+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez nesiasps Zobacz posta
    w tym temacie wnioskuję, że prądem wzbudzenia alternatora steruje GEM
    Oczywiście, że steruje PCM a nie GEM.
    Cytat Zamieszczone przez nesiasps Zobacz posta
    Jak wymienię sam PCM a zostawię GEM to chyba kluczyka od tego PCMa nie potrzebuję do immobilizera?
    Potrzebujesz. Kody immo siedzą w PCMie.
    Dodatkowo gdybyś miał TDDi musiałbyś robić jeszcze inicjalizację:
    1. Mondeo Mk3/Focus Mk1/Transit with Duratorq DI engines

    In these models the Module Initialization function must be used if FIP (high pressure fuel pump) and/or PCM module is replaced. Most common usage - initialize when new fuel pump is installed. Duratorq TDCI engines of the same models have no Module Initialization functions

    If PCM module or both FIP + PCM are replaced, the following sequence of actions should be performed:

    i. Erase all keys (Single coded or timed access have to be obtained)
    ii. Program at least 2 new keys
    iii. Do module initalization

    If only FIP module is replaced, then steps (i) and (ii) are not necessary and only step (iii) have to be executed.
    ale w TDCi nie jest to potrzebne.

    PS. Nie wiem czy przypadkiem oprócz PCMa nie trzeba też podmienić pętli indukcyjnej przy stacyjce. Niech się wypowiedzą bardziej wtajemniczeni.
    No i nie wiem też jak to jest w dieslach jeśli chodzi o kodowanie wtrysków po wymianie PCMa...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 18-04-2016 o 22:43

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    19 Apr 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Siemka, ostatnio wymieniałem koło pasowe (stare stukało) i zamiast wymienić od razu delikatnie naderwany pasek stwierdziłem, że chwile jeszcze na starym pojeżdżę, no i pojeździłem całe 200 km pasek naderwał się i zapaliła się kontrolka ładowania, gdy zajrzałem pod maskę okazało się, że szczątki paska wyrwały mi 3 piny z kostki od alternatora (brązowy, pomarańczowy i biały). Dodam, że zrobiło się na nich spięcie. Wymieniłem pasek i złożyłem do kupy kostkę od alternatora, lecz dalej nie ma ładowania (kontrolka zapala się po jakiś 20-30 sekundach po odpaleniu samochodu. Myślałem, że to jakiś błąd i odłączyłem akumulator na jakieś 10 minut ale to nie pomogło. Po zrobienia rundki po mieście aku padł. Czy od spięcia na tych kablach mógł paść mi alternator albo regulator napięcia ? Czy może są jakieś bezpieczniki od tego ? Jakieś sugestie ew może miał już ktoś podobną sytuację ? Zapomniałem dodać, że mam TDCi 130 km
    Ostatnio edytowane przez Reksio93 ; 19-04-2016 o 02:35

  4. #63
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    f30 komora silnika

  5. #64
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    19 Apr 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Dobra już po problemie do wymiany był bezpiecznik 7,5 pod maską Ale dzięki nesiasps, trafiłeś

  6. #65
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007
    od ok 13,5 V do momentami ok. 15V
    Albo regulator napięcia, albo usterka GEM-a. W MKIII GEM steruje prądem wzbudzenia altka.
    Chyba kolega chciał napisać PCM.

    http://www.fordclubpolska.org/porady...mondeo&type=27
    Ostatnio edytowane przez paszko25 ; 17-06-2016 o 00:54
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  7. #66
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez paszko25 Zobacz posta
    Chyba kolega chciał napisać PCM.
    Masz zacięcie wygrzebywać posta z 06-12-2010
    Po za tym właśnie i GEM ma co nieco do ładowania i jest to w dalszych postach wyjaśnione.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #67
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Napięciem ładowania i załączeniem alternatora po uruchomieniu silnika steruje, tak jak kolega Radkor wcześniej napisał, wyłącznie moduł sterujący pracą silnika PCM. Jest on także odpowiedzialny za podniesienie wolnych obrotów (w zakresie 150) przy bardzo dużym obciążeniu prądowym alternatora. PCM za pośrednictwem GEMa (modułem komfortu) steruje kontrolką ładowania w liczniku. GEM zapobiegając rozładowaniu akumulatora przy zgaszonym silniku wyłącza niektóre obwody w kabinie np. oświetlenie wnętrza.

    Kolego Netoper ponadto irytuje mnie pouczanie, że coś było napisane jakiś czas temu. Przeglądając dany temat mam gdzieś czy był pisany wczoraj czy pięć lat temu. Ważniejsze dla mnie jest to czy znajde w nim odpowiedź na moje pytania i czy problem został rozwiązany. Możliwe, że za kolejne dwa lata ten temat pomoże komuś innemu, może dopisze swoje spostrzeżenia i pomoże innemu użytkownikowi Forda (chyba, że przeczyta o odgrzewanym kotlecie i machnie na to ręką). P.S. Poprawiłem Ciebie, ponieważ się pomyliłeś. Proszę bez urazy.
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  9. #68
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez paszko25 Zobacz posta
    Poprawiłem Ciebie, ponieważ się pomyliłeś. Proszę bez urazy.
    Jak na razie to Ty jakiś mocno nadwrażliwy i się poczułeś urażony "pouczaniem"
    A do do poprawienia mojej pomyłki, to przeczytaj teraz to co sam napisałeś,
    Cytat Zamieszczone przez paszko25 Zobacz posta
    za pośrednictwem GEMa (modułem komfortu) steruje kontrolką ładowania w liczniku
    Oraz wczytaj się w problem opisany przez autora, i nie pisz że poprawiłeś pomyłkę.

    Tym bardziej że forum MKP to nie jest forum np. absolwentów polibudy i bardzo często skrótowo podaje się czym się zainteresować przy danym problemie, bez wchodzenia w szczegóły znane zapewne tylko producentom danego układu aby nie rozciągać tematu na durne przepychanki, bo człowiek w potrzebie szuka konkretnych rozwiązań i nie ma czasu ani chęci przebijać się przez teoretyzowania na temat teorii względności Einsteina.
    I zamiast się irytować "pouczaniem" to proponowałbym więcej niż 5 razy wejść na forum, wpaść na jakiegoś spota, żeby wyczuć jaki tu klimat panuje, wtedy być może Twoje wrażliwe ego nie będzie odbierało luźnych gadek jako "pouczanie"
    Miłego weekendu i więcej luzu
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #69
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Kolego Netoper poprawiłem Twoją błędną wypowiedź, że to GEM steruje prądem wzbudzenia, ponieważ steruje nim PCM. Potwierdziłem to samo co kolega Radkor i dwóch innych kolegów, że od ładowania i sterowania alternatorem jest PCM a nie GEM. Informacja na deske to inna sprawa, bez tej informacji także będziesz miał ładowanie. Poza tym masz jedna rację "człowiek w potrzebie szuka konkretnych rozwiązań" a nie gdybania. Czytając Twoje rady część ludzi z zapałem prułoby wiązke do GEMa (lub go wymieniało), by stwierdzić, że to nie tędy droga. GEM i PCM to dwa różne moduły i nie można doradzając mylić ich funkcji. Jeśli nie zrozumiałeś moich postów to Twoja strata, nie zamierzam Cię uświadamiać, czy też się z Tobą kłócić, bo to nie tędy droga. Jeśli dalej twierdzisz, że to GEM steruje alternatorem to Twoja sprawa, ale nie wmawiaj tego ludziom na siłę.

    Poza tym moje ego ma się dobrze i Cię pozdrawia. Mądrzy ludzie zrozumieją co napisałem w moich postach. To tyle na temat czytania ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  11. #70
    Kursant Awatar hass123
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    01 Aug 2009
    Mieszka w
    Koszalin

    Pobór prądu po wyłączeniu zapłonu.

    Witam.
    W moim MK3 2.0 benzyna pojawił się problem rozładowania akumulatora. Po zgaszeniu silnika i podpięciu amperomierza między - akumulatora a klemę ujemną pobór prądu wynosi 3,7 - 4 A. Wypinałem wszystkie bezpieczniki zarówno w komorze silnika jak i wewnątrz pojazdu ale pobór prądu bez zmian. Pobór prądu spada dopiero po ponownym włączeniu i wyłączeniu zapłonu (bez odpalania silnika) i wynosi 0,15 A a po upływie 30 minut spada do 0,01 Ampera. Akumulator w 100% sprawny wymieniony na nowy niecały miesiąc temu. Dodam jeszcze, że ładowanie przy wyłączonych odbiornikach wynosi 13,6 V natomiast po włączeniu wszystkich możliwych odbiorników spada do 12,3V.
    Podejrzewam problem z jakimś elementem alternatora (pobór prądu zbliżony do prądu wzbudzenia altka) czyżby dioda była cały czas przesterowana i płynie prąd wzbudzenia? Czy ktoś z kolegów miał podobny przypadek i ewentualnie udało mu się go rozwiązać? Może jakieś inne sugestie, czy od razu pokusić się o wymianę alternatora?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez hass123 ; 22-08-2016 o 22:51
    MK V 2.0 Ecoboost ST-Line

  12. #71
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hass123 Zobacz posta
    czy od razu pokusić się o wymianę alternatora?
    Wystarczy sam regulator (ale nie dowolny chińczyk tylko porzadny zamiennik za 170zł - w którymś temacie jest link do sklepu gdzie sprzedają regulator, jedyny zgodny w 100% z PCM. Pozostałe rozładowują akumulator). Odłączałeś wtyczkę od alternatora (od PCMa) przed pomiarem?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 22-08-2016 o 23:42

  13. #72
    Kursant Awatar hass123
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    01 Aug 2009
    Mieszka w
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez radkor Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hass123 Zobacz posta
    czy od razu pokusić się o wymianę alternatora?
    Wystarczy sam regulator (ale nie dowolny chińczyk tylko porzadny zamiennik za 170zł - w którymś temacie jest link do sklepu gdzie sprzedają regulator, jedyny zgodny w 100% z PCM. Pozostałe rozładowują akumulator). Odłączałeś wtyczkę od alternatora (od PCMa) przed pomiarem?
    Pomiar poboru prądu robiłem na podpiętej wtyczce i wyłączonym zapłonie. Z wątków na forum wyczytałem, że regulacja napięcia w mk3 odbywa się w PCM lub GEM (nie jestem do końca pewien ). Dodam, że mój MK3 to benzyna i nie mogę wyszukać nigdzie informacji o dostępności regulatora napięcia do benzynki.
    Ostatnio edytowane przez hass123 ; 23-08-2016 o 00:37
    MK V 2.0 Ecoboost ST-Line

  14. #73
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez michcio_007 Zobacz posta
    z tego co się orientuję to we wtyczce do alternatora powinno byc:
    1 - napięcie akumulatora
    2 - sterowanie z GEM
    3 - powrót z alternatora do GEM
    ...(
    Czy po odłączeniu wtyku 3-pinowego i przewodu prądowego (czerwony do akumulatora) i przekręceniu stacyjki, aby zapaliły się kontrolki powinno być 12V na wtyczce 3-pinowej, bo u mnie brak.
    Nadmienię, że wczoraj miałem problem z ładowaniem i wymontowałem alternator został dany do weryfikacji i ew. naprawy.
    Gdzie ew. szukać drugiej strony przewodów wtyku 3-pinowego przy altku?
    Mój pojazd to Mondeo MK3 2.0 TDCi 2006 r.

  15. #74
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Przyczyny braku ładowania znalezione i usunięte:
    1 - rozłączona wtyczka nad alternatorem (urwany zatrzask),
    2 - zregenerowany alternator - wymieniony wirnik i szczotki.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Brak świateł cofania bezpiecznik sprawny.
    By ci4nski in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 00:40
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 21:47
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 18:04
  4. [MkI] Alternator - brak ładowania
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 13:13
  5. [MkI] Alternator - prąd ładowania
    By muzzik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 23:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów