+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo mkIII+ Ford Sierra mkII
    Od
    13 Nov 2010
    Mieszka w
    Radom

    [MkIII]Ile km na rezerwie??

    Nie mogłem nigdzie znalezć informacji na ten temat, więc zapytam. Ile kilometrów po miescie mozna przejechac 2.0tddi 115km od czasu zapalenia się rezerwy?? Mam wrażenie ze dość sporo ale nie będe ryzykował. Dodam jeszcze ze Mondeo często jeżdzi żona i wiecie jak to z kobietami jest
    Ford Sierra 2.0 dohc - gleba+szpera do latania - http://www.youtube.com/watch?v=fQVRrQZ0Vr8
    Ford Mondeo 2.0 tddi - wygodny dupowóz

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    byl juz taki temat, powiem tak od zapalenia sie rezerwy masz benzyny na jakies 80 km wiec nie szalej

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo mkIII+ Ford Sierra mkII
    Od
    13 Nov 2010
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez 1olek
    byl juz taki temat, powiem tak od zapalenia sie rezerwy masz benzyny na jakies 80 km wiec nie szalej

    Zapewne był ale nie mogłem go znalezć, a jestem tu nowy Ale jeśli 80 to całkiem sporo. Dzięki za szybka odpowiedz. Temat kosz, pozdrawiam.
    Ford Sierra 2.0 dohc - gleba+szpera do latania - http://www.youtube.com/watch?v=fQVRrQZ0Vr8
    Ford Mondeo 2.0 tddi - wygodny dupowóz

  5. #4
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    książkowo to chyba 80km

  6. #5
    Zielony listek Awatar PiotrLublin
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 Kombi 02 2.0 Tdci
    Od
    10 Jun 2010
    Mieszka w
    Lublin
    duży maja zasięg, lecz nie radze jeździć na rezerwie, jak to nie którzy robią, wszystkie syfy zaciągasz z pod dna
    Bo Wszystko Co Polskie Jest Lepsze!

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    było nie było ale dodam swoje 3 grosze.
    zawsze rezerwa się zapala jak pozostaje 80 km do przejechania w/g komputera auta (nawet jeśli nie mamy opcji komputera pokładowego) ale ile jest paliwa w zbiorniku zależy od stylu jazdy. jak się mocno dociskało gaz to zostaje więcej na podstawie średniego spalania wyliczonego w/g komputera auta a jak jeździło się w stylu EcoDrivingu to pozostaje mniej bo średnie spalanie było niższe.
    Cytat Zamieszczone przez PiotrLublin
    duży maja zasięg, lecz nie radze jeździć na rezerwie, jak to nie którzy robią, wszystkie syfy zaciągasz z pod dna
    niedawno czyściłem zbiornik ale ostatnio miałem na rezerwie 40 km i już zacząłem robić się nerwowy bo był korek a do przyzwoitej stacji był kawałek drogi.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez PiotrLublin
    lecz nie radze jeździć na rezerwie, jak to nie którzy robią, wszystkie syfy zaciągasz z pod dna
    od tego to jest filtr paliwa, a syfy w czasie jazdy nie leza na dnie tylko od wstrzasow, hamowania i przyspieszania sa wymieszane z paliwem

  9. #8
    Kursant Awatar Tresor78
    Imię
    Marcin
    Opis
    MkIII tDDi 2.0 115KM Kombi
    Od
    22 Mar 2009
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Cytat Zamieszczone przez 1olek
    od tego to jest filtr paliwa
    Ale w tDDi przed filtrem jest jeszcze pompa pomocnicza paliwa przy zbiorniku i to ona raczej pójdzie na pierwszy ogień, jak zaciągnie syfy z dna. Wiem, bo aktualnie przerabiam ten temat (wymiana pompy)

  10. #9
    Zielony listek Awatar PiotrLublin
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 Kombi 02 2.0 Tdci
    Od
    10 Jun 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    niedawno czyściłem zbiornik ale ostatnio miałem na rezerwie 40 km i już zacząłem robić się nerwowy bo był korek a do przyzwoitej stacji był kawałek drogi.
    Też mialem ostatnio taka sytuacje, na rezerwie stałem w korku jakieś 50 min, bo był wypadek jakiś wiekszy i wiele ulic stało w lublinie, lecz jakoś dojechałem, szczerze to nie sadze ze na 80km starcza, a raczej na jakies 40km+
    Bo Wszystko Co Polskie Jest Lepsze!

  11. #10
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo mkIII+ Ford Sierra mkII
    Od
    13 Nov 2010
    Mieszka w
    Radom
    Dzieki panowie za porady
    Ford Sierra 2.0 dohc - gleba+szpera do latania - http://www.youtube.com/watch?v=fQVRrQZ0Vr8
    Ford Mondeo 2.0 tddi - wygodny dupowóz

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez PiotrLublin
    szczerze to nie sadze ze na 80km starcza, a raczej na jakies 40km+
    jak myłem zbiornik to potem wlałem dokładnie 10 litrów i po odpaleniu na kompie wyświetlało się 75 km (przy średnim przed operacją czyszczenia na poziomie ok. 8 litrów) więc pewnie można spokojnie zrobić 80 km. tylko po co?

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    na 0 mozna zrobic jeszce z 10 km

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez hefi
    na 0 mozna zrobic jeszce z 10 km Smile
    takiego extremu w MKIII jeszcze nie robilem ale MKII na 0 tez dlugo jechal i do stacji dojechal

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Cytat Zamieszczone przez 1olek
    Cytat Zamieszczone przez hefi
    na 0 mozna zrobic jeszce z 10 km Smile
    takiego extremu w MKIII jeszcze nie robilem ale MKII na 0 tez dlugo jechal i do stacji dojechal
    mozliw, ze dal by rade wiecej ale akurat trafila sie asda to zatankowalem

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Nie wiem co to syf na dnie zbiornika... przeciez z dna cały czas jest zasysane paliwo więc te syfy przy odpalaniu rannym gdy paliwo niewzruszone powinny iść w układ. Jak się trocin do zbiornika nie dorzuca to nie ma w nim żadnych syfów. Jak jakieś nieczystości rafineryjne się jednak w paliwie znajdą to od tego jest filtr paliwa żeby się nimi zajął (ale to nie ma nic wspólnego z "nie jeździj na rezerwie bo na dnie syf się czai"). Oczywiście tak bezstresowo do paliwa może podejść jedynie benzynowiec sasasa

    Co do rezerwy to lampka zapala się/brzęczyk pipczy jak do przejechania pozostało 80km, jeżeli w tym momencie wpadasz na trasę i spalanie znacznie spada to równie dobrze po kilku km może rezerwa na chwilę zgasnąć.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cosin
    Jak się trocin do zbiornika nie dorzuca to nie ma w nim żadnych syfów.
    nie czyściłeś zbiornika więc nie miałeś okazji tego zobaczyć. ja widziałem i naprawdę było tego trochę. jedyna możliwość to zassanie brudu ze zbiornika na stacji np. jak są stare długo nie czyszczone zbiorniki i jest końcówka paliwa.

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    ale przeciez paliwo z dna jest cały czas zasysane..... więc ten "syf" powinien być jako pierwszy wciągnięty

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Czytałem już kiedyś o tym syfie z dna, wielu czyściło zbiorniki i nikt tam żadnego syfu nie widział. Jest zasysany z dna non stop,podczas zwykłej pracy silnika.
    Co do rezerwy , to 80km komputer wylicza ze średniej, czyli faktycznie jak, do zapalenia lampki śmigasz po mieście, a potem wjedziesz na autostradę, to zrobisz dużo więcej niż 80km. Kiedyś jak się bawiłem Stkiem na lodowcu, to rezerwa zapaliła mi się prawie w połowie zbiornika.

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Zbyszek
    Model
    Mondeo kombi
    Silnik
    140/195 KM 349/404Nm
    Opis
    Titanium
    Od
    31 Dec 2009
    Mieszka w
    Mysiadło
    Jeżeli chodzi o mnie, to mogę powiedzieć, że przy zapaleniu się rezerwy jestem w stanie zrobić ponad 100 km.
    Wczoraj tankowałem zaraz po zapaleniu się rezerwy i do zbiornika (pod sam korek) weszło 48,7 l, co daje, że miałem jeszcze ok. 10l. Po przeliczeniu spalanie wyszło 7,6 (100% miasto), czyli przejechałbym jeszcze ponad 100 km.
    Ponadto, kiedyś przejechałem ok 20-30 km., kiedy komputer wskazywał już 0, a po wjechaniu na stacje zalałem niecałe 54, czyli jeszcze ok 4 litrów było w baku.
    Tak więc muszę powiedzieć, że zgadzam się z opinią, że komputer paliwowy w mondeo żyje własnym życiem. Jadąc w trasie zaniża spalanie o ok. 0,5l, natomiast w mieście potrafi zaniżyć o ok 1,2 l. Tak jak wcześniej wspominałem z ostanie go tankowania wyszło 7,6 l/100km, a komputer pokazywał spalanie na poziomie 6,4 l/100km.

    Pozdrawiam
    Zbyszek

Podobne wątki

  1. [MkII] ile na rezerwie ??
    By Wojtas in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 20:39
  2. [MkIII] Ile na rezerwie??
    By Damiano in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 18:13
  3. [MkII] Ile na rezerwie ?
    By shrek0404 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-08-2006, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów