+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Witam. Dziś po odebraniu auta od mechanika przez jakieś 40 km było ok. dopóki nie przycisnąłem gazu przy obrotach ok 4tys znowu zapaliło się ładowanie, więc pojechałem znowu na warsztat, a tam facet bierze probówkę i sprawdza bezpieczniki okazuje się że mam spalony bezpiecznik nr 7 w skrzynce w komorze silnika. Sprawdziłem w instrukcji i jest to bezpiecznik z układu ABS. Po wymianie bezpiecznika ładowanie wróciło. Więc co jest grane?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może w nerwie byłeś że patrzyłeś na świecący się ABS a po ostatnich przejściach bałeś się o altka.

    A druga możliwość to że inaczej masz bezpieczniki, ktoś już pisał, że ta nasza forumowa rozpiska potrafi nie pokrywać się z poszczególnymi egzemplarzami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #43
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    W nerwach oczywiście że byłem ale na tablicy świeciła się tylko kontrolka akumulatora, miałem trochę czasu nim dojechałem do mechanika ponownie, no chyba że mam spaloną żarówkę w kontrolce. Spróbuję jutro odpiąć któryś z czujników. Może ma to coś wspólnego z IMRC skoro wywaliło bezpiecznik mam wrażenie że po włączeniu drugiego dolotu.
    Dzisiaj jeździłem trochę jak neptyk do 2,5 tys.

  5. #44
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO MKIII
    Od
    06 Feb 2007
    Mieszka w
    Łomża
    W moim mondku również przez ostatnie parę dni zaczęłą się świecić kontrolka akumulatora. Mechanik wymienił płytkę elektroniczną w alternatorze i problem znikł.Koszt naprawy 150zł.

  6. #45
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Alternator mam świeżo po regeneracji na dodatek drugi raz wymienili mi regulator. Problem tkwi gdzieś w elektryce że przy obciążeniu wywala bezpiecznik, na razie odpuszczam wędrówki po warsztatach i prośbę o sprawdzenie co mu jest. Jak znajdę kogoś komu będzie się chciało poszukać usterki to go zostawię na jakiś czas, bo na razie słyszę "Panie toby trzeba szukać" i wtedy mnie strzela, bo najlepiej za wymianę bezpiecznika zakasować 200.
    Tak na marginesie myślę że to może po zimie coś zaśniedziało i niema dobrego styku.

  7. #46
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Bezpiecznik może również wywalać, jeżeli alternator lub regulator napięcia jest uszkodzony.
    Musisz sprawdzić jakie napięcie wychodzi z alternatora przy wysokich obrotach, jeżeli jest dużo powyżej 14,4 V oznacza to że przepaliła się jedna z diód na altku, a bezpiecznik od ABS przepali się z powodu zbyt wysokiego napięcia.

    Podsumowując - weź miernik i sprawdź ładowanie na niskich i wysokich obrotach.

    I jeszcze jedno pytanie ... czy widziałeś na własne oczy, że wymieniali regulator napięcia czy tylko CI powiedzieli ? Nie żebym podejrzewał mechaników o oszustwo, ale czasem się zdarza, że ściemniają.

  8. #47
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Tak widziałem że wymieniali nawet uszkodzony dostałem z powrotem, a poza tym były innych producentów. Na urządzeniu gdy sprawdzali ładowanie było wzorcowe.

  9. #48
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Dziś sprawdziłem miernikiem poziom ładowania przy obciążeniu i bez obciążenia. Bezpiecznik (20A) przepala się przy ok 4tys obrotów, natomiast ładowanie w tym czasie jest na poziomie 14,3V, gdy założę 15A przepala się przy ok 3,5 tys. Podczas włączania świateł, nawiewów pojawia się spadek napięcia ładowania do 13,7 potem wzrasta ale powoli. Mam wrażenie że IMRC to powoduje. Przed wymianą altka gdy załączał się IMRC to dosyć mocno przygasały światła.

    Jedyna dobra strona jazdy do 4 tys obr to spalanie 9,5/100 i to w trybie mieszanym.

  10. #49
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez osak
    Mam wrażenie że IMRC to powoduje. Przed wymianą altka gdy załączał się IMRC to dosyć mocno przygasały światła.
    Może tak być, przyczyną będzie przebijający tranzystor na masę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #50
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Miałem wymieniany tranzystor w tamtym roku. Mam jeszcze jeden moduł IMRC działający i nie rozbierany. Spróbuję go przełożyć. Na razie kupiłem garść 20-ek bezpieczników.
    Dzięki za sugestie może będzie trafna.
    Nie pamiętam czego dotyczył mój problem kiedyś, ale pamiętam że trafiłeś.

  12. #51
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za sugestie
    Dobre podejście bo nie da się diagnozy na odległoś 100% pewnej zapodać
    Z tym IMRC to mi się Maniek przypomniał, jemu talk przebijało że miał 12V na kolektorze ssącym.
    Można by jeszcze testa właśnie zrobić tylko potrzebny by był woltomierz wskazówkowy, zapiąć go do kolektora i do minusa aku, wkręcić silnik na te ~3.5 i zerkać czy wskazówka dygła, jak dygła to masz na 100% potwierdzenie że tranzystor przebija.
    Elektroniczny miernik może się nie nadawać bo może mieć zbyt dużą zwłokę w odczycie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #52
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Znajomy elektronik ma takowy miernik. Muszę go poprosić aby zerknął na to. Dzięki.

    No i lipa wszystko w porządku nie ma przebicia. Nawet po odpięciu wtyczki od IMRC leci bezpiecznik przy obrotach ok 4 tys.
    Zaczyna mnie to męczyć, bo nie po to trzymam V-kę żeby nie móc docisnąć gazu
    Ostatnio edytowane przez osak ; 06-04-2011 o 20:41

  14. #53
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Witam. No i moje przejścia z ładowaniem zakończyły się. Wymieniony altek i problem znikł. Teraz muszę coś zrobić z tym po regeneracji może ktoś znajdzie jego usterkę.

  15. #54
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak Ci się uda dojść co tam w nim konkretnie klękło to zapodaj info, bo sam jestem ciekaw co mogło się zwalić, że robiło zwarcie i wywalało bezpiecznik, może luz na łożysku jakiś i wirnik ze stojanem miał bliskie spotkania
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #55
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    O.K niema sprawy sam jestem ciekaw co mu fiksuje, w końcu kosztował mnie trochę nerwów, kasy i roboty. Tak łatwo mu nie odpuszczę.

  17. #56
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Witam. No i wyjaśniło się pękł wirnik, przy niskich obrotach był ok dopiero przy wysokich rozwarstwiał się. Najlepsze jest to że to pęknięcie jest widoczne gołym okiem i nie rozumiem jak mogli tego nie zauważyć wymieniając regulatory. Mam wrażenie że warsztat regenerujący ten alternator przyjął za zasadę jak coś nie tak z alternatorem to na pewno regulator i więcej niczego się nie łapie bo poco. Może by tak co poniektórzy magole zaczęli poważnie traktować swój zawód.

  18. #57
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pewnie w ogóle nie zaglądali do wirnika, jak możesz wrzuć fotkę jak to pęknięcie wygląda.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #58
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Niema sprawy zrobię fotę w tygodniu to wrzucę

  20. #59
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Ostatnio edytowane przez osak ; 18-04-2011 o 21:47

  21. #60
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Pozwolę sobie odświeżyć temat - w tym temacie wnioskuję, że prądem wzbudzenia alternatora steruje GEM (General electronic module), a mi się wydaje że PCM (Powertrain control module). Od paru dni walczę z czarami - auto gaśnie w czasie drogi, raz zapala - raz rozrusznik nie kręci, raz immobilizer widzi raz nie widzi, raz jest ładowanie , raz nie ma - posprawdzałem masy, zdiagnozowałem alternator, akumulator, rozrusznik , stacyjkę, przekaźniki i bezpieczniki - i został PCM lub GEM. Może ktoś wie czy kabel wzbudzenia i powrotny idą do GEM czy PCM? Czy PCM mogę podmienić z innego 2.0 TDCi czy muszę adoptować WDSem ??? Jak wymienię sam PCM a zostawię GEM to chyba kluczyka od tego PCMa nie potrzebuję do immobilizera?

Podobne wątki

  1. [MkIV] Brak świateł cofania bezpiecznik sprawny.
    By ci4nski in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 00:40
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 21:47
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 18:04
  4. [MkI] Alternator - brak ładowania
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 13:13
  5. [MkI] Alternator - prąd ładowania
    By muzzik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 23:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów