+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Najbezpieczniej jest wziąć prąd z aku i wysterować go przekaźnikiem za pomocą +12 po zapłonie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Imię
    Majkel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo mk3 tddi
    Od
    24 Sep 2013
    Mieszka w
    szczecin
    Tak wlasnie zrobie.sciagne bezposrednio z kabla od aku...ale to juz na spokojnie.a druga sprawa mam zamiar wyprac tapicerke i co teraz czy normalnie moge szorowac te fotsle podgrzewane?nic sie tam nie stanie?

  4. #43
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    Odgrzeje kotleta.
    mam przed FL włącznik grzania foteli i teraz pytanie duzo jest przeróbki zeby założyć włączniki z regulacja te po FL??z tego co wiem to do mat trzeba doprowadzić stałe +12

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    te maty po fl sterowane są przez gem więc może być zabawy z podłączeniem pinów włącznika pod koma i wyjście na maty grzejne. Nie lepiej zrobić proste przed fl? Nie znalazłem ani u nas ani na innym forum takiej modyfikacji, możliwe że byłbyś pierwszą osobą która by dokonała tej modyfikacji.

  6. #45
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    ogolnie to mam grzanie,chciałbym zamontować te włacznik z regulacja temp. a nie masz moze schematu elektrycznego??

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Masz tu artykuł o dołożeniu foteli poliftowych do przedlifta.
    http://www.fordtuning.pl/index.php/topic,569.0.html
    Zdjęcia wygasły ale to jest to co potrzebujesz. Gem oczywiście nie ma nic do rzeczy tylko roboty sporo. Oprócz przycisku musisz mieć maty z polifta. Jak chcesz schemat to daj maila na pw
    Ostatnio edytowane przez Mischel ; 26-01-2015 o 23:12

  8. #47
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Witam. Wymieniam instalację podgrzewanych foteli na pilftową. Według schematu od polifta plus po stacyjce do przekaźnika idzie z pinu 10 złącza c30. Chciałbym podłączyć w przedlifcie instalację tak jak w polifcie, a zatem moje pytanie dotyczy właśnie pinu 10 w c30 czy mogę podłączyć do tego gniazda plus na cewkę przekaźnika a jeśli nie to gdzie najlepiej podłączyć ten plus i co w przedlifcie jest podłączone do tego pinu. Wiem że mogę podłączyć plus po zapłonie jak w linku powyżej, ale jeżeli już wszystko zrobiłem jak w schematach to wolałbym aby wszystko było do końca zgodne.

    Pobawiłem się dziś miernikiem i znalazłem wolny pin 12 po stacyjce we wtyczce złącza c30 i tam podłączyłem przekaźnik. Nie będzie jak fabryka ale bez lutowania się obyło.
    Ostatnio edytowane przez osak ; 06-06-2015 o 20:20

  9. #48
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Odgrzeję temat, bo lato chłodne.
    Włożyłem maty grzejne poliftowe do siedziska i oparć tylnych w moim przedlifcie (wcześniej z przodu zainstalowałem maty w siedziska i oparcia przedliftowe, przełącznik do nich też jest oryginalny przedliftowy), mam przełącznik poliftowy z regulacją, ale utknąłem przy jego montażu nad popielniczką za podłokietnikiem, bo przeoczyłem fakt, że potrzebna jest do tego maskownica. Czy ktoś z Was zna patent, jak sobie z tym problemem poradzić? Oczywiście optymalnie byłoby mieć taką maskownicę, ale to towar mocno deficytowy, więc zacząłem zastanawiać się, czy dałoby się go zastąpić jakimś domowym sposobem (klej?).
    Ostatnio edytowane przez darpro ; 02-08-2016 o 15:43
    ---
    MkIII+MkV

  10. #49
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    AMBIENTE
    Od
    17 Jul 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Można ale po co... Najlepiej jest zakupić w ASO ramkę do włącznika - identyczną jak w przedniej poliftowej konsoli, następnie odpowiednio wyrzeźbić otwór na cały zestaw... według gustu... Miałem tak u siebie zanim nie zmieniłem podłokietnika na wersję od SuperB.

  11. #50
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Ramkę mam, tzn tę części, w którą wsuwa się (do zatrzaśnięcia) włącznik, jednak ona nie wystarczy, żeby umocować całość w wyciętym otworze. Na zdjęciach w necie (http://www.talkford.com/community/to...d-seats/page-2) widzę, że na wierzchu jest maskownica, ale nie wiem, czy to jest fabryczna część, czy też czyjś domowy patent.

    ...

    Dzwoniłem do ASO - podobno jest cały tunel ("jedyne" 780 zł.) przygotowany do montażu takiego włącznika, ale nie dowiedziałem, czy ten tunel jest z ramką/maskownicą.
    Ostatnio edytowane przez darpro ; 09-09-2016 o 17:08
    ---
    MkIII+MkV

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Miałem kiedyś taką ramkę i ona wystarczy, nie jest potrzebna tak jak na przodzie. Zapytaj w aso o samą ramkę, na przód idzie dostać. Otwór wytniesz sobie we własnym zakresie.

  13. #52
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    W takim razie przyjrzę się dokładniej tej, którą już mam. A co do otworu, to nie będzie z tym problemu - niedawno doświetliłem podłogę z tyłu wycinając na lampki otwory w bokach tunelu.

    Czy ta ramka ma wchodzić w wycięty otwór od zewnątrz, tzn. ma być wsuwana od strony tylnego siedziska? Oglądałem ją z takim właśnie zamiarem, ale nie zauważyłem, czym ona na krawędziach otworu miała by się zatrzasnąć.
    ---
    MkIII+MkV

  14. #53
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Też mam takie doświetlenie. Ramka ma wchodzić od zewnątrz. Ja ją dostałem zamiast tej na przód i tam nie pasowała...

  15. #54
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    AMBIENTE
    Od
    17 Jul 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Jeżeli chcesz fabrykę - szukaj tunelu z ramką, lub zakup jak pisałem "tę z przodu" i wytnij otwór taki jak pasuje. Ramkę przyklej np. na silikon lub zaspawaj...

  16. #55
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Od razu cały tunel. Kupić odpowiednią ramkę i wyciąć dziurę. Trzeba do aso zadzwonić, za przednią poliftową kiedyś 90zł chcieli. Nawet dziś u nich na zakupach byłem, jakbym przeczytał wcześniej to cena już by była znana

Podobne wątki

  1. [MkII] Montaz podgrzewanych foteli
    By insider in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 15:09
  2. MK III z LPG z 2001-2003
    By Johnny2 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 21:31
  3. [Gadki]Pytanie o montaz foteli i kanapy w mondeo MKII!
    By blademan89 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów