+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Czas grzania swiec zarowych

    Mam taki problem: gdy jest zimno, musze palic na 3 razy tzn, przekrecam stacyjke 3 razy. Na 1 czy 2 pali bardzo zle.
    Pytanie: Czy jest mozliwosc zmienic czas grzania swiec? Jaka?

    Czy przekrecenie stacyjki (bez zapalania) to tylko grzanie swiec, czy np. tez jakis wtrysk paliwa (slychac takie trrrt)?

    P.S. Swiece NGK nowki
    Mondeo'97 1.8TD Kombi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Mi czas grzania świec reguluje się w zależności od temperatury na polu. A czy da się to wyregulowac to nie wiem....

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Nie ma potrzeby regulowania czasu grzania swiec, poniewaz zalezy od os temperatury silnika, jak jest zimny to automatycznie sie on wydluza. A to ze masz takie problemy to moze byc spowodowane tym ze ktoras swieca jest przepalona i dlatego tak ciezko Ci zapala, moze tez byc uszkodzona kostka sterujaca zalaczaniem swiec ale to raczej rzadko sie zdaza. A zaraz po odpaleniu jakie masz obroty ?
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  5. #4
    Cytat Zamieszczone przez mikidr
    Nie ma potrzeby regulowania czasu grzania swiec, poniewaz zalezy od os temperatury silnika, jak jest zimny to automatycznie sie on wydluza. A to ze masz takie problemy to moze byc spowodowane tym ze ktoras swieca jest przepalona i dlatego tak ciezko Ci zapala, moze tez byc uszkodzona kostka sterujaca zalaczaniem swiec ale to raczej rzadko sie zdaza. A zaraz po odpaleniu jakie masz obroty ?
    Mam 800-850. Tez widze, ze czas grzania sie wydluza jak jest zimno, ale moim zdaniem nie jest wystarczajacy
    Mondeo'97 1.8TD Kombi

  6. #5
    No jak źle pali to albo są uszkodzone świece,albo kompresja jest słaba. W moim samochodziku zepsuła się membramka korektora dawki i też źle palił.

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez corvus_pl
    No jak źle pali to albo są uszkodzone świece,albo kompresja jest słaba. W moim samochodziku zepsuła się membramka korektora dawki i też źle palił.
    no ale pali dobrze, zakakuje jak w lecie tylko musze grzac swiece 3 razy

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Cytat Zamieszczone przez Tozi
    Cytat Zamieszczone przez mikidr
    Nie ma potrzeby regulowania czasu grzania swiec, poniewaz zalezy od os temperatury silnika, jak jest zimny to automatycznie sie on wydluza. A to ze masz takie problemy to moze byc spowodowane tym ze ktoras swieca jest przepalona i dlatego tak ciezko Ci zapala, moze tez byc uszkodzona kostka sterujaca zalaczaniem swiec ale to raczej rzadko sie zdaza. A zaraz po odpaleniu jakie masz obroty ?
    Mam 800-850. Tez widze, ze czas grzania sie wydluza jak jest zimno, ale moim zdaniem nie jest wystarczajacy
    Sadzac po obrotach to raczej cos nie tak dziala Ci ssanie bo przy zimnym silniku powinny byc wyzsze ok 950-1000. Takie jak podales sa jak najbardziej OK ale dla dobrze nagrzanego silnika.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Cytat Zamieszczone przez Tozi
    Cytat Zamieszczone przez corvus_pl
    No jak źle pali to albo są uszkodzone świece,albo kompresja jest słaba. W moim samochodziku zepsuła się membramka korektora dawki i też źle palił.
    no ale pali dobrze, zakakuje jak w lecie tylko musze grzac swiece 3 razy
    No a swieczki wszystkie sprawdziles ?
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez mikidr
    Cytat Zamieszczone przez Tozi
    Cytat Zamieszczone przez corvus_pl
    No jak źle pali to albo są uszkodzone świece,albo kompresja jest słaba. W moim samochodziku zepsuła się membramka korektora dawki i też źle palił.
    no ale pali dobrze, zakakuje jak w lecie tylko musze grzac swiece 3 razy
    No a swieczki wszystkie sprawdziles ?
    mam nowe, ale nie sprawdzalem. Sadze ze sa ok

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Cytat Zamieszczone przez Tozi
    Cytat Zamieszczone przez mikidr
    Cytat Zamieszczone przez Tozi
    Cytat Zamieszczone przez corvus_pl
    No jak źle pali to albo są uszkodzone świece,albo kompresja jest słaba. W moim samochodziku zepsuła się membramka korektora dawki i też źle palił.
    no ale pali dobrze, zakakuje jak w lecie tylko musze grzac swiece 3 razy
    No a swieczki wszystkie sprawdziles ?
    mam nowe, ale nie sprawdzalem. Sadze ze sa ok
    Jak masz nowe to raczej powinny byc ok, a jakie zalozyles orginaly czy jakies inne ? Co do grzania, to do jakiego momentu grzejesz ? do czasu zgasniecia kontrolki swiec czy to uslyszenia pukniecia przekaznika od nich ?
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  12. #11
    waldemarz
    Gość
    Z tego co pamietam to zawsze kupujac swiece to kupowalo sie je z odpowiednim czasem grzania i napiecia zgodnie z katalogiem. Mysle ze ktoras swieca ci juz powoli pada i dlatego tak sie dzieje. Czas grzania swiec to nie tylko zgasniecie kontrolki, ale tez takie pukniecie w przekazniku. Zrob rano tak wlacz stacyjke i jak zgasna swiece i bedzie pukniecie to wylacz i wlacz ponownie stacyjke i dopiero jak znowu zgasnie to odpal, jesli normalnie odpali to podejzewam ze masz zle swiece zalozone.

  13. #12
    grzeje do czasu klikniecia przekaznika

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Raczej powodem tego ze kiepsko Ci pali autko jest jakis problem ze ssaniem to znaczy z brakiem lub zbyt malym wychyleniem dzwigni przspieszenia momentu wtrysku w pompie a swiadcza o tym niskie obroty zaraz jak odpalisz silnik. Jesli ten uklad dobrze nie dziala to jest duzo trudniej uruchomic zimny silnik.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  15. #14
    waldemarz
    Gość
    To wiec zrob rano tak jak ci napisalem.

    Tozi a jak wreszcie uruchomisz po tym trzykrotnym grzaniu swiec, to daje ci mocnego kopciucha z rury?

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Ludziska świece kupuje się na odpowiednie napięcie nie czas. To w mesiach są tzw. szybkie świece ale to nie dotyczy MK I i II. Natomiast napięcia są różne.

  17. #16
    waldemarz
    Gość
    O wlasnie Fuelku zapomnialem tez o tym, ze wazne jest tez napiecie, ale juz dawno nie mialem diesla.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI+DPF
    Od
    20 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin
    to ja zapytam jakie świece powinny być w MKII, co polecacie chodzi mi o markę pozdrawiam
    Srebrne 140 kucyków

  19. #18
    Przecież Tozi zaznaczył że ma nowe swiecie. NGK to jest dobra firma. Mikidr tez moze miec racje z tym ssaniem(choć u mnie ten układ nie trzyma watrości takich powinien). Moim zadniem ja diesel źle pali w zimie to albo świece ,albo ssanie.albo kompresja juz jest za mała (dobra kompresja to między 34 -28 bar).
    No i drugia sprawa czy z przekaznika idze napięcie na świece.Nie wiem jak to jest w Mondeach ale w niektórych autkach kontrolka się zaświeci i zgaśnie, a mimo wszystko napiecie na swiece nie idzie.
    No i jeszcze Tozi mówi o jakimś odgłosie po przekręceniu stacyjki. Czy mógbyś to spracyzować????

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI+DPF
    Od
    20 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin
    puknięcie jest po zgaśnięciu lampki grzania świec żarowych, wtedy należy odpalać mondeusza, a to dlatego że po zgaśnięciu lampki świece jeszcze grzeją właśnie do owego puknięcia
    Srebrne 140 kucyków

  21. #20
    No zgoda że puknięcie jest kilkadziesiąt sekund po zgaszeniu lampki,ale o ile wiem ta lampka jest po to aby zapalać autko po jej zgasnięciu a nie żeby sie wsłuchiwać kiedy jest pukniecie a potem dopiero auto zapalać, a to pukniecie jest niczym innym jak wyłączeniem świeć żarowych.

Podobne wątki

  1. migajaca kontrolka swiec zarowych
    By afo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 18:51
  2. [TD MkI] przekaznik swiec zarowych
    By gorilla666 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 12:08
  3. [MkIII] Kontrolka swiec zarowych
    By piotr-jg in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-04-2008, 12:01
  4. Kontrolka swiec zarowych
    By jasq in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 18:31
  5. kontrolka swiec zarowych i wtryski :(
    By Huwi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2006, 16:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów