+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    czarny83
    Gość

    mondeo 1,8 td ciezko pali gubi obroty

    witam. Prosze o pomoc odnosnie mojego mondziaka.Odrazu zaznaczam ze jestem jego wlascicielem od 2 miesiecy wiec nie mam wiekszego doswiadcznia odnosnie tego auta. Po ostatniej wizycie na renomowanej sttacji benzynowej samochod zaczal gubic obroty na biegu jalowym. Jak wczesniej na "luzie" obroty utrzymywaly sie na poziomie 800-900 obr. na min. tak teraz schodza do 500 nawet 400 bez roznicy czy na zimnym czy rozgrzanym silniku. Do tego pewnie wlasnie przez to mam problemy z odpalaniem go, po 4-5 razie jak wkoncu zaskoczy to chodzi ale strasznie trzesie buda przez te obroty, do tego strasznie kopci, za kazdym razem jak odpalam auto zostawiam czarna plame spalenizny na asfalcie.
    Dodac musze ze cisnienie sprawdzone i jest w granicach, a samochod jest po wymianie filtra paliwa, swiec, alternatora i akumulatora. czytalem ze problem moze polegac na zbierajacej sie wodzie w filtrze paliwa i ze trzeba zatankowac lepsze paliwo i przeciagnac auto na wyzszych obrotach kilka razy. Tak wlasnie zrobilem kupilem nawet uszlachetniacz do diesli niby czyszczacy wtryskiwacze ale nic nie pomoglo. Moze ktors wie gdzie lezy problem i na czym powinienem sie skupic bo nie ukrywam niezadowolenia gdy niepotrzebnie wymienilem alternator ktory razem z robocizna w serwisie kosztoowal mnie 980 zl. pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    980zł za wymianę*altka????????
    Chryste....

    A niskie obroty są*dobrze ustawione? Śrub regulacyjna czasem się nie poluzowała?

  4. #3
    Kursant Awatar wrobel
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK II 1.8TD KOMBI 98r.
    Od
    06 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    sprawdź może rozrusznik. Koszt części (bendiks, automat, szczotki) to coś koło 150 zl. Wymienić można samemu, potrzebny tylko kanał lub podnośnik.
    Moje MKII

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    nie bardzo rozumiem co ma rozrusznik do jazdy z goracym motorem?i obrotami na nim ale chetnie poczekam az udzielisz mi odpowiedzi bo nieslychanie mnie zaintrygowalo to co napisales tak wiec czekam.A teraz do rzeczy ewidetnie sa ustawione za niskie obroty i teraz pytanie czy ktos je przestawil czy byly ustawione tak nisko a silniczek ktory znajduje sie pod akumlatrem je korygowal a w chwili obecnej sie zatarl i dlatego efekt jest jaki jest.Co musisz zrobic podnies maske do gory odpal go i na pompie wtryskowej sa dwie dzwignie z linkami jedna jest od pedalu gazu druga od wyzej wspomnianego silniczka pociagnij kilka razy za dzwignie gazu i obserwuj te druga dzwignie czy sie rusza jezeli nie to znaczy ze trzeba go reanimowac a mozliwe ze ktos nie opatrznie przy tych jak ze zdzierczo kosztownych naprawach ( 980 zl ) rozpial jego wtyczke sprawdz to co opisalem i daj znac jaki jest efekt.
    Ostatnio edytowane przez KojoT6510 ; 08-03-2012 o 15:43

Podobne wątki

  1. [Duratec] na cieplym ciezko pali
    By zielonymondek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 19:18
  2. [TD MkII] Bardzo ciezko pali długi czas krecenia...???
    By popey8 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 17:51
  3. [Zetec]Ciezko pali jak zimny , dlawi sie :( POMOCY !
    By rolnik23 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 22:22
  4. [TD MkI] ciezko pali
    By drozdzik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 22:52
  5. [MkIII] ciezko pali
    By maciek604 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów