+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKI, VW Touran
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Ostrołęka

    [TD MkI]Walnięty rozrząd + regeneracja pompy Lucasa

    Mój Mundek wydał chyba ostatnie tchnienie. W sobotę stanął, zakręciłem nim raz, w niedzielę do niego zajrzałem. Wydaje mi się że pasek rozrządu pękł, więc wydatki będą spore tym bardziej że to TD z 1994 r. Mam doła, co jakiś czas dawała się we znaki pompa lucasa (wskakiwał na obroty, dusił się raz na jakiś czas). Teraz jeżeli uszkodzenia pod głowicą są spore i mechanik zaśpiewa nie małą kwotę, nie wiem czy jest sens naprawiać. Jeżeli jednak zdecyduje się na naprawę, napiszcie mi proszę gdzie w mazowieckim (okolice Ostrołęki) mogą mi dobrze zregenerować pompę wtryskową? Byłem z pompą w Warszawie w Lucasie (było to gdzieś w 2004 roku), od roku jednak pompa znów skacze i nie wiem jak długo jeszcze. Co radzicie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Mhm... szukać całego silnika z pompą. Nie naprawiać. Za duże koszta względem wartości auta. Chyba, że masz aż taki sentyment i chcesz koniecznie go robić...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKI, VW Touran
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Ostrołęka
    mam go od 2001, przejechałem nim kupę kilometrów. Żona twierdzi że będzie płakać, jak tego auta nie będzie więc sentyment jakiś jest. Silnika w dobrym stanie z tego rocznika pewnie nie znajdę, tym bardziej z pompą. Jeżeli nie naprawie silnika, przynajmniej skutków pękniętego paska nie uda mi się pewnie sprzedać auta, a na szrot za szkoda. Gdyby chociaż blacha była zdrowa, ale i to nawala (reperaturki wymieniłem, ale widzę że i progi już proszą o łatanie).
    Dzięki za odpowiedź, wiedziałem że koszta naprawy będą wysokie ale łudziłem się że dacie mi jakąś magiczna radę która poprawi mi humor. Nie mniej jednak dzięki.

  5. #4
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    nie wiem jak ten rocznik stoi ale pewnie coś nie przekraczając 4500. Tak wiec policz kupno silnika z osprzętem to 1500-2000 + przekładka+ wymiana rozrządu w tym nowym silniku. I jeśli auto zaczyna gnić to moim zdaniem nie warto. Chyba, że naprawde ten sentyment jest ważniejszy od stówek w portfelu

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Kraja
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 black hatch tdci
    Od
    16 Nov 2006
    Mieszka w
    Białystok/Olecko
    mnie też spotkało to samo moim zdaniem warto naprawiać. No chyba że naprawdę uszkodzenia są bardzo poważne. U mnie kompletny remont plus regeneracja pompy na pewno nie przekroczy kwoty 2 tys. Moim zdaniem warto włożyć pieniądze we własny motor i wiedzieć co się ma pod maską, po takim remoncie silniczek przejedzie drugie tyle ile ma obecnie.

    Są jeszcze 2 opcje:

    1. kupić cały silnik, zabulić za przekładkę, nowy rozrząd i płyny i nie być pewnym ile jeszcze przejedzie zanim również wyzionie ducha.

    2. Zmienić auto. Oddać mundka na złom, kupić za 3 tysiące zajeżdżonego golfa z niemiec, wsadzić ponad 1500 na rejestrację i podatki, i oczywiście ez rozrząd, płyny i naprawy i w sumie tez kupujesz w ciemno.

    Rób tak jak ja czyli naprawiaj swojego i ciesz się nim jeszcze przez ładnych kilka lat wiesz co masz, znasz samochód od podszewki, wiesz co było w nim robione i możesz ocenić ile tysiączków jeszcze przejedzie takie jest moje zdanie i sam własnie tak robię ze swoim pozdro!


  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    jest jeszcze 3 opcja... kupić angola na częsci -mk1 dorwie za 100 funtów+myto dla laweciarza... przełożyć manele, cieszyć się jazdą resztę opchnąć...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKI, VW Touran
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Wróciłem od mechanika, potwierdził pęknięty pasek. Twierdzi że regeneracja całości to koszt około 1500 zł. ponieważ nawet jak walnięte są tylko 2 zawory i tak wymienia wszystkie. Twierdzi że gdybym był mechanikiem to pewnie i warto y było naprawić, ale że zapłacić muszę komuś za robotę to się nie opłaca, bo dojdzie robota silnika 1500+ regeneracja pompy jakieś 1000 + progi 2x600 i jeszcze grzałka nie grzeje mi najlepiej. Także koszt przekracza wartość auta. Twierdzi żeby sprzedać za 1000 i już się z nim nie bujać. Z drugiej jednak strony boję się kupować drugiego auta bo nie wiem co trafię. A może coś polecicie, potrzebne duże kombi nie starsze niż 2003 za 22 tys. (wszyscy krzykną MONDEO!! )

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar mondziakmk118td
    Imię
    Dawid
    Opis
    MONDEO mk1 KOMBI 94' 2.0PB+LPG BRC
    Od
    16 Jun 2010
    Mieszka w
    BARCICE/KNS
    MONDEO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Typ nadwozia:KOMBI
    Silnik:2.0L ZETEC-E EFI (HC)
    Rok produkcji : 1994 czerwiec

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Kraja
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 black hatch tdci
    Od
    16 Nov 2006
    Mieszka w
    Białystok/Olecko
    no to rzeczywiście się nie opłaca....


  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez papa
    i jeszcze grzałka nie grzeje mi najlepiej.
    eeee?

    Cytat Zamieszczone przez papa
    duże kombi nie starsze niż 2003 za 22 tys.

    mondeo... tylko mondeo... w tych pieniądzach to co najwyżej jeszcze laguna ale to fuj psujący się nie auto (chociaż komfortu mu nie odmówię)...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKI, VW Touran
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Pisząc grzałka - miałem na myśli nadmuch ciepłego powietrza, nawet przy gorącym silniku przy gałce ustawionej na maks grzanie, powietrze jest lekko ciepłe. Płynów nie brakuje, pompa wody też cała.

    Co do Mondeo, chciałbym tyle że te nowsze modele MKIII i silniki TDCI są dość awaryjne także nie wiem. Zgadzam się że Renówki i Cytryny są awaryjne i kosztowne w eksploatacji.

    Dzięki za rady, póki co muszę spróbować w jakiś sposób sprzedać moje auto. jak ktoś zainteresowany to zapraszam . W tym roku, wymieniałem tylne amortyzatory, przednie hamulce (klocki i tarcze), lewe lusterko elektryczne, z blacharki to obie reperaturki nowe wstawiane i malowane bo rdza się pojawiła, auto zawsze było zadbane i zawiodło w trasie tylko raz w 2003 roku, ale teraz to już przesadziło.

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez papa
    MKIII i silniki TDCI są dość awaryjne
    bez przesady... do tej pory to co się miało w nich wszystkich zepsuć to się zepsulo i zostalo naprawione nowszymi i lepszymi częściami... jak kupisz auto SPRAWNE i nie "okazjonalnie" tanie to nie ma co się bać... chociaż ja jestem miłośnikiem diesla to waham się pomiędzy 2.0 TDCI a V6 w gazie
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    BS nie tylko Ty masz takie wahania moje mondeo przez 2 lata chodzilo bez awaryjnie ale ostatnio ehhh szkoda slow i chyba kolejne auto bedzie V6 a gaz sam zaloze zeby miec wieksza pewnosc ze jest ok a diesla w zadnym wypadku wiecej.Nawet w servisie gdzie ostatnio czesto bywam mowia ze nie ma teraz nowych diesli zeby sie nie pruły i widac co stoi pod zakładem vw fordy renaulty toyoty mazdy cytryny peugeoty jedne i te same problemy pompy wyskoskiego cisnienia wtryski CR i tak wkołko.Goscie mowia ze wystarczy raz zatankowac gorsze paliwo i mozna zrobic sobie problem od 2 do 6 tys zlotych to tak w najlepszym razie.

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez KojoT6510
    moje mondeo przez 2 lata chodzilo bez awaryjnie ale ostatnio ehhh szkoda slow
    moje dalej chodzi bezawaryjnie-tylko eksploatacja... problem jest taki, że zaczyna podgniwać i zwyczajnie wartość spada więc jeżeli jest możliwość trzeba sprzedać i kupić nowsze dokładając trochę gotówki... tanio go nie puszczę, bo ma nowe sprzęgło, pompę po kapitalnym remoncie, nowe tłumiki i wiadro części zapasowych... pewnie nawet full elektrykę mu zrobię
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  16. #15
    Kojo, całe szczęście u nas regeneracja wszystkich wtrysków to tylko ~300zł.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Mnie juz brakuje pomysłow co mam z tym moim robic :/ narazie go sprzedawał nie bede bo moj wlasnie nie gnije nic tez robilem w nim tuleje w wahaczach przod tarcze ATE power disc klocki ate z tyłu jeden wahacz krzywy wymienilem tak wiec ogolnie wszystko porobioneco trzeba było nie powybijany jest podłoga tez zdrowa i troche mi go szkoda ale od miesiaca mu bije a mnie juz brakuje koncepcji.No to racja KW wtryski 300 zl a druga sprawa to zanim zdechną to hooooohoooooo czasu minie a te nowoczesne sa strasznie delikatne :/ nie wazne ford czy inna marka teraz znajomy sie zalił ze w VW B6 zmieniał 1 400 zl jeden wtryskiwacz.

Podobne wątki

  1. Gdzie kupić zestaw naprawczy do pompy Lucasa.
    By bijokx in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 21:45
  2. [TD MkI] Wymiana pompy wtryskowej lucasa na bosch
    By zblesiu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 21:42
  3. [TD MkII] regeneracja pompy
    By banderka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 19:56
  4. Uszczelki i membrana do pompy Lucasa MK2TD97
    By SLAVKO in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2006, 08:31
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-10-2006, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów