci olej z przewodów olejowych na turbinie to nie dokrêcaæ górnego mocowania na si³ê tylko zmieniæ uszczelkê mosiê¿n± na now±.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Arturro78
    Model
    C4/S4
    Silnik
    4.2L V8
    Opis
    AUDI S4
    Od
    22 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    dziwna sprawa bo mi nie mogli znale¼æ tylko zaproponowali komplet. ale ty pewnie mówisz o wyj¶ciu oleju z turbiny i tam jest o-ring a ja my¶la³em o doj¶ciu oleju do turbiny. tam jest mosiê¿na podk³adka i ¶ruba która jest wydr±¿ona w ¶rodku i je¶li siê za mocno dokrêci t± ¶rubê to mo¿e siê u³amaæ a nie dostanie siê jej osobno tylko w komplecie z przewodem olejowym. sam± podk³adkê mosiê¿n± to mo¿na dostaæ w wiêkszo¶ci sklepów motoryzacyjnych je¶li maj± tam uszczelnienia. wiêc uwaga jest taka je¶li po skrêceniu ca³o¶ci i uruchomieniu silnika leci olej z przewodów olejowych na turbinie to nie dokrêcaæ górnego mocowania na si³ê tylko zmieniæ uszczelkê mosiê¿n± na now±.
    masz racje, mi chodzi³o o tê rurkê stalow± do odprowadzania oleju, a je¶li chodzi o zasilanie oleju to rzeczywi¶cie tylko ca³a rurka metalowo gumowa ze ¶rubami i podk³adkami jest w sprzeda¿y.

  13. #12
    Kursant
    Imiê
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    20 Oct 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    jestem ju¿ tydzieñ od czyszczenia turbiny i do dzisiaj ¿adnych problemów nie mam z autkiem. turbina by³a nie tak strasznie zabrudzona ale wystarczy³o ¿e ³opatki tar³y. po czyszczeniu chodzi³y piêknie bez oporu i p³ynnie. robota nie jest taka prosta bo do niektórych ¶rub ciê¿ko sie dostaæ i trzeba mieæ troszkê cierpliwo¶ci. i bardzo przydaj± siê dodatkowe rêce wiec dobrze robiæ to w dwie osoby.
    Ogólnie by³y dwa problemy jedno to wyj±æ turbinê (trzeba by³o j± troszkê obstukaæ i to mocno uwa¿aj±c ¿eby nie wykrzywiæ wa³ka wiêc ca³y czas trzeba kontrolowaæ czy siê krêci) no i potem przy sk³adaniu osadzenie kierownicy na miejsce ¿eby sie to wszystko nie rozlecia³o przy zamykaniu. Wszystkie ¶ruby wcze¶niej by³y spryskane wd40 nawet te 3 w ¶rodku turbiny i odkrêca³y siê bez ¿adnych problemów. tutaj na forum "Tari" poleci³ swój doc z instrukcj± jak to wszystko zrobiæ i bardzo pomog³o, lecz podczas sk³adania zamiast u¿ywaæ drucika u¿y³em cienkiej nitki i ni± wszystko zwi±za³em w 3 miejscach i wsadzi³em na miejsce a pó¼niej obudowa dziêki czemu do samego koñca wszystko by³o stabilne, a spaliny momentalnie j± spali³y i wszystko gra .
    Ogólnie jestem bardzo zadowolony z rady ¿eby robiæ to samemu bo jestem do przodu 1500z³
    a jak sie okaza³o faktycznie uszczelka jest jedna na powrocie oleju ale jak by sie nawet rozwali³a to jest to zwyk³a papierowa uszczelka.
    A kana³ sie przyda³ bo tak bym mia³ wielki problem bo dwa razy ¶rubka spad³a a os³ona wszystko by ³apa³a, a tak to do kana³u

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruñ
    no wiadomo, ze jak sie ma dostep do kanalu to lepiej i przyjemniej ale da sie to zrobic bez
    a i dobry pomysl z ta nitka

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo :) S-max :)) Samurai :D
    Od
    03 Jan 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam ten sam problem. Jakie¶ 1,5 roku temu w trasie latem zaczê³a migaæ kontrolka ¶wiec ¿arowych i auto straci³o na mocy. Zgasi³em Mondeusza i za 5 minut go odpali³em - potem ju¿ wszystko by³o OK. Ostatnio jednak, migaj±ca "sprê¿ynka" zaczê³a siê przypominaæ coraz czê¶ciej :/ Przy okazji (bo nieszczê¶cia chodz± parami) pojawi³a siê kontrolka oleju. Czym prêdzej uda³em siê zatem do serwisu (Bosch service-bo mam blisko). Pod³±czyli komputer, a ten wykaza³ tylko b³êdy zwi±zane z EGR, który to kaza³em zostawiæ ju¿ rok temu w pozycji zamkniêtej (od EGRu z reszt± w moim przypadku by³a kontrolka "check engine"). ¯adnego b³êdu zwi±zanego z migaj±c± spiralk± ani ¶wiec±cym siê olejem. Kaza³em wymieniæ czujnik ci¶nienia oleju- ca³e szczê¶cie pomog³o, niemniej jednak spiralka od czasu do czasu lubi sobie pomrygaæ i nie wiem JAK w tej sytuacji mam zbadaæ co mojemu Mondeuszowi dolega, skoro komputer ¿adnego b³êdu nie wykazuje:/ Proszê o pomoc

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Mondeo :) S-max :)) Samurai :D
    Od
    03 Jan 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzi¶ mi ta sprê¿ynka 3 razy mryga³a i auto straci³o na mocy. Zawsze tak siê dzieje na zimnym silniku:/ a komputer nic nie widzi
    Lepszy 1 dzieñ w terenie ni¿ rok na asfalcie!

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Witam, podczepiê sie pod temat. Szukam dla siebie Mondka i ogl±da³em dzisiaj w miarê fajnie wyposa¿onego 2004r. Niestety w czasie jazdy próbnej przy mocniejszym przyci¶niêciu peda³u gazu za¶wieci³a sie ta kontrolka od ¶wiec i auto straci³o moc. Po ponownym uruchomieniu silnika wszystko by³o OK i juz za drugim razem nie powtórzy³a siê ta sytuacja przy przyci¶niêciu mocniejszym gazu. Niestety nie pamiêtam czy kontrolka ¶wieci³a ca³y czas czy tylko mruga³a. Czy s± ró¿ne kombinacje ¶wiecenie/mruganie oznaczaj±ce ró¿ne problemy? Czy mi siê wydaje czy kiedy¶ czyta³em ¿e ta kontrolka jest odpowiedzialna za sygnalizowanie problemów z wtryskami? Niestety szukajka jako¶ nie trawi moich zapytañ :/

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo :) S-max :)) Samurai :D
    Od
    03 Jan 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    je¶li ¶wieci siê na sta³e, to PODOBNO to ¶wiece zarowe, a je¶li mryga to albo czujnik po³o¿enia wa³u korbowego, albo wtryskiwacze, albo co¶ tam jeszcze i podobno czasami zawór recyrkulacji spalin (EGR-choæ w moim przypadku EGR to by³a kontrolka check engine, czyli taki pomarañczowawy blok silnika). Szkoda, ¿e nikt nie wie có¿ z tym pocz±æ. Jutro pojadê do ASO, je¶li nie bêd± wiedzieæ co to to wymieniê ten czujnik, je¶li to nie pomo¿e to sprzedam furê póki je¼dzi, choæ tego wola³bym unikn±æ, bo je¼dzi fajnie:/
    Lepszy 1 dzieñ w terenie ni¿ rok na asfalcie!

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Zaba, ja bym sobie to autko odpu¶ci³.
    Sprê¿ynka to ogólnie b³±d w uk³adzie paliwowym: mo¿e to byæ parafina w ropie, zabrudzony filtr paliwa, padniête wtryski, pompa i jeszcze parê innych rzeczy.

  20. #19
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez Terenowiec
    Dzi¶ mi ta sprê¿ynka 3 razy mryga³a i auto straci³o na mocy. Zawsze tak siê dzieje na zimnym silniku:/ a komputer nic nie widzi
    A tam nie mo¿liwe nasz zawsze wszystko widzi i jako¶ usuwa siê usterki w czarnuchach
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  21. #20
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    kris2k - zaryzykujê jutro wizytê w ASO, bo auto mnie kusi wyposa¿eniem Szukam ju¿ do¶æ d³ugo czego¶ za 20 tysi w miarê niezaje¿drzonego, co by nie by³o z drugiego koñca Polski i nie stare jak wêgiel. No i jak ju¿ znalaz³em jedn± to zanim z ¿on± siê wybrali¶my do komisu to ju¿ auta nie by³o, teraz znowu jaki¶ b³±d...

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych brak mocy
    By sebulek987 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 22:04
  2. Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By pablo1980 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 21:34
  3. [TDCi MKIII] Migaj±ca Kontrolka ¦wiec ¯arowych
    By PiotrN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 21:53
  4. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych.
    By linuxiks in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 17:41
  5. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By wikakika in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 09:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów