+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar Markon
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    25 Oct 2010
    Mieszka w
    Pajęczno (EPJ)
    no to mamy 5

    - jaki przycisk ??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    bębenek na kluczyk trzyma się na 2 śrubach , wystarczy pozbyć się ich , rozwiercając lub nacinając na śrubokręt i wychodzi cały , a dalej to już śrubokręt i otwieramy, a bębenek do regeneracji samemu bądź speców do dorabiania kluczyków
    No to się "podepnę" bo niestety łącznik bębenka z zamkiem mi podupadł i załapałem się na ten "problem"....tyle że na ten temat wpadłem już po rozbiórce trochę szkoda bo szybciej by mi poszło....

    I tak:

    Najpierw odkręciłem śruby mocujące zamek co pozwoliło podnieść nieco maskę do góry - wystarczyło poluzować (musiałem szukać śrub które spadły na dół ) - klucz trzpieniowy (chyba tak sie on nazywa) 8mm - wsunąłem przez kratkę atrapy.

    Usunąłem klipsy (spinki) atrapy co pozwoliło na zluzowanie atrapy, wysunięcie z zaczepów zderzaka i po odchyleniu w górę dostęp do śrub bębenka(przez kratkę).

    Tu jak widzę miałem szczęście bo już ktoś wcześniej tam "gmerał" i śruby były z łbem na wkrętak więc wiercenie śrub mnie ominęło.

    Dalej to już pikuś - demontaż bębenka i łącznika,wkrętak (15cm długi) i maska otwarta.

    A że to wszystko było dość mocno zabrudzone - "myju-myju" i WD-40 i.......bębenek się zaczął zacinać przy obrocie w lewo......więcej WD i całkiem się zaciął

    Trzeba było rozbierać...

    I teraz - jak to się robi i jak to jest zrobione:

    Od strony trzpienia łącznika jest gwiazdkowe zabezpieczenie i zaginając cztery jego "płetwy" przez otwory w obudowie bębenka demontujemy je.

    te zagięte "płetwy" trzeba przed ponownym montażem wyprostować.

    Następnie trzymając bębenek wejściem kluczyka do góry wysuwamy wkład bębenka.
    Robimy to powoli uważając aby płytki i blaszki wewnątrz nam nie powypadały bo możemy mieć problem.
    Także wałeczek blokujący może wypaść więc najlepiej robić to nad stołem.

    Następnie we wkładkę wkładamy kluczyk i wydobywamy z niej płytki i blaszki i zdejmując je z kluczyka układamy "w eleganckiej kolejności"

    I mniej więcej powinno to wyglądać tak :


    Zaznaczyłem tu strzałeczkę pokazującą miejsce wprowadzenia "wąsów" sprężynki......tak to wygląda wewnątrz obudowy.


    A że niestety nie wiedziałem ze "toto" rozbiera się "kluczykiem do góry" - blaszki zostały wewnątrz obudowy i przy próbie wyjęcia rozsypały się i "problem"

    Ale na moje szczęście mam zapasowy kluczyk z kodem - na przywieszce.
    Kod składa się z litery i sześciu cyfr a te odzwierciedlają kolejność ułożenia oznaczonych płytek we wkładce.(ostatnia cyfra kodu to pierwsza płytka którą wkładamy do wkładki przy składaniu.

    Dwa nacięcia to 2 w kodzie ale np. u mnie 4 w kodzie oznaczało płytke bez oznaczeń...taka zmyłka

    I składamy:
    Jako pierwsza w bębenku ląduje blaszka sprężysta i następnie płytka z ostatnia cyfra kodu i znowu blaszka itd.a układamy w/g wycięć we wkładce i blaszkach


    Następnie smarujemy wszystko jakimś rzadkim smarem - ja użyłem wazeliny tech. ale może być "grafit" np.
    Wkładamy na miejsce wałeczek i wsuwamy wkładkę w obudowę - sprawdzamy czy działa (kluczyk obraca się w obydwóch kierunkach) - zakładamy zabezpieczenie...... i koniec.

    A żeby w przyszłości było łatwiej (a może inni na wszelki wypadek?) - przyciąłem nieco atrapę - mogę ją usunąć z auta przy zamkniętej (zablokowanej) masce - po usunięciu klipsów oczywiście)


    Koszty - trochę czasu i
    PS.
    Są w sprzedaży bębenki z większą ilością płytek do dopasowania pod posiadany kluczyk - cena ok 150zł.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #23
    rustin
    Gość
    Dawaj to do artykułów lub HOWTOs żeby nie zgineło.Dobra robota

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Chłopie Tyś powinien banki obrabiac
    Ino teraz w bankach nie ma kasy, tylko wirtualnie

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  6. #25
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    Dawaj to do artykułów lub HOWTOs żeby nie zgineło
    "Sie zrobi" - tyle ze razem z "regeneracją" zamka "kierownika" (wymiana niewymiennej krańcówki - "mikrusa").....zalegam z tym od kilku tygodni z braku czasu.

    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    Chłopie Tyś powinien banki obrabiac
    za dużo w nich elektroniki
    Ale ASO Ford , warsztaty i sklepy mogę nieco stracić na tego typu poradach
    I jak poczytałem o niszczeniu atrap w przypadkach uszkodzeń zamków maski w MKIII to szlag mnie trafia na takich "mechaników" - kompletny brak wyobraźni i nie liczenie się z kosztami klienta.
    To nie jest dobre.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #26
    rustin
    Gość
    To ja czekam na artykuły

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Jak mi się zepsuje to mogę nawet to na kłódkę zamykac jak Jaś Fasola

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    opis fajny , ale widzę że bębenek w dobrym stanie i wystarczyło go wyczyścić i przesmarować.
    Z moim niestety było gorzej kluczyk przy przekręceniu powodował że nie całkowicie przekręcały się zapadki i trzpień obracający zamek nie wpadał w nie , co skutkowało nie otwieraniem zamka , podpiłowałem zaznaczone miejsca i teraz jest prawidłowo
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e3eedc801.html

  10. #29
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint
    ale widzę że bębenek w dobrym stanie i wystarczyło go wyczyścić i przesmarować.
    Zgadza się - tyle że po umyciu go w całości przestał działać i dlatego go rozebrałem i przez błąd w rozbiórce - płytki mi się posypały.... i stąd wynikło dociekanie jego budowy i działania itd.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #30
    obcypl
    Gość
    Witam,

    Ja mam problem z drugiej strony. Zamek działa pięknie ale.. nie mogę domknąć maski... kiedyś nie było problemu, ale z czasem coraz ciężej zaskakiwała druga zapadka i teraz jeżdżę z maską zapiętą tylko na pierwszą. Tak jakbym nie mógł dopchnąć maski do końca... Zakładam ,że winny jest zamek a w zasadzie jego obsunięcie się. Czy lajkonik techniczny taki jak ja jest w stanie jakoś wyregulować położenie zamka?

  12. #31
    Kursant Awatar Mavv
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo MkIII
    Od
    04 Sep 2010
    Mieszka w
    Ballina, Irlandia
    Cytat Zamieszczone przez obcypl
    Witam,

    Zakładam ,że winny jest zamek a w zasadzie jego obsunięcie się. Czy lajkonik techniczny taki jak ja jest w stanie jakoś wyregulować położenie zamka?
    Da się. Wymieniałem zamek u siebie i trzeba go było podregulować. Robiłem to tak:
    Potrzebujesz klucza 10. Może być płaski, może być oczkowy, może być nasadowy. Zdjemujesz atrapę. Luzujesz dwie śruby, które trzymają zamek. Ustaw zamek jak najwyżej i dokręć. Zamykaj maskę patrząc, jak ona wchodzi w zamek (właśnie po to proponuję zdjąć atrapę). Ma się zatrzasnąć na dwa razy i dać się lekko otworzyć. Jak coś jest nie tak, to poluzuj śruby i lekko przesuń zamek korygując położenie na podstawie tego, co zauważyłeś przy zamykaniu maski. W ten sposób sobie go ładnie ustawisz.
    Jeżdżę Po Lewej Stronie Klub
    Zielona Wyspa Klub
    Mondeo LX 2.0 16V automat


  13. #32
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 2.0TDDI 115 KM
    Od
    02 Mar 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Witam!

    Odświeżam temat.
    Jak wielu przedmówców miewam kłopot z otwieraniem maski w moim mondku, postanowiłem więc oddać zamek z bębenkiem do regeneracji. Rozwierciłem łebki śrub trzymających bębenek i wyciągnąłem go. Reszta śrub została w plastikowej obudowie. Jak się ich pozbyć ? Rozwiercać do końca a może wybić? W obudowie jest chyba gwint i nie chciałbym go zniszczyć.

  14. #33
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Soko rozwierciłeś i wyjąłeś bębenek to przecież reszta tych śrub wystaję , nie są one mocno wkręcone , wystarczy złapać żabką lub dobrymi szczypcami o odkręcić , ew piłką do metali naciąć i wykręcić płaskim wkrętakiem.

  15. #34
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 2.0TDDI 115 KM
    Od
    02 Mar 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Aby wyjąć bębenek musiałem dosyć mocno nawiercić, więc po jego zdjęciu śruby wystawały tylko minimalnie. Nie było szans, żeby je czymś złapać. Po nacięciu i próbie wykręcenia śruby łamały się. Rozwierciłem więc do końca i wyciągnąłem je. Teraz tylko muszę poszukać nowych śrub i tulejek z gwintem do nich.

  16. #35
    Zielony listek Awatar kub4
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    UFO 1.8
    Od
    07 Dec 2009
    Mieszka w
    Kraków
    odświeżę temat, jutro czeka mnie walka z nie zamykającą się maską, a właściwie to ona się zamyka ale tylko na jeden "zatrzask", trzyma tylko ten w prawo (czyli ostatecznie otwierający maskę) przez co maska jest nie domknięta... ma ktoś może pomysł jak to "ugryźć"?
    MK2 '98 1.8 + LPG -> MK3 2.0 '01 + LPG -> Civic '07 1.8 PB też niebieski

  17. #36
    Kursant Awatar Sztendi
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    19 Nov 2011
    Mieszka w
    war-mar
    Witam.

    Trochę odkurzę temat

    Mam takie pytanie, czy w wersji przed liftem można odpiąć listwę
    okalającą siatkę atrapy? Bo za cholerę nie odkręcę tych śrub widocznych
    na ostatnim zdjęciu u kolegi Markona. Atrapę wypiąłem ze zderzaka, ale
    to nic nie dało, bo śruby schowane są pod znaczkiem forda..

    jest jakiś sposób na to?

  18. #37
    Kursant Awatar Sztendi
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    19 Nov 2011
    Mieszka w
    war-mar
    Panowie, pomożecie?

    Może jest ktoś z Olsztyna/okolic, kto już przeprowadzał
    taką operację otwarcia maski?

    pozdro

  19. #38
    Wyłączony
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Hej

    Podobny problem, co u Was. Przy przekręceniu kluczyka w lewo, maska podskakuje, ale po przekręceniu w prawo już się nie otwiera.

    Rozumiem, że to, co jest grane, okaże się dopiero po wyjęciu bębenka z zamka, ale chciałbym wiedzieć, co dokładnie może być przyczyna tego stanu rzeczy.
    Czy tylko brudny/uszkodzony bębenek czy jeszcze jakieś inne elementy mogły ulec uszkodzeniu i dlatego nie działa?
    Ostatnio edytowane przez DonBolano ; 14-12-2013 o 01:03

  20. #39
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    Przy przekręceniu kluczyka w lewo, maska podskakuje, ale po przekręceniu w lewo już się nie otwiera.
    Dwa razy w lewo czy literówka?
    U mnie w lewo nie działa w ogóle i nie jest to bród tylko się zablokował na amen, w prawo działa idealnie.
    Właściwie to działał bo dzisiaj się wziąłem się do naprawy i zepsułem do reszty.
    Jeszcze ten trzpien/łącznik do zamka może być pęknięty
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_ ; 14-12-2013 o 01:01

  21. #40
    Wyłączony
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Literówka. Miało być lewo - prawo.

    ---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

    Poprawiłem.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zamek maski otwieranie
    By kaliometys in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 14:02
  2. [MkIII] zamek maski
    By kruryx in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 10:34
  3. [MkIII] zamek maski
    By mialek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 11:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów