+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzê teraz w Czêstochowie - jak co¶ potrzeba to pisaæ, chêtnie pomogê

    [MKIII] Zmiana wysoko¶æi fotela kierowcy-bez wymiany zêbatki

    Witam

    Z racji ¿e temat czêsto siê powtarza - a czasem nie ma mo¿liwo¶ci wymiany na szybko zêbatki np. brak gara¿u i narzêdzi, dopiero co zakupione auto lub s³abe zdolno¶ci manualne czy brak forsy na zêbatkê.

    W moim przypadku wszystkiego po trochu, czyli samo wyjêcie fotela zajê³o mi lekko ponad godzinê, wybicie sworznia i wyjêcie zêbatko kolejn± godzinkê - diagnoza taka jak wszêdzie, zanim to posk³ada³em minê³a kolejna, czyli 3 godziny pod blokiem na oczach gapiów. Wróci³em do domu i zacz±³em kombinowaæ.

    Auto nowe dopiero co zakupione a ju¿ tyle roboty i znów wydatki (50-100 z³) + 4 godzin roboty (wszystko pod blokiem) oczywi¶cie najgorsze pi³owanie pilnikiem i nawiercenie otworu - trza znale¼æ inny sposób a wymianê zêbatki zostawiê na lato.
    I tak narodzi³ siê w g³owie misterny plan obni¿enia fotela bez kosztów na szybko.


    Zmiana wysoko¶ci fotela bez wyci±gania fotela oraz bez wymiany zêbatki


    1. Odradzam picie piwka bo mo¿na zgubiæ "fordowski zeger i podk³adkê"
    (tak wygl±da nasz fotel) nie sprz±tane bo niedawno zakupione (auto nie by³o odpicowanie na sprzeda¿)



    2. Ta czê¶æ nas interesuje i przy niej bêdziemy majstrowaæ.





    3. Podwa¿amy zeger - wystarczy zwyk³y ¶rubokrêt boæ sko¶ne kombinerki lub cokolwiek - wychodzi ³atwo





    4. po zdjêciu blokady wyci±gamy prowadnice (jarzmo ¶ruby) lub po prostu wajchê - zostaj± nam 2 oddzielne elementy



    5. T± górn± wajch± 1 - k± krêcimy w prawo lub lewo zale¿nie czy chcemy opu¶ciæ czy podnie¶æ. W moim przypadku trzeba by³o usi±¶æ na fotelu ¿eby drgn±³ - pó¼niej ju¿ podnoszenie i opuszczanie nie stanowi problemu.







    6. Ca³o¶æ skrêciæ w odwrotnej kolejno¶ci.

    Generalnie nic lepszego nie da siê wymy¶liæ.
    Ca³o¶æ operacji nie powinna zaj±æ wiêcej ni¿ 10 min, a pó¼niej 3-5 jak dojdzie siê do wprawy. Ja podchodzi³em 3-4 razy zanim znalaz³em swoj± wysoko¶æ.

    PS. Niestety fotele Fordowskie nie s± takich wygodne jak Oplowskie i nawet regulacja twardo¶ci tu nie pomaga.


    Mam nadzieje ¿e moje tuto-riale siê przydadz±, moje motto to wszystko da siê naprawiæ a i fabrykê mo¿na poprawiæ.

    W weekend jak dobrze pójdzie to mam do wymiany ¿arówki w pod¶wietleniu (zobaczê czy da siê zmieniæ ten obciachowy zielony kolor na co¶ innego i czy ¿arówki to faktycznie w3w). Mo¿e te¿ uda siê naprawiæ ¶wiate³ko w kabinie bo prze³±cznik urwany i brak ¶wiat³a dobrze ¿e ¶wiec± te lampki pod (desk± zas³onow± - anty s³oneczn±)

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne w±tki

  1. [MkIII] [MKIII] opadaj±ce oparcie fotela kierowcy
    By sokoleokoo2 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 22:38
  2. [MkII] sterowanie fotela kierowcy
    By koni in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 12:35
  3. [MkIII] [MKIII] Problem z elektryczn± regulacj± fotela kierowcy
    By gregus30 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 20:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów