+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkIII]Wielosezonowe Vredestein Quatrac 3 205/55R16 91 H

    Postanowiłem, że w tym wątku będę opisywał wrażenia z jazdy na tych oponach. Ot tak - dla potomnych, którzy chcieli by je nabyć.

    Pierwsza informacja jest taka, że już w zasadzie zapomniałem jak się jeździ na letnich oponach, ponieważ calusieńkie 3 całe ostatnie sezony przejeździłem na zimowych. Już nie były wiele warte, więc chciałem je dojeździć a że latem jeżdżę mało (latem jeżdżę motocyklem), to wystarczyły aż na rzeczone 3 sezony.
    OK. Pierwsze wrażenia z dzisiejszej jazdy. Warunki atmosferyczne: jezdnie mokre, lekka mżawka, temperatura ok. 10C. Opony trzymają się jak przyklejone. Zimówki w takich warunkach (a przecież spora część osób już jeździ na zimówkach) ślizgają się przy każdym ruszeniu z pod świateł. Vredestein (oj, nie chrześcijańska to nazwa) nawet ćwierć obrotu na pusto nie zrobi. Sprzęgło, gaz i ruszamy. Po zakrętach (specjalnie przeze mnie skracanych) porusza sie jak tramwaj. Absolutnie przewidywalnie. Jedynym minusem jaki do tej pory zauważyłem jest szum opon (takiego dźwięku do tej pory nie było) na suchej powierzchni. Oznacza to, że są ciut głośniejsze.
    zobaczymy co będzie, gdy spadnie pierwszy śnieg.
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Usunięty
    Gość
    bo to jest jedna z niewielu firm która nie jest w wielkim koncernie. Mam letnie w tym samym rozmiarze i jestem bardzo zadowolony. Spokojnie można polecać wyroby Vredestein.

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy dzisiejszej aurze (drogi białe) jeżdżę jak przyklejony. SUPER! Sprawdziły sie już w deszczu (rewelacja) w błocie oraz na śniegu. Plusem ujemnym jest to, że są ciut głośniejsze od letnich i nie wiadomo jak szybko sie zetrą (czas pokaże). Plusem dodatnim jest to, że za 1500zł mam oponki na każdy sezon. Nie muszę przechowywać zimówek oraz szarpać się ze zmianą. Wsiadam i jadę.
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk 4
    Od
    08 Jul 2007
    Mieszka w
    W-ch
    Hej,
    Dalej pozytywne odczucia ? Zastanawiam się nad 235/45/17 do Mondeo MK4.
    W roku robię 40 tyś, ale 70% to autostrada (u zachodnich sąsiadów), więc pytanko jak to jeździ w ciepełku
    2007 Mondeo MKIV 2.0TDCI Titanium X

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Bardzo pozytywne, ale od listopada jeszcze nie było ciepełka więc nie wiem jak sie będą zachowywały
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk 4
    Od
    08 Jul 2007
    Mieszka w
    W-ch
    W sumie jestem zdecydowany na 90% tylko cena 2200 zł delikatnie ochładza :P
    2007 Mondeo MKIV 2.0TDCI Titanium X

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    a jaka jest tańsza alternatywa?
    Szczęśliwie i radośnie poruszam się MKIII 1,8 z 2002r. Do Klubu należę od 14.07.2003r.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    za +/- 2400 dostaniesz dwa komplety (oczywiście 205/55/16) dobrych opon (letnie i zimowe) i spokój na trzy letnie sezony i cztery zimowe a całoroczne wystarczą na dwa lata...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  10. #9
    Zielony listek Awatar Tomulac
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo 2.5 V6 2004
    Od
    23 Sep 2010
    Mieszka w
    Gdansk
    Ja dałem 1200zł za komplecik vredestein snowtrack 3 i jestem bardzo zadowolony. Świetnie się sprawdzają, przy ciężkiej zimie. Zima powoli się kończy a oponki wyglądają jak nowiutkie Mocno się zastanawiałem nad wielosezonówkami, właśnie tego producenta ale jako że planuję zakupić drugi komplet alusów-zakupiłem zimówki. Jestem ciekawy jak wielosezonówki vredesteina sprawują się latem i jakie jest tempo zużycia

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk 4
    Od
    08 Jul 2007
    Mieszka w
    W-ch
    W rozmiarze 235/45/17 dla całorocznych nie ma alternatywy.
    Niestety ze względu na brak opon u producenta będzie lato i zima na stalówce.
    Lato prawdopodobnie Barumek do tej pory sie sprawdzał
    2007 Mondeo MKIV 2.0TDCI Titanium X

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Odkopuję ... właśnie zamówiłem komplecik Vredestein Quatrac 3 205/55/R16 . Auto za rok do ludzi idzie i nie pasiło mi wydawać 3,5k na 2 komplety opon tyle co żelazo warte .
    Zawsze miałem 2 komplety opon ... a teraz skusiłem się na całoroczne.
    I co jak się sprawują te opony , szczególnie zima ....Oponki muszą styknąć na jedno lato i 2 zimy maksymalnie ....
    Ostatnio edytowane przez konio ; 02-09-2012 o 16:08

  13. #12
    rustin
    Gość
    Jaka cena to była? Ja co brawda w mk1 navigatory mam i super zadowolony jestem i w zimie i w lecie.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    373 za szt. razem mnie wyszły 1497 .... więc cena spoko ... muszą posłużyć do sprzedaży wozu.
    W razie czego mam 6 letnie GP7 mają jeszcze z 4 mm bieżnika i 7 latek . Myślę że na tych będzie zdecydowanie lepiej.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    No i pierwsze odczucia jak najbardziej ok. Bałem się o hałas , ale tutaj jest zdecydowanie ciszej niż na moich zjechanych letnich gumach. Nie zrywają przy ruszaniu a i przy ostrzejszym hamowaniu ABS się nie odzywa.
    Teraz czekam na deszcze a potem na śnieg .

Podobne wątki

  1. Vredestein - Apollo Alnac 4G 205/55R16
    By hawajos in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 14:36
  2. [MkI] Prosze o opinie o Vredestein Snowtrac 2
    By Tyberiusz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2006, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów