+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    nestor
    Gość

    [mkIII] ucieka gdzieś prąd - help

    Witajcie,

    już mam dosyć, zregenerowany alternator, wymienione aku, a samochód raz na tydzień/2tyg/miesiąc (różnie) nie odpala po dłuższym postoju i trzeba go startować z innego samochodu. Dwa warsztaty rozłożyły ręcę (może im się nie chce szukać). Mnie niepokoją natomiast dziwne ogłosy z deski rozdzielczej po dłuższym postoju (jakieś skwierczenie, świszczenie). Może macie doświadczenie z takim problemem. Ładowanie jest bardzo dobre, teraz, raz po przejechaniu 180 km, zostawilem auto na parkingu zadaszonym, nie bylo wiec problemu np. wilgoci, naladowany byl i po 8h nie odpalił. Jestem z Poznania i może ktoś zna jakiegoś elektryka-magika o zapędach detektywistycznych.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    A radio masz fabryczne?
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez nestor
    Mnie niepokoją natomiast dziwne ogłosy z deski rozdzielczej po dłuższym postoju (jakieś skwierczenie, świszczenie)
    moze zwarcie, slaby styk, trzeba by tam zajrzec i poczaic skad te dzwieki sa

  5. #4
    nestor
    Gość
    radio jest beckera, fabrycznie montowane

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez nestor
    Mnie niepokoją natomiast dziwne ogłosy z deski rozdzielczej po dłuższym postoju (jakieś skwierczenie, świszczenie).
    Moze klimatronik sie ustawia w nowych pozycjach? (poklikaj nawiewy na nogi szybe, zamykanie obiegu) jesli podobne dzwieki uslyszysz jestes w domu, jakby elektryka skwierczala to bys poczul jakas spalenizne na pewno


    Ja bym zaczal od sprawdzenia w takiej kolejności:
    - czy klemy czyste i prad z altka trafia do akumulatora a potem do rozrusznika
    - sprawdz czy GEM odlacza odbiorniki pradu po 30 minutach od wylaczenia zaplonu - zostaw lampke w srodku wlaczona, zamknij samochod i po 30 minutach powinna zgasnac
    - ile pradu bierze samochod z aku podczas postoju - powinno byc paredziesiat miliamper (najlepiej zostaw podlaczony amperomierz na wiecej niz pol godziny - zobaczysz ile pradu bierze przed wylaczeniem przez GEMa niepotrzebnych rzeczy (moze dojsc do 200mA) i po (powinno byc <100mA)
    - czy akumulator w porzadku - moze odlacz go na dluzszy postoj i zobacz czy mu prad nie ucieknie samoistnie (to ze nowy to nic nie znaczy)
    - odlacz nieoryginalny osprzet (radio, alarm, CB) jesli jest i zobaczyc czy sie nic nie zmienia po dluzszym postoju

    Pewnie sie okaze ze na postoju bierze prądu wiecej niz powinien - jak wykluczysz nieuryginalny osprzet to amperomierz w dłoń i sprawdzac obwod po obwodzie - to zabawa na caaaaaałe popołudnie

  7. #6
    Kursant Awatar gruby730
    Opis
    MKIII KOMBI TDDI 115KM Panther Black
    Od
    25 Sep 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA
    Ja bym zaczal od sprawdzenia w takiej kolejności:
    - czy klemy czyste i prad z altka trafia do akumulatora a potem do rozrusznika
    - sprawdz czy GEM odlacza odbiorniki pradu po 30 minutach od wylaczenia zaplonu - zostaw lampke w srodku wlaczona, zamknij samochod i po 30 minutach powinna zgasnac
    - ile pradu bierze samochod z aku podczas postoju - powinno byc paredziesiat miliamper (najlepiej zostaw podlaczony amperomierz na wiecej niz pol godziny - zobaczysz ile pradu bierze przed wylaczeniem przez GEMa niepotrzebnych rzeczy (moze dojsc do 200mA) i po (powinno byc <100mA)
    - czy akumulator w porzadku - moze odlacz go na dluzszy postoj i zobacz czy mu prad nie ucieknie samoistnie (to ze nowy to nic nie znaczy)
    Dokładnie jak kolega napisał. Zrób test amperomierzem, jak okaże się, że jest o.k. to sprawdź aku. najlepiej jakbyś miał inny aku do podstawienia.
    Mój teść miał podobną sytuację w MK1. Nowy akumulator, a auto co kilka dni kaput. Kupiłem mu nowy najtańszy 4max z intercarsu i śmiga już 3-rok.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 2002 1.8 Duratec +LPG, MK4 2009 2.0 Duratec
    Od
    01 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak chcesz dokładniej zlokalizować to po kolei zamiast każdego bezpiecznika podłącz amperomierz.

  9. #8
    nestor
    Gość
    Akumulator był wymieniony na nowy porządny Boscha, stary też był Boscha, miał 1,5 roku. To samo się działo przy obu, także prawdopodobieństwo, że to akumulator jest znikome.Sam sobie tego tak nie sprawdzę jak mówicie, gdyż jestem atechniczny, w jednym z serwisów przez pół godziny badali pobór prądu podczas spoczynku i nic! Także to jest nietypowe, że jest to takie nieregularne. Poszukam może jeszcze jakieś dobrego elektryka w Poznaniu

  10. #9
    nestor
    Gość
    Dzisiaj amperomierz dał wynik 4,5 - 5 amperów! 20 minut po zamknięciu samochodu. Co może tak brać prąd? Może alternator mimo regeneracji jest do wymiany?

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 2002 1.8 Duratec +LPG, MK4 2009 2.0 Duratec
    Od
    01 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Alternator to ładuje a nie pobiera.
    To jak masz pobór na akumulatorze to teraz miernik i zamiast każdego bezpiecznika się wpinasz.. i znajdziesz obwód odpowiedzialny za to. I to będzie już połowa sukcesu. No chyba że jakaś zasadzka przy samym akumulatorze jest.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Doszedłeś gdzie ucieka prąd bo mam ten sam problem??:>

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    kolego ty masz MKI, a tam problemem jest rozpadajaca sie izolacja silnika i zwarcie, tam szukaj problemu

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Kolego aktualnie mam mk3 a po mk1 został mi tylko avatar

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    a czy ja wygladam na wrozbite ? W profilu pisze MKI

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    nie wiem nie widziałem Ciebie na żywo wiem muszę to zmienić na mk3

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    byl kiedy przypadek na forum ze pompa ABS ciagnela prad, pozukaj tamtego tematu moze cos wyczytasz

Podobne wątki

  1. [MkIII] MKIII Kombi 2.0 Coś kradnie prąd ... jaki czort :)
    By jakub_wr in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 22:24
  2. [MkII] Uszczelka na grillu,można gdzieś kupić?
    By Bartek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 11:49
  3. [MkI] Ucieka mi prąd przez co akumulator pada :(
    By Zaqqu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 17:01
  4. [TD MkII] Gdzieś ucieka płyn chłodzący
    By ryszinho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 09:09
  5. [MkII] Piszczy gdzieś z tyłu jak jest mokro
    By Kayu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2007, 11:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów