+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Wacu_123
    Imię
    Wacław
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Mk3 HB GHIA
    Od
    22 Sep 2010
    Mieszka w
    DKL - Kłodzko

    [MkI]MkI a Lpg I generacji

    Witam. Ostatnio stwierdziłem ze przydałoby się jakoś obnizyć koszty na stacji benzynowej. I zrodził się pomysł założenia lpg. Jako że nie wiem ile jeszcze bede posiadaczem mondasa wybór padł na instalacje I generacji (w końcu ma byc tanio ) . Przyznam że troche zaprzyjaźnilem się z szukajką chcac zdobyć wiedze na ten temat. I jak zawsze jedna mówią ze warto drudzy ze niezbyt. Byłem u gazownika. Powiedzial ze moze mi załozyć I generacje, ale I, II, czy III, nie ma różnicy i ze do tego auta tylko sekwencja bo na 100% prędzej czy później bedzie strzelac i mi kolektor rozwali. Czytałem jednak wypowiedzi forumowiczów, ze jakoś jeżdza na I czy II generacji i nie strzela. Jak to jest w końcu?

    z góry dzieki za odpowiedzi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Z I gen to raczej nie dostaniesz wpisu do dowodu. Minium II gen trzeba

    A ze strzałami jest różnie, jak świeczka padnie czy kabel, cewka, to faktyczneie jak strzeli to będziesz szukał nowego kolektora.
    Jak układ WN sprawny to strzałów nie ma.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Chcesz tanio to można założyć, ale II gen. Obecnie z I gen nie dostaniesz wpisu jak napisał Netoper. Skład mieszanki musi być regulowany na bieżąco. Co do strzałów, to po 1-e: należy założyć dobre świeczki i przewody WN, po 2-ie: sprawdzić i ewentualnie naprawić nieszczelności podciśnień, po 3-ie założyć klapkę antywybuchową (osłabia siłę strzału i większe prawdopodobieństwo ocalenia kolektora). Jak padły mi przewody WN to strzelał często i gęsto, a jednak kolektor ocalał. Mam II gen z klapką antywybuchową. Poza tym silniczek spisuje się bardzo dobrze na LPG.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    II generacja,ponad 80 tyś. przejechane,w sumie może 5 strzałów z mojej winy bo uszkodziłem świece i nie zauważyłem,kolektor ma się dobrze,spalanie tylko po mieście około 12l lpg z klima maksymalnie 14l.Ogólnie jestem zadowolony,wolalbym sekwencję,bo jeżeli teraz tak mi auto zapiernicza to ciekawe jakby chodził na sekwencji...........
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    krzczonow
    wystrzały to nie tylko kabelki i świeczki -zawory też coś mają do tego np była partia silników którym podpierała się hydraulika
    dawka paliwa też ma swoje bo na ubogiej jest ryzyko wystrzału większe -czyli koniec gazu i może być bum

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    II gen wymyślono, aby sama instalacja ustawiała skład mieszanki. Przy poprawnie działających elementach mieszanka nie będzie cały czas uboga. No chyba, że gdzieś zassie lewe powietrze, reduktor do bani albo sonda do chrzanu.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    krzczonow
    ile mam wymienić rzeczy aby II Generacja nie dała ustawić mieszanki lub ją zle ustawiać

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pepicosi
    ile mam wymienić rzeczy aby II Generacja nie dała ustawić mieszanki lub ją zle ustawiać
    Wystarczy jedna, - gazownik do bani, albo taki co mu się wydaje że zna się na robocie.
    Przecież Optysio napisał
    Cytat Zamieszczone przez Optysio
    Przy poprawnie działających elementach
    Kolego tak czytam Twoje posty i wyskakujesz z informacjami niezbyt wcelowanymi w toczącą się dyskusję, do tego jak już podajesz jakieś info to tak niedokładne i bez wyjaśnienia że nic a nic nie jest to pomocne.

    Na forum są ludzie którzy jako pierwsi instalowali blosy do mondków jak i sekwencje, do tego mają praktyczną wiedzę a nie gdzieś tam zasłyszaną, czy źle nieprawidłowo przeanalizawaną, więc wczytuj się dokładniej w posty i jak już udzielasz porad to udzielaj je konkretnie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    krzczonow
    ta wam się wydaje że jak gazownik dobrze poustawia to już nie ma prawa coś się dziać i skład mieszanki zawsze jest ustawiany optymalnie w teorii może i tak a życie swoje
    Szanowny kolego ja wiedzę mam z praktyki a nie tylko siedzę i czytam i klepię głupio w klawiaturę
    przynajmniej mi się tak wydaje
    no ja troszkę blosów zamontowałem w mondeo też , i to było pre lat temu nawet wtryski też i co coś to zmienia nic
    i bez głupich tekstów bo ja żyje z naprawy aut
    a że może i troszkę nie na temat to fakt tak wyszło za to przepraszam ale wybuchy to nie tylko kable i świeczki jak potocznie się przyjmuje są auta które strzelają raz w tygodniu a inne nigdy mimo zaniedbań w kablach i świeczkach

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pepicosi
    ta wam się wydaje że jak gazownik dobrze poustawia to już nie ma prawa coś się dziać
    Kolejny raz, mimo zwrócenia uwagi, nie odnosisz sę do tego co zostało napisane.
    Nie podajesz konkretów, nic nie wyjaśniasz, itd
    Kolejne tego typu posty będą już bez żadnych wyjaśnień/naprostowań w niebyt odsyłane.
    Cytat Zamieszczone przez pepicosi
    i bez głupich tekstów
    No to ich nie pisz i sam siębie nie będziesz musiał upominać.
    Cytat Zamieszczone przez pepicosi
    bo ja żyje z naprawy aut
    W końcu z czegoś trzeba żyć, więc nic w tym dziwnego, a jeśli chodzi o wiedzę to są tu ludzie którzy mają ją znacznie większą od ciebie, w sposób zrozumiały chętnie nią się dzielą i nie robią z tego jakichś przedstawień.

    Więc proszę, jak coś piszesz w działach technicznych, to pisz tak żeby było to przede wszystkim zrozumiałe, odnoszące się do zagadnienia, i miało jakąś wartość merytoryczną, oraz było przydatne dla forumowiczów.
    Natomiast do pisania aby popisać mamy pogaduchy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar krzychu3073
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 v6+Lpg
    Od
    21 Jan 2011
    Mieszka w
    Przypisówka/Firlej
    ja mam u siebie drugą generację i nie narzekam-ładnie śmiga

  13. #12
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....
    Witam wszystkich . . . rowniez jestem posiadaczem instalacji LPG II generacji i jak narazie bardzoi zadowolonym.Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkI] problemy z gazem II generacji
    By hubert12 in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 16:26
  2. [MkI] LPG - Przejście z I generacji na II
    By Optysio in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 00:07
  3. [MkI] Membrany w II generacji
    By Misiek_WR in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 22:44
  4. [MkII] Instalka II generacji AL-700
    By alf in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 23:31
  5. [MkII] 2.0 + LPG II generacji
    By Harob in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2006, 09:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów