+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 14 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 275
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300

    MKIII Instrukcja przerobienia lamp xenonowych na bi-xenonowe

    Witam
    Wiele osób czytało moje oraz innych posty dotyczące przerobienia standartowych xenonów na Bi-xenony. Dość często dostaje pytania jak to zrobiłem. By nie musieć już więcej każdemu z osobna odpisywać postanowiłem zobrazować krok po kroku jak to się robi.

    Na początek przedstawię głównych bohaterów. Przyjmijmy że nazwiemy je mile kolejno „1” „2” i zgadliście „3”.





    Soczewka 1 stosowana między innymi w Audi A5, A6, A8, Mercedes C, E, S, CLS, CLK, SLK, Opel Vectra, Astra, oraz inne z lat 2006-2010

    Soczewka 2 stosowana między innymi w Audi A4, Q5, Q7, Reno Laguna III, Citroen i inni z lat 2006-2010

    Soczewka 3 natomiast to nic innego jak nasze malutkie świecidełka.

    Film nazwiemy „Niechaj stanie się jasność”. A gdy już znamy bohaterów najwyższy czas rozpocząć zabawę.

    Potrzebujemy oczywiście lamp xenonowych np:

    ]

    + torks T25 + 2 śrubokręty płaskie + ostry nuż

    1. Potrzebujemy rozkleić lampę. Jeden sposób wkładamy lampę na 10minut do piekarnika temp. Około 100 stopni (uważając by nie potopić plastiku). Alternatywą jest użycie siły tzn 2 śrubokręty + nożyk. Zaczynamy od ostrego końca lampy wkładając jeden śrubokręt od góry a drugi od doły podważając „szkło”. Ja osobiście wybieram ten drugi sposób.



    2. Po rozklejeniu musimy ściągnąć odblask w tym celu odkręcamy 2 śrubki (torksem T25) jedna w połowie lampy na górnej jej części a druga kryje się pod szkiełkiem postojówki (musimy szkiełko odczepić). Później wysuwamy odblask UWAGA !!! nigdy nie dotykajcie chromów palcami bo ich nie domyjecie !!!

    ]

    3. Następnie musimy odkręcić starą soczewkę. Odkręcamy tylni dekielek wyjmujemy żarnik i odkręcamy trzy śrubki mocujące soczewkę (torks T25). Trochę gimnastyki – obkręcania i soczewka musi wyjść.

    4. By zamontować soczewkę 1 musimy wyciąć otwór na złącze od silniczka.
    Następnie wiertarką wiercimy otwory od strony szkła tak by później móc przymocować soczewkę.

    ]

    Samą soczewkę przymierzamy i zaznaczamy w którym miejscy wyjdą otwory i tam też w soczewce wiercimy trzy otwory pod mocowanie (ja zamiast wiercić naciąłem szlifierką rowki a pod śrubki dałem małe podkładki)

    ]

    Przy soczewce 2 też potrzebujecie wywiercić otwory do ich zamocowania ale albo u góry na jednej śrubce lub na dole będziecie musieli zastosować kawałek cienkiej blaszki ponieważ otwory soczewki nie pasują.

    ]

    Pamiętajcie by wypoziomować soczewki tak by nie były przekręcona w którąś ze stron bo albo będziecie oślepiać albo śmiesznie skierujecie wiązkę ku dołowi.

    5. Maskownica … Najlepiej ta od VW Toran ale może być każda inna która jest dość głęboka tak by zasłonić nam miejsce między odblaskiem a soczewką. Można też z kawałka cienkiej blachy zrobić sobie taką maskownicę lub z innych tworzyw. Oczywiście wszystko to dokładnie spasować często gęsto trzeba dociąć uciąć. Nigdy nie będzie dokładnie spasowane.

    6. Gdy już wszystko spasowaliśmy skręciliśmy trzeba to poskładać tzn. odwrotność czynności. Po złożeniu łączenie szkła z tyłem najlepiej potraktować opalarką zciskając dokładnie miejsce koło miejsca tak by klej dobrze złapał (złe sklejenie powoduje parowanie lampy)

    7. By zamontować starter w soczewce 1 musimy odpowiedni założyć starter tak by tylnia pokrywa nigdzie nie dotykała startera (miejscem podpięcia kabli do dołu, na zewnętrzną stronę lampy)

    Przy soczewce 2 natomiast zgodnie z pierwszym zdjęciem obcinamy wszystkie blaszki i odstające plastiki.

    8. Na koniec pozostaje podpięcie przewodów świateł drogowych pod silniczek przesłony w soczewce. Można uciąć przewody zarobić i spiąć z tymi od silniczka albo użyć szybko złączek zaciskanych na kabel.

    Efekt końcowy wygląda tak :

    ]

    Mi było mało i dołożyłem w miejsce świateł drogowych światła do jazdy dziennej :


    ]

    żarówki H1 PowerLed 13 Led. Trzeba gniazdo od długich rozwiercić bo nie wchodzą. Ja to spiąłem tak że w raz z zapłonem zapalają się, w momencie przełączenia na postojowe lub mijania gasną ledy, wyłączając światła ledy zaświecają się, gasząc auto gasisz ledy.


    I wsio takie to straszne? Efekt po założeniu takich soczewek murowany. Więcej światła przed autem i to za sprawą soczewek o przekątnej około 7cm

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Można prosić o zdjęcie tyłu lampy( od góry patrząc,chodzi o spasowanie tylnej pokrywy wzg. reflektora).Wszyscy zamieszczają tylko zdjęcia od przodu reflektora.
    1. Na ile wystaje starter(starszy czy nowszy model startera), czy nie zapiera w dekielek lampy.
    2.Jak z ustawieniem soczewki względem wnętrza lampy(jej ruchomej częsci)Po takim zamontowaniu soczewki BIxenon nie da się wyregulowac jej położenia wzg. odbłyśnika od światła drogowego w tradycyjny sposób czyli tak jak org. soczewy/odbłysnika z MONDEO MK3 na dystansach gumowych wkrecając lub wykrecając wkrety trzymające odbłyśnik.

    Na FCP pisałeś ,że były kłopoty z poziomowaniem lampy. Uporałeś się z nimi?
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    Zdjęć nie mam na ten moment. co do starterów to oczywiście starego typu jest troszku więcej miejsca ale u siebie mam te nowe większe i też bez problemów to chodzi jest na tyle miejsca że poziomuje sie bez problemów.

    Soczewkę faktycznie trudno ustawić tak by długie były symetrycznie do nowych soczewek ale nie po to wymieniamy soczewki na "bi" by zakładać długie w stare miejscu.

    Co do samopoziomowania to faktycznie miałem problem przez długi czas ale to z mojej winy tzn raz wyrwałem przewód w złączce później (naprawiłem) następnie uszkodzony miałem jeden czujnik (naprawiłem) następnie musiałem aktywować samopoziomowanie bo sie dezaktywowało

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    A co sie dzieje jak jadąc na dziennych chcesz komuś mignąć długimi?

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    migasz długimi tzn soczewki bi-xenonowe są tak skonstruowane że odpalając żarnik tak jak w każdym innym xenonie i świecą światła mijania. Soczewki posiadają przesłonę która zasłania część odblasku, światła (podjeżdżając do ściany widać charakterystyczną linie oddzielającą światło) Te soczewki mają ruchomą tą przesłonę i włączając długie przesłona ta odchyla się co powoduje że odsłania odblask co za tym idzie odsłania więcej światła. Wszytko dzieje się w soczewce czyli mijania i drogowe są w jednej soczewce na jednym żarniku a wspominana przesłona zasłania więcej lub mniej światła.

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    MK3 TDCi Automat Ghia
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Czyli odpala zarnik? To chyba za bardzo nie widac tych mrugniec i zarnik mozna szybciej zalatwic.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    jeżeli masz zamontowane światła do jazdy dziennej tak jak ja i chcesz migać komus to fakt można szybciej je uszkodzić ale jeżeli masz zapalone xenony to mruga nie polega na odsłanianiu przesłony a to na pewno nie spalisz.

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    MK3 TDCi Automat Ghia
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Samopoziowanie reguluje caly uklad, tzn swiatla dlugie i mijania?

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    tak

  11. #10
    DEMON Awatar cichyp
    Imię
    Pawel
    Opis
    MK3 2,2TDCi - 212KM @511Nm
    Od
    15 Mar 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    odświeżę kotleta...


    czy do tak przerobionych biksenonych można zamontować CCFL RINGI:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1451889708
    Jedziesz nie pij - za dużo się wylewa...

    Mój DEMON ==>> Czarna Perła

  12. #11
    eric69
    Gość
    Witam,
    bardzo pomocny manual, właśnie wczoraj dokonałem modyfikacji, efekt jest powalający.
    Soczewki bixenon kupiłem na alledrogo za 150,00zł + przesyłka, i to właściwie jest cała inwestycja.
    Co prawda przeróbka pierwszej lampy chwilę trwała, ale z drugą poszło znacznie szybciej (ok 1h).
    Oryginalne (Fordowskie) projektory w porównaniu do tych z Audi czy Mesia nie świecą wcale! Różnica jak noc (ford) i dzień (audi).

    Jeszcze muszę ledy H1 kupić, wrzucić je w długie i będą robiły za dzienne.

    Polecam i dzięki.

  13. #12
    Kursant Awatar elektriko
    Opis
    Toyota Sienna XLE, 2006
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    a może ktoś robił w tej firmie przeróbki ?

    http://allegro.pl/ford-mondeo-01-07r...269586596.html

    czy z takimi, przerobionymi, soczewkami przejdę badanie techniczne?

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez elektriko Zobacz posta
    czy z takimi, przerobionymi, soczewkami przejdę badanie techniczne?
    Zakładam, że teraz masz zwykłe lampy, więc nie, bo:
    - nie masz samopoziomowania
    - nie masz spryskiwaczy
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  15. #14
    Kursant Awatar elektriko
    Opis
    Toyota Sienna XLE, 2006
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    surprajs, bo mam fabryczne xenony ;-) czyli samopoziomowanie jest, spryski też są (znaczy chwilowo padła pompka, ale juz do mnie jedzie i to właściwie bez znaczenia ;-)

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Jeżeli jest tak jak mówisz, to nie powinno być żadnych problemów. Warunki regulacyjne spełniasz. Może zdarzyć się diagnosta z żyłką detektywa i może chcieć się dowiedzieć dlaczego to Mondeo ma bixeonon (skoro takiego nie było fabrycznie) i gdzie jest homologacja na taki reflektor. Ale szansa na coś takiego jest dość nikła.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  17. #16
    Kursant Awatar elektriko
    Opis
    Toyota Sienna XLE, 2006
    Od
    20 Dec 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    czyli nie ma homologacji - nie ma pieczątki (o ile trafi się dociekliwy ) ?

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez elektriko Zobacz posta
    czyli nie ma homologacji - nie ma pieczątki
    Może taka możliwość wystąpić. Chociaż szczerze wątpię.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    [CIACH]
    Handel tylko w odpowiednich działach
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 28-06-2012 o 00:42

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    mam pytanie: do czego mocujecie maskownice z tourana, laguny czy jakąś dorabianą? Do tych uchwytów co jest oryginalna czy do tej bi-xenonowej soczewki?

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Jak rozbiorę swoje to podeślę fotki, kupowałem swoje lampy na allegro.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

Podobne wątki

  1. Instrukcja przerobienia lamp xenonowych na bi-xenonowe
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2019, 02:39
  2. MKIII Sposób przerobienia klimatyzacji manualnej na automatyczną
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 21:35
  3. [TDDi MKIII] Wymiana lamp na xenonowe
    By FredzioPL in forum Tuning
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 21:11
  4. [MkII] Przeróbka lamp na xenonowe + ringi S-Line a'la Audi R8
    By Exodos in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 01:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów