+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    Niedzielny kierowca Awatar mondeo1983
    Imię
    Marcin
    Model
    Mk1 RS & Mk2 st200
    Silnik
    1.8 & 2.5
    Opis
    Mk1 93r , Mk2 99r
    Od
    29 Jan 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Cytat Zamieszczone przez piomondek Zobacz posta
    mam mk1 i zalozylem drzwi od mk2 jak podlaczec centralny mam centralke lecz niemoge znalesc plusa
    zamek z mk2 nie pasuje do mk1 są inne wtyczki od centralnego
    najlepiej jak byś przełożył cała instalacje z drzwi od mk1 razem z zamkiem

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    piomondek
    Gość
    dzieki za rade lecz podlaczylem dziala

  4. #43
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Oct 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Cytat Zamieszczone przez tasiek Zobacz posta
    wszystko już ładnie zgrane gra i miga najciekawsze jest to iż mój sterownik który kupiłem działa tak jak zamknę to nie można od środka odtworzyć drzwi tak jak to było przy podwójnym ryglowaniu z kluczyka


    no u mnie jeszcze nie miga , ale pięknie się zamyka narazie w sumie gdyby nie zdychające wkładki zamków to bym nie montował sterownika no ale jak już jest i działa to trza dokończyć dzieło - no to jak wkońcu najłatwiej podłączyć kierunki ?

  5. #44
    Pieszy Awatar Wik
    Opis
    Ford Mondeo mk1
    Od
    21 Mar 2012
    Mieszka w
    Trzebnica
    Witam dziś montowałem sterownik a do kierunkowskazów podłączyłem się przy kierownicy. Należy ściągnąć osłonę kolumny kierownicy trzy śruby od dołu a dwie od góry Uwaga na maskownicę która jest pod licznikiem (gumowa). Odłączamy kostkę od kierunkowskazów dla lepszego dojścia . Przewody kierunkowskazów :Pomarańczowo-żółty pomarańczowo-szary

    Wtyczka ma u góry zaczep a od dołu blokadę / przycisk.



    Ostatnio edytowane przez Wik ; 21-01-2014 o 23:18

  6. #45
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    16V
    Opis
    Mondeo MK II 1.8 16V
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Witam, podepnę się do tematu.Chcę zamontować też sterownik centralnego, lecz u mnie jest taka centralka jak na foto. Ma może ktoś rozpiske kabli w które się wpiąć? [/IMG]
    Ostatnio edytowane przez nieznany ; 24-01-2014 o 20:32

  7. #46
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Oct 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Cytat Zamieszczone przez Wik Zobacz posta
    Witam dziś montowałem sterownik a do kierunkowskazów podłączyłem się przy kierownicy. Należy ściągnąć osłonę kolumny kierownicy trzy śruby od dołu a dwie od góry Uwaga na maskownicę która jest pod licznikiem (gumowa). Odłączamy kostkę od kierunkowskazów dla lepszego dojścia . Przewody kierunkowskazów :Pomarańczowo-żółty pomarańczowo-szary

    Wtyczka ma u góry zaczep a od dołu blokadę / przycisk.



    no dobra i co dalej ? (dzięki za info o kolorze kabelków od kierunków) w sumie byłem już tam ale ciemno się robiło a jeszcze musiałem przygotować sobie prąd pod ledy, a teraz mamy zimę, może w następny łik wrócę do tematu (najważniejsze że działa, a pilot łapie z dobrych 50 metrów )

    co u Ciebie wyłaziło ze sterownika i jak podpiąłeś?

    do mojego sterownika opis jest taki: http://obrazki.elektroda.pl/8181173800_1323813715.jpg (oj naszukałem się-bo dołączona była jedynie instrukcja po ang.(jakoś nie doczytałem w opisie aukcji)

    co ciekawe wg instrukcji do kierunków idzie jeden kabelek (brązowy) jako że w temacie elerktromech jestem lajkonikiem jak podpiąć ten kabelek by wszystko grało? qrcze ja bym bardziej kombinował w kierunku awaryjnych ???

    pozdro

  8. #47
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    16V
    Opis
    Mondeo MK II 1.8 16V
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Kolego z tego brązowego kabelka dajesz na kierunki ale musisz przez zrozdzieleniem na lewo prawo wlutować diode prostowniczą którą kupisz w dobrym sklepie za około 2 zł.

  9. #48
    Mistrz pobocza
    Imię
    Adam
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.0 Hybrid 188KM
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    właściwie to dwie diody prostownicze. łączysz je do brązowego kabelka z centralki końcówkami bez paska a końcówki diod z paskami do kierunkowskazów - jedna do prawej, a druga do lewej strony. powodzenia
    Ostatnio edytowane przez logeen ; 17-03-2014 o 19:45

  10. #49
    Mistrz pobocza Awatar Kondziu
    Imię
    Konrad
    Model
    Volvo V70
    Silnik
    2.4 140 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez greenu Zobacz posta
    co ciekawe wg instrukcji do kierunków idzie jeden kabelek (brązowy)
    A ty kolego jesteś pewny na 100% że masz tylko jeden kabelek na kierunki?
    Zrób zdjęcie wtyczki i shematu z tej instrukcji, bo trochę wierzyć mi się nie chce żeby ktoś sprzedał nową centralkę którą trzeba kombinować, przerabiać...
    Poza tym, nie trzeba ciągnąć kabli aż do stacyjki, można się wpiąć w przekaźniki króre są za ori centralką (dwa białe- od ori alarmu i jeden brązowy-od ogrzewania siedzeń, jeśli masz)(Taki płaska blaszka z trzema przekaźnikami przykręcona na dwie 10)
    Jeśli nie masz alarmu, to na pewno masz same kostki i wystarczy w nie się wpiąć.

  11. #50
    Mistrz pobocza
    Imię
    Adam
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.0 Hybrid 188KM
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Są kolego, głównie te tańsze centralki, które mają tylko jedno wyjście na np. kierunki.
    Kilka juz takich podlaczalem

    z trend+

    ---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

    Greenu, to BX 30?

    z trend+

    We wtyczce z pierwszego postu są także sygnały: 12V (przewód pomarańczowy lub pomarańczowo jakiś tam - już nie pamiętam - najgrubszy w kostce) i masa (przewód czarny), więc nie ma potrzeby szukać ich w innym miejscu
    Nie ma w niej niestety sygnału do kierunkowskazów, ale w przyszłym tyg sprawdzę pozostałe dwie - zawsze szukam najprostszych rozwiązań.. napiszę o wynikach poszukiwań
    Ostatnio edytowane przez logeen ; 23-03-2014 o 11:10

  12. #51
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Oct 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Cytat Zamieszczone przez lukaszs Zobacz posta
    .....

    więc ja zrobiłem to tak:

    żółty i czarno-żółty zwarłem razem i połączyłem "+",
    biały z otwieraniem,
    biały-czarny z zamykaniem
    czerwony do "+"
    czarny do masy


    Ot i cała filozofia, mam nadzieje, że komuś się przyda
    od niemal 1,5 roku wszystko działało - wg opisu jw dzi,ęki wielkie za pomoc dziś rano nie zadziałało otwieranie z pilota, zamykanie ok, z kluczyka wsio ok, nie otwiera z pilota zamrygają kierunki, słychać pstryk w centralce i cisza
    ?? odpiąłem wszystko .... czy w kostce w kablu od otwierania powinno być cały czas napięcie? w tym od zamykania napiecia brak i jak sterownik był jeszcze podłączony to po wciśnięciu zamykania na pilocie, pojawiał sie impuls i następowało zamykanie....przy otwieraniu nie ma co inicjować akcji bo tam cały czas jest 12V...dobrze kombinuję ???
    kurka nie nie urok to sraczka....
    Ostatnio edytowane przez greenu ; 03-09-2015 o 21:19

  13. #52
    Mistrz pobocza Awatar Kondziu
    Imię
    Konrad
    Model
    Volvo V70
    Silnik
    2.4 140 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez greenu Zobacz posta
    z kluczyka wsio ok, nie otwiera z pilota
    Na początek wymień baterię w pilocie...

  14. #53
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Oct 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    spoko mam drugiego pilota (nigdy nie używany) i to samo....pilot działa (otwieranie, szukanie auta, łapie tak samo od nowości z 30-40m), sterownik centralki łapie komendę otwórz - 2x kierunki, nie otwiera jednak drzwi ....to napięcie w kostce mnie intryguje???

  15. #54
    Mistrz pobocza
    Imię
    Adam
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.0 Hybrid 188KM
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Czyli masz centralne oryginalne i odłożone z sterownik z RC?
    Jeśli tak, a siłowniki pracują gdy przekrecasz klucz w drzwiach lub zamykasz auto klamkami od środka, proponowałbym przejrzeć przewody od sterownika do oryginalnego obwodu auta. Być może nastapilo przetarcie lub zasniedzialy w którymś miejscu, itd. Wypnij i połącz na nowo najlepiej lutownica itd. Tlumaczyloby to zachowanie układu w opisanych sytuacjach.
    Co do napięcia, to część sterowników właśnie tak pracuje ze na jednym z dwóch przewodów jest zasilanie a na drugim go nie ma. Gdy zmienimy stan (zamknij/otworz) to nastąpi zamiana sygnałów w przewodach.

  16. #55
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Oct 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Cytat Zamieszczone przez logeen Zobacz posta
    Czyli masz centralne oryginalne i odłożone z sterownik z RC?
    Jeśli tak, a siłowniki pracują gdy przekrecasz klucz w drzwiach lub zamykasz auto klamkami od środka, proponowałbym przejrzeć przewody od sterownika do oryginalnego obwodu auta. Być może nastapilo przetarcie lub zasniedzialy w którymś miejscu, itd. Wypnij i połącz na nowo najlepiej lutownica itd. Tlumaczyloby to zachowanie układu w opisanych sytuacjach.
    Co do napięcia, to część sterowników właśnie tak pracuje ze na jednym z dwóch przewodów jest zasilanie a na drugim go nie ma. Gdy zmienimy stan (zamknij/otworz) to nastąpi zamiana sygnałów w przewodach.
    posprawdzałem chyba wszystko, wypiąłem szeroką kostkę ze sterownika , wypiąłem kostki z centrali ...na oko wszystko gra....ki czort ???

  17. #56
    Mistrz pobocza
    Imię
    Adam
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.0 Hybrid 188KM
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jak mawia znajoma pielęgniarka "na oko, to chłop w szpitalu zmarl"
    W opisanej sytuacji na prawdę nie widzę innej opcji niż uszkodzone połączenie między dolozona centralka a oryginalna, na przewodzie otwierania lub obu (otw i zamk).
    Życzę powodzenia
    Ostatnio edytowane przez logeen ; 07-09-2015 o 22:10

  18. #57
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Oct 2006
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    wpadłem na pewien pomysł, przeciąłem kable zamykania i otwierania i podłączyłem na odwrót (zamykanie na pilocie - otwieranie w centralce itd) teraz działa otwieranie nie ma zamykania, wiem jedno coś ze sterownikiem, papierów nie mam, otworzyłem pudełeczko, niby wszystko ok, ale "poprawiłem" wszystkie luty.... działa
    dziękuję za uwagę
    Ostatnio edytowane przez greenu ; 11-09-2015 o 20:54

Podobne wątki

  1. [MkI] Montaż sterownika centralnego zamka
    By lukaszs in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 15:09
  2. [All] Podłączenie sterownika centralnego zamka
    By lukaszs in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 21:29
  3. [MkI] Zamiana sterownika Centralnego Zamka
    By zgubiony89 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 14:18
  4. [MkII] Wymiana sterownika centralnego zamka.
    By marek0c in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 23:04
  5. [MkI] podłączanie sterownika centralnego zamka ???
    By Thot in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów