+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    pisalem Ci wyzej wtyczki mozesz wziasc od wylacznika grzanej szyby, przedniej lub tylnej, wylacznika awaryjnych, przycisku otwierajacego klape bagaznika w przedlifcie, wylacznika esp w przedifcie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    okej okej :d juz widze a co jak juz bede mial wtyczki? wtyczki rozumiem musza byc z kabelkami tak? i co wtedy musze wpiac odpowiednie kabelki w odpowiedni pin zgadza sie?

    ---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

    takie cos pisales wczesniej cyt; na schemacie oznaczony numerem N274 to wylacznik maty dla kierowcy a N275 to wylacznik maty pasazera. Podpiete sa wtyczka C471 dla kierowcy i C472 dla pasazera. Teraz podlaczenie, pin 4 wylacznika to masa potrzebna do podswietlenia wylacznika w nocy oraz do zalaczenia pomaranczowej kontrolki informujacej ze fotel grzeje, pin 1 to wyjscie +12V do podpiecia maty, pin 2 to wejscie +12V, czyli pinem 2 wchodzi a pinem 1 wychodzi jak wcisniesz wylacznik, pin 8 to +12V podswietlenia konsoli, powduje podswietlenie wylacznika jak wlaczysz swiatla.
    rozumeim, ze tak mam podlaczyc okej, ale ten pin 2 nei rozumiem... bo pod pin jeden podpinam kabelek z maty +12v a skad te drugie 12v wziac do pinu dwa? czyli moge wziac podpiac tam prad z aku, albo z zapalniczki rozumiem tak? albo z radia itp tam gdzie plynie prad, a kolejny 8 pin to tez 12v ktore mam podpiac z jednego z tych rzeczy co napisalem wyzej dobrze rozumuje?

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    musza byc z kabelkami, poprzepinasz ze zlych miejsc w odpowiednie i po sprawie

    ---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

    pod pin 1 podpinasz jeden kabelek z maty. Drugi kabelek z maty podpinasz do masy wiec juz nie masz wolnych kabelkow z maty. Do pina 2 podpinasz + 12 v aku, zapalniczki, czy skad tam chcesz.

  5. #24
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    Ok.dzieki za podpowiedzi.nie bawem sie bdiore za konstrukcje tego wszystkiego. P.s. jak ktos by chcial kiedys ramke kupic do tych przyciskow od podgrzewania sieszen to u mnie w fordzie koszt 10zl. P.s. czy bede mial problem z odpieciem siedzenia kierowcy jezeli mam elektryczne podnoszenie i obnizaniebsiedzenia? No i czy musze odpinac aku?

  6. #25
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    fotel siedzi na 4 srubach, odkrecasz je rozpinasz wielka wtyczke pod fotelem i go wyciagasz Aku mozesz odpiac jak nie masz obeznania z eletryka, ja nie odpinalem ale dokladnie wiedzialem co robie i gdzie sie wpinam

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    @1olek sprawa do Ceibie :0 mam takie maty jak na tym zdjeciu (maty uzywane kupilem na probe zeby zoabczyc czy dam rade ze wsyzstkim podlaczyc itp.)
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...cca9e1f10.html

    teraz tak, sa to dwie maty podlaczone do siebie, z tej po prawej wychodza przewodu koloryu czerwonego (rozumeim, ze plus do pradu) i czarnego (masa czy jakos tak) wpinaja sie one do tej niebieskiej kostki, do niej rowniez ida przeowdy od drugiej maty koloru czerownego i czarnego oraz dwa przewody zolty i bialy, ktore wychodza juz do innej- tej wtyczki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1799c35d9.html do ktorej rowniez wchodzi przeowd koloru czarnego. reasumujac:

    we wtyczce koncowej mam 3 przewody kolor bialy od lewej czarny w srodku zolty po prawej, jak obetne ta wtyczke to do czego te trzy przeowdu podpiac? rozumiem, ze msuze miec wtyczke ta oryginalna od szyb powiedzmy i oryginalna ramke i przyciski ( ramke i przyciski mam , wtyczki leca juz do mnie) teraz czy msuze te maty odseparowac od siebie i poobcinac te przewody i jakos inaczej polaczyc czy moga tylko zostac te 3 kabelki i je podpiac pod jakies piny od wtyczki, orientujesz sie moze?
    bo na moj rouzm to zostala masa i jakby prad od jedej maty i prad od drugiej maty tak na moje, ale czy dobrze rozumuje?'
    POZDRAWIAM

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    nie pomoge, musial bym miec te maty w rece, jak sa polaczone szeregowo to tak musza zostac bo kazda mata jest na 6V co razem daje 12V, jak sa polaczone rownolegle, to mozna je odseparowac bo beda to 2 maty na 12V. Czarny to masa, czerwony +, zolty i bialy to pewnie jakis czujnik temperatury lub cos tedy, wiec mozesz go olac, podepnij bez zoltego i bialego i zbacz czy grzeja.

  9. #28
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    to moze jakies dokladniejsze zdjecia podesle co??? albo dokladniej opisze i wtedy moze wywnioskujesz? moge schemat po mojemu rozrysowac co do czego wchodzi, a na kostce ktora wychodzi z obu polaczonych mat ze soba wychodza 3 kabelki tak jak pisalem, kolor zolty, bialy i czarny... tak wiec nie podlacze tylko czarnego bo to sama masa :P a prad musi gdzis isc...

    ---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

    Juz pisze jak to wygalda, rozrysowalem sobie i teraz tak:


    mata nr 1 - wychodza dwa przewody czerwony i czarny. Czerwony idzie do drugiej maty i tam konczy bieg. czarny idzie na zewnatrz do kostki koncowej

    mata nr 2- wchodzi do niej czerwony kabel z 1 maty, dodatkowo jest podlaczony 5cm kabel na tej macie brazowy z miejsca A do miejsca B i z tego miejsca B wychodzi kabel zólty na zewnatrz do kostki gdzie juz jest czarny, a przewod bialy jest podlaczony tez osobno i wychodzi do kostki zewnetrznej i jest tam razem z zoltym i czarnym. cos podpowiedzialo to? @1olek

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    a tu zeby CI zobrazowac to "schemat" mojej produkcji nie smiac sie , tylko chcialem jakos to p0rzedstawic, tak dokladnie to wyglada, te okregi na matach to jest jedno polaczenie dwoch kabli, tzn wystaje cypelek i podpiete do niego sa po dwa przewody tak jak rozpisalem.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...574e4962d.html

  10. #29
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    pomoz @1olek

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez michalkowal Zobacz posta
    zadnych potencjomentrow, konwerterow, bezpiecznikow nie potrzebuje tak?
    Nie no bezpiecznik musi jakiś być do tego.

    Podesłałem ci instrukcję gdzie bardzo ładnie i czytelnie jest napisane jak to zrobić dla tego nie rozumiem twoich niektórych pytań. I nie obraź się ale weź sobie lepiej większą gaśnicę do samochodu od razu, nie można wpinać dodatkowych obciążeń ot tak gdzie się chce. Ja nie robiłem jak w oryginale ale wszystko zasilałem +12 prosto z aku sterowane przekaźnikiem i zabezpieczone bezpiecznikiem. Po prostu ostrzegam żeby nie było później płaczu.

  12. #31
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    szeregowo maty sa polaczone wtedy jak do jednej maty masz podpiety minus do czarnego kabla. Czerwony kabel z pierwszej maty jest podpiety do czarnego drugiej maty, a dopiero ten czerwony drugiej maty do plusa.

    Rownolegle jak do czarnego i czerwonego kabla z pierwszej maty podpiety jest czerwony i czarny z drugiej maty.

  13. #32
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    No to tak.... niestety ale... zadnej wiadomosci nigszie od Ciebie nie dostalem z lopatologicznym podlaczebiem...takze podeslij jeszcze raz...teraz kwestia nr 2 gasbica w gotowosci a pod bezpiecznik i tak podlacze znajde pewbie jakis wolny slot na to...ps. podlaczylem dzis mate na krotko i grzeje po 10 sek ma temp 45stop i zatrzymuje sie na 25sektyle termostat pozwala i angle spada znow do moze 15stop i dopiero na nowo sie zalacza...wiem wiem to termostat tak ma za zadanie pracowac...choc szkoda bo najchetniej bym chcial zeby grzaly ciagle jak sa wlaczonr...drugie maty nowelasy przyszly mi dzisiaj i sa zwykle uniwersalne i one pewnie beda grzaly wlasnie ciagle ale sprawdze to dopiero jutro bo dzis juz po paru piwkach jestem.narka

  14. #33
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    uniwersalne tez sie wylanczaja jak sie nagrzeja, ale nie martw sie, az parza w 4 litery

  15. #34
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez michalkowal Zobacz posta
    niestety ale... zadnej wiadomosci nigszie od Ciebie nie dostalem z lopatologicznym podlaczebiem...takze podeslij jeszcze raz
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151076

    Tutak pod tym linkiem jest wszystko, jak się zalogujesz będziesz miał też zdjęcia z opisami. Ja na podstawie właśnie tego robiłem ale po swojemu, czyli prościej.

    Co do grzania mat to faktycznie dziwnie, ja mam maty oryginalne z mojego byłego mkII i nagrzewają się do pewnej temperatury i cały czas grzeją tak samo do puki nie wyłączę.

    Tak to wygląda u mnie.



  16. #35
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    Ok dzieki za wiadomosc.o cos takiego mi tez chodzi pytanka dwa mam co to jest 85 znaczy tam plybie prad po stacyjce zeby co wlaczyc?swiatelko w wlaczniku?czyli moge sobie rownie dobrze plus od nawiewow badz pdzyciskow awaryjek czy czegos tam podpiac...i wtedy po wlaczeniu switel sie zalaczy tam swiatelko. A 86 przekaznik to co to takiego i jaka pelni funkcje?wlasnie sprawdzilem mate i faktycznie jedna dziala elegancko a druga w zaden sposob sie nie zalacza...prawdopodobnie jest walnieta jak na moje...

  17. #36
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Na każdym uniwersalnym przekaźniku masz takie numerki, są nimi podpisane nóżki

    Sposób podłączenia który pokazałem działa tak że grzanie zasilane jest bezpośrednio z akumulatora (przez co nie obciąża niczego więcej i jest zmniejszone ryzyko że coś się spali), +12v po stacyjce służy do sterowania przekaźnikiem. Kiedy włączony jest zapłon przekaźnik puszcza +12V z akumulatora do przycisku i można sobie włączyć grzanie. Dzięki temu nie musisz pamiętać aby po wyjściu z auta wyłączyć podgrzewanie.


    W tym temacie który podesłałem jest opisane tez jak podłączyć wtyczkę lub konektorki, ja tak właśnie zrobiłem bo też nie miałem wtyczki.

  18. #37
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    w sumie dzieki pomocy @1olek i @CoastBasse dzis na krotko odpalilem wtyczki z matami i dziala po wielu trudach i zmaganiach z rzecza ktora jest dla mnei obca UDALO SIE!! dziala EUREKA teraz kwestia zamontowania tego wsyzstkiego aby nie wystawalo i maty byly pod tapicerka ale to jakos w srodku grudnia jak pojade na wies d ogarazu grzanego :P POZDRAWIAM i dziekuje wszystkim

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    Witam ponownie. A wiec maty zamontowane przyciski rowniez ogolnie prosta sprawa i zrobilem wszystko duzo prosciej niz wszyscy opisuja, jednak jeden wiekszy problem wystapil. Mam dwie maty 12v na jeden fotel czy siedzisko i oparcie...podlaczone rownolegle czyli plus do plusa minus do minusa skrecone ze soba i podpiete pod oryginalna wiazke kabli od forda.okazalo sie ze przy tym mini schowku mam podpiete i z4obione przez forda cale wiazki z elektryka do mat...wiec tylko podpialem plus z maty a minus czy tez mase puscilem z nakretka z obu mat za radio i tam przykrecilem..problem polega na tym ze...wlaczam jedna mate i dziala elegancko ale jak juz wlaczam druga to bezpiecznik wywala.osobno moge wlaczyc jedna.wylaczyc ja i wlaczyc druga...ale jak juz dwe odpale to tylko zaswieca sie przyciski i bezpiecznik siada.pomozecie jakos?

  20. #39
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    biora za duzo pradu, nie zmieniaj bezpiecznika na mocniejszy bo spalisz instalacje auta. Musisz wziasc zasilanie z innego miejsca.

  21. #40
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    Tak tez myslalrm teraz sprawa skad... moze bezposrednio z kabla od aku i na tym bezpiecznik walne albo ze skrzynki bezpeicznikow...bo jak poviagnr z zapalaniczki to pewnie na niej pozniej bedzie mi przebicie robic i wywalac bezp od zapalniczki...

Podobne wątki

  1. [MkII] Montaz podgrzewanych foteli
    By insider in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 15:09
  2. MK III z LPG z 2001-2003
    By Johnny2 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 21:31
  3. [Gadki]Pytanie o montaz foteli i kanapy w mondeo MKII!
    By blademan89 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów