+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: CZy turbo pada?

  1. #21
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDDI
    Od
    15 Dec 2009
    Mieszka w
    Stary Sącz
    Witam ponownie

    Już sam nie wiem co mam o tym myśleć. Czytałem wasze opinie i pojechałem do nastepnego ( całkiem w inne miejsce) i jego diagnoza. Jeździć i się na razie nie martwić. Argumenty jego są następujące:

    Każda turbina ma delikatny luz poprzeczny mało wyczuwalny. Jeśli jest delikatny luz i nie bierze oleju i nie kopci z tyłu to można jakiś czas pojeździć. Dopiero gdy zacznie kopcić na siwo niebiesko to oznaka puszczającego oleju to wtedy trzeba regenerować. W moim przypadku nie kopci.

    Po drugie jak z turbiną coś nie tak to nie ma mocy silnik i jeżdzi jak mół. JAk twierdzi często odsyła do regeneracji we Wrocławiu. Pokazał mi turbinę którą ma odesłać dopiero do regeneracji ściągniętą z auta, to powiem że moja przy tym prawie nowa -bardzo duże luzy poprzeczne.

    Gdy go zapytałem czemu jest olej to ponoć bierze się z odmy i zawsze tam będzie.

    Powiem że co opinia to inna i chyba jeszcze turbiarza zapytam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez Kicaj81


    Po drugie jak z turbiną coś nie tak to nie ma mocy silnik i jeżdzi jak mół.



    Powiem że co opinia to inna i chyba jeszcze turbiarza zapytam.
    A niby czemu ma nie mieć mocy? Wręcz przeciwnie, właśnie kopa dostaje. NNieprawdą jest że zmniejsza się ciśnienie doładowania i przez to auto słabnie, i nie są to żadne wyczytane lub usłyszane informacje a moje własne, przeżyte na własnej skórze doświadczenia.

    Ja bym na Twoim miejscu jeszcze aptekarza i panią z mięsnego zapytał, pewnie też się fachowo wypowiedzą a Ty będziesz miał dodatkowe dwie opinie.

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    w okresie letnim
    zaglądałem do swego turbo
    no i nie wyczułem żadnego luzu

    ale znalazłem coś takiego
    Luzy rzędu 0,3-1,1 mm pozwalają mieć nadzieję na naprawę tzw. pierwszego zakresu.

    czyli jakiś luz nominalny chyba jest do 0,3mm
    pytanie czy jestem go w stanie wyczuć rękoma?
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  5. #24
    Kicaj, jezdzij i sie nie stresuj. Zrobisz na niej pewnie jeszcze 100 tys jak jej nie bedziesz katowal szybkim gaszeniem itd. Olej z odmy zawsze uwali wszystko dookola i taka prawda. Jesli nie pojawia sie zaden dymek za toba podczas ostrego przyspieszania czy odpalania po nocy, szczegolnie teraz przy mrozach, to juz w ogole dobrze.

    Kris, na logike, jak turbina moze trzymac cisnienie skoro wirnik lata i odchyla sie na boki przepuszczajac je bokiem? Z mojego doswiadczenia, kazda turbina nadajaca sie do regeneracji, a mialem z nimi do czynienia juz kilkoma, plula olejem, dalo sie zauwazyc kopcenie, zmieniony dzwiek jej pracy no i przede wszystkim spadek mocy - a w skrajnych przypadkach wpadanie auta w tryb awaryjny.

    Dodam tylko ze tylko raz spotkalem sie z urwaniem wirnika - ale tylko w aucie ktore zrobilo 50km od kupna (handlarz), wiec kto wie co bylo z ta turbina - moze klejona osmiorniczka.

    Skoro dwoch mechanikow mowi ze jest okej, to mozesz przyjac ze jest okej, ale kontroluj. Jesli olej zacznie sie pojawiac jako dym w wydechu czy pojawia sie jakies dziwne dzwieki, spadki mocy, zacznij od niej. Poki co bez stresow.

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Już Ci tłumaczę: może trzymać ponieważ uszczelnie się właśnie olejem, poza tym można odczuć nie spadek a wręcz wzrost mocy z uwagi na spalanie właśnie tego oleju. Ale to jest chwilowy wzrost mocy.
    Opisuję swój własny przypadek jak zauważyłeś i swoje spostrzeżenia z tym związane.
    U mnie akurat nie odczuwałem wcześniej oznak zużycia turbiny, nie było brania oleju, nie było kopcenia ani spadku mocy. Kopcić zaczął jak padła uszczelka pod głowicą. Ale nie kopcił przepalonym olejem tylko płynem chłodzącym. Z tego też powodu z oleju się zrobiło masełko i myślę (to moje przypuszczenia) że włąśnie to było powodem uszkodzenia turbiny ze względu na brak jej prawidłowego smarowania. Po wymianie uszczelki i oczywiście oleju, świeży olej widać wypłukał resztki syfu z turbiny (może tym syfem była uszczelniona? znów moje przypuszczenia) i doszło do pojawienia się nadmiernego luzu. Najpierw towarzyszł temu charakterystyczny nasilający się świst, następnie chrobot wirnika o obudowę a w końcu jego urwanie. Od pojawienia się świstu przejechałem około 50km do urwania wirnika.
    Natomiast jestem święcie przekonany i będę bronił tej tezy z uporem maniaka iż jeśli luzu na turbinie nie ma prawa być a na pewno taki który można wyczuć palcami kwalifikuje ją do naprawy/wymiany/regeneracji.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    ja oczywiście też bym regenerował jak są luzy wyczuwalne ręką...
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

Podobne wątki

  1. [MkII] ako pada
    By pixi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 22:59
  2. [TDCi MKIII] Turbo/sterownik turbo P132B-wyjaśnienie
    By mondeou in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 01:11
  3. [MkII] Pada elektronika
    By jokerdriver in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 19:48
  4. pomocy rozrząd mi pada
    By fazi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-05-2005, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów