+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Ryszard
    Model
    MK IV 2013 r
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    01 Nov 2010
    Mieszka w
    Chorzów

    [MkIII]Naprawa zawieszenia tył

    Witam!
    Po świętach przymierzam się do wymiany łączników stabilizatora oraz gum na drążku stablizatora,ponieważ słychać stuki z tyłu.Oczywiście linki
    od ręcznego są dobrze umocowane.Następnym tematem będą tuleje gumowe na belce ,są cztery i z tym pojadę na warsztat.Natomiast jest kwestia z tulejami wachaczy,ponieważ przewertowałem forum i nie znalazłem konkretnego wyjaśnienia, a mianowicie czy w mkIII sedan można wymienić same tuleje czy trzeba kompletny wachacz?
    W sklepach (internet) nie ma w ofercie samych tulei(???).
    Jeżeli możecie to napiszcie coś,może jakieś wskazówki co do wymiany łączników,gum na drążku stab.,itd.
    Przy okazji Wesołych Świąt dla wszystkich forumowiczów.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    witam, ja jestem po wymianie łączników i gumek, ale to dało tylko chwilowy efekt. Dalej stuka. Niedługo będę robił amorki i te tuleje na belce (są 4). Mam nadzieję, że to wystarczy...a co do tulei wahaczy, mam nadzieje, że pochodzą jeszcze, chociaż słyszałem, czy czytałem gdzieś, że są wymienialne (przynajmniej większość). Tak więc tez podłączam się do pytania autora...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    możesz kupić tulejki (komplet)


    Ja aczkolwiek mam kombi
    dorwałem tulejki na wahacz dolny poprzeczny krótki i tylko w nim wymieniłem (tylko one były wybite)

    nie wszyscy chcą się w to bawić i oferują kompletne wahacze lub komplet tulejek itp.
    o ile z przodem nie ma aż takich problemów
    to z tyłem już jest troszkę gorzej
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Richad72
    czy w mkIII sedan można wymienić same tuleje
    dla pewności trzeba pomierzyć tulejki i dobrać po wymiarach. na 99% będzie z czego. do kombi jest łatwiej bo są zestawy z sedanem trochę gorzej bo trzeba pojedynczo dobierać ale myslę że też da radę

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak
    dla pewności trzeba pomierzyć tulejki i dobrać po wymiarach. na 99%
    dokładnie to jest ważne

    według opisu wszystko ładnie pięknie
    ale po z wymiarowaniu czar prysł
    jeżeli jest dojście to suwmiarka w dłoń będzie lepiej i szybciej
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Ryszard
    Model
    MK IV 2013 r
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    01 Nov 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Dzięki
    Tak też zrobię, czyli najpierw pomiary potem będę szukać tulei.
    A może ktoś z Was wymieniał sam łączniki ?
    Jeśli tak to może ma jakieś rady?
    Pozdrawiam

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    ja wymieniałem łączniki, co prawda z pomocą kolegi. Sprawa prosta, ale nie obyło się bez fleksa - trzeba było obciąć gwint na końcówkach łączników, bo śruby były nie do odkręcenia (łączniki były jeszcze oryginalne).
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    T5
    Opis
    Titanium X
    Od
    22 Aug 2008
    Mieszka w
    Radom
    Tu masz kombi http://allegro.pl/tuleja-komplet-zaw...387079367.html
    poszukaj to znajdziesz do sedana bo widziałem.
    ST220 było i znowu wróciło ha ha ha

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    kiedyś z ciekawości szukałem do sedana bo chciałem uzupełnić opis do wszystkich wersji nadwozia a nie tylko do kombi ale nie znalazłem. w kombi mk3 zestaw tulejek jest identyczny z kombi mk2. ale w sedanie już chyba nie. ponieważ mam kombi to sam nie byłem zainteresowany sprawą i nie doprowadziłem jej do końca.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Ryszard
    Model
    MK IV 2013 r
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    01 Nov 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Znalazłem na allegro coś takiego tylko tak jak wyżej kolega pisał czy to będzie pasować? konieczne pomiary.
    http://moto.allegro.pl/tuleje-wahacz...348539186.html

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    jeśli sprzedawca twierdzi że pasuje to chyba nie ma problemu. zawsze można zwrócić. cena ok (do kombi 14 tulejek kosztuje 400 zł w oryginale). te też mi wyglądają na oryginalne więc bym się nie zastanawiał tylko brał

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Tuleje jak najbardziej są wymienialne.
    Ja osobiście kupowałem od tego sprzedawcy:
    http://moto.allegro.pl/tuleje-wahacz...352915606.html
    i pasowały idealnie bez mierzenia. Sprzedaje zarówno komplety jak i pojedyncze sztuki.
    Tylko w ASO twierdzą że są niewymienialne i że jedynie cały wachacz (do kombi tylni 620zł jeśli mnie pamięć nie myli). Ale to tak samo jak ze sworzniami wachacza, większość niby niewymienialnych jedynie cały wachacz gdzie są nitowane a jednak do większości modeli i marek można zakupić same sworznie. Producenci widać najlepiej by wymieniali całe samochody bo to dla nich najbardziej opłacalne.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ja jednak wybrał bym oryginał

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Ryszard
    Model
    MK IV 2013 r
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    01 Nov 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Witam
    Po wymianie gum na stabilizatorze i łączników nastała cisza.Wymiana prosta ,na kanale ,nawet nie podnosiłem auta.

  16. #15
    tommylejones
    Gość
    Witam Chłopaki!!! Myśle że pomiary będą najlepsze "POLAND THE BEST" ale ja mieszkam w IRL i tutaj nawet to nie pomoże trzeba wyciągnąć zawiesc pokazać itd.mnie też czeka wymiana całego tyłu Pozdrawiam

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    witam, ja jestem po wymianie łączników i gumek, ale to dało tylko chwilowy efekt. Dalej stuka. Niedługo będę robił amorki i te tuleje na belce (są 4). Mam nadzieję, że to wystarczy...a co do tulei wahaczy, mam nadzieje, że pochodzą jeszcze, chociaż słyszałem, czy czytałem gdzieś, że są wymienialne (przynajmniej większość). Tak więc tez podłączam się do pytania autora...
    no i kochani sprawa rozwiązana - pojechałem do znajomego mecha mojego innego znajomego i zrobił mi autko za free w dosłownie 5 minut. Zgadnijcie, co to było? Linki od hamulca tylnego trzeba było mocniej spiąć i długo oczekiwana cisza w końcu nastała...nie chce mi się teraz gasić autka

    Dodano po 1 min.:

    nawet nie wiedziałem, że mogą one tak stukać...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  18. #17
    Zielony listek Awatar olopomorskie
    Imię
    Aleksander
    Opis
    Mondeo MK3 2002r 130km Kmbi
    Od
    17 Sep 2010
    Mieszka w
    Puck/Władysławowo
    Czas na odświeżenie tematu. Dopadła mnie musowa wymiana tulei (kombi buda) oraz łączniki drążka stabilizatora, moje pytanie brzmi ile jest tych tulei dla przykładu podaje 2 aukcje: http://allegro.pl/tuleja-komplet-zaw...514341730.html 14 sztuk czy http://allegro.pl/tuleje-wahaczy-tyl...487018321.html 12 sztuk oraz jeśli może ktoś pomóc w kupnie tych tulei oczywiście interesuje mnie zestaw ze strony http://ford.sklep.pl/pl/ chodzi mi o wskazanie które to i po ile sztuk ect ect. Z góry dziękuję za pomoc

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    przeczytaj odkładnie opis aukcji bo te dwie są do różnych nadwozi. w obu są ilości/komplety potrzebne do danego nadwozia

  20. #19
    Zielony listek Awatar olopomorskie
    Imię
    Aleksander
    Opis
    Mondeo MK3 2002r 130km Kmbi
    Od
    17 Sep 2010
    Mieszka w
    Puck/Władysławowo
    no faktycznie tak to jest jak sie czegos na szybkinsa szuka

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Podepnę się do tematu bo ja jestem świeżo po wymianie 8 tulei w zawieszeniu tylnym. Pomimo przebiegu 240 tyś. km łączniki stabilizatora są w porządku. Teraz jest cisza. Warsztat założył tuleje mooga. Dodatkowo wymieniono końcówki drążków.
    Teraz mam jednak problem z geometrią i zbieżnością. Po wymianie samochód lekko zbacza w lewo, myszkuje po drodze i tył dziwnie się zachowuje, jakby sam dodatkowo skręcał. Warsztat w którym to robiłem przyznał się do problemów z urządzeniem do geometrii. Obiecali poprawić gdy serwis poradzi sobie z tym urządzeniem.
    Niemniej jednak chciałbym gdzieś w W-wie (blisko Rembertowa) sprawdzić jeszcze raz geometrię. Możecie polecić kogoś kto się zna na naszych sprzętach ?

Podobne wątki

  1. [MkI] Naprawa zawieszenia
    By burzmin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 17:52
  2. [Mk1] naprawa zawieszenia czy hamulcy?
    By artsorty in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 14:23
  3. [MkI] Wymiana-naprawa tylnego zawieszenia a zbieżność
    By andrzej1963 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 23:41
  4. [MkIII] ile kosztuje naprawa zawieszenia w mk3
    By in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 20:20
  5. [MkII] Wymiana/naprawa zawieszenia
    By luck-ass in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów