+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Zielony listek
    Imiê
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKIII 2002 2.0 benzyna
    Od
    19 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków

    Pod¶wietlenie pokrête³

    Witam wszystkich!!
    Mam pytanko do u¿ytkowników MKI. Czy w Waszych autkach s± po¶wietlone pokrêt³a od w³±czania ¶wiate³ i regulacji k±ta ¶wiecenia reflektorów? Bo w moim nie. Czy tak ma byæ, czy te¿ u mnie jest co¶ nie tak?
    Ford Mondeo MK3 2.0 2001 bordowy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    v1tek77
    Go¶æ

    Re:

    Powinny byæ, musisz posprawdzaæ ¿arówki. Ja poczatkowo u siebie te¿ nie wiedzia³em ile to fajnych rzeczy powinno byæ pod¶wietlonych

  4. #3
    Zielony listek Awatar e-Shrek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    MK4
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    WARSZAWA

    Re: Pod¶wietlenie pokrête³

    Cytat Zamieszczone przez jacus40
    Witam wszystkich!!
    Mam pytanko do u¿ytkowników MKI. Czy w Waszych autkach s± po¶wietlone pokrêt³a od w³±czania ¶wiate³ i regulacji k±ta ¶wiecenia reflektorów? Bo w moim nie. Czy tak ma byæ, czy te¿ u mnie jest co¶ nie tak?
    We wlaczniku swiatel prawdopodobnie masz spalona zarowke.
    Co do pokretla regulacji swiatel to sprawdz czy nie jest odlaczone. U mnie padly oba silniczki i jest wylaczone.
    Pozdrawiam,
    e-Shrek
    .............................
    By³o: MKII i MKIII
    Jest: MKIV 2.0 TDCI Kombi

  5. #4
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Przepalone zarówczki...

  6. #5
    Zielony listek
    Imiê
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKIII 2002 2.0 benzyna
    Od
    19 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    A mo¿e kto¶ mi podpowie jak siê dostaæ do tych ¿arówek? Nie wiem zupe³nie jak siê za to zabraæ.
    Ford Mondeo MK3 2.0 2001 bordowy

  7. #6
    Zielony listek Awatar e-Shrek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    MK4
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    WARSZAWA
    Cytat Zamieszczone przez jacus40
    A mo¿e kto¶ mi podpowie jak siê dostaæ do tych ¿arówek? Nie wiem zupe³nie jak siê za to zabraæ.
    POkretlo od swiatel zdjac bardzo prosto.
    Od spodu masz malutki otwor, nalezy wlozyc cos cienkiego, nacisnac i wyciagnac pokretlo. Ja dalej to nie wiem bo mi to przyokazji w serwisie zrobili.

    Co do regulacji wysokosci reflektorow to nie jestem pewny czy przypadkiem nie wyminia sie calego przelacznika.
    Pozdrawiam,
    e-Shrek
    .............................
    By³o: MKII i MKIII
    Jest: MKIV 2.0 TDCI Kombi

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MKIII '04r 2.0 TDCi 130KM
    Od
    26 Jan 2005
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Jak nie pal± siê wszystkie pod¶wietlenia to mo¿e by od bezpiecznika zacz±æ ? :P
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 130KM '04 270tkm
    Mondeo MkI 1.6 '93 GLX + sekwencja 325tkm

  9. #8
    Zielony listek Awatar e-Shrek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    MK4
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    WARSZAWA
    Cytat Zamieszczone przez Golden
    Jak nie pal± siê wszystkie pod¶wietlenia to mo¿e by od bezpiecznika zacz±æ ? :P
    Ale nie koniecznie
    U mnie kilak padlo ot tak sobie z powodu wieku
    Pozdrawiam,
    e-Shrek
    .............................
    By³o: MKII i MKIII
    Jest: MKIV 2.0 TDCI Kombi

  10. #9
    ka¿dy siê chwali jak ma u siebie a nikt ch³opakowi nie napisa³ jak sie dostac do pokrête³......
    Najpierw zdejmujesz plastik który masz pod kierownic± a nad nogami ( kilka wkrêtów go trzyma - zanurkuj pod kierownicê to wypatrzysz....jak zdejmiesz ten plastik to zobaczysz drugi zestaw bezpieczników. Teraz mo¿esz zabraæ siê za demonta¿ panelu z wy³±cznikiem ¶wiatel i pokrêt³em ich regulacji - ni epamiêtam dok³adnie bo dawno to robi³em ale chyba trzyma to jaka¶ ¶ruba widoczna od spodu, jak odkrêcuisz to reszte po prostu z zatrzasków wyci±gasz i tyle.. ¿aróweczka powinna byæ widoczna jak na d³oni ( ma prostok±tn± oprawkê....) Monta¿ w odwrotnej kolejno¶ci. Pozdroffki moze pomog³o.....:P
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Bartek
    Opis
    mkII 99r.2,5 v6
    Od
    25 Feb 2005
    Mieszka w
    w³oc³awek
    do³±æzaj±c siê do postu o pod¶wietleniu mam pytanko, mój fotel ma elektryczn± regulacje góra- dó³ . Czy przycisk w tym fotelu na dole od regulacji te¿ jest u was podswietlony bo u mnie nie jest.

  12. #11
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    Cytat Zamieszczone przez bolek
    do³±æzaj±c siê do postu o pod¶wietleniu mam pytanko, mój fotel ma elektryczn± regulacje góra- dó³ . Czy przycisk w tym fotelu na dole od regulacji te¿ jest u was podswietlony bo u mnie nie jest.
    Nie, przynajmniej u mnie nie jest. Co prawda, jest to taki sam przycisk jak w escorcie do szyb - i tam siê ¶wieci. Mo¿e jednak ... a zreszt± i po co ma siê ¶wieciæ

  13. #12
    rozbiera³em ten przycisk. Nie jest pod¶wietlany. Nawet instalacji nie ma do niego z pod¶wietleniem.
    Pozdroffki
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  14. #13
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    Cytat Zamieszczone przez Fredee
    rozbiera³em ten przycisk. Nie jest pod¶wietlany. Nawet instalacji nie ma do niego z pod¶wietleniem.
    Pozdroffki
    Te¿ go rozbiera³em i dok³adnie ogl±da³em przy przeróbce foteli, przewodów do pod¶wietlenia faktycznie brakowa³o.

    Pozdróffka

  15. #14

    pod¶wietlenie

    Cze¶æ czy wiecie jak wymieniæ ¿arówkê od pod¶wietlania klamki dzwi przednich w MK1
    MKI 1.8 16V Combi CB STAG-300 , MUSTANG GT 5.0

  16. #15
    Zielony listek Awatar e-Shrek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    MK4
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    WARSZAWA

    Re: pod¶wietlenie

    Cytat Zamieszczone przez fordziak76
    Cze¶æ czy wiecie jak wymieniæ ¿arówkê od pod¶wietlania klamki dzwi przednich w MK1
    Moze autor tego Ci poomoze: http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modu...rder=0&thold=0

    Swoja droge jestem prawie pewien ze byl kiedys u nas artykul na ten temat.
    Pozdrawiam,
    e-Shrek
    .............................
    By³o: MKII i MKIII
    Jest: MKIV 2.0 TDCI Kombi

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    190KM/480Nm by Heko
    Od
    14 Feb 2005
    Mieszka w
    Poznañ
    do wymiany ¿arówki we w³±czniku ¶wiate³ nie potrzeba rozkrêcaæ konsoli, pokrêt³o ¶ci±ga siê tak jak napisano powy¿ej, tylko ¿arówka jest jaka¶ nietypowa u mnie by³a philips 1,2 W, zastanawiam siê czy nie wstawiæ diody

    do regulacji reflektora s± dwie wersje jedna w kszta³cie pokrêcanego walca taka jak na zdjêciach Szymako gdzie prezentuje CB, a druga w kszta³cie pokrêt³a ~ w³±cznika ¶wiate³ tylko mniejsza, u mnie jest ta druga ¶ci±ga siê j± przez poci±gniêcie ale ¿arówki ni huhu nie widaæ, dzi¶ sprawdza³em
    pozdrawiam
    MKIII 2,2 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKII 2,0 GHIA KOMBI BLACK PANTHER
    MKI 1,6 GLX KOMBI DAMSON BLUE - sprzedany
    Grzegorz - 601299507

  18. #17
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MKIII '04r 2.0 TDCi 130KM
    Od
    26 Jan 2005
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Ja mam do¶wiadczenia je¶li chodzi o regulator intensywno¶ci pod¶wietlenia zegarów i pokrête³ na konsoli ¶rodkowej -mo¿e sie komu¶ przyda Otó¿ w tym¿e regulatrze jest wlutowana dioda. wymiana jest mo¿liwa tylko przez przelutowanie tej¿e diody
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 130KM '04 270tkm
    Mondeo MkI 1.6 '93 GLX + sekwencja 325tkm

  19. #18
    Zielony listek Awatar e-Shrek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    MK4
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    WARSZAWA
    Cytat Zamieszczone przez Golden
    Ja mam do¶wiadczenia je¶li chodzi o regulator intensywno¶ci pod¶wietlenia zegarów i pokrête³ na konsoli ¶rodkowej -mo¿e sie komu¶ przyda Otó¿ w tym¿e regulatrze jest wlutowana dioda. wymiana jest mo¿liwa tylko przez przelutowanie tej¿e diody
    Mozesz opisac mi ta operacje? Z lutownica jakos sobie poradze, a wymiana calego przelacznika jakos mi nie lezy
    Pozdrawiam,
    e-Shrek
    .............................
    By³o: MKII i MKIII
    Jest: MKIV 2.0 TDCI Kombi

  20. #19
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MKIII '04r 2.0 TDCi 130KM
    Od
    26 Jan 2005
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Cytat Zamieszczone przez e-Shrek
    Cytat Zamieszczone przez Golden
    Ja mam do¶wiadczenia je¶li chodzi o regulator intensywno¶ci pod¶wietlenia zegarów i pokrête³ na konsoli ¶rodkowej -mo¿e sie komu¶ przyda Otó¿ w tym¿e regulatrze jest wlutowana dioda. wymiana jest mo¿liwa tylko przez przelutowanie tej¿e diody
    Mozesz opisac mi ta operacje? Z lutownica jakos sobie poradze, a wymiana calego przelacznika jakos mi nie lezy
    Ca³y kosztuje w serwisie oko³o 180z³ ,ja kupi³em u¿ywany za 40z³ a wymieniæ musia³em bo mi siê spali³ - za du¿y bezpiecznik wsadzi³em
    Najpierew wymontowujemy t± ca³± czê¶æ gdzie jest w³±cznik ¶wiate³, regulacja ich wysoko¶ci no i ten ¶ciemniacz. Zamocowany jest na popularne w naszych autach zatrzaski.Trzeba sie nagimnastykowaæ ¿eby nie po³amaæ ¿adnego. Kostki wypinaj± siê bezproblemowo. ¦ciemniacz przykrêcony jest dwoma wkrêtami na ¶rubokrêt krzy¿akowy. Nastêpnie rozbieramy delikatnie ¶ciemniacz i w jego przedniej czê¶ci odnajdujemy diodê wlutowan± w p³ytkê. Pozostaje zidentyfikowanie rodzaju diody i jej przelutowanie . Po pracy obej¿ê ten ¶ciemniacz jeszcze raz dok³±dnie i jutro dam 100% potwierdzenie bo na chwilê obecn± to piszê z pamiêci, wiêc jakby co to wybaczcie
    Podrawiam
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 130KM '04 270tkm
    Mondeo MkI 1.6 '93 GLX + sekwencja 325tkm

  21. #20
    Zielony listek Awatar e-Shrek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    MK4
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    WARSZAWA
    Cytat Zamieszczone przez Golden
    Najpierew wymontowujemy t± ca³± czê¶æ gdzie jest w³±cznik ¶wiate³, regulacja ich wysoko¶ci no i ten ¶ciemniacz. Zamocowany jest na popularne
    No wlasnie pytanie jak? Gdzie cos podwazyc/odkrecic etc.
    Pozdrawiam,
    e-Shrek
    .............................
    By³o: MKII i MKIII
    Jest: MKIV 2.0 TDCI Kombi

Podobne w±tki

  1. [MkIII] pod¶wietlenie pokrête³ MK 3 prze liftem
    By ulead in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 00:11
  2. [MkIII] Pod¶wietlenie pokrête³ wentylacji
    By adrianno in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 16:39
  3. [MkI] Pod¶wietlenie pokrête³ wentylacji
    By bartas in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 16:39
  4. [MkI] Pod¶wietlenie pokrête³ nawiewu
    By Edek1977 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 07:10
  5. Pod¶wietlenie pokrête³ nawiewu
    By jacus40 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2005, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów