+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków

    [MkIII]Alternator, b³±d P0622, s³abe ³adowanie

    Witam.
    Rano doje¿d¿aj±c do pracy co¶ zaczê³o troszkê niemi³o ¶mierdzieæ, my¶la³em, ¿e mo¿e co¶ z zewn±trz, ale nie przesta³o. Dojecha³em, otworzy³em maskê, posprawdza³em co mog³em i nic nie wypatrzy³em. Po pracy po odpaleniu i zrobieniu 20m zapali³a siê kontrolka ³adowania. Przejecha³em 200m, zatrzyma³em siê, ¶mierdzia³o z okolic alternatora, nic siê nie dymi³o (przy dzisiaj -5stC, pewnie rano jak ¶mierdzia³o bym co¶ wypatrzy³).. Odpali³em ponownie i kontrolka siê ju¿ nie zapali³a.Sprawdzi³em napiêcie ³adowania na zegarach w te¶cie, miêdzy ok 12-14.

    Pod³±czy³em ELMa i tak:
    P0622 Generator Field Terminal Circuit "Obwód steruj±cy F polem alternatora - usterka"
    napiêcie ³adowania 11,6-13,8 w zale¿no¶ci od obrotów...

    Gdzie¶ na niemieckim forum przeczyta³em, ¿e powodem podobnego by³a wykruszona izolacja na jednym z kabli dochodz±cych do wtyczki alternatora.

    Ale nie jestem jednak takim optymist± - ¶mierdzia³o to siê spali³o ?
    Tylko co ? regulator, diody?

    W sobotê odpala³em kumpla z kabli..... czy¿by?

    Mia³ kto¶ podobnie ? czy dostêpne s± ju¿ osobno regulatory ? da siê naprawiæ taki alternator czy trzeba kupiæ u¿ywany 200z³ lub nowy/regenerowany 500z³?

    Jaki¶ warsztat w Krakowie poza Piastowsk± i ABC Focus na 29Listopada? (bo nie wiem czy elektrykê robi±)?

    Proszê o porady - ¦wiêt± id±, trzeba je¼dziæ

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez chasm
    Mia³ kto¶ podobnie ? czy dostêpne s± ju¿ osobno regulatory ? da siê naprawiæ taki alternator czy trzeba kupiæ u¿ywany 200z³ lub nowy/regenerowany 500z³?
    z tego co siê orientowa³em to ciê¿ko z regulatorem do tego altka, gdzie¶ znalaz³em za 80pln ale bez gw ¿e bêdzie dziala³, a z gw ¿e bedzie 250pln
    ja wstawia³em regenerowany (500pln z przek³adka) i szczerze to dopiero 3 za³o¿ony by³ ok... wcze¶niejsze mia³y znaczne wahania w V
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechaæ i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel ju¿ wykona³ robotê, to v-ka zaczyna pracowaæ!

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Dzisiaj zostawi³em auto na Wieniawskiego - zobaczymy (maj± tam te¿ sklep z czê¶ciami do altków i rozruszników - do Visteona te¿).

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    No i by³em odebraæ auto i kicha...
    Wymieniono alternator na zamiennik A9011 (CA 1638 IR) (mój niby mia³ spalone/zgrzane uzwojenie).
    Po odpaleniu przez chwilê za wolne obroty(500-700), potem niestabilne pomiêdzy 700-1300.
    Odczyta³em b³±d p1632 - obwód wyj¶ciowy inteligentnego alternatora.
    Czy¿by ten zamiennik kiepski (czyta³em o nich i obawia³em siê wymiany, ale nie mam pod rêk± innego np/ szrotowego).

    Proszê o radê bo jutro mam daæ znaæ elektrykowi czy ma mi wstawiæ ten co mia³em czy na szybko gdzie¶ kupiæ na szrocie jaki¶ inny i mu dostarczyæ...

  6. #5
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Za³ó¿ porz±dny, nowy, firmowy alternator, lub sprawdzony u¿ywany, a nie jak±¶ chiñsk± podróbkê.

    To o czym piszesz, to prawdopodobnie wina nieodpowiedniego regulatora napiêcia.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Wymieniony w innym ju¿ warsztacie na u¿ywkê: 250z³ (nowy 870z³ po oddaniu starego) (jak kto¶ ciekaw co i gdzie w Kraku - PW). Jest OK, ale jak d³ugo ta u¿ywka poci±gnie to siê oka¿e - stary sam postaram siê przegl±dn±æ/zreanimowaæ (jak siê oczywi¶cie da).
    Dziêki za podpowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] zbyt s³abe ³adowanie?!
    By yikes86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-09-2018, 22:19
  2. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 23:13
  3. [MkII] Kontrolka ³adowania ¶wieci i s³abe ³adowanie.
    By besiek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 23:26
  4. [MkII] Akumulator & alternator - ³adowanie ST200 ?
    By LOMAST200 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 23:10
  5. [MkI] alternator ³adowanie
    By baljaw in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2006, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów