+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Srebna strzała
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Wawa

    [MkIII]Dolewanie Benzyny do ropy w czasie mrozów

    Witam.
    Słyszałem że podczas mrozów niektórzy dolewają do ropy benzynę tak w stosunki 1 do 10(na 50L ropy 5L benzyny). Co o tym sądzicie Domyślam się że w TDCI nie powinno sie tak robić ze względu na wrażliwość ich na paliwo a interesuje mnie jak jest w TDDI. Próbował ktoś? Praktykuje. Wiem że sa specjalne dodatki ale interesuje mnie dolewanie benzyny. Tak przegladałem forum i jakoś nie znalazłem podobnego wątku.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Stosuję ten sposób od lat ale nie 1/10 ale 1/30 z tym że jeżdżę klekotem TD a nie nowoczesnymi wynalazkami typu TDCI,TDDI czy JTD.Sprawdza się TYLKO w starszych typach silników ułatwiając rozruch i zapobiegając zatykaniu filtra paliwa przez parafinę.Benzyna bezołowiowa zawierająca nieco spirytusu oczyszcza układ paliwowy z wody i obniża punkt krzepnięcia oleju napędowego.



  4. #3
    Wyłączony
    Imię
    Dominik
    Opis
    ST200
    Od
    21 Jan 2010
    Mieszka w
    Kielce
    A nie lepiej kupowac juz zimowe paliwo na stacjach ??
    W tamtym roku przy minus 30 w passacie nie mialem problemu z rozruchem fakt ze ciezej odpalal ale odpalal zawsze
    Nie badzmy nadgorliwi

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Srebna strzała
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Mnie wczoraj spotkała niemiła niespodzianka dlatego i opowiadając kumplowi poradził mi taki sposób. A mianowicie Podczas jazdy zamarzł mi filtr. Rano z odpaleniem nie miałem problemów nawet do paliwa dolałem ten wynalazek. I po przejechaniu okolo4-5km porostu zaczął mi się samochód dławić i zgasł. Jak zaholowałem do ciepłego garażu to po paru godzinach odpalił już z dotyku prawie. Myślicie ze to wina paliwa czy może woda jakaś w filtrze bo nie wymieniłem przed zimą. Czy dolanie paliwa może zapobiec takim sytuacjom?? Będzie wypłukiwać tą wodę??

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo
    Od
    13 May 2008
    Mieszka w
    Katowice/Bytom
    rece opadają jak take coś słysze sorry

    Dodano po 27 sek.:

    Cytat Zamieszczone przez jankesik
    niektórzy dolewają do ropy benzynę
    1.6 Eco Boost Titanium 2011r. Hatchback 6 Spd

  7. #6
    Kursant Awatar anubis
    Opis
    MK3 GHIA 130 KM COMBI
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Na każdej markowej stacji możesz kupić dodatek do paliwa , koszt ok 15-20 zł (są i droższe) , butelka 0,5 l powinna starczyć na ok 8-10 tankowań do pełna.
    Ja kupiłem 2 butelki i myślę że starczy mi to do końca zimy , po co kombinować ?

  8. #7
    Kursant
    Imię
    TOMASZEK
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI
    Od
    23 Oct 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    Dobra ropa z pewnych stacji paliw i wystarczy nie czeba lać żadnych środków

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Domin85
    rece opadają jak take coś słysze sorry

    Dodano po 27 sek.:

    Cytat Zamieszczone przez jankesik
    niektórzy dolewają do ropy benzynę
    Mnie to nie dziwi w starych dieslach tak się robiło i nic nie miało prawa zaszkodzic silnikowi, niektórzy zamiast tego wlewali na bak ropy pół litra denaturatu, ale jeśli chodzi o dzisiejsze diesle to lałbym STP lub coś podobnego.
    Sam dziś kupiłem do starej Hondy dodatek Shela za 8 zł, ale do Pb, bo stała kilka tygodni nie odpalana i coś szarpie nim się zagrzeje

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Prawidłowo filtr paliwa powinno się wymienić przed zimą.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Srebna strzała
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Wawa
    No właśnie ciekawi mnie opinia i czy ktos praktykuje bo to ze można pojechać na stacje i zalać ON Verwa czy Diesel Gold czy BP ultimate to wiem. I chodzi właśnie mi o te starsze silniki TDDI bo jak napisałem w pierwszym poście domyślam się że powinno się już tego praktykować w TDCI

    A że filtr powinno się wymienić to wiem. Tak zwlekałem i jak to się mówi mądry Polak po szkodzie

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mkV
    Od
    21 Nov 2006
    Mieszka w
    Brodnica
    W starych instrukcjach aut vw pisano, że zimą można (należy?) dolewać benzyny i to ile się nie mylę do 20%. Z tym, że tak jak piszą koledzy: wtedy ropa była jaka była (chyba wszyscy pamiętamy o deneturatach w zbiornikach) i nie było specjalnych dodatków.
    MK III w kombi

  13. #12
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Jak się czyta te wypowiedzi to ręce opadają.Kolega zakłada konkretny temat,pyta bo chce się czegoś dowiedzieć i co otrzymuje?Z siedmiu odpowiedzi tylko DWIE na temat,reszta wypowiedzi jest niezwiązana z tematem-typowy spam pisany przez tych którzy nie znają tematu.Zasada na forum w tematach technicznych jest taka:albo mam coś do powiedzenia W TEMACIE wtedy piszę-w przeciwnym wypadku proszę nie zaśmiecać tematu.



  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    nie dolewaj benzyny do swojego auta
    na każdej stacji możesz dokupić preparat przeciw wytrącaniu parafiny
    nie jest to może cudowne rozwiązanie
    ale jak na razie sprawdza się
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  15. #14
    Kursant Awatar nutellson
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Feb 2010
    Mieszka w
    LPU
    Ja swego czasu lałem coś takiego:

    http://moto.allegro.pl/carlube-plyn-...333660686.html

    I było zero problemów z opalaniem w zimę, a na dodatek miałem wrażenie, że jakoś lepiej pracuje. Ale wiadomo, za taką kasę to tylko wrażenie.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    są depresatory różnych firm ja stosuję xeramixa -40, przez cały rok i jak narazie nie było problemów ludzie chwalą też skyda
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  17. #16
    Kursant Awatar Bartom
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Jul 2008
    Mieszka w
    Olkusz
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948
    Jak się czyta te wypowiedzi to ręce opadają.Kolega zakłada konkretny temat,pyta bo chce się czegoś dowiedzieć i co otrzymuje?Z siedmiu odpowiedzi tylko DWIE na temat,reszta wypowiedzi jest niezwiązana z tematem-typowy spam pisany przez tych którzy nie znają tematu.Zasada na forum w tematach technicznych jest taka:albo mam coś do powiedzenia W TEMACIE wtedy piszę-w przeciwnym wypadku proszę nie zaśmiecać tematu.
    sorki za krytycyzm ale u Ciebie w poście też nie znalazłem odpowiedzi a co do tematu - ja osobiście po regeneracji 4 wtrysków bałbym się dolać benzyny ! lepiej dodatki na markowych stacjach

  18. #17
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Bartom
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948
    Jak się czyta te wypowiedzi to ręce opadają.Kolega zakłada konkretny temat,pyta bo chce się czegoś dowiedzieć i co otrzymuje?Z siedmiu odpowiedzi tylko DWIE na temat,reszta wypowiedzi jest niezwiązana z tematem-typowy spam pisany przez tych którzy nie znają tematu.Zasada na forum w tematach technicznych jest taka:albo mam coś do powiedzenia W TEMACIE wtedy piszę-w przeciwnym wypadku proszę nie zaśmiecać tematu.
    sorki za krytycyzm ale u Ciebie w poście też nie znalazłem odpowiedzi a co do tematu - ja osobiście po regeneracji 4 wtrysków bałbym się dolać benzyny ! lepiej dodatki na markowych stacjach
    Bartom proszę uważnie czytać posty.Mój post w temacie(drugi w kolejności) jest nieco wyżej.Kolega wyraźnie pyta o dolewanie BENZYNY a wszyscy mu radzą aby dolewał coś innego

    Dodano po 6 min.:

    A tak zupełnie na marginesie-mamy w domu 3 klekoty Mk2 niedawno został sprzedany czwarty z nalotem 360 000.Najdłużej jeżdżę moim-w lutym będzie 9 lat i do WSZYSTKICH od zawsze dolewamy benzyny.Nigdy w żadnym nie regenerowałem wtrysków ani nie było kłopotów z układem paliwowym.Moge więc śmiało twierdzić że wiem o czym pisze.



  19. #18
    Kursant Awatar Bartom
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Jul 2008
    Mieszka w
    Olkusz
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948
    Cytat Zamieszczone przez Bartom
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948
    Jak się czyta te wypowiedzi to ręce opadają.Kolega zakłada konkretny temat,pyta bo chce się czegoś dowiedzieć i co otrzymuje?Z siedmiu odpowiedzi tylko DWIE na temat,reszta wypowiedzi jest niezwiązana z tematem-typowy spam pisany przez tych którzy nie znają tematu.Zasada na forum w tematach technicznych jest taka:albo mam coś do powiedzenia W TEMACIE wtedy piszę-w przeciwnym wypadku proszę nie zaśmiecać tematu.
    sorki za krytycyzm ale u Ciebie w poście też nie znalazłem odpowiedzi a co do tematu - ja osobiście po regeneracji 4 wtrysków bałbym się dolać benzyny ! lepiej dodatki na markowych stacjach
    Bartom proszę uważnie czytać posty.Mój post w temacie(drugi w kolejności) jest nieco wyżej.Kolega wyraźnie pyta o dolewanie BENZYNY a wszyscy mu radzą aby dolewał coś innego
    ale on pyta o tddi a to raczej nowoczesna jednostka napędowa więc Twója odpowiedź nie jest na temat - oczywiście to sarkazm i nie gniewaj sie na mnie ma odpowiedzi dość sporo a zrobi co zechce

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Nie mondeo
    Od
    11 Oct 2010
    Mieszka w
    ok. Chełma LCH
    a wiec tak chodzi o to ze benzyna nie pozwoli wytracić się parafinie. ja tak robię na cały zbiornik w Passacie ok 120litrów 5 litrów benzyny i starczy. Mondeo w benzynie wiec się nie martwię w Voyagerze podgrzewany filtr no ale i tak się dolewa benzyny. a szczerze mówiąc można jeszcze denaturatu dodać [zabiera wodę z ON] Szczerze mówiąc nic się nie stanie jeśli dolejemy tej benzyny do ropy a układ tego nie odczuje.
    Kiedyś od starego mechanika słyszałem że żeby chronić pompę wtryskowa w dyszlu należny na zbiornik jakiś olej lać tylko nie pamiętam w jakiej dawce.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948
    Kolega wyraźnie pyta o dolewanie BENZYNY a wszyscy mu radzą aby dolewał coś innego Ściana Ściana
    bo taka jest prawidłowość aby z tego tematu nie zrobić encyklopedii wywodów i innych cudów
    owszem jest zapytanie czy dolewać benzyna czy nie
    jak by wyglądało
    np. 30 postów
    NIE

    jezeli już cokolwiek chce dolać bo tak wnioskuję
    to już niech to robi preparatami do tego produkowanymi
    specjalnie nie pisałem co to za preparaty
    bo i po co
    są od tego inne tematy na forum

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948
    A tak zupełnie na marginesie-mamy w domu 3 klekoty Mk2 niedawno został sprzedany czwarty z nalotem 360 000.Najdłużej jeżdżę moim-w lutym będzie 9 lat i do WSZYSTKICH od zawsze dolewamy benzyny.Nigdy w żadnym nie regenerowałem wtrysków ani nie było kłopotów z układem paliwowym.Moge więc śmiało twierdzić że wiem o czym pisze.
    to mkII z poczciwym silniczkiem
    niejako starsza konstrukcja
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

Podobne wątki

  1. [MkII] Paliwo Czy do ropy dolać benzyny?
    By Miśka in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 21:45
  2. [TDCi MKIII] Dolewanie oleju od 2t do ropy. Link do opracowania z innego forum.
    By yzydor in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 14:47
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 13:48
  4. [MkI] Zalalem ropy do benzyny
    By Lobuz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 21:15
  5. [MkIII] Dolewanie oleju do diesla.
    By marciniu53 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 18:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów