+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 247
  1. #41
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta


    Ten zaznaczony


    A jak nie mikrus to w ostateczności i silniczek mógł zrobić pa pa


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    A jak nie mikrus to w ostateczności i silniczek mógł zrobić pa pa
    I to chyba tak może być.

    Cytat Zamieszczone przez nico Zobacz posta
    Od wewnątrz jak chcę zablokować wszystkie drzwi zamkiem kierowcy, to nie ma problemu zamykają się wszystkie.
    Jak dobrze pamiętam to przy uszkodzonym tym mikrusie nie mogłem zamknąć z pilota ani klamką wewnętrzną.

    Jedynie z kluczyka mechanicznie.

    ---------- Post dodany o 09:24 ---------- Poprzedni post dodany o 09:03 ----------

    Cytat Zamieszczone przez nico Zobacz posta
    Proszę o ewentualną informację jak to sprawdzić nie rozpierając całych drzwi. Proszę również o informacje czy ktoś ma dom sprzedania oryginalne mikrusy, bo z tego co widzę to z tymi zamiennikami mogą być problemy z montażem i działaniem. Z góry dziękuję za wszelkie dodatkowe informacje.
    Demontażu zamka z drzwi raczej się nie uniknie (zresztą to nie takie skomplikowane);o mikrusy raczej będzie ciężko.
    W tej chwili w razie kłopotów z zamkiem zaryzykowałbym i zakupił zamek angielski jako dawcę części.
    Silnik powinien być taki sam i "jakies "mikrusy w nim są - prawdopodobnie któryś będzie pasował.
    Koszt to jedynie 50zł więc czterokrotnie niższy niż zamka europejskiego (o nówce nie wspomnę)
    http://aukcja.interia.pl/ford-mondeo...787467847.html
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #43
    Pieszy
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Dziękuję wszystkim, teraz spróbuję zmierzyć się z tym tematem.

    Pozdrawiam

  5. #44
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    też będę rozbierał ten zamek bo coś mis ie tylne lewe drzwi po pierwszym zamknięciu nei zamykaja tylko przy podwójnym ryglowaniu.

  6. #45
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Fietkus Zobacz posta
    coś mis ie tylne lewe drzwi po pierwszym zamknięciu nei zamykaja tylko przy podwójnym ryglowaniu.
    Ja bym zajął sie tym zamkiem - nie "kierownika"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #46
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Fajny poradnik Pewnie jak brat będzie miał chwilę czasu to z niego skorzysta bo coś się chrzani w mondeo

  8. #47
    Pieszy Awatar Fiku
    Imię
    Paweł
    Opis
    MKIII 1.8
    Od
    21 Mar 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn
    Witam

    poczytalem troche tematow dotyczacych zamka centralnego oraz nie otwierania sie tylnej klapy i wykluczylem mikroprzelacznik w klapie i wiem ze szwankuje mi ten w drzwiach od kierowcy, tylko czasami jest tak ze raz dziala, a raz nie i teraz nie wiem czy mam sie dobrac do zamka i przeczyscic styki w tych mikrusach albo wymienic je na nowe (jak tak to na jakie, na forum nie znalazlem).

    Dodatkowo nie dziala mi ogrzewanie lusterka od kierowcy, a poprzedni wlasciciel powiedzial ze niby jest ogrzewane ale on w czasie 5letniego uzytkowania nie zauwazyl zeby dzialalo (prawe od pasazera jest ogrzewane, bo mialem okazje sprawdzic tej zimy), i moje pytanie jest takie czy te dwie sprawy moga byc spowodowane przez wtyczke (wiazka) ktora idzie od drzwi kierowcy czy tez sa to dwa osobne przypadki ?

    Pozdrawiam

  9. #48
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Fiku Zobacz posta
    tylko czasami jest tak ze raz dziala, a raz nie i teraz nie wiem czy mam sie dobrac do zamka i przeczyscic styki w tych mikrusach albo wymienic je na nowe (jak tak to na jakie, na forum nie znalazlem).
    Innego wyjścia nie ma (chyba że wymiana zamka na nowy)

    Na pierwszej stronie są linki do mikrusów - do typu i ich rozmiarów.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #49
    Kursant
    Opis
    MK3 2002 TDDi 116PS KOMBI
    Od
    30 Mar 2012
    Mieszka w
    Krakow
    Panowie po wczorajszej myjni nie działa mi otwieranie klapy - jak innym.
    Na pewno zamek kierownika padł (lampka gaśnie po zamknięciu drzwi).
    Jak kupie ten zamek ( nie dam chyba rady przełożyć samych mikrusów-nie chce nic spartolić) to będę też musiał zmienić kluczyk?
    http://allegro.pl/zamek-drzwi-rozne-...215352573.html
    Czy wkladka zostaje ta sama?
    Ostatnio edytowane przez castagnet ; 10-04-2012 o 12:27

  11. #50
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zamek i wkładka to dwie oddzielne części, więc jak zmieniasz zamek to wkładka pozostaje stara.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #51
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 TDDI 115 km
    Od
    15 Mar 2012
    Mieszka w
    kraków
    jeżeli chodzi o tylna klape- to okazało sie że woda kroplami leciała po kablu do wew klapy tylniej i skorodowała wtyczke i to powoduje zwarcie i otwieranie samoczynnie.

    ja mam problem taki jak kolega pisal wyżej- zamykam z pilota i odbija z powrotem. musze zamykac kluczykiem
    co ciekawe jak bylo zimno to było ok. w focusie mialem odwrotnie.

    a nie można kupić zamka? czy sa róznice przed liftem i po?\
    ja mam 2001 kombi.

    i mozna prosić o jakiś link jak rozeebrac boczki dzwi itd? na pewno sie to nam tu przyda.
    ja spróbuje najpierw wstrzyknąc wd... i zobaczymy.

  13. #52
    Kursant Awatar orzech
    Opis
    Mondeo MK3 2001 2,0 TDDI 90KM KOMBI
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź

    Arrow

    Witam wszystkich.


    Za cholerę nie mogę rozpołowić tego zamka ..........blaszki odgiąłem, zaczepy puściły...................,a jednak coś trzyma ...

    Zamek rozpoławia się na jakieś 2 milimetry.........boję się, że coś połamię, czy coś pominąłem ????

    Nadmienię, że mój problem polega na tym, że tylna klapa otwiera się tylko z pilota i kluczyka i nie działa otwieranie/zamykanie prawych przednich drzwi ..........a i światełko czasowe od razu gaśnie po zamknięciu lewych drzwi


    Mam nadzieję, że to dobry wybór grzebiąc w zamku kierowcy ???

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,

  14. #53
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    Wybór dobry, CzarekJ kiedyś umieszczał jak się do niego dobrać.... zaraz postaram się dorzucić linka... (chwila)


    ups... nie zerknąłem, że to właśnie ten temat... (ale kiedyś to widziałem - jak go rozpołowić... poszukaj...)
    Ostatnio edytowane przez Mateusz V6 ; 12-04-2012 o 09:18

  15. #54
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Więc
    Wystarczy wrócić na pierwszą stronę i kliknąć pierwsza fotkę - jest opis elementów i wskazany sworzeń który dość mocno trzyma obie połówki zamka.
    Plastiki zamka są dość miękkie i wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne więc najlepiej wsunąć pod ten sworzeń wkrętak i obracając nim zsunąć obudowę ze sworznia - jednocześnie oczywiście zwalniając połówki z zatrzasków wokoło.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #55
    Pieszy Awatar Druss
    Imię
    Mariusz
    Opis
    2.0 145 KM Duratec kombi mk3
    Od
    30 Sep 2010
    Mieszka w
    Legnica

    Wink Zamek kierownika wymiana mikro-przełączników.

    Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
    Temat śledzę już od pewnego czasu, ale nadal mam problem z identyfikacją wszystkich mikrusów.
    Na wcześniejszym linku:

    http://imageshack.us/photo/my-images/228/19577264.jpg/

    są pokazane 4 mikro-przełączniki. Próbuję je wszystkie zidentyfikować korzystając z pomocy różnych wcześniejszych wątków.

    Licząc od lewej strony:
    1 i 2 mikro-przełącznik to kątowy, ale nie mogę znaleźć dokładnie jego zamiennika, czy ktoś z Was wie który to od TEM lub innej firmy dostępny na polskim rynku?
    3 to znalazłem z innych wątków i to jest mikro-przełącznik D2HW-A201D [url]http://www.tme.eu/html/PL/subminiaturowe-szczelne-przelaczniki-serii-d2hw/ramka_1473_PL_pelny.html
    4 mikro-przełącznik http://imageshack.us/photo/my-images/828/83894652.jpg/ , również nie mogę znaleźć dokładnie jego zamiennika, czy ktoś z Was wie który to od TEM lub innej firmy dostępny na polskim rynku?
    Czy komuś z Was udało się kupić te wszystkie mikro-przełączniki i wymienić na nowe?
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc

  17. #56
    Niedzielny kierowca Awatar jasiugm
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mk2 2.0+LPG sedan
    Od
    10 Apr 2011
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Wg mnie taniej Cie wyjdzie jeśli kupisz na forum albo allegro działający zamek. Kupno mikrusów i ich montaż to sporo zachodu. Mk3 to popularny model na szrotach

  18. #57
    Kursant Awatar orzech
    Opis
    Mondeo MK3 2001 2,0 TDDI 90KM KOMBI
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Koledzy, mam taki problem , a mianowicie.....


    w Łodzi ostatnio ciągle leje deszcz i złośliwość mojego zamka doprowadza mnie do furii.........przednie drzwi pasożyta są cały czas zaryglowane ( nie działają, ani z pilota, ani, z kluczyka ani, od wewnątrz ) jak je otworzyć !!!


    Którego zamka to wina kierownika, czy pasożyta ????

  19. #58
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Jako główny "prowodyr" tego wątku się wypowiem....


    Cytat Zamieszczone przez Druss Zobacz posta
    (...)
    Chyba najlepsze wyjście:


    Cytat Zamieszczone przez jasiugm Zobacz posta
    Wg mnie taniej Cie wyjdzie jeśli kupisz na forum albo allegro działający zamek. Kupno mikrusów i ich montaż to sporo zachodu. Mk3 to popularny model na szrotach
    Problem jedynie z ceną - "europa" - astronomiczne....."angliki" - do przyjęcia ale jeżeli chodzi o zamek "kierownika" to nie wiadomo czy mikrusy nie są czasem "lustrzane" (chociaż wydaje mi się że nie powinny być)

    Cytat Zamieszczone przez orzech Zobacz posta
    Którego zamka to wina kierownika, czy pasożyta ????
    Jeżeli pozostałe zamki działają - a "pasażer" - nie.....???? - sprawdź elektrykę w nich - podejrzewam "niekontakt" w kostce przyłączeniowej zamka lub brak sygnału na którymś z kabelków (na drodze z GEM)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #59
    Kursant Awatar orzech
    Opis
    Mondeo MK3 2001 2,0 TDDI 90KM KOMBI
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Jeżeli pozostałe zamki działają - a "pasażer" - nie.....???? - sprawdź elektrykę w nich - podejrzewam "niekontakt" w kostce przyłączeniowej zamka lub brak sygnału na którymś z kabelków (na drodze z GEM)

    chętnie sprawdzę Czarku jak się otworzą , chyba ,że jest sposób na otworzenie ich na 'krótko' np. podanie napięcia .....tylko gdzie ???


    Pozdrawiam

  21. #60
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez orzech Zobacz posta
    chętnie sprawdzę Czarku jak się otworzą , chyba ,że jest sposób na otworzenie ich na 'krótko' np. podanie napięcia .....tylko gdzie ???
    Nie wiem czy dobrze kombinuję ale czy przypadkiem zamek w drzwiach nie zablokował się przy otwieraniu np.z pilota i jednoczesnej próbie otwarcia klamką?
    Kolega w Passacie miał coś takiego - wygięło się cięgno od blokady wewnętrznej i zamek zablokował się mechanicznie.
    Skończyło się na dość "chamskim" demontażu poszycia drzwi i dotarciu do zamka - udało się go odblokować.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkIII] Wymiana panelu manualnego z "ON" na automatyczny "AUTO"
    By mario-84 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 08:19
  3. [MkII] Drzwi kierownika zaryglowane "na stałe"
    By Tuniek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 11:38
  4. [MkIII] [MKIII]"Parapety" - uszczelki w drzwiach - wymiana
    By marcineo in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2008, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów