+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin

    [MKIII] Montaz mat grzewczych do przednich foteli 2001-2003

    Opis jak zalozyc uniwersalne maty grzewcze do przednich foteli w mondeo przedliftowym w formacie pdf do pobrania tutaj:

    http://chomikuj.pl/Oszrany/Monta*c5*...,396201642.pdf

    Schematy do pobrania tutaj:

    http://chomikuj.pl/Oszrany/Schematy+podgrzewanych+foteli+przedlift+i+polift,1 667323566.zip
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 18-05-2012 o 22:05

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    irasek98
    Gość
    Dałoby radę zaadaptować to rozwiązanie do przycisku podgrzewania z wersji po fl ??

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    warszawa
    czy pokażesz jak to wszystko podłączyć? :-)

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Jak potrzeba to pewnie, moge wrzucic schemat i opisac bo za duzo zdejc z robienia instalacji nie robilem, wszystko jest na schemacie. W wolnej chwili uzupelnie o info co do podlaczenia.

  6. #5
    Kursant Awatar sleesh
    Imię
    Michał
    Opis
    MK3 2zero
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    tez bym poprosil

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Nie bede sie bawil w robienie drugiego opisu bo tu jest wszystko opisane, ja tez z tego korzystalem montujac swoje podgrzewanie
    Tylko ja wycialem wtyczki na zlomie od wlacznikow grzania szyb, otwierania bagaznika i je przerobilem pod grzanie foteli (scina sie skalpelem plastikoa prowadnice ktora uniemozliwia fabrycznie wlozenie ja w zle gniazdo), wycialem tez ta niebieska wtyczke i te ze skrzynki bezpiecznikow, wyjalem z nich piny z kawalkami kabla, wlozylem do moich, polutowalem i koszulka termokulczliwa jako izolacja. Wycialem tez wszystkie wtyczki z pod foteli i z nich sobie zmontowalem do moich foteli. W razie czego pytac smialo

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83100

    Dodano po 6 min.:

    P.S. zostalo mi multum wtyczek na piny itp na przyszle dokladki.

    Jezeli chcecie zdjecia z mojego auta moge zrobic tylko ciezko z czasem, w razie zapotrzebowania pisac to zaznacze na nich odpowiednie przewody.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    Opis jak zalozyc uniwersalne maty grzewcze do przednich foteli w mondeo przedliftowym w formacie pdf do pobrania tutaj:

    http://chomikuj.pl/Oszrany/Monta*c5*...,396201642.pdf

    Schematy do pobrania tutaj:

    http://chomikuj.pl/Oszrany/Schematy+podgrzewanych+foteli+przedlift+i+polift,1 667323566.zip
    Rewelacja.
    Ten poradnik posiadam od jakiegoś czasu, aż wreszcie wziąłem się za montaż mat grzewczych - dziś wszystko skończone i ciepło w cztery litery
    Serdeczne podziękowania dla 1olek

  9. #8
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Cytat Zamieszczone przez martinez07 Zobacz posta
    wziąłem się za montaż mat grzewczych - dziś wszystko skończone
    Gratulacje! gdzie kupowałeś maty i jakie?
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez sisio Zobacz posta
    Gratulacje! gdzie kupowałeś maty i jakie?
    Dzięki!
    Maty kupiłem takie jak radził kolega 1olek :

    http://allegro.pl/mata-grzewcza-grze...783225262.html

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    witam.
    chcialbym zamontowac takie maty grzewcze jak w tym posice przedliftem...kwestia zamontowania mat jest ladnie rozpisana i wiem , ze z tym poradze sobie bez problemu, jednak elektryka w moim wydaniu moze skonczyc sie kleska toalna... dlatego pytanie do Was czy jest opcja zeby w jakis chlopski sposob wytlumaczyc podlaczenie kabelkow? z tego co wiem wychodzi tam tylko plus i minus tak?

    mialem taki ambitny plan, ktory zrodizl sie w mojej glowie zeby podlaczyc to w prostacki sposob , ale chyba tak sie nie da ( popraw mnie jak zle mysle)
    chcialem te kabelki plus minus podpiac pod kable od zapalniczki ktore daja staly prad 12v i na jednym z kabli zrobic przerwe i podpiac pod przycisk ktory bedzie jakby zamykal obwod i otwieral, czyli jak bede chcial wlaczyc grzane siedzenia to klik przysci i obeig pradu sie otwiera, znow klik przysick i sie przerywa i nie pobiera pradu, czy takei wyjscie jest wogole mozliwe? wtedy neistyety msuialbym kupic nie oryginalne przyciski, a chcaiclbym zrobic to na orygianlnych wlacznikach, czy sprawa wtedy bedzie o wiele trudniejsza? mzoesz cos podpowiedziec?
    Pozdrawim

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Tutaj wszystko ładnie opisane

    Ja robiłem na podstawie tego, choć trochę po swojemu (prościej)


    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151076

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    ja juz po czytalem pare tematow na ten temat ale dalej tego zb ytnio nie oruzmiem... widzialem maty ktore sa podpinane pod zaplniczke, czyli tylko masa i + wchodzi do zapalniczki a wtyk od zapalarki wkladamy do zapalniczki i maty grzeja... wiec chcialem zrobic to na tej samej zasadzie tylko wpiac sie bezposrednio w zapalniczketak jakby na stale, tylko obwod przerwac zwyklym przelacznikiem kolyskowym, czyli jak nei wlacze przelacznika to mata nie bedzie miala doplywu pradu a co za tym idzie nie bedzie grzal , czy zle mysle? nie mozna tak tego podlaczyc?

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    mozna, na tej samej zasdadzie dziala fabryczny wylacznik, po prostu przerywa obwod

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    super czyli idac moim tokiem rozumowania moge to zrobic bez problemu i dzialac bedize zadnych potencjomentrow, konwerterow, bezpiecznikow nie potrzebuje tak? a jak wyglada od tylu seryjny przycisk/wlacznik podgrzewania foteli? dokladnie taki http://allegro.pl/mondeo-mk3-przycis...649282332.html bo taki bym chcial najbardziej wmontowac zeby to wygladalo seryjnie, do tego jaka grubosc przewodow i czy to bedzie dzialalo z tymi matami i jak szybko beda sie grzaly? http://allegro.pl/mata-grzewcza-grze...718415162.html bo chce kupic tak istandardowy wlacznik do przerwania obwodu http://allegro.pl/wlacznik-kolyskowy...692046771.html najprostsyz do podlaczenia, teraz kwestia czy lepiej taki uzyc czy ten oryginalny ?? sorry za tendencyjne pytania, ale tak jak mowilem, moje opcjonowanie z elektryka jest rowne 0.0001 :P za to z checia poradze w innych dziedzinach jezeli bedzie taka mozliwosc. pzodrawam

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    pobierz schematy i tam sa rozpisane wyjscia tego wylacznika, moje maty po 2 min czujesz po 5 sa gorace, wylacznik kolyskowy jak najbardziej sie nada, grubosc przewodow 1 mm2 wystarczy. Orginalny wyglada profesjonalnie, jak fabryczna robota, ale aby go zalozyc potrzebujesz do niego ramke, wkreca sie ja zamiast tej kieszonki i w nia wsuwa wylacznik. Numer czesci masz podany w postach na FCP.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 20-11-2013 o 22:07

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    hmmm za wiele nie rozumiem z tych schematow... moze gdyby po PL to bylo napisane ;P ale zaraz wrzuce w slownik i bede mysall nadal, narazie zamowilem orygianlne przyciski, ramke tez gdzies znajde, mate narazie jedna na probe kupilem uzywke, zeby nauczyc sie na tanich bledach jak montowac i rozmontowac... narazie zrobie to po swojemu tak jak uwazam jak nei bedzie trybilo to wtedy bede meczyl sie ze schemtem... nei rozumeim tam tych numerkow typu s215 itp. ale dizekuje za podpowiedzi najlepsza nauka to itak nauka metoda probi bkledow.

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    ps. o taka ramke chodzi?http://allegro.pl/ramka-przelaczniko...660946958.html

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    tak o ta ramke chodzi ale chyba taniej nowa w ASO kupisz, w kazdym razie warto zapytac Jak zamowiles juz wylacznik to powiedz sprzedajacemu aby ci ucial wtyczke od niego z kawalkiem kabla aby go latwo podlaczyc.

    ---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

    Co do wylacznika, na schemacie oznaczony numerem N274 to wylacznik maty dla kierowcy a N275 to wylacznik maty pasazera. Podpiete sa wtyczka C471 dla kierowcy i C472 dla pasazera. Teraz podlaczenie, pin 4 wylacznika to masa potrzebna do podswietlenia wylacznika w nocy oraz do zalaczenia pomaranczowej kontrolki informujacej ze fotel grzeje, pin 1 to wyjscie +12V do podpiecia maty, pin 2 to wejscie +12V, czyli pinem 2 wchodzi a pinem 1 wychodzi jak wcisniesz wylacznik, pin 8 to +12V podswietlenia konsoli, powduje podswietlenie wylacznika jak wlaczysz swiatla. Masz jeszcze jakies pytania to pisz.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 20-11-2013 o 22:35

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    kurde problem moze byc z tym kablem od wtyczki... bo chyba wysyla same przyciski bez kabli, ale napisze. jak bede mial przyciski to wtedy bede myslal nad tymi pinami itp poki niemam w reku to nei bede sobie tego wsyzstkiego wyobrazal po macoszemu :P ale mam nadizeje, ze dam rade to zrobic jak uda mi sie zrobic podgrzewany przod, to mysle ze zainwestuje tez w tyl a wtedy sie pochwale

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Ja wtyczki odcialem od wylacznikow awaryjnych, grzanych szyb, nawet kontrolki od airbag, wystarczy sciac zebezpieczenie przed pomyleniem wtyczki, powkladac piny w odpowiednie miejsca i jak oryginal, najwazniejsze ze ksztalt maja ten sam

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    no to witam ponownie mata jest, co prawda od nissana uzywka, ale jest ;D na probe wystarczy, przyciski oryginalne sa ramka bedzie jutro jak dobrze pojdzie, niedziela wolna od pracy wiec mozna probowac montowac - niby dzien swiety lezy sie bykiem i nic sie nie robi, al dla porzyjemnosci mozna pokombinowac, teraz 1olek powiedz mi po tym zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...740b3b13a.html to sa przyciski oryginalne od tylu skad wziac takie kostki do nich zeby wpiac to raz dwa czy moge np. od syzb cyz czegos ? tam sa takie same? no i hmmm jak juz bede mial taka kostke to gdzie co wpiac, jakie kable itp :P czuje ze bedzie z tym roboty ale sie oplaci

Podobne wątki

  1. [MkII] Montaz podgrzewanych foteli
    By insider in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 14:09
  2. MK III z LPG z 2001-2003
    By Johnny2 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 20:31
  3. [Gadki]Pytanie o montaz foteli i kanapy w mondeo MKII!
    By blademan89 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów