+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    18 Oct 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    Co ja mogłem uszkodzić?

    Kłopoty moje zaczeły się od uszkodzenia zaworu STOP czyli braku możliwości zgaszenia silnika. Niestety miałem zawór z immo więc żeby się do niego dostać musiałem rozwalić jego osłonę. I tu się zaczął problem. Niestety nie miałem odpowiednich narzędzi wiec do rozwalania używałem brzeszczota, młotka i przecinaka. Po nacięciu części osłony brzeszczotem, w powstałe nacięcie wkładałem przecinak i waliłem młotkiem. Z wielkim trudem udało mi się rozwalić prawie całą oslone kiedy okazało się że jednak znajomy ma odpowiednie narzędzie czyli dremel, którym dokończyłem robotę bardzo szybko i bez problemu. Niestety wcześniejszy sposób rozwalania osłony musiał coś uszkodzić bo po zamontowaniu nowego zaworu za nic nie mogę odpalić autka. Podczas usuwania osłony wszystkie kable i przewody miałem podłączone. Drgania od uderzeń musiały się nieźle przenosić poprzez metalowe przewody paliwowe na wtryski bo pierwszy wtrysk od strony rozrządu podczas uruchamiania autka mocno mi ciekł. Okazało się ze trzyma się tak słabo, że odkręciłem go ręką. Niestety podczas przykręcania uszkodziłem go więc musiałem na allegro kupić nowy ( dla mnie nowy bo ogólnie używany). Po założeniu nowego wtrysku i przykręceniu go nadal nie mogę odpalić autka. No i teraz męczy mnie pytanie czy mogłem rozwalić pompę, czy autko może być tak mocno zapowietrzone, że nie chce odpalić. Podanie paliwa bezpośrednio z butelki na pompę wtryskową nic nie dało. Zanim odholuje autko do warsztatu może macie panowie jakieś sugestie co jeszcze i w jaki sposób sprawdzić

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    padniete mondeo mk2,fiat stilo
    Od
    14 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Targ
    sprawdz czy do zaworu stop dochodzi prąd

  4. #3
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez marek8201 Zobacz posta
    sprawdz czy do zaworu stop dochodzi prąd
    I to jest dobry pomysł
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  5. #4
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    18 Oct 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    No i wykrakaliście Panowie bo prąd mi nie dochodzi, ale ta przykrość spotkała mnie dopiero dziś bo wcześniej dochodził. Ja wcześniej miałem zawór z immo, nowy wstawiłem bez. Miałem duże problemy z ominięciem immo bo nikt nie chciał na forum powiedzieć jak ro zrobić, ale na szczęście znalazła się dobra dusza która pomogła. Niestety autko nadal nie odpalało. Dziś sobie pomyślałem, że może jednak w jakiś sposób jest uszkodzony nowy zawór STOP dlatego
    postanowiłem z niego wyjąć ten ruchomy trzpień ze spręzynką i wkręcić go bez niego. Autko gdyby odpaliło nie dałoby się zgasić ale wiedziałbym, że wina leży w zaworze STOP. Niestety po tej operacji autko całkiem mi padło. Wcześniej przynajmniej kręcił rozrusznik i paliwo było podawane na wtryski a teraz nic, lampki na tablicy rozdzielczej mi się świecą, ale nic poza tym. Nie tylko nie dochodzi mi napięcie na kabelki wchodzące na zawór STOP, ale jak sprawdziłem czy jest przejście między końcówkami kabla a pinami na wtyczce to też nic. Włożenie
    trzpenia do zaworu i wkręcenie też nic nie pomogło.Najbardziej zastanawia mnie ten brak przejścia między końcówkami kabla a pinami na wtyczce. Widać, że te kabelki wchodzą na pompę wtryskową potem z niej wychodzą i są podłączane na zawór STOP. Czy to oznacza że te kabelki po wejściu na pompę zanim z niej wyjdą przechodzą przechodzą przez jakiś układ który mógl mi paść ?

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Natal Zobacz posta
    bo nikt nie chciał na forum powiedzieć jak ro zrobić, ale na szczęście znalazła się dobra dusza która pomogła.
    byc może nie wiemy jak to zrobić... napisz więc ...

    jak dla mnie to szukaj odpalonych bezpieczników -coś zwyczajnie sfajczyłeś
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  7. #6
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    18 Oct 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Bezpieczniki sprawdzone, przekaźnik rozrusznika również. Niestety wszystko sprawne więc problem musi być gdzie indziej.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 00:06
  2. [All] Na ile stopni ustawić opalarkę ,żeby nie uszkodzić lakieru?
    By smyku in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 20:37
  3. [MkII] Czy strzał może uszkodzić BLOSa?
    By janikof in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 13:16
  4. [TD MkII] Czy mogłem cos zepsuć???
    By ryszinho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 17:59
  5. [TDCi MKIII] nie mogłem zapalić auta
    By Spider in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów