+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Darek
    Opis
    Ford Mondeo MK III
    Od
    19 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź

    [TDDI]Mondeo MKIII 2001 -- kopci na wysokich obrotach !

    Witam

    Posiadam Forda Mondeo 2001 w silniku 2,0 TDDI 90 KM (Kombi)i mam problem... ostatnio zauważyłem że jak troszke depnę (około 3tys obrotów) za mną robi się ciemno ( dym nie jakiś bardzo czarny, poprostu ciemny) Ogólnie autko chodzi dobrze, odpala bez zarzutów, nic nie trzęsie, trzyma oboty normalnie, jak i również ma normalną moc przy wyprzedzaniu. Oleju z tego co mi się wydaje też nie bierze. Teraz pytanie co jest tego przyczyną że tak kopci?

    Aha i jeszcze jedno pytanko... zauważyłem że jak włącza się chłodnica to przygasają mnie na sekunde światła, ogolnie cała tablica rozdzielcza , tak jakby gdzies miał jakieś przebicie czy coś... może ktoś się z tym już spotkał ??

    Pozdrawiam
    Darek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    przewody intercoolera sprawdź

    z wentylami miałem tak jak przepalony był rezystor chłodnicy (sam naprawisz za 2plny)
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Co do kopcenia to dolot sprawdzić jak przedmówca pisał. Choć w tej szarudze w lusterku wstecznym zawsze będzie widać ala bąka jak depniesz, w turbodramacie to normalne.
    Proponuję też przegonić porządnie auto by pozbył się sadzy, lekko odmulił.

    Ps.a to co zbierzesz za wydechem skrzętnie zebrać i na maseczkę przeznaczyć...bo wiadomo nie od dziś, że "sadza odmładza"


  5. #4
    Kursant
    Opis
    MK3
    Od
    01 Aug 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Witam, proszę o opinie

    Mam podobny objaw co twórca wątku z tym ze ja mam tdci 130. Przy depnięciu ściana czarnego dymu i z rury czarny osad na ziemi/śniegu.
    Czy to dolot/intercooler czy moze coś innego?

    Straszą mnie "znawcy", ze mi olej spala ale nie zauważyłem zbytenigo ubytku a kopci przynajmniej od 2000km.

    Przy tych -15 jakie teraz mamy na jalowym biegu spaliny białe.

    Mam jeszcze prawdopodobnie problem z dogrzewaniem silnika (mały termostat) - ale od tego to raczej czarny dym nie jest?
    Prosta droga jest dla szybkich aut, zakręty dla szybkich kierowców.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO 2.0tddi 115 KM
    Od
    22 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jakby olej spalał to by kopcił siwo-niebiesko.A co do sprawdzenia dolotu nawet malutka dziura moze pozbawić mondka mocy wiec trzeba samemu dokładanie obejrzeć.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Cytat Zamieszczone przez bat
    Mam podobny objaw co twórca wątku z tym ze ja mam tdci 130. Przy depnięciu ściana czarnego dymu i z rury czarny osad na ziemi/śniegu.
    a normalnie codziennie jeździsz korzystając np. z 3000 obrotów i więcej, czy tylko na trasie od czasu do czasu?

  8. #7
    Kursant
    Opis
    MK3
    Od
    01 Aug 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz
    a normalnie codziennie jeździsz korzystając np. z 3000 obrotów i więcej, czy tylko na trasie od czasu do czasu?
    obecnie robie glownie na miescie, ale raczej nie za szybko choc zdarzaja sie wlasnie "depniecia"
    wiem co ci chodzi po oglowie, ze wydech zawalony i go przekulac po trasie?
    Prosta droga jest dla szybkich aut, zakręty dla szybkich kierowców.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Cytat Zamieszczone przez bat
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz
    a normalnie codziennie jeździsz korzystając np. z 3000 obrotów i więcej, czy tylko na trasie od czasu do czasu?
    obecnie robie glownie na miescie, ale raczej nie za szybko choc zdarzaja sie wlasnie "depniecia"
    wiem co ci chodzi po oglowie, ze wydech zawalony i go przekulac po trasie?
    tylko nie wiem czy to jest reguła, zauważyłem to u siebie - przed poprzednimi wakacjami auto jeździło długo tylko po mieście i raczej bez wyższych obrotów, jechaliśmy na urlop w dwa auta, jechałem pierwszy i przy pierwszym wyprzedzaniu została za mną czarna zadyma aż kolega się lekko oddalił ale z kolejnymi wyprzedzaniami była coraz mniejsza i myślę że wydmuchał co miał wydmuchać a potem działał normalnie i przestałem się tym przejmować, po prostu od tamtej pory zacząłem śmigać bardziej dynamicznie i częściej wkręcam go na wyższe obroty
    też mnie na początku wkurzały te bączki - w warsztacie po diagnostyce wdsem gość przejechał się sam po czym powiedział że wszystko jest w najlepszym porządku i żeby jeździć bardziej dynamicznie bo on do niczego nie może się przyczepić

Podobne wątki

  1. [Zetec]mondeo 1.6 , 93r.-dymi przy wysokich obrotach
    By rs-78 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 00:24
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 22:18
  3. [MkI] Problemy na wysokich obrotach
    By arczi1987 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 16:03
  4. Szum na wysokich obrotach
    By szmiciu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów