+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0PB +LPG automat
    Od
    16 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź

    Jak jeździć automatem zima?

    Część chciałem zapytać bo to mój pierwszy automat w mondeo. Czy można na przykład z górki hamować biegami i wrzucić położenie 2 a potem 1? I jakiś sposób żeby wyjechać kiedy się zakopie? Jak możecie dajcie jakieś wskazówki co do jazdy zima automatem dziękuję

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    nie wiem jak w mondkach ale w niektórych jest B czyli bieg górski on trochę hamuje silnikiem a jak sie zakopiesz to najlepiej kontrola trakcji

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Przełożenia ręczne 1,2,3 służą właśnie do redukcji biegów. Wbijając 1 jedziemy na 1 biegu. Na 2 skrzynia będzie poruszała się w zakresie 1-2. Bez tego w górach nie da się jeździć.
    Gdy auto zakopie się w śniegu to kontrola trakcji jeszcze więcej przeszkadza niż pomaga. Najlepiej gdy jest możliwość jej wyłączenia.

  5. #4
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK1 1.6 16V 100PS. HB. 93'
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez dominiq
    Gdy auto zakopie się w śniegu to kontrola trakcji jeszcze więcej przeszkadza niż pomaga. Najlepiej gdy jest możliwość jej wyłączenia.
    co ty piszesz...

  6. #5
    w mondeo jest możliwość wyłączenia trakcji i w zależności od umiejętności różnie można się tym posługiwać
    niestety Mondeo nie ma szpery a to rzeczywiście pomaga w wydostawaniu się ze śniegu

    ogólnie w automacie trzeba zwrócić na jedno na pewno uwagę - zakaz wykopywania się ze śniegu przód tył
    doświadczenie wielu użytkowników mówi ze po takim wykopywaniu skrzynia mówi papa
    oczywiście bujnięcie się kilka razy przód tył jest dozwolone jednak dłuższe męczenie jej w ten sposób na ogół kończy się awarią tym bardziej że należy wziąć pod uwagę że koła muszą być zatrzymane gdy zmieniamy kierunek obracania się kół (to podstawowa zasada w użytkowaniu w ogóle ASB)
    FS 2,9 24V mk3 - auto które odstawia wszystkie "współczesne" fordy na boczny tor
    Ford Scorpio Team http://forum.ford-scorpio.pl/

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Cytat Zamieszczone przez Celtic47
    Cytat Zamieszczone przez dominiq
    Gdy auto zakopie się w śniegu to kontrola trakcji jeszcze więcej przeszkadza niż pomaga. Najlepiej gdy jest możliwość jej wyłączenia.
    co ty piszesz...
    Wiesz na jakiej zasadzie działa kontrola trakcji TC? Nie myl z ESP. TC w momencie uślizgu dusi obroty, a czasem aby wyjechać z zaspy/śliskiej nawierzchni trzeba dać po garach. W efekcie auto z włączonym TC stoi w miejscu zamiast jechać.

  8. #7
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK1 1.6 16V 100PS. HB. 93'
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez dominiq
    Cytat Zamieszczone przez Celtic47
    Cytat Zamieszczone przez dominiq
    Gdy auto zakopie się w śniegu to kontrola trakcji jeszcze więcej przeszkadza niż pomaga. Najlepiej gdy jest możliwość jej wyłączenia.
    co ty piszesz...
    Wiesz na jakiej zasadzie działa kontrola trakcji TC? Nie myl z ESP. TC w momencie uślizgu dusi obroty, a czasem aby wyjechać z zaspy/śliskiej nawierzchni trzeba dać po garach. W efekcie auto z włączonym TC stoi w miejscu zamiast jechać.
    no nie wiem kolego, nie myle ASR (czy jak piszesz TCS [oba skróty sa poprawne] ) z ESP... dziwi mnie tylko to ze piszesz ze czasem trzeba wylaczyć ASR i dac gaz do dechy zeby wylazł z zaspy...mogę się założyć ze jak w zaspie "ostro mu przyciśniesz" wygrzebiesz śnieg aż do lodu to nie ma bata zebys wyjechał...dlatego ASR to w 99,9% lepszy sposób na to zeby z takiej zaspy wyjechać niż go wylączyć i "dać mu po garach"...ja nie mam kontroli trakcji w aucie ale mieszkam w takiej okolicy ze pług i piaskarka nigdy nie jeździ, są ciagle koleiny, po boku zaspy takie ze trudno się minąć,czasem trzeba zwalniac praktycznie do zera zeby sie minąć ale potem trudno ruszyć...i jestem przekonany ze twój sposób,czyli wyłaczenie ASR i "gaz do dechy" nie poskutkował by, przynajmniej nie w takich warunkach jakie sa w mojej okolicy.
    pozdrawiam.

  9. #8
    TC w momencie uślizgu dusi obroty i przyhamowuje koło również
    nie ma jednego przepisu - w jednej sytuacji pomoże załączony w innej wyłączony
    na ogół załączony pomaga bo przerzuca sobie napęd z jednego koła na drugie
    jeżdżę tylkonapędowcem z TCS i tam jest on lepiej "widoczny" przy rożnych manewrach
    FS 2,9 24V mk3 - auto które odstawia wszystkie "współczesne" fordy na boczny tor
    Ford Scorpio Team http://forum.ford-scorpio.pl/

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Celtic47, ja Ci nie każę za każdym razem wyłączać Kontrolę trakcji. Napisałem, że w niektórych sytuacjach przydaje się wyłącznik. To jest różnica więc się nie stresuj. Jeździłem 3 litrowym tylnonapędowym przez 3 lata więc mam doświadczenie z zimą i TC. Teraz jeżdżę moim pierwszym w życiu przednionapędowcem również z TC i o ile styl jazdy jest zupełnie inny to TC zachowuje się podobnie i czasem przeszkadza. Sam napisałeś, ze nie masz doświadczenia z TC, więc zakończmy na tym naszą dyskusję.

  11. #10
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK1 1.6 16V 100PS. HB. 93'
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez dominiq
    To jest różnica więc się nie stresuj.
    no coś ty ja i stress...?
    nie ma sie o co kłucić.pozdro!

  12. #11
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    A to nie jest tak że ASR działa trochę jak blokada mechanizmu różnicowego? . Jeżeli jedno koło dostaje poślizgu moment obrotowy przekazywany jest na drugie i dopiero jak oba koła tracą przyczepność auto przestaje dawać napęd. Przynajmniej ja sobie to tak wyobrażam i takie mam odczucia i obserwacje. Ja wszystkie zaspy pokonuje na ASR i dużo spokojniej i skuteczniej się wygrzebuje.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    No czyli się nie pomyliłem ASR oprócz innych swoich właściwości działa jak elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego, więc auto optymalnie przerzuca moc na koło które ma przyczepność. Wyłączać ASR w zaspie to głupota wynikająca z niewiedzy.

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez raclet
    Wyłączać ASR w zaspie to głupota wynikająca z niewiedzy.
    a jezdziles z takim ASR/TCS ? bo ja zeszlej zimy sporo
    Pozdrawiam Speedo


  16. #15
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK1 1.6 16V 100PS. HB. 93'
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Speedo
    Cytat Zamieszczone przez raclet
    Wyłączać ASR w zaspie to głupota wynikająca z niewiedzy.
    a jezdziles z takim ASR/TCS ? bo ja zeszlej zimy sporo

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez raclet
    No czyli się nie pomyliłem ASR oprócz innych swoich właściwości działa jak elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego, więc auto optymalnie przerzuca moc na koło które ma przyczepność. Wyłączać ASR w zaspie to głupota wynikająca z niewiedzy.
    Dokładnie tak to działa, tutaj mój filmik kiedyś tam nagrany:

    http://www.youtube.com/watch?v=KoJiE7_4gE4
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Niewiedza to jest Panowie w przypadku gdy się ma doświadczenia albo z jednym typem TC lub teoretyzuję się na podstawie wikipedii.

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez raclet
    ASR oprócz innych swoich właściwości działa jak elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego, więc auto optymalnie przerzuca moc na koło które ma przyczepność.
    Tylko czy w mondkach MKIII jest blokowany mechanizm różnicowy czy hamulcami jest to wyrównywane, czy przepustnicą
    W MKII jest serwo na lince gazu i uślizgi kół są "zduszane" przez sterowanie przepustnicą
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    W MKII jest serwo na lince gazu i uślizgi kół są "zduszane" przez sterowanie przepustnicą
    Dziwne bo w moich obu MkII komp steruje "zduszaniem" silnika oraz dodatkowo ABS hamuje koło które nie ma przyczepności i daje Nm na drugie koło.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ARTi_V6
    Dziwne bo w moich obu MkII komp steruje "zduszaniem"
    No to u nas jest serwo elektryczne przez które idzie linka i w razie uślizgu serwo odpowiednio luzuje linkę.
    Na sterowanie hamulcami nie zwróciłem uwagi, ale na pewno nie ma elektronicznej blokady dyfra (pomijając że u nas ASB siedzi)
    A u Ciebie jak tego serwa nie ma, to zapewne sterowane jest to dawką paliwa. i całkiem możliwe że to rozwiązanie po którymś roczniku zrobili.

    Przydałoby się info w których rocznikach jak jest to konkretnie rozwiązane.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Jak jeździć?
    By mateusz298 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 14:50
  2. [MkII] Jak jeździć ekonomicznie automatem ?
    By MikiS93 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 12:43
  3. [TDCi MKIII] Jak jeździć dieslem
    By Jareczek1980 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 11:21
  4. [TDCi MKIII] Jak jeździć JATCO ?
    By Rogi136 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 22:59
  5. [Duratec]Jak jeździć PB
    By rustin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 01:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów