+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Remigiusz
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    06 Dec 2007
    Mieszka w
    Wrocław/Świdnica

    [MkIII]Wiązka deski rozdzielczej Mk3 1.8 06 Pomocy

    Mam taki problem spaliła mi się wiązka deski rozdzielczej. Jest do wymiany. Kupiłem już dwie różne ale żadna nie pasuje. Na jednej odpala ale nie idzie zgasić, obie zaś różnią się od oryginalnej. W serwisie za wiązkę zaśpiewali kilka tysiaków... Może ktoś ma jakiś pomysł. wiązki szukałem na zasadzie by pasowała rocznikowo i do 1.8 w benie. Tymczasem one się znacząco różnią, pierwszą kupiłem z rozbudowaną opcją druga bardziej ubogą, nie zgadzają się ilości kabelków w wtyczkach. Macie jakiś pomysł jak dojść do ładu? Wiecie ile jest wersji wiązek?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Ja sie babrałem z wiązką z pod deski w okolicach klimatronika i GEM i duzych zmian po lifcie z 2003 roku to nie kojarze - nie wiem jak blizej stacyjki - musialbym schematy popatrzec ale moj TIS sie konczy na 2004 roku.

    A czemu sie wiazka spalila stara? - bo moze problem jest tez gdzies dalej? Jestes pewien ze kupiles wiazki z wlasciwego rocznika a nie ze ktos ci zepchnal np przedliftową? - miedzy liftami to sie pozmieniało troche (kolory kabli te same ale np w inne piny we wtyczkach wchodza)?

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    podaj VIN to odczytam Ci w Microcat jakie oznaczenie powinna miec prawidlowa wiazka i takiej musisz szukac

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Remigiusz
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    06 Dec 2007
    Mieszka w
    Wrocław/Świdnica
    Win auta to WFO5XXGBB56S66745

    Pytanie czy było zastosowane kilka wiązek? Np od diesla tez nie będzie pasowało? Mam dwie wiązki i od strony bezpieczników mocno się różnią pinami i kabelkami wpiętymi, w jednej na wiązce mam jakiś przekaźnik i dodatkowa kostkę.

    Orginalna wiązka spaliła się, bo była próba podpalenia auta, stopiły się liczniki i kolumna kierownicza, ogólnie na starej jest oznaczenie, ale jak zastosowali tysiąc pięćset wiązek, to teraz szukaj.... Może idzie poszukać podobnej i delikatna przeróbka?

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    wiazki byly rozne w zaleznosci od wersji wyposazenia auta, jest tez roznica pomiedzy Diesel i Pb. Musze sie przesiasc z laptopa na stacjonarny i zaraz Ci sprawdze.

    Dodano po 40 min.:

    Do Twojego auta pasuje 5 wiazek, ale ktora dokladnie potrzebujesz musisz ustalic po wyposazeniu jakie posiadasz, zalaczam skan z Microcata z opisem, po prawej masz oznaczenie wiazki. Ceny w euro i takie powinni Ci dac w ASO ale to zalezy od ich skapstwa.


  7. #6
    Kursant
    Imię
    Remigiusz
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    06 Dec 2007
    Mieszka w
    Wrocław/Świdnica
    Dzięki za informację nie wiem jednak czy to się zgadza, na oryginalnej wiązce jest kod 5S7T 14K024 i dużymi literami DND

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Niestety wiazki z koncowka DND moj Microcat nie posiada w bazie danych

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez bukinek
    w jednej na wiązce mam jakiś przekaźnik i dodatkowa kostkę
    Mozliwe ze to skladanie lusterek na przyklad.

    Ja bym szukal wiązki po 2005 , z mojej wersji silnikowej i skrzyni biegow, bez automatycznych wycieraczek.

Podobne wątki

  1. [MkI] Brak podświetlania deski rozdzielczej. Pomocy.
    By Futrzak in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 19:23
  2. [MkI] Wymiana deski rozdzielczej
    By maniek_ in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 09:31
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2006, 14:57
  4. [MkI] wyciągnięcie deski rozdzielczej
    By benek86 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2005, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów